FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
amputowana ręka
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2017-04-20, 11:50   amputowana ręka

Minęło już 10 miesięcy od mojego wypadku i amputacji ręki, ale im dłużej idę z PANEM JEZUSEM tym bardziej widzę jaki jest bezcenny, wspaniały, mądry, wszechmogący, święty. Mego Zbawiciela nie sprzedałbym za żadne skarby, nawet za nową rękę nie sprzedałbym Go - ale ta siła jest z NIEGO, nie ze mnie. ON mi daje swojego DUCHA a w nim swój obiecany pokój : " mój pokój daję wam ". Ten pokój jak mówił apostoł Paweł przerasta wszelki umysł bo wg świata powinienem być w strachu, zamartwianiu się, a nie jestem - Nie mam ręki, nie mam 5 lat pracy - nie należy mi się zusowska renta, nie wiem czy będę mógł pójść do pracy, mieszkam w mieszkaniu komunalnym z rodzicami ale wiem, że PAN jest ze mną i zawsze będzie przy mnie - nawet w ewentualnym głodzie, chłodzie czy godzinie śmierci bo ON nie na darmo poszedł na krzyż za mnie. Zanim się urodziłem wiedział że będę miał amputowaną rękę. Ten który mnie zbawił, miłuje mnie - ON ma wszystko pod kontrolą, ON ma swój plan a ja muszę MU tylko ufać. ON jest wszechmądry a nie ja. ON jest wszechmogący a nie ja. ON jest nieomylny a nie ja, więc głupotą byłoby nie ufać tylko JEMU.


Pan dał, daje mi przebaczenie, życie wieczne - wiem że będzie ze mną do końca. Z NIM zaczynam dzień, trwam w NIM w ciągu dnia i w NIM zasypiam. Ta bezcenna społeczność, relacja, więź - z NIM - z żywą osobą, wypływająca z niczym niezasłużonego, niezapracowanego przebaczenia, z łaskawego daru życia wiecznego jest moją siłą na każdy dzień. Z niej wypływa mój pokój : " Będąc więc usprawiedliwieni przez wiarę, mamy pokój z Bogiem przez naszego Pana Jezusa Chrystusa " Rzymian 5:1.


Mam życie wieczne - już teraz mam jak obiecał mój Zbawiciel : " Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota." - Ewangelia Jana 5:24 ..... " Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. (13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny " - 1 list apostoła Jana 5:12-13. Nie muszę słuchać diabła który zniewala i niszczy nakazując ludziom zapracowywać sobie na przebaczenie, zbawienie. Robi to aby ludzie byli w sidłach strachu i w wyniszczającej niepewności co do przebaczenia, wieczności.


Chwała żywemu i wszechmogącemu JEZUSOWI ZBAWICIELOWI - oby PAN był uwielbiony tak w życiu, jak i w ewentualnej śmierci. Gdy JEGO życie, JEGO pokój DUCH jest we mnie to tym bardziej pośród amputacji jestem wiarygodny i widać moc Zbawcy, Jego potężną rękę. Co Zmartwychwstały da to pokornie i z dziękczynieniem przyjmę, bo nic mi, nam wszystkim się nie należy - tylko śmierć : "zapłatą za grzech jest śmierć" - Rzymian 6:23a. Żaden dzień który przeżyliśmy nie należał się nam. Dzisiejszy, ani jutrzejszy dzień - ani żaden inny nie należą się nam. Tak samo nie zasługujemy na jedzenie, wodę, dach nad głową i wszystko inne - tylko śmierć. Jednak BÓG tak wiele łask nam dał i nadal daje. Ale na łaskę nie można zasłużyć, zapracować - wszystko jest darem, za darmo. Tak samo jest z darem życia wiecznego, z przebaczeniem, z miłością - można je tylko przyjąć przez wiarę, albo odrzucić w niewierze przez np próby zapracowania na zbawienie.


Skoro na życie na tej przeklętej ziemi - Księga Rodzaju 3:17, nie zasługujemy ale tylko na śmierć, to tym bardziej nigdy nie zasłużymy, nie zapracujemy na życie wieczne w doskonałym przyszłym świecie. To jest darem, to jest z łaski przez wiarę : " darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym " - Rzymian 6:23b. Skoro jest z łaski, jest darem to jest oferowane tylko przez wiarę, za darmo tak jak i niezbędny dar Ducha - Objawienie Jana 22:17. Tu tkwi moja siła - w żywym PANU i w JEGO łasce. ON mnie umacnia duchowo, a to ma wpływ na stan psychiki. Chwała Zmartwychwstałemu. Bezcenne jest żyć w żywej relacji, społeczności z nim. ON napełnia swoim Duchem i przez to przemienia człowieka coraz bardziej na swoje podobieństwo, człowiek coraz bardziej obfituje w Chrystusowych czynach i już nie żyje w wyniszczającym strachu, niepewności co do przebaczenia i zbawienia.

Skoro nic mi, nam się nie należy to nie narzekam. Skoro wszystko jest tylko dzięki łasce - to za wszystko dziękuję a najbardziej za bezcenną ofiarę Zbawiciela, za obietnicę zmartwychwstania, za dar życia wiecznego. Nawet jak PAN zabierze wszystko co ziemskie - to nic : " i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione " - Księga Hioba 1:21.


M.in ateiści mają rację : wiara Zmartwychwstałemu jest dla słabych ludzi. Ale wszyscy ludzie są słabi, kto nie wierzy niech pójdzie do szpitala lub do hospicjum a zobaczy prawdziwy stan człowieka. Kto uważa się za mocnego będzie mówił, że nie potrzebuje Zbawiciela. Kto uważa się za słabego, za chorego będzie widział, że bez NIEGO jest całkowicie stracony, bo grzechów sam w żaden sposób nie może zgładzić, nie może odkupić.


Żyjący, Wszechmogący, Święty Zbawiciel Jezus Chrystus jest moim życiem wiecznym, zbawieniem, pokojem, siłą, nadzieją, miłością, sprawiedliwością


, pozdrawiam Dominik i wszystkiego co dobre dla was - a co prawdziwie dobre jest Zmartwychwstałym
,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-04-20, 15:11   

Cytat:

Minęło już 10 miesięcy od mojego wypadku i amputacji ręki, ale im dłużej idę z PANEM JEZUSEM tym bardziej widzę jaki jest bezcenny, wspaniały, mądry, wszechmogący, święty. Mego Zbawiciela nie sprzedałbym za żadne skarby, nawet za nową rękę nie sprzedałbym Go - ale ta siła jest z NIEGO, nie ze mnie. ON mi daje swojego DUCHA a w nim swój obiecany pokó


2 Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia2. 3 Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość. 4 Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków.


Cytat:
M.in ateiści mają rację : wiara Zmartwychwstałemu jest dla słabych ludzi. Ale wszyscy ludzie są słabi, kto nie wierzy niech pójdzie do szpitala lub do hospicjum a zobaczy prawdziwy stan człowieka. Kto uważa się za mocnego będzie mówił, że nie potrzebuje Zbawiciela. Kto uważa się za słabego, za chorego będzie widział, że bez NIEGO jest całkowicie stracony, bo grzechów sam w żaden sposób nie może zgładzić, nie może odkupić.

Tak,Jezus powiedział: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają (Mt 9,12)
Każdy musi przyznać w sercu
że potrzebuje lekarza..

Cytat:
, pozdrawiam Dominik i wszystkiego co dobre dla was - a co prawdziwie dobre jest Zmartwychwstałym

Szacun,wzajemnie...
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-04-20, 21:09   

MieczDucha, Piękne świadectwo.

Ap.Paweł:

2Kor 12:10 bw "Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny."

Niech ci Bóg Błogosławi. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2017-04-21, 18:01   

dziękuję i wszelkich łask Chrystusowych dla was ...... " A chcę, bracia, abyście wiedzieli, że to, co mnie spotkało, spowodowało jeszcze większe rozkrzewienie ewangelii; " - Filipian 1:12 UBG

,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-04-21, 19:33   

Gratuluję, to ogromnie ważne świadectwo! Brawo dla Ciebie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Potomek 


Potwierdzenie wizualne: 69
Pomógł: 48 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 166
Skąd: Z daleka...
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 24/25
 96%
Wysłany: 2017-06-09, 20:11   

Idziesz na przód, chociaż nie masz 1 ręki, lecz nie podajesz się i jesteś oddany Bogu.

Piękne świadectwo :-> :->
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2017-08-17, 10:21   

Potomek napisał/a:
Idziesz na przód, chociaż nie masz 1 ręki, lecz nie podajesz się i jesteś oddany Bogu.

Piękne świadectwo :-> :->


chwała PANU JEZUSOWI ... " wystarczy ci moja łaska " - 2 Koryntian -- JEGO łaska to siła, moc aby pozostać MU wiernym, posłusznym i owocującym w każdych okolicznościach. Im cięższe położenie, sytuacja tym PAN JEZUS udziela więcej swojej łaski aby być MU wiernym, posłusznym, owocującym. Nie musimy się bać tego co nadejdzie, tylko patrzmy na PANA, nie odchodźmy od NIEGO w grzechy, w bezbożny świat, w marności -- http://mieczducha888.blog...z-przed_17.html

, pozdrawiam was wszystkich, Dominik
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-08-19, 23:35   

Brawo! :) Szacuneczek!
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2017-12-04, 20:48   

dzisiaj 4 grudnia kończy mi się świadczenie rehabilitacyjne, czeka mnie pójście do jakiejś pracy. Bez ręki, bez żadnego zawodu ale z pokojem ducha bo PAN JEZUS jest ze mną, jestem dzieckiem Doskonałego OJCA w niebie, który dotrzymuje zawsze swoich słów i jest nieskończenie lepszy niż wszyscy ziemscy ojcowie razem wzięci ...

szukam Królestwa całym sercem a o chleb zatroszczy się PAN, bo jeśli zacznę się zamartwiać to zniszczy to moją wiarę, stracę zbawienie ...

" I któż z was, martwiąc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?
26 Jeśli więc najmniejszej rzeczy nie możecie uczynić, czemu troszczycie się o inne?
27 Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują ani nie przędą, a mówię wam, że nawet Salomon w całej swojej chwale nie był tak ubrany, jak jedna z nich.
28 A jeśli trawę, która dziś jest na polu, a jutro będzie wrzucona do pieca, Bóg tak ubiera, o ileż bardziej was, ludzie małej wiary?
29 Nie pytajcie więc, co będziecie jeść lub co będziecie pić, ani nie martwcie się o to.
30 O to wszystko bowiem zabiegają narody świata. Lecz wasz Ojciec wie, że tego potrzebujecie.
31 Szukajcie raczej królestwa Bożego, a to wszystko będzie wam dodane." - Łukasz 12:25-31

, " Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim przez modlitwę i prośbę z dziękczynieniem niech wasze pragnienia będą znane Bogu.
7 A pokój Boży, który przewyższa wszelkie zrozumienie, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie." - Filipian 4:6-7

" A posiany między ciernie to ten, który słucha słowa, ale troski tego świata i ułuda bogactwa zagłuszają słowo i staje się on bezowocny. " - Mateusz 13:22 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, pozdrawiam Dominik ... bezgranicznie ufajmy Wszechmocnemu Jezusowi Zbawicielowi, ON nas umocni i przeprowadzi przez wodę i ogień - Izajasz 43:2 ...
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-12-05, 12:10   

MieczDucha, Niech ci Bóg Najwyższy Błogosławi i wspiera. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2018-01-09, 15:43   

Dziękuję, Nike i wzajemnie - obfitości Chrystusowych skarbów ...


http://mieczducha888.blog...s-chrystus.html - PAN JEZUS dał mi pracę, w miejscu gdzie pracowałem przed wypadkiem czyli w chłodni. Praca jest fizyczna ale jedną ręką dzięki PANU daje radę. Ręka jeszcze jest słaba, ale Emmanuel jeśli chce może umocnić mnie. Jeśli PAN chce abym tam pracował to umocni mnie, a jeśli zdrowotnie nie dam rady to znaczy że PAN ma inne plany. JEGO wola a nie moja niech się dzieje, bo ON jest wszechmądry, nieomylny i absolutnie dobry a nie ja :-) , więc co by PAN nie postanowił to chce dalej MU ufać i być posłuszny.

Pamiętam jak obudziłem się na OIOMIE ze śpiączki, z amputowaną ręka to pomyślałem sobie : " przynajmniej już nie będę musiał toczyć bitw z zimnem w pracy, bo już tam nie wrócę " , :-) :-) jednak PAN miał inny plan - JEGO myśli i drogi są wyższe niż nasze, więc zamiast mówić że coś się stanie, lub nie stanie to powinniśmy mówić : " co niemożliwe dla ludzi - Dla naszego BOGA wszystko jest możliwe, ale niech JEGO wola się stanie a nie moja bo ON jest BOGIEM a ja tylko prochem i marnością.

na komisji zusowskiej przyznano mi rentę. Nie posłuchałem grzesznych rad a radzono mi abym kłamał, symulował, poszedł do psychologa po jakieś zaświadczenia że nie radzę sobie po wypadku itp. Nie potrzebuje psychologa, bo PAN JEZUS daje mi pokój ducha, radość, siłę. Powiedziałem pani orzecznik prawdę i powiedziałem jej, że nawet gdyby mi napisała, że mam dwie ręce i jestem w 100 % zdrowy to i tak jej będę błogosławił, nie będę nienawidził a większość nienawidzi orzeczników, złorzeczy orzecznikom. Dobrze bezgranicznie ufać Emmanuelowi i JEGO tylko słuchać a nie ludzi. Tylko w NIM mieć nadzieję i zaufanie a nie w sobie, nie w stworzeniu, nie w pieniądzach, nie w znajomościach i ziemskich skarbach.

O rencie mówiłem, że jej nie dostanę a i o pracy sądziłem, że nie wypali - zgrzeszyłem językiem, nie potrzebnie wyrokowałem a przecież to PAN ma wszystko w swym ręku i ON nie działa wg schematów i naszej logiki. Lekcja dla mnie aby nie wyrokować ale ufać i mówić że ON może wszystko, że dla NIEGO nie ma rzeczy niemożliwych. Chwała PANU JEZUSOWI i OJCU DOSKONAŁEMU - ONI niech uczynią ze mną to co uważają za najlepsze, jeśli nawet to ma być przez ognisty piec cierpienia to niech i tak będzie. Ich wola a nie moja

, pozdrawiam Dominik
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2018-06-24, 07:21   

teraz w czerwcu minęły 2 lata od wypadku, amputacji ręki imogę tylko oddawać chwałę i dziękczynienie Wszechmogącemu JEZUSOWI, który jest tylko dobry i JEGO mądrość jest niezmierzona. Chwała PANU panów ... " Czy nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was? " - 2 Koryntian 13:5b - JEZUS będący w nas sprawia że możemy przejść zwycięsko przez wszystko ... http://mieczducha888.blog...k-pozostac.html

ON czyni mnie coraz silniejszym na wąskiej drodze pełnienia woli Bożej. " A świat przemija wraz ze swoją pożądliwością, ale kto wypełnia wolę Boga, trwa na wieki. " - 1 list apostoła Jana 2:17
,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
Ostatnio zmieniony przez MieczDucha 2018-06-24, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2018-06-24, 11:09   

MieczDucha, Niech ci Najwyższy Bóg Błogosławi, nie załamuj się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2020-10-11, 13:24   

nike napisał/a:
MieczDucha, Niech ci Najwyższy Bóg Błogosławi, nie załamuj się.

Wzajemnie. Trwając przez łaskę w JEZUSIE KRZEWIE WINNYM mam wszelkie potrzebne siły aby pełnić JEGO wolę i przynosić dobre owoce, więc obym trwał w NIM do końca.

Chwała WSZECHMOGĄCEMU PANU ZBAWCY JEZUSOWI oraz OJCU że obracają zło w dobro. Chwała im że skutki wypadku używają ku świadectwu ... U niejednej osoby panuje pewien błędny stereotyp że młodzi ludzie zawsze są przeciw wierze w Chrystusa, a staruszkowie zawsze są za Chrystusem. Dzisiaj przechodząc przez miejski skwer zauważyłem grupę ok dziesięciu młodych chłopaków stojących przy jednej z ławek, z których część była na rowerach i jeden z nich robił jakieś swoje akrobacje na rowerze. Poszedłem dalej, ale w sercu miałem myśl abym wrócił się i złożył im świadectwo o ZMARTWYCHWSTAŁYM BOGU ZBAWICIELU używając historii mojego wypadku komunikacyjnego gdy wracałem z pracy do domu. W myślach poprosiłem PANA ZBAWCA o prowadzenie, o właściwe słowa i ruszyłem w ich stronę. Przechodząc obok nich spojrzeli na mnie [zapewne głównie na brak lewej ręki po amputacji :) ], ja spojrzałem na nich i powiedziałem im : "dzień dobry". Kilku z nich odpowiedziało a ja już gdy ich minąłem odwróciłem się i spytałem czy jak nie przeszkadzam to czy mogę im coś powiedzieć. Jeden z nich odpowiedział mi : "CO ??". Odpowiedziałem wskazując na rower jednego z nich : "widzę że jesteście na rowerach, a ja to [wskazując na brak ręki] też mam po rowerze, ale nie tutaj, tylko w Górze Puławskiej. Wpadłem pod TIR-a, najechał na mnie tak że w stanie krytycznym trafiłem do Lublina, nie dawano mi szans, ale nie ma rzeczy niemożliwych do BOGA - dla JEZUSA. Skoro jeszcze zostawił mnie przy życiu to ma tutaj jeszcze jakiś plan dla mnie."
...[Widziałem u części z nich delikatny ignorancki czy szyderczy uśmieszek, ale później im to przeszło] -- Dalej powiedziałem im że widzę że są młodzi więc jak mają 18 lat to zachęcam do oddawania krwi, bo sam dostałem w okolicach 20 jednostek, miałem dwa krwotoki i że jestem żywym przykładek że krew ratuje życie. Odpowiedzieli mi że nie mają jeszcze 18 lat, ale jak skończą za 2 lata to chętnie. Powiedziałem im jeszcze tak : "kiedyś ponad 10 lat temu, jeszcze przed wypadkiem miałem niby dwie ręce, niby z ciałem było dobrze, ale miałem problemy z psychiką : lęki, depresja, nałogi, beznadzieja, na najlepszej drodze do więzienia i była w domu Biblia tylko nikt jej nie czytał, zarastała kurzem. W swojej beznadziei zacząłem czytać Biblię i PAN JEZUS pozmieniał moje życie, dał mi odpowiedzi których szukałem całe życie, także dzisiaj nawet gdy nie mam ręki to mam pokój ducha, nie mam depresji, lęków i innych dawnych rzeczy. ON mnie zbawił i BÓG jest moim OJCEM. Tak jak mówi modlitwa : "OJCZE NASZ". ON jest nieskończenie lepszy od najlepszych ziemskich rodziców, na NIM się nie zawiodę więc ufając MU mam pokój ducha. Z NIM przejdę wszystko nawet z jedną ręką. Najlepsze dopiero przede mną bo tam gdzie BÓG - gdzie PAN JEZUS jest nieskończenie lepiej niż tutaj : nie ma zła, śmierci, chorób, niesprawiedliwości itd". [Część z nich zaczęła kiwać głową że zgadzają się z tym co mówię, część przytakiwała, a inni nie mieli początkowych uśmieszków. Spoważnieli. Nikt z nich nie negował nic co mówiłem. Nikt z nich nie powiedział mi złego słowa.]
Na koniec powiedziałem : Każdy z nas ma jakieś problemy, ale nie ma takiego problemu którego BÓG nie mógłby rozwiązać. Jeden z nich powiedział że ma problemy w szkole i uśmiechnął się. Odpowiedziałem mu też z uśmiechem że też miałem problemy w szkole, przechodziłem też to, ale z u BOGA jest rozwiązanie. Na koniec powiedziałem że nie chodzę do kościoła rzymskokatolickiego, bo jak czytam Biblię i porównuje naukę CHRYSTUSA z nauką rzymskokatolicką to widzę dwa światy, z wieloma rzeczami się nie zgadzam np spowiedź w konfesjonale, czyściec, posągi, obrazy, pieniądze za różne rzeczy i wiele innych. Nie potrzeba do zbawienia księży i nie potrzeba budynków. BÓG nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych. Znowu część z nich przytaknęła. Na koniec powiedziałem : "Nie przeszkadzam wam, wszystkiego dobrego". Odpowiedzieli : "wzajemnie".

Wielu rzeczy im nie powiedziałem, ale widocznie tyle na obecny czas są w stanie unieść, zrozumieć. PAN ZBAWCA JEZUS na wiele innych sposobów ma moc poruszyć ich serca, pokierować ich dalej i w głębsze rzeczy o ile tylko nie zlekceważą np tego co dzisiaj usłyszeli. Czas, miejsce, okoliczności nie były tymi w których można tłumaczyć jakieś głębsze rzeczy duchowe, ale jeśli będą szukać to znajdą - sam ZBAWCA im pokaże. Może nigdy z wiarą nie czytali Biblii, może nigdy nie mieli jej w rękach - nawet jeśli tak jest to oby się to zmieniło u nich. 16-latkowie a jednak bardzo miło mnie odebrali. Te same rzeczy nie raz mówiłem osobom starszym, sędziwym i nie raz musiałem skończyć z nimi rozmowę na samym początku. Nie chcieli słuchać o ZBAWICIELU, o zbawieniu. Ci 16-latkowie podeszli 100 razy lepiej niż niektóre osoby dorosłe, starsze. Wrzucanie jakichś ludzi do jednego worka jest niesprawiedliwe. Nie wszyscy młodzi są wrogo nastawieni co dzisiaj kolejny raz widzę. Nie raz z młodymi bardzo dobrze mi się rozmawiało o ZBAWICIELU, o biblijnej wierze. Ucieszyłem się w sercu że DOBRY PASTERZ pokierował mnie na nich, że dał właściwe słowa, odwagę aby podejść do nich, zagadać. Chwała PANU ZBAWCY JEZUSOWI oraz OJCU za ICH działanie, za ICH łaskę. Zbudowała mnie bardzo ta rozmowa. W natłoku negatywnych, złych wieści płynących z różnych kierunków świata. Widząc coraz większy grzech, zło, demoralizację wokół - taka np rzecz jak ta rozmowa z tymi 16-latkami jest BOŻYM pocieszeniem, zachętą, lekcją. Mogłem pójść dalej olewając rozmowę z nimi, ale próbując nic nie tracę. Najwyżej np powiedzieliby że nie interesuje ich to, nie mają czasu, przeszkadzam im itd. Nikt z nich mi tego nie powiedział. Gdybym przeszedł nie próbując porozmawiać, to nie dowiedziałbym się jakby to odebrali. Dobrze, mądrze w JEZUSOWYM prowadzeniu próbować, a nie chować głowę w piasek. Prowadź PANIE DOBRY PASTERZU ku ludziom którym słowa które wkładasz w nasze usta, będą ku ich pokucie przed TOBĄ, ku ich zbawieniu, ku nowemu życiu na TWOJĄ chwałę i na chwałę OJCA. Powierzam siebie w TWOJE WSZECHMOGĄCE RĘCE, powierzam CI te wszystkie osoby z którymi dziś dałeś mi porozmawiać, w tym tych młodych chłopaków. Oby wszyscy żyli pełniąc TWOJĄ wolę, żyjąc w mocy TWOJEJ duchowej obecności, przynosząc owoc ducha. Obyśmy byli rodziną duchową w TOBIE który dajesz nowe serce i nowego ducha ...

, Wszelkich łask, błogosławieństw JEZUSA BOGA ŻYWEGO dla was, aby iść wąską drogę pełnienia JEGO woli i tak przynosić chwałę, cześć JEMU oraz JEGO OJCU
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2020-10-11, 19:31   

Wdał się mały błąd - zdarzenie miało miejsce 23 września, a nie dzisiaj. Tekst umieściłem wtedy na FB i na szybko skopiowałem i wkleiłem. Kolejna lekcja od BOGA PRAWDZIWEGO dla mnie, aby być uważnym i sprawdzać czy wszystko jest zgodne z faktami.
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14