FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czasy przed Jezusem, a śmierć "wtóra".
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-10, 18:22   

Henryk,

Czy zastanawiałeś się nad taką kwestią , proroczo było zapowiedziana że jeden z uczni Jezus wyda go , obaj wiemy że Jezus po to się narodził jako doskonały człowiek aby odkupić rodzaj ludzki . Zatem gdyby teoretycznie Judasz nie wydał Jezusa a ten nie poniósł śmierci rodzaj ludzki nie został by odkupiony .

Podstawą wybaczenie winy jest szczera skrucha czy Judasz żałował tego co uczynił ?

Ew Łuk 27: 3 Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym (4) i rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego. (5) Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

Jak myślisz co było powodem że Judasz odebrał sobie życie czy to że udało mu się zarobić 30 srebrników czy też może wyrzuty sumienia .

Co do kwestii kto zmartwychwstanie a kto nie zmartwychwstanie powiem w ten sposób,władzę sądzenie otrzymał nasz Pan i to o a nie człowiek jest ustanowionym przez Boga sędziom żywych i umarłych. Kwestie sądu i zmartwychwstania zostawmy Jezusowi...
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-07-10, 18:31   

Krystian napisał/a:
Makarios,

mylisz wylanie w dniu Pięćdziesiątnicy ze zstąpieniem Ducha Świętego

Na czym więc polega różnica?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-10, 18:49   

David 77 napisał/a:
Ew Łuk 27: 3 Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym (4) i rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego. (5) Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.


Davidzie nie Łukasza, tylko Mateusza
po drugie, jakże inaczej postąpił Piotr
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-10, 18:54   

nike napisał/a:
Jednak nie czytacie postów, np. mojego nikt nie przeczytał, więc go po raz drugi wklejam.:

Judasz prospektywnie i nie tylko judasz dostał od Jezusa moc [Ducha Świętego] kiedy Jezus wysłał apostołów do narodu.
Czyli ja uważam,ze Judasz zgrzeszył przeciwko duchowi Świętemu i nie ma z martwych wzbudzenia, ale nawet gdyby został wzbudzony, to ja uważam,ze do kompletnego zmartwychwstania [zbawienia] nie dojdzie, sam nie zechce zyć. tak jak powiedział Henryk zgadzam się z tym.

Mt 10:1 bg "A zwoławszy dwunastu uczniów swoich, dał im moc nad duchy nieczystymi, aby je wyganiali, i uzdrawiali wszelką chorobę i wszelką niemoc."


Nie pisze dosłownie że udzielił im Ducha. Według różnych przekładów, raz pisze "Moc" w innym "Władzę". Czy zesłanie , czy wylanie Ducha, zapowiedział Jezus dopiero, na krótko przed wniebowstąpieniem. Nie wszystkie na przykład duchy były im posłuszne. Piotr kiedy szedł po wodzie, w pewnym momencie zaczął tonąć, więc chyba, to jeszcze nie było to Nike...Gdzie pisze, że Jezus dał im moc Ducha?
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-10, 19:02   

David 77 napisał/a:
Henryk,

Czy zastanawiałeś się nad taką kwestią , proroczo było zapowiedziana że jeden z uczni Jezus wyda go , obaj wiemy że Jezus po to się narodził jako doskonały człowiek aby odkupić rodzaj ludzki . Zatem gdyby teoretycznie Judasz nie wydał Jezusa a ten nie poniósł śmierci rodzaj ludzki nie został by odkupiony .

Podstawą wybaczenie winy jest szczera skrucha czy Judasz żałował tego co uczynił ?

Ew Łuk 27: 3 Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym (4) i rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego. (5) Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

Jak myślisz co było powodem że Judasz odebrał sobie życie czy to że udało mu się zarobić 30 srebrników czy też może wyrzuty sumienia .

Co do kwestii kto zmartwychwstanie a kto nie zmartwychwstanie powiem w ten sposób,władzę sądzenie otrzymał nasz Pan i to o a nie człowiek jest ustanowionym przez Boga sędziom żywych i umarłych. Kwestie sądu i zmartwychwstania zostawmy Jezusowi...


Swoim czynem, Judasz potwierdził jak wielka wina na nim ciążyła. Nie szukał przebaczenia, i taka jest różnica między tym, co zrobił Judasz a Piotr. Piotr okazał skruchę, i szukał przebaczenia, które otrzymał, inaczej postąpił Judasz,-żałował, ale najwidoczniej, był tak obciążony winą czynu jakiego się dopuścił,że postanowił odebrać sobie życie, czym dodatkowo, okazał pogardę dla daru Bożego jakim jest życie.. Jezus zresztą sam do apostołów, wypowiedział słowa, że lepiej temu człowiekowi, było by się nie narodzić, niż wydać Syna człowieczego...
_________________

 
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-10, 19:17   

Wiesław S.,
Cytat:

Swoim czynem, Judasz potwierdził jak wielka wina na nim ciążyła. Nie szukał przebaczenia, i taka jest różnica między tym, co zrobił Judasz a Piotr. Piotr okazał skruchę, i szukał przebaczenia, które otrzymał, inaczej postąpił Judasz,-żałował, ale najwidoczniej, był tak obciążony winą czynu jakiego się dopuścił,że postanowił odebrać sobie życie, czym dodatkowo, okazał pogardę dla daru Bożego jakim jest życie.. Jezus zresztą sam do apostołów, wypowiedział słowa, że lepiej temu człowiekowi, było by się nie narodzić, niż wydać Syna człowieczego...


Ktoś jednak musiał wydać Jezusa, my nie wiemy co przeżywał Judasz jaki był jego stan emocjonalny , nikt przy zdrowych zmysłach nie odbiera sobie życia , jednak jest inaczej kiedy psychika człowieka się złamuje taki człowiek nie potrafi racjonalnie myśleć i tak prawdopodobnie było w przypadku Judasza . Znam przykład gdzie Świadek Jehowy cierpiał na zaburzenia psychiczne a końcu odebrał sobie życie ,czy w ten sposób wyraził pogardę dla dary jakim jest życie od Boga ? Tylko sam Bóg wie co kierowało Judaszem więc jestem tutaj daleki od spekulacji .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-07-10, 19:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-10, 19:25   

Makarios napisał/a:
Na czym więc polega różnica?


Polega na tym, że Duch Święty zstąpił na Jezusa i tylko ON mógł go przekazać wybranym osobom. Jak wiemy Jezus był posłany tylko do owiec pogubionych z domu Izraela, więc przekazał tylko apostołom z narodu żydowskiego. Natomiast w dniu Pięćdziesiątnicy
została spełniona obietnica, że wszyscy uczniowie

(1) A kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, wszyscy znajdowali się razem na tym samym miejscu. (2) Naraz dał się słyszeć pochodzący z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, który napełnił cały dom, gdzie wszyscy przebywali. (3) Równocześnie pojawiły się nad nimi jakby język (4) z ognia; rozdzieliły się i po jednym spoczęły, na każdym z osobna. Wtedy wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak sam Duch pozwalał im mówić. (5) Przebywali zaś wtedy w Jerozolimie Żydzi pobożni ze wszystkich narodów zamieszkujących ziemię.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-07-10, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2013-07-10, 19:26   

Cytat:
Wiesław S., Nie pisze dosłownie że udzielił im Ducha. Według różnych przekładów, raz pisze "Moc" w innym "Władzę".


Moc lub władza, to jest to samo. A,że nie pisze dokładnie dał im ducha, to może powiesz mi czyja mocą apostołowie uzdrawiali?

Tak jak pisałam uzdrawiali mocą Ducha Świętego, którego otrzymali prospektywnie od Jezusa, na pewien czas.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-07-10, 19:32   

Krystian napisał/a:
Makarios napisał/a:
Na czym więc polega różnica?


Polega na tym, że Duch Święty zstąpił na Jezusa i tylko ON mógł go przekazać wybranym osobom. Jak wiemy Jezus był posłany tylko do owiec pogubionych z domu Izraela, więc przekazał tylko apostołom z narodu żydowskiego. Natomiast w dniu Pięćdziesiątnicy
została spełniona obietnica, że wszyscy uczniowie

(1) A kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, wszyscy znajdowali się razem na tym samym miejscu. (2) Naraz dał się słyszeć pochodzący z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, który napełnił cały dom, gdzie wszyscy przebywali. (3) Równocześnie pojawiły się nad nimi jakby język (4) z ognia; rozdzieliły się i po jednym spoczęły, na każdym z osobna. Wtedy wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak sam Duch pozwalał im mówić. (5) Przebywali zaś wtedy w Jerozolimie Żydzi pobożni ze wszystkich narodów zamieszkujących ziemię.

Skoro tak to rozumiesz ...

Pozdrawiam!
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5389/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2013-07-10, 20:42   

David 77 napisał/a:
Henryk,
Czy zastanawiałeś się nad taką kwestią , proroczo było zapowiedziana że jeden z uczni Jezus wyda go , obaj wiemy że Jezus po to się narodził jako doskonały człowiek aby odkupić rodzaj ludzki . Zatem gdyby teoretycznie Judasz nie wydał Jezusa a ten nie poniósł śmierci rodzaj ludzki nie został by odkupiony .

Dawidzie.
Zwykle przyjmujemy słowa z Psalmu jako proroctwo na zdradę Judasza.
Że niby po to narodził się, aby zdradzić pocałunkiem Syna Bożego.
Psa 41:10 nbg-pl "Nawet mój przyjaciel, na którym polegałem, który jadał mój chleb, podniósł na mnie stopę."
Być może. Niczego nie przesądzam!

Są też jednak inne wersety. Np.:
Łk 19:40 bgn "Więc odpowiadając, rzekł im: Powiadam wam, jeżeli ci umilkną, kamienie będą krzyczeć."
Jezus po to przyszedł na świat, aby wykonać misję.
Zreflektowanie się Judasza nie mogło zaszkodzić Bożemu Planu.
Nie Judasz, to ktoś inny.
Jak nie człowiek, to zwierzę lub (jak pisze) nawet kamień...
Nie przeceniajmy złodziejaszka Judasza w wypełnieniu Bożego Planu!
To tylko narzędzie!
Nie chcę w tym miejscu decydować o życiu lub śmierci (wiecznej) Judasza.
Kto inny ma prawo i moc decyzji. :-D
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-10, 23:00   

Henryk,

Cytat:
Nie chcę w tym miejscu decydować o życiu lub śmierci (wiecznej) Judasza.
Kto inny ma prawo i moc decyzji.


I takie stanowisko jest najrozsądniejsze :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-14, 12:03   

David 77,

Kod:
I takie stanowisko jest najrozsądniejsze


czyje Ciebie czy Boga Jehowy?

Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-14, 14:15   

Krystian napisał/a:
David 77,

Kod:
I takie stanowisko jest najrozsądniejsze


czyje Ciebie czy Boga Jehowy?

Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną.


Co Jezus miał na myśli gdy wypowiedział do Apostołów następujące słowa:"Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, tak jak jest o nim napisane, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy zostaje zdradzony! Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie urodził”. 25 Odpowiadając na to, Judasz, który zamierzał go zdradzić, rzekł: „To chyba nie ja, Rabbi?” On rzekł do niego: „Sam to powiedziałeś”(Mateusza 26:24,25)?.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13