FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 27 razy
Poziom: 28
HP: 588/1963
 30%
MP: 0/937
 0%
EXP: 79/87
 90%
Wysłany: 2022-08-23, 11:08   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nikt na ten świat nie przychodzi bez woli Stwórcy. Nikt.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ubliżasz Bogu takim stwierdzeniem!
Każdy zrodzony jest z Boga i z jego woli? - Twierdzisz?
To skąd bierze się tylu ułomnych, kalekich, chorych od samego urodzenia?

Tyle ci powiem, że to ty ubliżasz Bogu.
J,9,1:
"„Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże. "
cyt.:"Bóg nie mieszał się do Twoich narodzin!"
Kłamiesz lub nie rozumiesz. Będziesz tak wciskał ciemnotę i kota ogonem wywracał.
Wierz tam sobie w co chcesz, ale nie tylko dla mnie, ale dla każdej ortodoksyjnej nauki jesteś zwykłym heretykiem, a wmawiasz wszystkim, że obrażają Boga itp. głupoty. To ty, nie uznając Jezusa za w pełni Człowieka i w pełni Boga ubliżasz Mu. Twoje zrozumienie tych spraw jest pokrętne.

"No to wreszcie wstań z kolan i przestań z nami dyskutować!"
Zamierzam.

"Każdy dogmat to nic innego, jak zakaz myślenia".
Ludwig Feuerbach

Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Poziom: 50
HP: 1244/9575
 13%
MP: 4571/4571
 100%
EXP: 253/267
 94%
Wysłany: 2022-08-23, 12:57   

Wiesława napisał/a:
Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże. "
cyt.:"Bóg nie mieszał się do Twoich narodzin!"

Jedna wypowiedź w Słowie Bożym nie może zaprzeczać drugiej wypowiedzi.
Pamiętajmy, że jest to Słowo Boże!
Jeśli zdania stoją w stosunku do siebie (pozornie) w opozycji, oznacza to jedno: to my źle rozumiemy, interpretujemy.
Przecież Bóg nie może sobie przeczyć!
Człowiek rodzi się z woli innego człowieka.
Czasem niestety rodzi się kalekim. Nie jest to wina jakiegoś konkretnego grzechu rodziców, a jedynie niedoskonałości organizmu, jakie posiadamy po opuszczeniu Edenu i braku dostępu do „drzewa życia” oraz jego liści (Ap 22:2).
Nie jest to także wina noworodka, bo taki nie zdążył jeszcze nagrzeszyć.
To nie Bóg decyduje, kto ma się urodzić bez rąk, jako niemowa, czy ślepcem.
O tym decydują nasze niedoskonale geny, może palenie papierosów w czasie ciąży lub inne szkodliwe środki, a także skażone środowisko.
Werset z ewangelii Jana 9:1-3 wcale nie sugeruje, że to to Pan sprawił ślepotę człowieka. Choć był w mocy czynić większe cuda...
To tylko niektórzy wyciągają takie błędne wnioski, oskarżając Boga jako przyczynę kalectw, czytając te wersety.
Pan Jezus natknął się na niewidomego i na jego przykładzie pokazał jak to w przyszłości oczy ślepych będą otworzone, a uszy głuchych otwarte…
Podobnie jak uzdrowił innych z trądu, który symbolizuje grzech. Nikt jakoś nie sugeruje, że i trędowaci zachorowali za sprawą Boga!
Nie tylko ciało człowieka będzie błogosławione w czasie tysiącletniej Restytucji, lecz jego umysł i serce również będą uwolnione spod panowania grzechu.

Cytat:
To ty, nie uznając Jezusa za w pełni Człowieka i w pełni Boga ubliżasz Mu.

Ten temat był już wielokrotnie dyskutowany i do dogmatu o Trójcy nie przekonasz mnie.

Boga, stworzyciela nieba i ziemi usiłujesz "zamknąć" w ciele ludzkim?!
2Krn 2:6 UBG "Któż jednak zdoła zbudować mu dom, skoro niebiosa i niebiosa niebios nie mogą go ogarnąć? A kim jestem ja, żebym miał mu dom zbudować? Chyba tylko do palenia przed nim kadzidła."
Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest szczere, całe twoje ciało będzie pełne światła. (23) Jeśli zaś twoje oko jest złe, całe twoje ciało będzie pełne ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, sama ciemność jakaż będzie?
(Ewangelia Mateusza 6:22-23)
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-08-23, 13:06, w całości zmieniany 4 razy  

Wiesława 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 27 razy
Poziom: 28
HP: 588/1963
 30%
MP: 0/937
 0%
EXP: 79/87
 90%
Wysłany: 2022-08-23, 13:13   

Henryk, ty naprawdę nie rozumiesz!
Henryk napisał/a:
To tylko niektórzy wyciągają takie błędne wnioski, oskarżając Boga jako przyczynę kalectw, czytając te wersety.

Nic podobnego nie sugeruję, wręcz odwrotnie, ale widzę, że nie jesteś w stanie pojąć o czym ja mówię. W każdym razie kompletnie się mylisz przypisując mi to wszystko, co tu napisałeś.
Henryk napisał/a:

Ten temat był już wielokrotnie dyskutowany i do dogmatu o Trójcy nie przekonasz mnie.

I znowu nie rozumiesz. Do niczego nie będę cię przekonywać, a w dodatku nawet przez głowę mi nie przeszło pisząc tamten post, że ty odczytasz go jako dogmat o Trójcy św. Bez sensu ta dyskusja. Dziękuję za rozmowę. Starałam się, ty też. Czasami tak b ywa, że ludzie się po prostu nie rozumieją.

"Każdy dogmat to nic innego, jak zakaz myślenia".
Ludwig Feuerbach

Krystian 
VIP
Chrystianin

Potwierdzenie wizualne: 1473
Poziom: 56
HP: 2438/13546
 18%
MP: 4217/6468
 65%
EXP: 273/344
 79%
Wysłany: 2022-08-25, 18:38   

nike napisał/a:
A jednak Biblia podaje daty, jak Henryk udowodnił, i wiesz co jeszcze mówi:-----
DZIEŃ ZA ROK DAJE TOBIE, PO CO? A może po to żeby nie pomylić się w liczeniu jak myślisz?

ŚJ liczą to tak:

W roku 607 p.ne. upadło Królestwo Judzkie
Od października 607 do października 1 = 606
Od października 1 do października 1914 n.e =1914 lat
siedem czasów narodów = 2520
Z objawienia 12 wyczytali, że czas i czasy i pół czasu w sumie 31/2 czasu odpowiada 1260 dniom. Jeden czas odpowiada zatem 360 dniom.Tak więc siedem czasów to 7 razy 360, czyli 2520. Wierza, że wyznaczone czasy narodów rozpoczęły się w roku 607 p.n.e..Wtedy dochodzą do roku 1914 r w którym to Pan Jezus został królem i przyszedł niewidzialnie.
Na tej podstawie doszli do wniosku, że część pokolenia, które żylo w roku 1914, zobaczy i przeżyje koniec tego systemu rzeczy.
Jak to się nie spełniło,to wymyślili sobie inne tłumaczenie jako nowe światlo.
Dlatego ja nie bawię się w biblijne wyliczanki.
Jana 3:16

Markerów 
VIP
Mistrz

Potwierdzenie wizualne: 2012
Poziom: 48
HP: 1864/8477
 22%
MP: 912/4047
 22%
EXP: 163/245
 66%
Wysłany: 2022-11-14, 20:21   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
A jednak Biblia podaje daty, jak Henryk udowodnił, i wiesz co jeszcze mówi:-----
DZIEŃ ZA ROK DAJE TOBIE, PO CO? A może po to żeby nie pomylić się w liczeniu jak myślisz?

ŚJ liczą to tak:

W roku 607 p.ne. upadło Królestwo Judzkie
i.

Tak mówi faktycznie historia? :shock:
Opierając się na wszelkich przesłankach naukowych, należy przyjąć jako faktyczną datę rok 586, ewentualnie 587 p.n.e ...
cała ta obliczanka opata o rok 607 stoi na glinianych nogach, która to pomimo tychże kuriozalnych wyliczeń, jest sprzeczna z rzeczywista prawdą. :roll:
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,

Odpowiedz do tematu