FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idę przygotować wam miejsce
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 777
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 11/73
 15%
Wysłany: 2022-02-25, 11:00   

Wiesława napisał/a:
radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Myślę, że już te inne światy są stworzone i to dopiero będzie przygoda. Zwiedzanie nawet bez płacenia, bez biur podróży, bez korków na bramkach :-D Super będzie, nike.


Ja chciałem jakiś czas temu opracować napęd międzygwiezdny, ale zorientowałem się, że gdyby mi się udało wtedy nad Jahwe ciążyła by klątwa

Nie rozumiem dlaczego z tego powodu nad Jahwe miałaby ciążyć klątwa. Możesz rozwinąć myśl?


Nie można lecieć do gwiazd z problemami, jeśli chcemy tam lecieć powinniśmy coś oferować. Na razie mamy w menu przemoc, głód, choroby. Poza tym ja mam osobiste nierozstrzygnięte sprawy. Jahwe zaingerował w los naszej planety i ja nie chcę mu mnożyć trudności

Mat 5:23-24 BT5 "Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, (24) zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj."

Trzeba raczej zachowywać się tak jak mówi Jezus

Mat 13:31-32 BT5 "Przedłożył im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. (32) Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-02-25, 11:55   

Teraz rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2022-03-02, 16:10   

W księdze Objawienia celowo zmieniono pokolenia jakie były wymieniane w Starym Testamencie
by zaznaczyć ze Oblubienicę będą stanowić ludzie obu przymierzy. Tak więc drugie przymierze trwa, ludzie są zbawiani i dopełnia się liczba pełni 144000. Panna młoda wypadało by była w jednym kawałku w momencie transformacji w dniu ostatnim dla ziemskiej rzeczywistości. Tak więc między bajki należy schować jakoby ktoś przyodział się w nieśmiertelność poza Zbawicielem, no chyba ze ktoś uznaje ze Maria ,to wówczas otwiera drzwi do teorii jakie prezentuje Nike
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2022-03-02, 17:07   

J141 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie* w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. Pan Jezus mówi o swojej śmierci. Gdy w Świątyni pękła zasłona mieszkania w Niebie zostały przygotowane , pierwszy który odziedziczył takie mieszkanie był sam Pan Jezus . Do tej pory twórcami mieszkań dla nas byli aniołowie, to oni są rękoma Najwyższego. przez nich to został odpalony program powstawania ludzi z ogrodem włącznie. Wyższy poziom dla człowieka to Pan Jezus to mieszkanie klasy aniołów. To jak wśród ludzi rodzice powołują człowieka, a ten w pewnym momencie dorasta i jest królem w danym państwie powiedzmy jak Aleksander Wielki z Grecji . Ci co go powołali jego rodzice stają się jego poddanymi
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-03-02, 17:37   

Henryk Suchecki napisał/a:
Tak więc między bajki należy schować jakoby ktoś przyodział się w nieśmiertelność poza Zbawicielem, no chyba ze ktoś uznaje ze Maria ,to wówczas otwiera drzwi do teorii jakie prezentuje Nike

Bajarzu- czytałeś co pisał apostoł? On twierdzi wręcz coś przeciwnego niż Suchecki.
A może Twoje "objawienia" są ważniejsze od apostolskich? :-?
1Kor 15:50-54 BW "A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone. (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. (54) A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie!"
2Tm 1:9-10 UBG "Który nas zbawił i powołał świętym powołaniem nie na podstawie naszych uczynków, ale na podstawie swojego postanowienia i łaski, która została nam dana w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasy. (10) A obecnie została objawiona przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, który zniszczył śmierć, a życie i nieśmiertelność wydobył na jaw przez ewangelię;"

2P 1:4 WSP "W ten sposób otrzymaliśmy cenne i bardzo ważne obietnice, że staniecie się uczestnikami Boskiej natury i uchronicie się przed niszczącym pożądaniem, rozpowszechnionym na świecie."
Ale Henryk Suchecki powie WETO i nic z tego. :cry:
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-03-02, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-03-02, 18:36   

Cytat:

W księdze Objawienia celowo zmieniono pokolenia jakie były wymieniane w Starym Testamencie

Kto zmienił celowo? Nie rozumiem, mówisz tu o jakimś fałszerstwie? Nie do udowodnienia.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-03-02, 18:44   

Henryk Suchecki napisał/a:
J141 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie* w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. Pan Jezus mówi o swojej śmierci. Gdy w Świątyni pękła zasłona mieszkania w Niebie zostały przygotowane , pierwszy który odziedziczył takie mieszkanie był sam Pan Jezus . Do tej pory twórcami mieszkań dla nas byli aniołowie, to oni są rękoma Najwyższego. przez nich to został odpalony program powstawania ludzi z ogrodem włącznie. Wyższy poziom dla człowieka to Pan Jezus to mieszkanie klasy aniołów. To jak wśród ludzi rodzice powołują człowieka, a ten w pewnym momencie dorasta i jest królem w danym państwie powiedzmy jak Aleksander Wielki z Grecji . Ci co go powołali jego rodzice stają się jego poddanymi

Dziwne prawie każde słowo w tym wpisie. Ja nie widzę w tekście PS żadnych sugestii do takiej wykładni.
Gdy pękłą zasłona to otworzyła się "droga"dla wierzących. Jezus swoją śmiercią pojednał ludzi z Bogiem. Pęknięta zasłona nie ma nic wspólnego z tym co piszesz, a już to, że Jezus był pierwszym lokatorem tych mieszkań brzmi dość śmiesznie. Jeśli ktoś mówi, że idzie i będzie przygotowywał mieszkania dla innych to jakim cudem te mieszkania już są przygotowane, a "budowniczy" przyszły już jest lokatorem. To się kupy nie trzyma.
Nic nie mamy o aniołach jako twórcach jakichkolwiek mieszkań. Skąd taki pomysł? Gdzie o tym pisze?
A co to znaczy: "wyższy poziom dla człowieka to Pan Jezus? :shock:
A Bóg Ojciec to wyższy poziom Pana Jezusa czy jeszcze ktoś pomiędzy? :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13