FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Adam i Ewa oraz Abraham obchodzili sabat?
Autor Wiadomość
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-06-03, 17:27   

I znów ten jęzor. Masz jakieś namiary na inny emoticon?
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2019-06-03, 17:43   

Iwona napisał/a:
Nie wiem czy dobrze rozumiem tą kwestię...
Na czym polega szabat? Na odpoczynku. Dobrze Nike stwierdziła, że jest to odpoczynek w Bogu i z Bogiem. Praca (zwłaszcza ta ciężka, fizyczna) pojawiła się po grzechu pierworodnym. Pan Bóg zapowiedział wtedy Adamowi, że będzie w pocie czoła pracować a i tak ziemia będzie chwasty rodzić. Przed grzechem to takie przebywanie z Bogiem oni mieli zawsze i wszędzie.
Heb4 9 A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego3. 10 Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. 11 Spieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.
Wejście w odpocznienie to uwierzenie Bogu i przyjęcie swojego zbawienia darmo z Łaski. Dlaczego ludzie chodzą w pielgrzymkach do Częstochowy, to po ludzku jest wielki trud, dlaczego chodzą do spowiedzi, to po ludzku jest wielki trud, dlaczego wkładają na swe barki jarzmo religii i spełniają jej zachcianki to po ludzku jest wielki trud. Ano dlatego że na dnie swojego serca czują ze nie podobają się Stwórcy i usiłują czynami rąk swoich mu się przypodobać składając na ołtarzu ofiarę z uczynków rąk,nóg swoich. Robiąc to wszystko dowodzą ze nie skorzystali z jego Łaski i nie weszli do owego przygotowanego przez niego odpocznienia. Wiem to bo sam się wielce trudziłem by zasłużyć sobie na Niebo jako katolik. Im więcej się starałem tym w większej opozycji byłem co do woli tego który jest jedynie dobry. Wszystkie te moje czyny świadczyły tylko o mojej religijności , ale Panu Bogu chodzi o uczynki wiary, bo bez wiary nie możemy jemu się podobać. Jeśli wierzysz że Pan Jezus jest tą ofiarą złożoną za mnie za ciebie to wchodzisz do odpocznienia i zostajesz uwolniony od dzieł rąk swoich. Jeśli jesteś synem nocy to potkniesz się o własne nogi , a gdy chodzisz w świetle dnia to widzisz drogę po której idziesz.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2019-06-03, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-03, 20:00   

Tomasz G napisał/a:
Nika - na dwa przykazania miłości powołują się teraz ludzie np katolicy gdy piszą w obronie kultu obrazów czy świecenia niedzieli itd lub Ci z LGBT itp i też piszą że inne przykazania i nakazy już ludzi nie obowiązują bo to jest ST itd ... i dlatego dziś bliżej mi do muzułmanów niż niby chrześcijan :-P



To pejsy też nosisz jak nakazuje prawo. ? :)
I jęzor :-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2019-06-03, 21:47   

Tomasz G napisał/a:
Nika - na dwa przykazania miłości powołują się teraz ludzie np katolicy gdy piszą w obronie kultu obrazów czy świecenia niedzieli itd lub Ci z LGBT itp i też piszą że inne przykazania i nakazy już ludzi nie obowiązują bo to jest ST itd ... i dlatego dziś bliżej mi do muzułmanów niż niby chrześcijan :-P

NIE TOMKU, nie to miałam na myśli.

ŻE APOSTOŁOWIE WYGŁASZALI KAZANIA W SYNAGOGACH W DZIEŃ SABATU NIE ZNACZY TO, ŻE POPIERALI ŻYDOWSKI SABAT
Zobowiązanie Żydowskiego Zakonu, danego na górze Synaj, było dane tylko narodowi Izraelskiemu, a jako takie, nie zobowiązywało żadnego innego narodu, oprócz Izraela. Pierwsze obchodzenie sabatu, zanotowane w Piśmie Świętym, miało miejsce po pierwszym szczególe żydowskiego Zakonu - po święcie Przejścia. Kiedy Izrael wyszedł z Egiptu i znalazł się na pustyni, otrzymał pierwszą lekcję, co do zachowania dnia odpoczynku, w związku ze zbieraniem manny, zanim Żydzi przyszli do góry Synaj, gdzie otrzymali Dziesięcioro Przykazań. Ani Adam, Enoch, Noe, Abraham, Izaak i Jakub, nie mieli nic powiedziane o zachowaniu sabatu; ani pośrednio, ani bezpośrednio nie ma o tym wzmianki. Jedyną poprzednią wzmianką o słowie “sabat”, jest ta w związku ze stworzeniem świata, gdzie mamy powiedziane, że Bóg odpoczął dnia siódmego, a jak już wiemy, nie był to 24 godzinny dzień, lecz dzień o siedmiu tysiącach lat.

Dając Izraelowi rozkaz odpoczynku w siódmym dniu, Bóg utożsamił ich 24 godzinny okres ze Swoim własnym odpoczynkiem, na daleko większą i wyższą skalę. A to każe nam wnosić, że oprócz błogosławieństw, jakie Żydzi mieli ze swego tygodniowego odpoczynku, istniała jeszcze dodatkowa lekcja, typowa, czyli figuralna, dla Nowego Stworzenia. Siódmy dzień, siódmy miesiąc i siódmy rok, były bardzo wybitne według praw Zakonu.

Siódmy dzień, jako okres zaprzestania pracy fizycznej, jako okres odpoczynku; siódmy miesiąc, jako czas pojednania za grzechy, aby mogli odpocząć od grzechu; zaś siódmy rok, jako ten, w którym następowało zwolnienie z niewoli, ze służenia. siódmy rok pomnożony przez siedem (7 x 7 = 49), prowadził do pięćdziesiątego roku, czyli do Jubileuszu, w którym wszystkie długi, zobowiązania i wyroki, przeciwko osobom i ziemi, znoszono, a każdej rodzinie wolno było powrócić do swego majątku - czyli byli uwolnieni od przeszłych kłopotów, błędów i przewinień, itd. Przekonaliśmy się już, że pozafigurą żydowskiego Jubileuszowego roku będzie Królestwo Tysiąclecia i jego ogólny “czas naprawienia wszystkich rzeczy, co Bóg był przepowiedział przez usta wszystkich świętych proroków”; pozafigura będzie o wiele większą od figury i będzie zastosowana do ogółu ludzkości.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2019-06-04, 18:09   

Jak pokazuje nam NT i historia , chrzescijanie w wiekszosci jeszcze dlugo po czasach apostolskich swietowali sobote i to tak chrzescijanie Zydzi jak i poganie , wystarczy zobaczyc link ponizej by zrozumiec kto i po co wprowadzil niedziele jako dzien swiety i ktory dzien maja swiecic dzis prawdziwi nasladowcy Jezusa , jesli ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .

KRK i Panstwo a Niedziela ....

W encyklice Centesimus Annus (1991) papiez JP II apelowal o wsparcie wladz swieckich dla obowiazku swiecenia niedzieli. Najnowszy "Katechizm Kosciola Katolickiego" zacheca wiernych do szukania wsparcia wladz swieckich dla prawa niedzielnego (Catechism of the Catholic Church, Liguori: Liguori Publications, 1994, s. 528).

Warto zajrzec do ksiazki Apokalipsa" J. Dunkela, gdzie zostalo to zapowiedziane, a takze to, co nastapi dalej, gdyz na przymusowej wolnej niedzieli sie nie skonczy...

https://www.youtube.com/watch?v=oI0ZU204upI
_________________
tom68
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-06, 13:28   

Henryk Suchecki napisał/a:
Iwona napisał/a:
Nie wiem czy dobrze rozumiem tą kwestię...
Na czym polega szabat? Na odpoczynku. Dobrze Nike stwierdziła, że jest to odpoczynek w Bogu i z Bogiem. Praca (zwłaszcza ta ciężka, fizyczna) pojawiła się po grzechu pierworodnym. Pan Bóg zapowiedział wtedy Adamowi, że będzie w pocie czoła pracować a i tak ziemia będzie chwasty rodzić. Przed grzechem to takie przebywanie z Bogiem oni mieli zawsze i wszędzie.
Heb4 9 A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego3. 10 Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. 11 Spieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.
Wejście w odpocznienie to uwierzenie Bogu i przyjęcie swojego zbawienia darmo z Łaski. Dlaczego ludzie chodzą w pielgrzymkach do Częstochowy, to po ludzku jest wielki trud, dlaczego chodzą do spowiedzi, to po ludzku jest wielki trud, dlaczego wkładają na swe barki jarzmo religii i spełniają jej zachcianki to po ludzku jest wielki trud. Ano dlatego że na dnie swojego serca czują ze nie podobają się Stwórcy i usiłują czynami rąk swoich mu się przypodobać składając na ołtarzu ofiarę z uczynków rąk,nóg swoich. Robiąc to wszystko dowodzą ze nie skorzystali z jego Łaski i nie weszli do owego przygotowanego przez niego odpocznienia. Wiem to bo sam się wielce trudziłem by zasłużyć sobie na Niebo jako katolik. Im więcej się starałem tym w większej opozycji byłem co do woli tego który jest jedynie dobry. Wszystkie te moje czyny świadczyły tylko o mojej religijności , ale Panu Bogu chodzi o uczynki wiary, bo bez wiary nie możemy jemu się podobać. Jeśli wierzysz że Pan Jezus jest tą ofiarą złożoną za mnie za ciebie to wchodzisz do odpocznienia i zostajesz uwolniony od dzieł rąk swoich. Jeśli jesteś synem nocy to potkniesz się o własne nogi , a gdy chodzisz w świetle dnia to widzisz drogę po której idziesz.

Sorry ale ja nie chodzę na pielgrzymki lub też do spowiedzi tylko dlatego, że czuję iż nie podobam się Bogu. Bóg kocha każdego z nas. To nie jest ten cel
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2020-12-22, 20:26   Re: Czy Adam i Ewa oraz Abraham obchodzili sabat?

Gedeon napisał/a:
W jednym z filmów, które zamieścił Tom68 podano informacje, że Adam i Ewa oraz Abraham - obchodzili sabat.

https://www.youtube.com/watch?v=oI0ZU204upI

Co o tym sądzicie? Czy Biblia rzeczywiście o tym mówi, czy jest to po prostu nieprawda?

Zapraszam do wypowiadania się!


Film już nie jest aktywny (może uda się go jeszcze uaktywnić), ale odniosę się w podobieństwie do całego sporu, który tutaj się toczy. Może ktoś nawet uznać to za niedorzeczność (1Kor. 11:1), ale to nie szkodzi, jeżeli dzięki temu pozna to do czego zmierza. W tym "niedorzecznym" przykładzie podobieństwa, sabat zastąpiłem nocą odpoczynku umysłu człowieka.

Opis podobieństwa

Człowiek u zarania dziejów tak żył, że pozwalał umysłowi, okresowo uwalniać się od czuwania nad aktywnością ciała (celowo nie używam tutaj określania nocy od 22.00 do 6.00). Jednak z czasem ten porządek został zachwiany, gdyż ktoś się z tego wyłamał, a w konsekwencji tego coraz więcej ludzi lekceważyło go. Byli jednak szczególni ludzie (Żyd. 12:1), doceniający ten porządek, że stosowali się do niego. Dzięki temu dokonywali chwalebnych czynów, które oddziaływały także na innych.
W związku z dostrzeżeniem zalet sposobu życia wiernych pierwotnemu porządkowi, postanowiono, aby w reprezentatywnej grupie ("na Synaju") wprowadzić rygor dyscypliny, a nawet godzinę policyjną, aby strzec społeczeństwo przed nadmierną aktywności w czasie dnia. Powołano specjalny aparat władzy, który miał za zadanie stać na straży tej praworządności, a nawet karać za jej naruszenie. Od tego czasu już nie używano sformułowania: że pozwalano umysłowi, uwalniać się od czuwania nad aktywnością ciała, lecz wprowadzono rygor, że człowiek od godziny 22.00 do 6.00 rano ma spać (cisza nocna), co znaczy, że jego umysł ma odpoczywać od aktywności w czasie działalności człowieka za dnia.
Czy odpoczywanie człowieka w nocy oznacza, że w czasie wprowadzonego rygoru umysł przestał być aktywnym? Napewno nie, gdyż umysł cały czas pracuje. Jednak w nocy inaczej. Z czasem jednak zauważono, że zmuszenie umysłu do odpoczynku w czasie rygoru, ale bez ukształtowania dobrego stanu serca człowieka, spowodowało, że umysł przez coraz więcej osób w czasie rygoru był wykorzystywany do rzeczy niegodziwych. To wymagało, aby ktoś szczególny (Żyd. 12:2) z pośród tych wyjątkowych (Żyd. 12:1), nauczył takiego sposobu życia, aby umysł w nocy angażował się dla spraw chwalebnych. To dzieło już rozciągnięto na całe społeczeństwo, w którym jednak wraz z postępem cywilizacyjnym (techniczno - informatycznym), wprowadzono pracę na trzy zmiany. Z tego powodu wielu pracowników po pracy nocnej było zmuszonych spać w dzień. Rozpoczął się więc spór między konerwatystami tradycji, a uczestnikami postępu. Uczestnicy postępu, spali o różnych porach, stosownie do trzech zmian. Podobnie jest i z tutejszym sporem o o odpoczynek (sabat) sobotni, czy niedzielny. W Bożym Planie Wieków jest czas na tradycję pierwotnego sabatu, ale w Wieku Ewangelii, doszło do wprowadzenia zmiany, gdyż Pan Jezus zapowiedział miłościwy rok, a ten jest synonimek roku Jubileuszowego (Wielki Jubileusz Sabatowy - Pięćdziesiątnica). Sabat i Niedziela razem po sobie są odpowiednikiem Tysiąclecia Sabatowego i następującego po nim Tysiąclecia Jubileuszowego.
Przewidziano także czas (Żyd. 4:9,10), w którym nastąpi osiągnięcie chwalebnego celu, gdy ludzie zrozumieją, że stosownie do tego, jak szlachetnie żyją, to w czasie odpoczynku umysłu, ten będzie zajmował się godnymi kwestiami, przeszłości i przyszłości życia.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13