FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-29, 10:53   

Fedorowicz napisał/a:
"Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi,I abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy. Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." Gal 3:23-28


Prawdą jest, że po przyjściu wiary kończy się władza grzechu. ale jeśli księża katoliccy rzeczywiście wierzą, to żaden zapis nie powinien być przez nich traktowany mniej dokładnie niż traktuje go którykolwiek z ich oskarżycieli. A upór może skończyć się niewczesną skruchą jak można przeczytać w "Damie pikowej" A. Puszkina

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Niech księża Kościoła tzw. "powszechnego" nie zaciągają coraz to cięższych długów, nie myśląc że nie mają obowiązków, bo z tego co się słyszy niektóre dzieci zawiedli.
Lepiej być skromnym i pracować na siebie, niż udawać wielkiego i nie mieć na chleb.
Przypowieści Salomona 12:9

Znów mamy do czynienia w Pana wypowiedzi z wrzucaniem wszystkich duchownych "do jednego worka" i przypisywanie wszystkim duchownym katolickim występków jednostek. To znany chwyt "poniżej pasa" propagandy antykościelnej.


Jeśli kościół jest jednością, to jest tak silny, jak najsłabsze jego ogniwo. Tym niemniej nie jestem przeciw kościołowi, nawet jeśli zadaję niewygodne dla księży pytania. Księża powinni się cieszyć, że czytają takie słowa przed momentem, w którym będzie za późno na refleksję. Ich celibat jest szlachetną deklaracją, ale o resztę z tego co zauważyłem nie dbają. Celibat nie jest powodem do wynoszenia się nad niewinnymi

Podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.
Ewangelia według św. Mateusza 20:28 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/mat.20.28.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-29, 13:38   

radek napisał/a:
Jeśli kościół jest jednością, to jest tak silny, jak najsłabsze jego ogniwo.

To zmieniona wypowiedź Yanna Martela. "Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze ogniwo."
Wyśmiewał ofiarę Chrystusa :
Cytat:
Cała ludzkość grzeszy , a Syn Boży płaci za to własnym życiem? Próbowałem sobie wyobrazić ojca, jak mówi do mnie:
„Piscine, lew wśliznął się do zagrody lam i zabił dwie sztuki. Inny zabił wczoraj garnę. W
zeszłym tygodniu dwa lwy zjadły wielbłąda. Tydzień wcześniej — kilka bocianów i czapli. I kto
zaręczy , że nie pożarły naszego aguti? T ego dłużej nie można tolerować. Coś należy zrobić.
Pomyślałem, że jedynym sposobem, by lwy mogły odpokutować swoje grzechy , jest rzucenie im ciebie na pożarcie.
„Tak jest, tato, to słuszna i logiczna decyzja. Muszę się tylko umyć”.
„Alleluja, synu”.
„Alleluja, ojcze”.
Cóż za niesamowita historia! Co za dziwaczne rozumowanie. "

Widzimy tu lewackie utożsamianie ludzi ze zwierzętami, kpiny z ofiary Chrystusa i nauczania Kościoła. Z drugiej strony książka "Życie Pi" propaguje chrześcijańską miłość do zwierząt :" Richard Parker paradoksalnie pomaga Pi przetrwać. Jest taki moment, w którym chłopak stracił motywację i nadzieję i stanął w obliczu beznadziei, gdy wydawało mu się, że nie ma najmniejszych szans na ratunek, gdy opadł z sił i był blisko śmierci. Wtedy to właśnie Richard Parker, tygrys swoją obecnością budzi chłopca z marazmu, w który wpadł. To tygrys stanie się powiernikiem Pi. To obecność tego dzikiego zwierzęcia drapieżnego będzie zmuszała chłopca do codziennej walki o przetrwanie. Mimo, że tygrys stanowi zagrożenie dla Pi, staje się jego przyjacielem. " :)

Cytat:
Tym niemniej nie jestem przeciw kościołowi, nawet jeśli zadaję niewygodne dla księży pytania. Księża powinni się cieszyć, że czytają takie słowa przed momentem, w którym będzie za późno na refleksję.

Ale czy to są niewygodne pytania dla wszystkich księży ? Raczej dla tych, którzy uwierzyli w lewicowy globalistyczny modernizm.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-29, 13:42, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-30, 02:40   

Fedorowicz napisał/a:
radek napisał/a:
Jeśli kościół jest jednością, to jest tak silny, jak najsłabsze jego ogniwo.

To zmieniona wypowiedź Yanna Martela. "Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze ogniwo."
Wyśmiewał ofiarę Chrystusa :


To tylko powierzchowny związek z moją wypowiedzią. Przyrównanie jedności kościoła do funkcji łańcucha wynika z szacunku do praw fizyki jako fundamentów Stworzenia Bożego

I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
Objawienie św. Jana 20:1 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.20.1.BW1975

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Tym niemniej nie jestem przeciw kościołowi, nawet jeśli zadaję niewygodne dla księży pytania. Księża powinni się cieszyć, że czytają takie słowa przed momentem, w którym będzie za późno na refleksję.

Ale czy to są niewygodne pytania dla wszystkich księży ? Raczej dla tych, którzy uwierzyli w lewicowy globalistyczny modernizm.


Jeśli kościół jest wspólnotą, to księża powinni wspierać się na wzajem dbając o reputację swojego stowarzyszenia. Tymczasem władze kościoła watykańskiego niechlujnie tworzą nowe prawa. Przypatrzmy się chociażby tzw. sakramentom, jak rzeczywiście powinny być rozumiane, jeśli mają istnieć? Kapłaństwo jest atrybutem dziecka

Lecz Jezus rzekł: Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios.
Ewangelia według św. Mateusza 19:14 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/mat.19.14.BW1975

Chrzest jest wsparciem

Ale Jan. odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?
Ewangelia według św. Mateusza 3:14 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/mat.3.14.BW1975

Pokutą jest dopiero wiara

Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
List św. Pawła do Rzymian 10:4 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rom.10.4.BW1975

Bierzmowanie to przyjęcie odpowiedzialności za powierzonego Ducha

On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.
Ewangelia według św. Mateusza 16:15‭-‬18 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/mat.16.15-18.BW1975

Namaszczenie chorych i najświętszy sakrament to posilenie na gruncie Słowa Bożego

Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
Ewangelia według św. Jana 11:25‭-‬26 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/jhn.11.25-26.BW1975

Małżeństwo natomiast, nie zostało światu obiawione ze względu na grzech

Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka. I w ustach ich nie znaleziono kłamstwa; są bez skazy.
Objawienie św. Jana 14:4‭-‬5 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.14.4-5.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-30, 08:17   

radek napisał/a:
Pokutą jest dopiero wiara ..https://bible.com/pl/bible/3490/rev.14.4-5.BW1975

Przepraszam że pytam. Czy Life.Church to kościół luterański ?
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-30, 16:38   

Fedorowicz napisał/a:
radek napisał/a:
Pokutą jest dopiero wiara ..https://bible.com/pl/bible/3490/rev.14.4-5.BW1975

Przepraszam że pytam. Czy Life.Church to kościół luterański ?


Przyznaję, że nie czułem potrzeby zbierania takich informacjii, bo myślę, że wiara jest prywatną relacją z Panem. Luteranie nazwę wzięli z tego co rozumiem od założyciela, więc sugerując się nazwą Żywy Kościół nasuwa się wniosek, że nie jest to kościół luterański. Ale o to trzeba by było zagadnąć jego przedstawicieli. Źródło, biblijne, którego używam, to aplikacja biblijna. Używam jej na tablecie i smartfonie
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-30, 18:24   

W kwestii małżeństwa. To, że Aniołowie umiejscawiają pracę przed małżeństwem, nie znaczy, że nie ma nikogo, kto mógłby wejść w związek małżeński

Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje.
Mateusza 19:12 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.19.12.SNP
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-01, 07:59   

radek napisał/a:
W kwestii małżeństwa. To, że Aniołowie umiejscawiają pracę przed małżeństwem, nie znaczy, że nie ma nikogo, kto mógłby wejść w związek małżeński

Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje.
Mateusza 19:12 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.19.12.SNP

"Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści."
Apostoł Paweł tak charakteryzuje chrześcijańską bezżenność : "Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi” (1 Kor 7,32-34).

Ale wybór zalecany przez Chrystusa nie oznacza pomniejszania wagi małżeństwa, które wychwalane jest na tej samej stronie Ewangelii wg św. Mateusza. Właśnie we fragment o małżeństwie włączono słowa Jezusa o bezżenności. Status małżeństwa jest bardzo wysoki, a apostoł Paweł uzna go za "charyzmat", czyli dar Boży ofiarowany niektórym (1 Kor 7, 7).
"Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki."
Do wspólnoty Apostołów także należeli ludzie żonaci, jak Piotr, o którego teściowej wspominają Ewangelie ( Mt 8, 14–15).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13