FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mocarze Niebios - władcy powietrza
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 743
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 45/68
 66%
Wysłany: 2022-12-23, 13:40   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Po drugie ma tytuł dr hab. i należy do katolickiej grupy biblistów.

Ja swoje zdanie przedstawiłem. 8-)
Dyplom ukończenia studiów nie jest „pieczęcią Ducha Bożego”. ;-)
Ducha Bożego nie zdobywa się w szkołach, seminariach, na studiach.
Ten Pan podważa nieomylność Słowa Bożego, co niektórym bardzo tu podoba się.
Doktorzy teologii, "znawcy" Prawa Bożego, zawsze byli i są przeciwni ewangelii.

Podałam przedtem tytuł - Kto napisał Pięcioksiąg, tera podam dla szerszego obrazu - Czym jest Pięcioksiąg?
https://youtu.be/MSDajY7N6Vo
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6247
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4569/6115
 74%
EXP: 225/330
 68%
Wysłany: 2022-12-23, 17:01   

http://biblos.feen.pl/vie...start=45#121591

Za czasu Jeftego, wyszła taka ustawa, aby i córki pierworodne mogły służyć w Przybytku. Na podstawie tekstu odczytanego według Sędz. 11:29-40 (Izj. 29:11; Ap. 22:18,19; Łuk. 16:11), wynika, że córka Jeftego służyła z radościa w chórze w Przybytku, a nie, że to było coś w rodzaju przekleństwa:

Sędz. 11:31.
Cytat:
Tedy (1961) to, cobykolwiek (834) (3318/istotne słowo, ale pominięte) wyszło (3318) ze drzwi (1817) domu (1004) mego przeciwko (7125) mnie, gdy się wrócę (7725) w pokoju 7965 od synów (1121) Ammonowych (5983), to mówię będzie (1961) Panu (3068), albo ofiarować (5927) je będę na całopalenie (5930). [BG]


Sędz. 11:31. Synowie Ammonowi, zwrócą się ku pokojowi. Stanie się: Kto przeciwko będzie wyprowadzony drzwiami domu, oddali się, ruszy do przodu wzniesienia, stanie się Jehowie.

[color=blue]Kto przeciwko będzie wyprowadzony
- Sformułowanie "bedzie wyprowadzony", wskazuje, że osoba ta była wybrana i celowo wyprowadzona, a nie przypadkowo wyszła. Jeżeli Jefte miał na uwadze mężczyznę, gdyż wcześniej tylko mężczyźni służyli w Przybytku, to był zaskoczony, że była mu wyprowadzona córka, która z radościa wyszła na jego spotkanie;

ruszy do przodu wzniesienia[/color] – Występujące tu słowo nr 5930, przetłumaczone na całopalenie, oznacza też „wzniesienie”, co może wskazywać na oddanie na służbę osoby wyprowadzonej, czyli do Sylo, w którym był Przybytek Boży na wzniesieniu.

34) Oto Jeftemu wstępującemu do domu do Masfa,
I. wyszła naprzeciw córka, tańcząc przy tamburynie, wszakże ona jedynaczką, nie miał jakiegokolwiek syna albo córki.
(35) Spostrzegł, ukazanie się, znaku; Rozdarł odzienie, padł na kolana, skulił się, rzekł: Ach, córko: Ty ukazałaś się; jestem zmartwionym, ja usta otworzyłem Jehowie, nie będę w stanie odwrócić się.
(36) Odpowiedziała w duchu ustawy:
II. Ojcze! Wyzwoliłeś w imieniu Jehowy! Uczyń usta, na korzyść Jehowy; usta znaku dla tego któremu ruszyłeś do przodu, tak jak potem, dokonałeś pomstę nieprzyjaciołom, synom Ammonowym.
Uczyń usta, na korzyść Jehowy
– Usta i opłakiwanie w radości panieństwa (w. 37 i 38), oznaczają służbę dla domu Jehowy, np. usługiwanie, udział w chórze, itp., w czasie dorocznych świąt;

III. 37. Rzekła ojcu w duchu ustawy: Uczyń ten przypadek na korzyść: Opuszczę przez dwa miesiące; pójdę, wstąpię na teren górzystej krainy płakać w radości; ja panieństwem, przyjaciółką pannom towarzyszącym.

na teren górzystej krainy
– Do Sylo w Efraimie;
dwa miesiące – Możliwe, że od Paschy do Pięćdziesiątnicy, włącznie z podróżą;

38. Odpowiedział: Idź; puścił wyróżniająco oznakowaną. IV. Ona poszła; dwa miesiące razem z towarzyszkami, płakały w radości panieństwa.
płakały w radości panieństwa
– Pierworodne córki, zostały potraktowane jak pierworodni synowie

39. Ojciec spowodował pamiątkę na korzyść ofiary wynikającej ze złożonej obietnicy, którą ślubował; Powstała ustawa Izraela; stał się koniec dwóch miesięcy; ona nie poznała męża, wróciła się w duchu ustawy.
Powstała ustawa Izraela
– Służba pierworodnych córek, dla Przybytku w Sylo, została uregulowana ustawą;

Pełna treść Sędz. 11:29-40, odczytana na podstawie Konkordancji Stronga, znajduje się pod poniższym linkiem:
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5829#115060
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2022-12-23, 19:04   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Myślę, że w tym wykładzie otrzymasz odpowiedź.

Tym właśnie różnimy się. :-(
Ty ufasz różnego rodzaju „doktorom” teologii.
Nie neguję ich wiedzy- należy zaznaczyć wiedzy światowej. :-/
Mówią ładnie, posługują się słowami dla nas często niezrozumiałymi.
Wiedza przydatna w sam raz dla przyszłych teologów, księży, którzy także nie ufają słowom spisanym w Biblii.
W jakimś Jego wykładzie znajdzie się może „perełka”, która i mnie spodoba się. Jednak góra nawozu z której trzeba ją wydłubać, czyni całe przedsięwzięcie bezużytecznym. Skoda czasu.
Ja cenię wyłącznie tych wykładowców, co do których nie mam wątpliwości, że sami wierzą w Boga, a co najważniejsze- Bogu!
Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: On udaremnia zamysły przebiegłych
(1 list do Koryntian 3:19)

Pan Majewski uczył się zaledwie 9 lat. Ja studiuje tematy około biblijne wielokrotnie dłużej.
W odróżnieniu od Ciebie, Jego wiedza nie imponuje mi. :-D
Choć żałuję, że nie uczyłem się obcych języków.
bożych dróg nie można się nauczyć , one przychodzą z góry jako objawienie i na ile Najwyższy nam odsłoni na tyle widzimy. Taki prof Chrostowski (starsze pokolenie biblistów)jeśli oddaje cześć Marii to on widzi tylko ze jest światłość za zasłoną, pomimo tego że może znać biblie w hebrajskim. Coś ma odsłonięte taki człowiek który dobrowolnie i świadomie jest przyjąć ablucję w wodzie. A to jest dopiero skromny początek tego co możemy zobaczyć. Wiem bo tego doświadczać Wiem jak się nawróciłem i myślałem że poznałem wszystko, gdy zobaczysz coś więcej , potem jeszcze coś , to zaczynasz nabierać jakieś pokory. Dopiero pokornym duch boży jest tak naprawdę coś objawić, człowiek z natury to chodząca pycha wiem to z autopsji
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2023-12-09, 20:17   

wybrana napisał/a:

Zlituj się.
Jak myślisz ile jest z tego, co głosił Abraham czy Mojżesz, czy Dawid ujęte w Pismach?
Wiesz dobrze, że najpierw był przekaz ustny a przekaz utrwalony na piśmie był kilka wieków po śmierci ich głosicieli.
Tak jak nauki prawdziwych Proroków głoszących Słowo Boże nie miały szans utrwalenia, bo nie chciano ich przyjąć ani słuchać.
to nie było pytanie do mnie , ale w starym testamencie jest sama esencja to co oni głosili , a za to odpowiada duch święty który działa tak jak Pan Bóg chce. Ducha bożego nie ogranicza czas ani przestrzeń , co tak trudno ci zrozumieć. Mija rok jak napisałaś te słowa ciekawe czy nastąpił progres czy recesja w twoim myśleniu??
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-12-09, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 743
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 45/68
 66%
Wysłany: 2023-12-09, 22:51   

Henryk Suchecki napisał/a:
wybrana napisał/a:

Zlituj się.
Jak myślisz ile jest z tego, co głosił Abraham czy Mojżesz, czy Dawid ujęte w Pismach?
Wiesz dobrze, że najpierw był przekaz ustny a przekaz utrwalony na piśmie był kilka wieków po śmierci ich głosicieli.
Tak jak nauki prawdziwych Proroków głoszących Słowo Boże nie miały szans utrwalenia, bo nie chciano ich przyjąć ani słuchać.
to nie było pytanie do mnie , ale w starym testamencie jest sama esencja to co oni głosili , a za to odpowiada duch święty który działa tak jak Pan Bóg chce. Ducha bożego nie ogranicza czas ani przestrzeń , co tak trudno ci zrozumieć. Mija rok jak napisałaś te słowa ciekawe czy nastąpił progres czy recesja w twoim myśleniu??

Kościół Rzymski też uważa, że jest prowadzony przez Ducha Świętego.
W imię Boga mordowali - np.zakon krzyżacki, wysyłali ludzi na stos.
Głosili, że czynią i głoszą wszystko z mocą Ducha Świętego.
Sanhedryn też uważał, że jest prowadzony przez Boga i głosząc wolę Bożą - ukrzyżował Zbawiciela.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2023-12-10, 08:32   

wybrana, przekonuje mnie twoja argumentacja, że duch święty nie zachęca do mordowania i tu jest jakaś wskazówka, Więc Sanhedryn aby skazać Pana Jezusa musiał skazać najpierw na śmierć dwóch świadków Prawo i Proroków w swoich sercach oczywiście. A później tak zwany biskup Rzymu zrobił z nimi to samo , bo oni zmartwychwstali już jako Sprawiedliwość i Prawda, więc ich świadectwo odrzucił. To powiedz na jakiej podstawie ty rozróżniasz duch złego od dobrego ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13