FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu Jezus zapłacił ów "skrypt dłużny"
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-29, 18:20   

Pokoja napisał/a:
[?
a także do pytania, jak należy rozumieć treść Zach. 7:3-7, z której jakby wynika, ze Żydzi wtedy nie spożywali posiłków przymierza przy Bożym stole. Jest tam stwierdzone, że to wy jecie i wy piecie. Dlaczego tak było :?: A to ma swoje znaczenie przy dziękczynieniu NT.



Jacy "wy"? 🤔
Co do Za 7:3 odniosłem się w postach powyżej..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-29, 18:21   

Pokoja napisał/a:
[q. Tak jak odżywiano się manną, tak powinniśmy codziennie odżywiać się NIM - SŁOWEM, czyli jego nauką, J. 6:63.


Nic w J 6.63 o pokarmie jako nauce nie piszę... Wykazałem ci to już..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-11-29, 18:50   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[q]

BT jakby wskazuje, że zmienił się tylko sposób poznania Chrystusa. Natomiast według BW i tekstu odczytanego na podstawie KS, chodzi już o inny byt niż osoba Pana Jezusa Chrystusa, czyli o CHRYSTUSA, w którym. Pan Jezus Chrystus jest Głową, a Kościół Ciałem.
j.


Dobrze że o to pytasz... pozwól że rozwieje twoje myśli...
Hbr 13.8 mówi:
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki....


Ten tekst raczej wskazuje, że Pan Jezus najpierw był sam, gdy nauczał, a później jest dla wieczności:

Hbr. 13:8) Wczoraj Jezus Chrystus sam, dzisiaj dla wieczności.

Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak:
1. Jezus;
2. Jezus Chrystus;
3. CHRYSTUS
:?: :?: :?:


Pytasz mnie poniżej o powyższe pytanie

Markerów napisał/a:
W jakim celu zacząłeś o nich mówić?


Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak, podane wyżej?

W związku z tym, spełniłem Twoją prośbę i podałem, jak nizej:

Pokoja napisał/a:
W NT występują odrębnie takie określenia jak:
1. Jezus - Imię to, prawie zawsze samodzielnie występuje w Ewangeliach.
2. Jezus Chrystus - Mat. 1:1, 16, 18, 20; 27:17, 22 (podobnie w innych Ewangeliach)
2a) Chrystus według ciała - Mat. 1:17; 2:4; 11:2; 16:16; 22:42; 23:10; 24:5, 23; 26:63, 68;
(podobnie w innych Ewangeliach).

3. CHRYSTUS DUCHOWY (według Ducha) – Rz. 6:4, 9 (1Pio. 3:18,19), 11, 23; 8:2, 9; 9:1, 3; 10:4; 16:7, 9,10, 16; 1KOR. 3:1; 4:10,15, 17; 6:15; 7:22; 12:27; 15:18,19, 22; 2Kor. 2:14; 5:17;

3a) Chrystus (Chrystianizm - duchowa skała) narodowy, motywujący Izraele do wyjścia z domu niewoli w Egipcie i znoszenia trudów wędrówki po pustyni – 1Kor. 10:4


Ok


Czy odniesiesz się jeszcze do mojego pytania:

Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak, podane wyżej?
a


Nie zrobię tego bo nie wiem 😐..
Nie widzę tego co Ty ... Jeśli są odrębne określenia to nie zastanawiałem się nad nimi..


I to jest powód, dla którego użyłem różnych podobieństw, aby ukazać różnicę w odróżnianiu i pojmowaniu tych różnych odrębnych określeń. Skoro był postawiony zarzut, ze ofiarujący, ofiara i ołtarz nie moga mieć ze sobą związku, więc podałem porównanie Pana Jezusa o ziarnie, wrzuconym do ziemi, J. 12:24. Zdaje sobie sprawę z tego, że takie porównanie może być nieadekwatne do czyjegoś sposobu rozumowania w tej sprawie, ale nie ma lepszego na ukazanie tak złożonej prawdy.

Wrzucone do ziemi ziarno jest ofiarą z Pana Jezusa Chrystusa, a obumierające ziarno, stanowi początkowy zasób do utworzenia nowej rośliny. Ono jednak potrzebuje nowego bydulca, którym należy je zasilać na zasadzie składania ofiary na ołtarzu. Dlatego wyrażając się obrazowo w takim stanie to ziarno pełni rolę ołtarza. Ziarno posiada w sobie także immanentna moc informacji (J. 6:63), którymi ofiarujący się na tym ołtarzu, obumierającego ziarna, potrzebują się kierować, aby ich ofiara została przyjęta i wzbogacała rozwój nowej rośliny.

Kto w takim przypadku jest ofiarującym, a kto ofiara. Ofiarującym jest ten, który narodzil się z Ducha Świętego Boga Ojca - w ręce Twoje polecam Ducha mego, Łuk. 23:46. Natomiast ich ofiarą jest natura, usprawiedliwioną z wiary, Rz. 4:3.

Inne trafne porównania, którymi Pismo Święte się posługuje, np o Winorośli i latoroślach, czy o małżenstwie i inne, wyrazają inne piękne prawdy o Chrustusie i jego Eklezja (Zbór, Kościół).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-29, 19:38   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[q]

BT jakby wskazuje, że zmienił się tylko sposób poznania Chrystusa. Natomiast według BW i tekstu odczytanego na podstawie KS, chodzi już o inny byt niż osoba Pana Jezusa Chrystusa, czyli o CHRYSTUSA, w którym. Pan Jezus Chrystus jest Głową, a Kościół Ciałem.
j.


Dobrze że o to pytasz... pozwól że rozwieje twoje myśli...
Hbr 13.8 mówi:
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki....


Ten tekst raczej wskazuje, że Pan Jezus najpierw był sam, gdy nauczał, a później jest dla wieczności:

Hbr. 13:8) Wczoraj Jezus Chrystus sam, dzisiaj dla wieczności.

Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak:
1. Jezus;
2. Jezus Chrystus;
3. CHRYSTUS
:?: :?: :?:


Pytasz mnie poniżej o powyższe pytanie

Markerów napisał/a:
W jakim celu zacząłeś o nich mówić?


Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak, podane wyżej?

W związku z tym, spełniłem Twoją prośbę i podałem, jak nizej:

Pokoja napisał/a:
W NT występują odrębnie takie określenia jak:
1. Jezus - Imię to, prawie zawsze samodzielnie występuje w Ewangeliach.
2. Jezus Chrystus - Mat. 1:1, 16, 18, 20; 27:17, 22 (podobnie w innych Ewangeliach)
2a) Chrystus według ciała - Mat. 1:17; 2:4; 11:2; 16:16; 22:42; 23:10; 24:5, 23; 26:63, 68;
(podobnie w innych Ewangeliach).

3. CHRYSTUS DUCHOWY (według Ducha) – Rz. 6:4, 9 (1Pio. 3:18,19), 11, 23; 8:2, 9; 9:1, 3; 10:4; 16:7, 9,10, 16; 1KOR. 3:1; 4:10,15, 17; 6:15; 7:22; 12:27; 15:18,19, 22; 2Kor. 2:14; 5:17;

3a) Chrystus (Chrystianizm - duchowa skała) narodowy, motywujący Izraele do wyjścia z domu niewoli w Egipcie i znoszenia trudów wędrówki po pustyni – 1Kor. 10:4


Ok


Czy odniesiesz się jeszcze do mojego pytania:

Dlaczego w NT występują odrębnie takie określenia jak, podane wyżej?
a


Nie zrobię tego bo nie wiem 😐..
Nie widzę tego co Ty ... Jeśli są odrębne określenia to nie zastanawiałem się nad nimi..


I to jest powód, dla którego użyłem różnych podobieństw, aby ukazać różnicę w odróżnianiu i pojmowaniu tych różnych odrębnych określeń. Skoro był postawiony zarzut, ze ofiarujący, ofiara i ołtarz nie moga mieć ze sobą związku, więc podałem porównanie Pana Jezusa o ziarnie, wrzuconym do ziemi, J. 12:24. Zdaje sobie sprawę z tego, że takie porównanie może być nieadekwatne do czyjegoś sposobu rozumowania w tej sprawie, ale nie ma lepszego na ukazanie tak złożonej prawdy.

Wrzucone do ziemi ziarno jest ofiarą z Pana Jezusa Chrystusa, a obumierające ziarno, stanowi początkowy zasób do utworzenia nowej rośliny. Ono jednak potrzebuje nowego bydulca, którym należy je zasilać na zasadzie składania ofiary na ołtarzu. Dlatego wyrażając się obrazowo w takim stanie to ziarno pełni rolę ołtarza. Ziarno posiada w sobie także immanentna moc informacji (J. 6:63), którymi ofiarujący się na tym ołtarzu, obumierającego ziarna, potrzebują się kierować, aby ich ofiara została przyjęta i wzbogacała rozwój nowej rośliny.

Kto w takim przypadku jest ofiarującym, a kto ofiara. Ofiarującym jest ten, który narodzil się z Ducha Świętego Boga Ojca - w ręce Twoje polecam Ducha mego, Łuk. 23:46. Natomiast ich ofiarą jest natura, usprawiedliwioną z wiary, Rz. 4:3.

Inne trafne porównania, którymi Pismo Święte się posługuje, np o Winorośli i latoroślach, czy o małżenstwie i inne, wyrazają inne piękne prawdy o Chrustusie i jego Eklezja (Zbór, Kościół).


Nie widzę powodów by się z tym nie zgodzić.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-11-30, 15:15   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[?
a także do pytania, jak należy rozumieć treść Zach. 7:3-7, z której jakby wynika, ze Żydzi wtedy nie spożywali posiłków przymierza przy Bożym stole. Jest tam stwierdzone, że to wy jecie i wy piecie. Dlaczego tak było :?: A to ma swoje znaczenie przy dziękczynieniu NT.



Jacy "wy"? 🤔
Co do Za 7:3 odniosłem się w postach powyżej..


To powiedział prorok do Żydów, którzy powrócili z niewoli w Babilonie.
Nie zauważyłem Twego odniesienia. Proszę podaj stronę, na której się odniosłeś do tego tekstu?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-30, 16:21   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[?
a także do pytania, jak należy rozumieć treść Zach. 7:3-7, z której jakby wynika, ze Żydzi wtedy nie spożywali posiłków przymierza przy Bożym stole. Jest tam stwierdzone, że to wy jecie i wy piecie. Dlaczego tak było :?: A to ma swoje znaczenie przy dziękczynieniu NT.



Jacy "wy"? 🤔
Co do Za 7:3 odniosłem się w postach powyżej..


To powiedział prorok do Żydów, którzy powrócili z niewoli w Babilonie.
Nie zauważyłem Twego odniesienia. Proszę podaj stronę, na której się odniosłeś do tego tekstu?


http://biblos.feen.pl/vie...er=asc&start=15
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-30, 16:23   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[?
a także do pytania, jak należy rozumieć treść Zach. 7:3-7, z której jakby wynika, ze Żydzi wtedy nie spożywali posiłków przymierza przy Bożym stole. Jest tam stwierdzone, że to wy jecie i wy piecie. Dlaczego tak było :?: A to ma swoje znaczenie przy dziękczynieniu NT.



Jacy "wy"? 🤔
Co do Za 7:3 odniosłem się w postach powyżej..


To powiedział prorok do Żydów, którzy powrócili z niewoli w Babilonie.
Nie zauważyłem Twego odniesienia. Proszę podaj stronę, na której się odniosłeś do tego tekstu?


Nie mam za bardzo co o tym wersecie napisać to fakt... Muszę się wgłębić w znaczenie.... Ale tak w skrócie napisałem powyżej
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-12-02, 00:53   Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Skoro mamy zbieżne pojmowanie w kwestii Ofiarującego, ofiary i ołtarza i w sprawie relacji małżeńskiej z 1Kor. 7:1-5, że chodzi o kształtowanie jednej osobowości,
http://biblos.feen.pl/vie...start=45#121234

to teraz odniosę się jeszcze raz do Eucharystii Nowego Przymierza, jako do kształtowania jednej osobowości (4983) CHRYSTUSOWEJ na wzór tej małżeńskiej, i jako jednej duchowej natury na wzór tej cielesnej natury małżeńskiej (4561):
Efz. 5:31. Z powodu tego mąż, będąc przywiązanym do niewiasty swojej, opuszcza swoich: ojca, matkę; dwoje będą jedną cielesną naturą.
32. Tajemnica tego jest wielka; ja myślę o Chrystusie, o Zborze.


Określenie Eucharystia (2169) - wdzięczność, dziękczynienie ma zastosowanie do OFIAROWANIA SIĘ DLA Pana Jezusa [(ziarno z J. 12:24, wrzucone do ziemi) Chrystusa ("Ołtarz poza obozem"/Hbr. 13:10, lub „obumierające ziarno, J. 12:24)], aby funkcje arcykapłańską, wykonywał CHRYSTUS, (Arcykapłan według porządku Melchizedeka i jego królewskie kapłaństwo, Hbr. 5:5, 10; 9:11, 25-28; 1Pio. 2:9), a nie do ciągłego ofiarowania Pana Jezusa przez kogoś poza nim samym.

Eucharystia to wdzięczność za przywilej cierpienia, dla składania ofiary na OŁTARZU, którym jest CHRYSTUS. Ołtarz ten jest czynnie używany, wraz z składaniem ofiary tych, na których Duch Świętego Boga Ojca jest wylewany w dniach ostatecznych, które trwały już za czasu chrztu Pana Jezusa w Jordanie i dalej od dnia PIĘĆDZIESIĄTNICY, Dz. 2:17,18. Określenia tego nie można odnieść wyłącznie do ofiary z ciała i krwi, złożonej raz na zawsze przez Pana Jezusa - ziarno do ziemi zostaje wrzucone tylko jeden raz. Natomiast ciągle są wchłaniane nowe składniki, dla rozwoju nowej rośliny, czyli CHRYSTUSA (symbolicznej rośliny z ziarna, J. 12:24; 15:1-16). Tak jak cieleśnie rozwija się człowiek, tak też duchowo rozwija się CHRYSTUS, Efz. 4:1-16; 2Kor. 5:16-21.

Według NT, Eucharystię można postrzegać, jako czerpanie z Słowa Bożego i Pana Jezusa Chrystusa (J. 6:63), udzielane od nich przez Ducha Świętego Boga Ojca (J. 16:12-15), czyli wierzącym, ofiarującym się na ołtarzu CHRYSTUSOWYM.

Natomiast określenie Eucharisteo (2168) być wdzięcznym, dziękować; być przyjmowanym z podziękowaniem w odniesieniu do porządku żydowskiego, występuje w NT w Łuk. 18:11, czyli jeszcze wcześniej przed Wieczerzą. W takim znaczeniu jak w Łuk. 18:11 ma zastosowanie od powrotu z niewoli babilońskiej, czyli z dziękczynieniem, według gorliwości, opartej na własnej sprawiedliwości (Rz. 10:2,3), dlatego prorok Zachariasz, powiedział Żydom: To wy jecie i wy pijecie, Zach. 7:3-7; 1Kor. 10:18-21. Oznaczało to mniej więcej tyle, co orzeczenie, że stosunek Przymierza od czasu jego wprowadzenia i zawarcia do upadku królestwa Judy nie został przywrócony. Hebrajczycy zostali utraceni (580/ Rz. 11:15), ale nie odepchnięci (683/ Rz. 11:2), ponieważ to oni z powodu swojej bezbożności porzucili przymierze z Bogiem Rz. 11:26-29.
http://biblos.feen.pl/vie...start=45#121234

Poniżej podaję teksty, odczytane na podstawie Konkordancji Stronga [KS], Izj. 29:11; Ap. 22:18,19.

Mat. 26:26. Jezus wziąwszy chleb, błogosławił i łamał, dawał uczniom, a oni jedli, więc także przemówił: Jedzcie, pojmijcie zmysłami mnie: To jest osobowość.
27. Pojmijcie zmysłami także kielich i bądźcie wdzięcznymi; dawał im, mówiąc: Pijecie sami z powodu wszystkich;
pojmijcie zmysłami mnie: To jest osobowość
(albo: pojmijcie zmysłami: To jest osobowość mnie) - Apostołowie mieli pojąć osobowość, którą należy ukształtować, dla Pana Jezusa Chrystusa w CHRYSTUSIE;
Pijecie sami z powodu wszystkich - Pan Jezus sam z powodu wszystkich, a Apostołowie, już jako wielu z powodu wszystkich

Mar. 14:22. On wziął chleb, błogosławił, łamał i dawał, a oni jedli; przemówił: Jedzcie, pojmijcie zmysłami mnie: To jest osobowość.
23. Pojmijcie zmysłami także kielich, bądźcie wdzięcznymi; dawał im, a oni pili z powodu wszystkich.


Jest tak samo jak w Mat. 26:26,27

Tekst z Łuk. 22:17-22 wg. KS z komentarzem:

Łuk. 22:17. Przyjął kielich, a dziękując przemówił: Ten pojmijcie zmysłami dla siebie samych i dzielcie między siebie.
18. Bowiem wam mam na myśli: Nie mieliście obawy, pić z tworu winorośli dotychczas, póki wygłaszaliście królestwo Boże.


W tym tekście Pan Jezus, uświadamia apostołom, że są uczestnikami tego kielicha. Tak było, gdyż dzięki jego obecności i opatrzności Bożej, brali bezpieczny udział w ogłaszaniu Królestwa Bożego;

19. Także chleb pojmijcie zmysłami byli wdzięcznymi, on łamał i dawał, mówiąc: Ten jest pamiątką, dla osobowości mnie, tej stworzono mnie, tą wydaje (edytuję) poprzez was.

Chleb jest pamiątką osobowości Pana Jezusa Chrystusa, która była kształtowana przez doświadczenia bohaterów wiary ST i ostatecznie stworzona w nim, Hbr. 12:1,2. Tą osobowość Pan Jezus przez Apostołów, przekazuje tym, który uwierzą w niego;

20. Podobnie po zjedzeniu wieczerzy, miał na myśli i kielich: To kielich krwi mnie; temu poprzez was oddadzą się w czasie Nowego Przymierza.

Po zjedzeniu wieczerzy, czyli już w nocy, symbolizującej Wiek Ewangelii do kielicha Chrystusowego miała być przelana krew tych, którzy w czasie aktywności Nowego Przymierza, pójdą jego drogą za przykładem Apostołów. Przymierze to ma trzy szczególne fazy. Pierwsza to składanie ofiar. Druga to sąd Arcykapłana (Chrystus, jako Głowa i Ciało), przechodzącego pod zasłoną, Hbr. 9:27. Trzecia to czas błogosławieństwa po zmianie szat Arcykapłana. To w tej fazie, Nowe Przymierze, (zawarte z Apostołami w Wieczerniku Łuk. 22:28-30; Wyj. 19:8), zostanie zawarte z Izraelem w Wielkim Tysiącletnim Jubileuszu Ziemi/Stworzenia, (Rz. 11:26,27 - rozpoczęło się to od Pana Jezusa, Apostołów itd.) Wyj. 24:7; Hbr. 8:8-13;

W Łuk. 22:17,18, 20 ukazano dwa kielichy. Pierwszy to czas radości z ogłaszania Ewangelii Królestwa Bożego w Chrystusie. Drugi to czas składania ofiary na rzecz tego Królestwa Bożego. Idąc tym porządkiem można dostrzec, że trzecim jest uczenie się narodów prawa Bożego przez przywracanie praw człowiekowi w Tysiącletni Sabat Ziemi/Stworzenia. Czwartym więc może być zawarcie Nowego Przymierza z Izraelem i z narodami w Tysiącletni Jubileusz Ziemi/Stworzenia.

21. Ot z wyjątkiem rąk tych, przeciwko mnie; wtrącą do więzienia mnie, według stołu bankierskiego.
22. Zaiste naznaczyli Syna człowieczego; odchodzi, jednakże biada człowiekowi temu z powodu którego wtrącą do więzienia!


Handlowano mocą Lwa z bankierami Piłata, a Judasz, stał się zdrajcą, Ps. 22:17.

Ps. 22:17. Zgromadzenie jako psy zgromadziło się wokół, osaczyło, zadawało rany; trzy razy handlowali mocą lwa. [KS]

Tekst z Ps. 22:17 wskazuje raczej na potrójny handel mocą lwa z pokolenia Judy przez wywieranie presji na Ap. Piotra, który trzy razy się zaparł Pana Jezusa? Przez Judasza, który zdradził go oraz przez Heroda i Piłata, który uznał Pana Jezusa za niewinnego, a wziął go na osobność, aby się z nim układać (korupcja). W ten sposób Sanhedryn prowadził handel, aby zgładzić Pana Jezusa.
Zmiana w tekście, odwraca uwagę od tego handlu za trzydzieści srebrników, Mat. 26:15,16; Zach. 11:12; Dz. 4:26-28.

1Kor. 11:23. Ja bowiem wziąłem z dala od Pana; to wam przekazałem w tradycji, że Pan Jezus, którego wydano w czasie nocy, wziął chleb,
24. Dziękował, łamał pamiątkę i przemówił: Osobowość względem mnie stworzę, tej mojej, to jest więcej niż was.
25. Podobnie po zjedzeniu wieczerzy miał na myśli kielich: To jest mój kielich na pamiątkę krwi mojej w czasie Nowego Przymierza; to czyńcie, ilekroć pijecie,


NIEGODNE SPOŻYWANIE WIECZERZY PAŃSKIEJ
1Kor. 11:20-22

WŁAŚCIWY WZÓR SPOŻYWANIA WIECZERZY PAŃSKIEJ
1Kor. 11:23-25 PNŚ

Niegodne spożywanie WIECZERZY PAŃSKIEJ, zapowiadaniem sobie kary śmierci.

(26) Jako że, ilekroć nie jecie tego chleba, nie pijecie kielicha; Zapowiadacie Pańską karę śmierci, aż ona przyjdzie.

302 - partykuła przecząca: nie, ani (pominięcie jej nadało tekstowi sens, sprzeczny z zamysłem Ap. Pawła)

Wyrok przeciwko sobie za niegodne spożywanie WIECZERZY PAŃSKIEJ
i zalecenie, jak godnie spożywać jej symbole, czyli Eucharystii, 1Kor. 11:27-34.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-26, 08:34   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Pokoja napisał/a:
S

Poniżej podaję teksty, odczytane na podstawie Konkordancji Stronga [KS], Izj. 29:11; Ap. 22:18,19.

Mat. 26:26. Jezus wziąwszy chleb, błogosławił i łamał, dawał uczniom, a oni jedli, więc także przemówił: Jedzcie, pojmijcie zmysłami mnie: To jest osobowość.
27. Pojmijcie zmysłami także kielich i bądźcie wdzięcznymi; dawał im, mówiąc: Pijecie sami z powodu wszystkich;
pojmijcie zmysłami mnie: To jest osobowość
(albo: pojmijcie zmysłami: To jest osobowość mnie) - Apostołowie mieli pojąć osobowość, którą należy ukształtować, dla Pana Jezusa Chrystusa w CHRYSTUSIE;


Nie przyjacielu.. jest to naprawdę pokrętne i naciągane tłumaczenie...
W tekście nie ma nić o osobowości
O jedzeniu i piciu w znaczeniu pojmowaniu zmysłami...

Wyraźnie pisze.. "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje"

To JEST Ciało moje..
A nie oznacza czy pojmujcie zmysłami

Screenshot_20230426-092954.jpg
Plik ściągnięto 461 raz(y) 27,84 KB

_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-26, 08:39   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Pokoja napisał/a:
Sk]
i zalecenie, jak godnie spożywać jej symbole, czyli Eucharystii, 1Kor. 11:27-34.


Jakie symbole?? Gdzie w tekście jest wyraz " symbol" czy " emblemat" ???
Jezus nie powiedział, jak sugerujesz :„To jest jakby (to oznacza) Ciało moje”, lecz „To jest Ciało moje”.
Chrystus, jeśli chodziło Mu o porównanie czegoś, wyjaśniał to w inny sposób: „To, co padło między ciernie, oznacza tych...” (Łk 8:14).
Itp.

W przypadku Eucharystii mówił otwarcie bez porównań czy przypowieści: „teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści” (J 16:29).
Słowa zaś „emblemat” , " symbol" nie zamieszczają żadne przekłady NT.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-26, 08:43   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Pokoja napisał/a:
Sko]

NIEGODNE SPOŻYWANIE WIECZERZY PAŃSKIEJ
1Kor. 11:20-22

WŁAŚCIWY WZÓR SPOŻYWANIA WIECZERZY PAŃSKIEJ
1Kor. 11:23-25 PNŚ

Niegodne spożywanie WIECZERZY PAŃSKIEJ, zapowiadaniem sobie kary śmierci.

(26) /b]


Dokładnie tak.
Paweł pisze: „dlatego też, kto spożywa Chleb lub pije Kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej” (1Kor 11:27; )

Dziwne byłyby te słowa gdyby Chrystusowi chodziło tylko o emblematy lub Jego naukę. :roll:
Ef 5:29 dodaje, że to sam Chrystus żywi nas..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2023-04-26, 10:18   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Markerów napisał/a:
Jezus nie powiedział, jak sugerujesz :„To jest jakby (to oznacza) Ciało moje”, lecz „To jest Ciało moje”.

Gdyby tak było jak sugerujesz: "To jest (rzeczywiste) ciało Moje", to uczniowie zajadali by się kawałkiem surowego mięsa wyciętego z ciała Jezusa. Może była to wątroba, może mięsień?
A skoro tak nie było, to przestań już powielać idiotyzmy, że zjedli kawałek swego Mistrza!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-26, 10:23   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jezus nie powiedział, jak sugerujesz :„To jest jakby (to oznacza) Ciało moje”, lecz „To jest Ciało moje”.

Gdyby tak było jak sugerujesz: "To jest (rzeczywiste) ciało Moje", to uczniowie zajadali by się kawałkiem surowego mięsa wyciętego z ciała Jezusa. Może była to wątroba, może mięsień?
A skoro tak nie było, to przestań już powielać idiotyzmy, że zjedli kawałek swego Mistrza!


No właśnie nic takiego nie twierdzę...
Przeanalizuj dokładnie to co pisałem w wątku.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2023-04-26, 11:06   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jezus nie powiedział, jak sugerujesz :„To jest jakby (to oznacza) Ciało moje”, lecz „To jest Ciało moje”.

Gdyby tak było jak sugerujesz: "To jest (rzeczywiste) ciało Moje", to uczniowie zajadali by się kawałkiem surowego mięsa wyciętego z ciała Jezusa. Może była to wątroba, może mięsień?
A skoro tak nie było, to przestań już powielać idiotyzmy, że zjedli kawałek swego Mistrza!

Otóż to.
Jezus mówił o chlebie jako o swoim ciele, by podkreślić, że Jego ciało, które ofiaruje dla nas - jest naszym pokarmem duchowym. Duchowym nie cielesnym, bo żaden z Apostołów nie zajadał się rzeczywistym fizycznym ciałem.
Była to ujęta forma porównawcza symbolu pojednania człowieka z Bogiem.
To KK sprowadził ten symbol do cielesności pomiejszając jego duchowe znaczenie. Ale skoro Żydzi jedli fizyczne ciało swych ofiar, to jakże by inaczej miałaby interpretować nowa Synagoga w Rzymie. Stwierdzono, że Jezus jak zwierzę jest złożony jako Żydowską pascha.
Tylko dlaczego sami sobie przeczą, skoro głoszą, że Jezus był jako człowiek Bogiem, to złożył z siebie ofiarę dla siebie?
Jezus złożył swoją ofiarę dla nas, by utwierdzić prawdę, by utwierdzić miłość Bożą do ludzi.
Bóg objawił się nam w swoim Synu, byśmy mogli poznać prawdziwą Jego istotę, której potęgą jest miłość i miłosierdzie.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-04-26, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-26, 14:13   Re: Jedna Osobowość i duchowa natura w CHRYSTUSIE.

wybrana napisał/a:
[qu - jest naszym pokarmem duchowym. Duchowym nie cielesnym, bo żaden z Apostołów nie zajadał się rzeczywistym fizycznym ciałem.
.


I ja też nie twierdzę że apostołowie zajadali się rzeczywistym fizycznym ciałem..
Chyba nie czytasz co piszę
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17