FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2014-03-11, 18:55   Drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.

1 Moj. 2:9
9. I sprawił Pan Bóg, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.(BW)

Jak rozumiecie ten tekst: Czy drzewo życia i poznania to byly dwa drzewa w środku raju, czy był to jakiś rodzaj [gatunek] owoców które rosły w raju.

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-11, 19:21   

Niektórzy uważają, że te drzewa to nawet nie rosły, że to symbolika. Mnie jednak przekonuje literalność tego opisu.
Dziwna sytuacja z tymi drzewami, zawsze mnie to trapiło. Bóg tworzy coś co może skusić człowieka ? Z drugiej strony tworzy coś co daje człowiekowi życie, co je podtrzymuje.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2014-03-11, 19:30   

A ja myślę,ze to był pewien rodzaj drzew, które dla próby Adama Bóg wykorzystał.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2014-03-13, 07:39   

"Drzewo żywota" opisane jest w liczbie mnogiej.

Owoce tych drzew, a i pewnie warzyw, nie miały czarodziejskiej mocy, lecz uzupełniały zużytą energię, jak to odbywa się i dziś.
Adam aby żyć, musiał przyjmować pokarm. Podobnie zwierzęta.
Drzewo poznania dobrego i złego było prawdopodobnie jedno. Owoce raczej nie były trujące.
Nie miały być jedynie zjadane przez człowieka.

W przyszłości także będzie dane "drzewo" dla ludzkości.
Rev 22:2 bug " A pośrodku rynku miasta, po obu stronach rzeki, [było] drzewo życia przynoszące owoc dwunastu rodzajów, wydające swój owoc co miesiąc. A liście drzewa [służą] do uzdrawiania narodów."
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2014-03-13, 21:43   

Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie. Jedzenie owocu z tych drzew mogło podtrzymać życie, które Bóg dał Adamowi.
Myślę, ze Bóg z jednego rodzaju drzew zakazał Adamowi i Ewie jeść owoce, dla wypróbowania ich posłuszeństwa względem Boga. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-08-21, 20:58   

Ja uważam, że drzewo życia to symbolizuje bliskość Boga, bezpośredni do Niego dostęp, który Adam z Ewą utracili.
Tylko Bóg zapewnia życie poprzez swego Syna, MĄDROŚĆ. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-08-22, 01:24   

nike napisał/a:
Ja uważam, że drzewo życia to symbolizuje bliskość Boga, bezpośredni do Niego dostęp, który Adam z Ewą utracili.
Tylko Bóg zapewnia życie poprzez swego Syna, MĄDROŚĆ. :-D


Na podstawie Stronga, odczytuję to nastepujaco:

Kod:
A zasadziwszy ogród wschodu Eden (6924) QeDeM, Jehowa Bogów przekształcił tam człowieka, którego uformował. Rdz. 2:8

Rozkrzewił  Jahwe Bogów z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące; jako DRZEWA ŻYCIA i drzewa poznania dobra i zła w ogrodzie, Rdz. 2:9

I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu jedz pokarm,
ale dla rozróżniania dobra i zła z drzewostanu jeść nie będziesz, z powodu tego (takiego) jedzenia, będąc wydany na śmierć, umrzesz. Rdz. 2:16,17

Wszelki wąż, którego uczynił Jehowa Bogów był chytrym (przebiegłym) zwierzem polnym; 
I twierdził wewnątrz kobiety, że Bóg rzekł: nie będziecie jedli wszelkiej łodygi ogrodu.

Twierdziła kobieta w imieniu (duchu) węża: owoce drzewostanu ogrodu zachęcają do jedzenia,

od kiedy rzekł Bóg: pośród drzewostanu ogrodu nie przybliżajcie się przy jedzeniu owoców, ani nie zachęcajcie do jedzenia, w przeciwnym razie pomrzecie.Rdz. 3:1-3


Natomiast w dniu szóstym, po stworzeniu człowieka na obraz Boży, Bóg rzekł:

Cytat:
I rzekł Bóg: Oto dałem wam wszelkie ziele, wydawające z siebie nasienie, które jest na obliczu wszystkiej ziemi; i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa, wydawające z siebie nasienie, będzie wam ku pokarmowi. (30) I wszelkiemu zwierzowi ziemskiemu, i wszystkiemu ptactwu niebieskiemu, i wszelkiej rzeczy ruszającej się na ziemi, w której jest dusza żywiąca; wszelka jarzyna ziela będzie ku pokarmowi; i stało się tak. Rdz. 1:29,30


Rozumiem, że ten sam drzewostan, według rozkazu Jehowy Bogów, mógł służyć tak do podtrzymania życia, jak i do eksperymentowania na własną rękę. To drugie było zabronione pod rygorem utraty życia. Eksperymentowanie na drzewostanie to, jakby szeroka droga, a stosowanie się do rozkazu z Rdz. 2:16,17 to, jakby wąska droga życia. W technice jest wiele możliwości, które dają wiele jednostronnych wariantów, ale tylko ten optymalny zapewnia jej rozwój.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Servant 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 113
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 13/20
 65%
Wysłany: 2017-09-24, 21:59   

nike napisał/a:
Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie.

Nie rozumiem skąd takie twierdzenie. Biblia wyraźnie mówi co innego.
Cytat:
Gen 2:9 I Jehowa Bóg sprawił, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo ponętne dla wzroku i dobre, by mieć z niego pokarm, a także drzewo życia w środku ogrodu oraz drzewo poznania dobra i zła.

Gen 3:22 I przemówił Jehowa Bóg: „Oto człowiek stał się jak jeden z nas pod względem znajomości dobra i zła, a teraz, żeby nie wyciągnął ręki i nie wziął owocu również z drzewa życia, i nie jadł — i żyłby po czas niezmierzony...”

Mamy wyraźne rozgraniczenie pomiędzy drzewami na pokarm a drzewami o specjalnym znaczeniu.
Wygląda na to, że zjedzenie owocu z drzewa życia uprawniało do życia wiecznego. Można też przyjąć, wziąwszy pod uwagę werset 22, że ludzie jeszcze owocu z tego drzewa nie jedli.
_________________
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry Ps 34:8
 
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-09-25, 19:57   

Henryk napisał/a:
Owoce tych drzew, a i pewnie warzyw, nie miały czarodziejskiej mocy, lecz uzupełniały zużytą energię, jak to odbywa się i dziś.


One nie były drzewami, które nadawałyby człowiekowi coś czarodziejskiego, co mogłoby go zachować od śmierci. Nie taka jest w tym myśl. One były drzewami żywota w tym znaczeniu, że karmienie się ich owocem dostarczałoby pierwszym rodzicom wszelkich zużytych części w ich organizmie i tym sposobem nie potrzebowaliby nigdy umierać

http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=a03

nike napisał/a:
Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie. Jedzenie owocu z tych drzew mogło podtrzymać życie, które Bóg dał Adamowi.


Na to odpowiadamy, że wyraz "drzewo żywota" jest oznaczone w liczbie mnogiej. Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie. Jedzenie owocu z tych drzew mogło podtrzymać życie, które Bóg dał Adamowi.

http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=a03
Henryk chociaż trochę przerobił
ale i tak wiadome :-P


11 Lękajcie się, beztroskie!
Zadrżyjcie, pewne siebie!
Rozbierzcie się i obnażcie,
przepaszcie [worem] biodra!
12 Bijcie się w piersi
nad losem pól rozkosznych,
nad owocodajną winnicą;
13 nad ziemią mojego ludu,
gdzie wschodzą ciernie i głogi,
nad wszystkimi domami radości,
nad wesołym miastem.
14 Bo pałac jest opustoszały,
hałaśliwe miasto wyludnione;
Ofel2 i Strażnica2 stały się
jaskiniami na zawsze:
uciechą dzikich osłów,
pastwiskiem stad. (Izajasz 32)


Cytat:
Zapraszam do dyskusji :-D

Ja tylko coś dodam :-P

(13) Błogosławiony człowiek, który znajduje mądrość, i człowiek, który dostanie roztropności. (14) Bo lepiej nią kupczyć, niżeli kupczyć srebrem: owszem pożyteczniejszy nad złoto dochód jej. (15) Droższa jest nad perły, a wszystkie najmilsze rzeczy twoje nie zrównają się z nią. (16) Przedłużenie dni w prawicy jej, a w lewicy jej bogactwa i zacność. (17) Drogi jej rozkoszne, i wszystkie ścieszki jej spokojne. (18) Drzewem żywota jest tym, którzyby się jej chwycili; a którzy się jej trzymają, są błogosławionymi. (19) Pan mądrością ugruntował ziemię, a roztropnością umocnił niebiosa.(Prz 3)


Błogosławieni, czyniący przykazania Jego, aby mieli prawo do drzewa życia i mogli wejść przez bramy do Miasta.(Obj 22:14)

98 30 Twoje przykazanie uczyniło mnie mędrszym od moich wrogów,
bo jest ono moim na wieki.
99 Jestem roztropniejszy od wszystkich, którzy mnie uczą,
bo rozmyślam o Twoich napomnieniach. (Psalm 119)

10 Posłuchaj, synu, przyjmij moje słowa,
a życie się twoje przedłuży.
11 Poprowadzę cię drogą mądrości,
ścieżkami prawości powiodę.
12 Gdy pójdziesz nią - kroki twe będą swobodne,
i choćbyś biegł, nie potkniesz się.
13 Słuchaj nauki i nie gardź nią,
strzeż jej, gdyż ona twym życiem. (Prz 4)

1 Szczęśliwi, których droga nieskalana,
którzy postępują według Prawa Pańskiego2. (Ps 119)


Amen

_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-09-25, 20:02, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-09-25, 22:31   

Oliyahu napisał/a:

Henryk napisał/a:
Owoce tych drzew, a i pewnie warzyw, nie miały czarodziejskiej mocy, lecz uzupełniały zużytą energię, jak to odbywa się i dziś.


One nie były drzewami, które nadawałyby człowiekowi coś czarodziejskiego, co mogłoby go zachować od śmierci. Nie taka jest w tym myśl. One były drzewami żywota w tym znaczeniu, że karmienie się ich owocem dostarczałoby pierwszym rodzicom wszelkich zużytych części w ich organizmie i tym sposobem nie potrzebowaliby nigdy umierać

http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=a03

nike napisał/a:
Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie. Jedzenie owocu z tych drzew mogło podtrzymać życie, które Bóg dał Adamowi.


Na to odpowiadamy, że wyraz "drzewo żywota" jest oznaczone w liczbie mnogiej. Wszystkie drzewa, znajdujące się w Eden były drzewami żywota. Wszystkie rodziły owoce dobre ku jedzeniu i piękne na wejrzenie. Jedzenie owocu z tych drzew mogło podtrzymać życie, które Bóg dał Adamowi.

http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=a03
Henryk chociaż trochę przerobił
ale i tak wiadome :-P



Co ci się nie podoba? Już ja ci kiedyś napisałam,że jest wiele for w internecie, droga wolna oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-09-25, 23:19   

Cytat:
Co ci się nie podoba?

Śmieszy mnie to :-P Jest fantastiko :-D
Cytat:
Już ja ci kiedyś napisałam,że jest wiele for w internecie, droga wolna oki.

A ja pisałem,że takie kopiowanie...strażnic przynosi złe owoce i co z tego? :roll:
Teraz dodam,że nawet czytanie ich
a wiara to już ho ho :-|
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-09-25, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-12-16, 12:05   

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2017-12-29, 22:10   

Miom zdaniem drzewo symboluzuje cos lub kogos. Mowa o 2 drzewach w bibli ktore stały posrodku ogrodu w całej róznorodnosci innych drzew z których Bóg zezwolił jadac. Dwa wyszczególnione drzewa to drzewo życia i drzewo poznania z drzewa życia ludzie jadali dlatego tez nie znali smierci a co za tym idzie grzechu drugie drzewo poznania było jako tą furtką przez którą mogła byc realizowana wolna wola człowieka nie chodzi tu o zadne owoce raczej sens jak tego powiedzenia ze "po owocach ich poznacie" owocem decyzji ludzi było porwanie siw na autonomie samego Boga mianowicie decydowanie otym co dobre a co złe dlatego mozna smiało wysnuc teze ze drzewem zycia w edenie był sam Jezus który daje życie a jadanie Jego owoców daje zycie wieczne drugim drzewem sami odpowiedzmy sobie z kim mozna było by je utozsamic Bóg powiedział nie jedzcie z tego drzewa byscie nie pomarli. Szatan kusiciel i kłamca on jest tym drzewem który owoc przyniosł upadek ludzkosci
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
prawda 
Jana 8:32

Potwierdzenie wizualne: 77
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2019-03-18, 09:39   

nike napisał/a:
Czy drzewo życia i poznania to byly dwa drzewa w środku raju, czy był to jakiś rodzaj [gatunek] owoców które rosły w raju.
pierwszej parze ludzi Bóg dał wspaniały dom i wolną wolę . .zachował dla siebie co jest oczywiste ..stanowienie co jest dobre a co złe dla człowieka co symbolizowało drzewo poznania dobra i zła W dniu w którym człowiek odrzuciłby kierownictwo Boże miał ponieść klęskę , utracić możliwość życia wiecznego/zestarzeć się i umrzeć/ . Rodz.5:5 Tak więc wszystkich dni, które przeżył Adam, było ogółem dziewięćset trzydzieści lat; i umarł. a jako niedoskonali /grzeszni/ potomkowie niedoskonałych rodziców .płacimy za ich nielojalność okazaną Bogu i też starzejemy się i umieramy ///ALE TO BĘDZIE ODWRÓCONE.... to pierwsze "drzewo" ... zobaczmy drugie "drzewo" co by było gdyby zbuntowany człowiek sięgnął po jego "owoc"
Rodzaju 3:22) I przemówił Jehowa Bóg: „Oto człowiek stał się jak jeden z nas pod względem znajomości dobra i zła, a teraz, żeby nie wyciągnął ręki i nie wziął owocu również z drzewa życia, i nie jadł — i żyłby po czas niezmierzony...” I ziemia napełniła by się wyłącznie złymi ludźmi żyjącymi wiecznie ...jak mogło by to wyglądać to widzimy w sytuacji przedpotopowej ..gdy część aniołów popleczników szatana przybrawszy ludzkie ciała zaczęła hulać po ziemi i napłodziła nefilimów /4 W owych dniach byli na ziemi nefilimowie, a także potem, gdy synowie prawdziwego Boga dalej współżyli z córkami ludzkimi i one rodziły im synów; byli to mocarze, którzy istnieli od dawna, ludzie sławni.
5 A Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest wyłącznie zła. 6 I Jehowa żałował, że uczynił ludzi na ziemi, i bolał w swym sercu. 7 Toteż Jehowa rzekł: „Zetrę z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem, od człowieka do zwierzęcia domowego, do wszelkiego innego poruszającego się zwierzęcia i do latającego stworzenia niebios, gdyż żałuję, że ich uczyniłem”.
....związek z "drzewami" na nasze czasy ma też zakończenie tamtej sytuacji bo jak Bóg zatopił tamten świat podobnie zrobi teraz ale nie niszcząc ziemi....36 „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. 37 Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego.
 
     
prawda 
Jana 8:32

Potwierdzenie wizualne: 77
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2019-03-18, 10:08   

nike napisał/a:
A ja myślę,ze to był pewien rodzaj drzew, które dla próby Adama Bóg wykorzystał.
12 Szczęśliwy jest człowiek wytrwale znoszący doświadczanie, bo gdy dostąpi uznania, otrzyma koronę życia, którą [Jehowa] obiecał tym, co go zawsze miłują. 13 Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: „Przez Boga jestem doświadczany”. Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza. 14 Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci jego własne pragnienie. 15 Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13