FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dan.11:28-30a - Powrót Rosji i III WOJNA ŚWIATOWA
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-03-15, 06:00   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Marek napisał/a:
Oczywiście nikt z chrześcijan nie powinien uczestniczyć w zabijaniu innych ludzi - jest to nie do pomyślenia. Nie wyobrażam sobie Pana Jezusa uczestniczącego w wojnie? Sam byłem skazany za odmowę służby wojskowej w 1990 roku.
A jeżeli chodzi o ucieczkę to faktycznie masz rację, że w ostatniej chwili może być już bardzo trudna lub wręcz nie możliwa. Rządzący nauczeni sytuacją z Ukrainy mogą wcześniej pozamykać granice.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby posłuchanie Pana Jezusa, który radził swoim uczniom aby wcześniej opuścili zagrożone miejsca. Łk 21:21 "Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą!"
Z tym, że nie jest to taka prosta sprawa.
Każdy z nas może być w innej sytuacji życiowej, rodzinnej, materialnej w różnym wieku i itp. Dlatego decyzję i rozwiązania mogą być różne.

Wystawianie się na ciosy wrogów, czy też narażanie swoich żon, matek i dzieci , jakieś planowane mentalne samobójstwo rozumne nie jest. Ale na razie rząd nie zamierza wysyłać wojsk na Ukrainę jak zapewnił niedawno wicepremier Kosiniak Kamysz. Zatem panika i jej sianie jest nieuzasadniona ( podobnie było z fałszywym covidem).Te same osoby co dziś straszyły i nawoływały do przymusowych szczepień lock downu i segregacji.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-15, 06:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-03-15, 18:22   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Marek... napisał/a:

Roman Polko, generał dywizji Wojska Polskiego, oficer sił specjalnych oraz doktor nauk wojskowych w jednym z najnowszych wywiadów przyznał, że "nie możemy na każdym kroku bać się rozpętania III wojny światowej".
Ci, którzy myślą inaczej, to według niego: - "trolle internetowe".


Gen. Roman Polko: Ludzie, którzy teraz ulegają panice wojny, w pandemii kupowali hurtowo papier toaletowy.

https://www.youtube.com/watch?v=3ty-ziWvk98

https://youtu.be/8sgf8w_9nKc

Kosiniak- Kamysz: Polska nie wyśle swoich wojsk na Ukrainę, nie ma takich planów.
Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz w Programie 1 Polskim Polskiego Radia nawiązał do stwierdzenia prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który nie wykluczył możliwości wysłania zachodnich żołnierzy na Ukrainę. Sprawę skomentował też minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski.

– Nie ma takich planów, Polska nie wyśle swoich wojsk na Ukrainę. Mówiliśmy o tym bardzo jasno – i pan prezydent, i premier, i ja to potwierdzam – nie ma takich planów, żeby polskie wojsko było wysyłane na Ukrainę – mówił wicepremier.

Zapytany, czy decyzja ta jest “niezależna od tego, jak potoczy się wojna w Ukrainie”, powtórzył, że “mówi jasno, wyraźnie, bez żadnych niedomówień”.

– Nie wysyłamy i nie planujemy wysyłać wojska na Ukrainę – podkreślił.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że stanowisko Polski jest jednoznaczne – pomoc dla Ukrainy powinna odbywać się w formie wspólnych zakupów amunicji i pomocy w przekazywaniu sprzętu, ale nie wysyłaniu armii.

Francuskie wojska lądowe nie trafią na Ukrainę
Dziś na ten sam temat wypowiedział się minister obrony Francji Sebastien Lecornu. Stwierdził, że nie ma mowy o wysłaniu francuskich wojsk lądowych do walki po stronie Ukrainy, która od dwóch lat odpiera rosyjską inwazję.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-15, 18:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2024-03-16, 01:07   Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Widzę, że też powołujesz się na doniesienia medialne, że Polska nie wyśle swoich wojsk na Ukrainę. "Niech się tak stanie! Niech tak uczyni Pan! " Jer. 28:6..
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-03-16, 07:47   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Marek... napisał/a:
Polska nie wyśle swoich wojsk na Ukrainę. "Niech się tak stanie! Niech tak uczyni Pan! " Jer. 28:6..


W czasie, gdy trwała wojna o KUWEJT, SŁYSZAŁEM JAK STARY KSIĄDZ, ZACYTOWAŁ ZNANE POWIEDZENIE: NIECH NA CAŁYM ŚWIECIE WOJNA, BYLE TYLKO POLSKA WIEŚ SPOKOJNA. INNYMI SŁOWY MOŻNA ZAUWAŻYĆ W TYM TAKI SENS: NIECH JEST NAWET WOJNA ŚWIATOWA, ABYŚMY TYLKO MIELI CO JEŚĆ. POLSKI RZĄD JEDNAK NIE DĄŻY DO TEGO.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-04-11, 13:26   

Okazuje się, że istnieje generał patriota, który wali prawdę, unika dezinformacji i się nie boi ! To Gen. Waldemar Skrzypczak !
Generał Skrzypczak Się Wygadał w Super Express! Przymusowy Pobór i Wejście w Wojnę! - Analiza Ator https://www.youtube.com/watch?v=nKCAiry4tHM

 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-04-11, 14:45   

Fedorowicz napisał/a:
Okazuje się, że istnieje generał patriota, który wali prawdę, unika dezinformacji i się nie boi !

Coś mnie bierze, jak słyszę słowo „patriota”, "patriotyzm"...
Nie ma generałów patriotów, prezydentów patriotów, ministrów, etc…
Patrioci są im potrzebni, aby w przymusowej „brance” wciśnięto im w dłoń karabiny i kazano dać się zabijać za tych pierwszych „patriotów”.
Po drugiej stronie są tacy sami „ochotniczy patrioci”.
A generałowie tak z jednej i drugiej strony- oczywiście- WIELCY PATRIOCI,- wraz z ministrami- jeszcze bogatsi, nadal będą dzierżyć władze.
Im krzywda nie stanie się.


Do prostego człowieka
JULIAN TUWIM

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i sztan­da­rach,
O bo­ha­te­rach i ofia­rach;
Gdy wyj­dzie bi­skup, pa­stor, ra­bin
Po­bło­go­sła­wić twój ka­ra­bin,
Bo mu sam Pan Bóg szep­nął z nie­ba,
Że za oj­czy­znę - bić się trze­ba;
Kie­dy roz­ścier­wi się, roz­cha­mi
Wrzask li­ter pierw­szych stron dzien­ni­ków,
A sta­do dzi­kich bab - kwia­ta­mi
Ob­rzu­cać za­cznie "żoł­nie­rzy­ków". -
- O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę.
Rżnij ka­ra­bi­nem w bruk uli­cy!
Two­ja jest krew, a ich jest naf­ta!
I od sto­li­cy do sto­li­cy
Za­wo­łaj bro­niąc swej krwa­wi­cy:
"Bu­jać - to my, pa­no­wie szlach­ta!"
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-04-11, 17:49   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Okazuje się, że istnieje generał patriota, który wali prawdę, unika dezinformacji i się nie boi !

Coś mnie bierze, jak słyszę słowo „patriota”, "patriotyzm"...
Nie ma generałów patriotów, prezydentów patriotów, ministrów, etc…
Patrioci są im potrzebni, aby w przymusowej „brance” wciśnięto im w dłoń karabiny i kazano dać się zabijać za tych pierwszych „patriotów”.
Po drugiej stronie są tacy sami „ochotniczy patrioci”.
A generałowie tak z jednej i drugiej strony- oczywiście- WIELCY PATRIOCI,- wraz z ministrami- jeszcze bogatsi, nadal będą dzierżyć władze.
Im krzywda nie stanie się.

Patriotyzm to nic złego. To zobowiązanie do obrony i promowania tradycyjnych wartości oraz moralności, które są uważane za fundamentalne dla dobra narodu i społeczeństwa. W tej interpretacji, patriotyzm może być utożsamiany z poszanowaniem dla ojczyzny, obroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, a także z troską o rodzinę jako podstawową jednostkę społeczną. Ponadto, patriotyzm może wiązać się z aktywnym zaangażowaniem w życie publiczne w celu promowania religijnych wartości społecznych i moralnych, takich jak sprawiedliwość , solidarność czy obrona tradycyjnej definicji małżeństwa. Według Romana Dmowskiego, patriotyzm polega na oddaniu służby dla dobra ojczyzny, zachowaniu narodowej tożsamości i kultywowaniu polskiej kultury, języka oraz tradycji. Według Feliksa Konecznego, patriotyzm był głęboko zakorzeniony w koncepcji narodu jako podstawowej jednostki organizacyjnej społeczeństwa.

Dla Feliksa Konecznego, patriotyzm to nie tylko miłość do ojczyzny czy identyfikacja z narodem, ale także gotowość do pracy dla dobra wspólnoty narodowej oraz troska o jej przyszłość. W jego ujęciu, patriotyzm był ściśle związany z ideą wspólnoty narodowej, której członkowie łączyły wspólne wartości, tradycje i historia.

Felis Koneczny podkreślał także rolę kultury narodowej w kształtowaniu patriotyzmu oraz konieczność obrony jej autentyczności przed wpływami obcymi. Ponadto, jego koncepcja patriotyzmu miała wymiar etyczny, zakładając szacunek dla praw i wolności jednostki w ramach wspólnoty narodowej oraz odpowiedzialność za dobro wspólne.

Cytat:

Do prostego człowieka
JULIAN TUWIM

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i sztan­da­rach,
O bo­ha­te­rach i ofia­rach;
Gdy wyj­dzie bi­skup, pa­stor, ra­bin
Po­bło­go­sła­wić twój ka­ra­bin,
Bo mu sam Pan Bóg szep­nął z nie­ba,
Że za oj­czy­znę - bić się trze­ba;
Kie­dy roz­ścier­wi się, roz­cha­mi
Wrzask li­ter pierw­szych stron dzien­ni­ków,
A sta­do dzi­kich bab - kwia­ta­mi
Ob­rzu­cać za­cznie "żoł­nie­rzy­ków". -
- O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę.
Rżnij ka­ra­bi­nem w bruk uli­cy!
Two­ja jest krew, a ich jest naf­ta!
I od sto­li­cy do sto­li­cy
Za­wo­łaj bro­niąc swej krwa­wi­cy:
"Bu­jać - to my, pa­no­wie szlach­ta!"


Ja też cytuję czasem ten wiersz będący ostrą krytyką imperializmu kapitalistycznego oraz religii judeo-chrześcijańskiej. Ale musimy pamiętać, że imperializm komunistyczny niewiele się od kapitalistycznego różni. Julian Tuwim był chwalcą komunizmu i syjonizmu. Pisał np :
„Pieśń o Majakowskim”:

"Dzielnych żołnierzy ma i generałów
Generalissimus Stalin:
Zorza nie zorza, pożar nie pożar,
Gdzie tylko płomień przewodni gorzał –
– Szturmem historię brali,
A wielki Dobosz w bęben bił,
Pobudkę bojową walił."

W utworze „Do narodu radzieckiego” przemawiał z kolei:

"I już tli się, czekając, ta łuna
Legend przyszłych o Wiośnie, o Wschodzie,
I zakwitniesz, zakwitniesz na strunach,
Twórco ery, radziecki narodzie!
Wieki dadzą ci rangę bajeczną:
Epos – jakąś wszechludzką Bylinę,
Z Rewolucją, krasawicą wieczną,
Z wiecznie żywym herosem Stalinem."

Do córki w Zakopanem

"Moc­no i pew­nie cho­dzą­ca po pol­skiej zie­mi,
Umi­łuj lud spra­wie­dli­wy, co Pol­skę zbu­dził.
A tam, ko­cha­nie, gdzie miesz­kał Wło­dzi­mierz Le­nin,
Złóż kwia­tek. To był przy­ja­ciel tych pro­stych lu­dzi. "

"Tuwim wielbił bolszewików nie pomimo ich morderstw.. " Jan Lechoń.
:lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-04-11, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-04-11, 18:29   

Fedorowicz napisał/a:
Julian Tuwim był chwalcą komunizmu i syjonizmu.

A Jezus Chrystus pluł na ziemię.
J 9:6 BP "To powiedziawszy splunął na ziemię;
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-04-12, 04:01   

Henryk napisał/a:
A Jezus Chrystus pluł na ziemię.
J 9:6 BP "To powiedziawszy splunął na ziemię;

Żarty żartami, ale dobrze wiedzieć, że chrześcijaństwo to nie komunizm. Chrześcijaństwo naucza aby dzielić się z potrzebującymi dobrowolnie. Komunizm wzywa do przemocy, do krwawych rewolucji, do zabierania cudzej własności gwałtem czyli do kradzieży i rabunku. Nie można zatem być chrześcijaninem i komunistą jednocześnie. Pozdrawiam ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-04-12, 04:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-04-12, 08:38   

Fedorowicz napisał/a:
Żarty żartami, ale dobrze wiedzieć, że chrześcijaństwo to nie komunizm. Chrześcijaństwo naucza aby dzielić się z potrzebującymi dobrowolnie. Komunizm wzywa do przemocy, do krwawych rewolucji, do zabierania cudzej własności gwałtem czyli do kradzieży i rabunku. Nie można zatem być chrześcijaninem i komunistą jednocześnie.

Chyba pochodzimy z rożnych światów.
Chrześcijaństwo to nie komunizm, ani nie jego przeciwwaga- kapitalizm.
komunizm
Cytat:
«ideologia i doktryna społeczna postulująca zbudowanie społeczeństwa bezklasowego, opartego na społecznej własności środków produkcji i równym podziale dóbr»

Nie dostrzegam w tej ideologii żadnego gwałtu, rabunku, jedynie nie widzę bajecznie bogatych i całej reszty biedoty.
Kapitalizm
Cytat:
system społeczno-gospodarczy opierający się na własności prywatnej, konkurencji i gospodarce rynkowej

Ten system dąży do jak największego bogacenia się, kosztem innych, przy założeniu, że "wszelkie chwyty są dozwolone".
Chrześcijaństwo natomiast głosiło:
1Tes 4:11 KOW "Stawiajcie to sobie jako punkt honoru: wieść życie skromne, pełnić swe obowiązki i pracować własnymi rękoma, jak to wam przykazaliśmy."
Ef 4:28 KOW "Kto kradł, niech więcej nie kradnie, lecz raczej niech przyłoży się do uczciwej pracy własnymi rękoma; aby mógł dzielić się z tym, który cierpi niedostatek."
Rz 4:4 BT4 "Otóż temu, który pracuje, poczytuje się zapłatę nie tytułem łaski, lecz należności.
Takie było też Prawo Boże dane już Mojżeszowi:
Ps 128:2 BP "Z pracy rąk swoich będziesz korzystał, szczęśliwy będziesz i znajdziesz dobrobyt.
Popatrzmy na apostołów i pozostałych uczni:
1Kor 1:26 KOW "Rozejrzyjcie się tylko, bracia, wśród siebie, wy, którzy jesteście powołani! Nie ma tam wielu mądrych - w rozumieniu tego świata; nie ma wielu możnych ani wielu wysokiego rodu."
Nie było tam komunistów, kapitalistów, nierobów i cwaniaków- a wszyscy byli chrześcijanami.
Był nawet krótki okres komuny, ale nie sprawdził się w niedoskonałych ludziach... :-(
Dz 4:32 BP "Wszyscy wierzący stanowili jedną duszę i jedno serce, i nikt nie mówił, że cokolwiek jest jego własnością, wszystko bowiem mieli wspólne.
Taką "komuną" może być na razie jedynie zgodna rodzina.
Czekam na czas, gdy cała ludzkość będzie taką rodzina!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-04-12, 11:11   

Henryk napisał/a:
Chyba pochodzimy z rożnych światów..

Napisałem tak, ponieważ Drogi Henryk kolejny raz cytuje komunistyczne źródła. Pytanie dlaczego ?

Cytat:
Nie dostrzegam w tej ideologii żadnego gwałtu, rabunku, jedynie nie widzę bajecznie bogatych i całej reszty biedoty.
Chodziło mi o zbrodnicze metody działania komunistów. Wiele zbrodni w historii dokonywano pod szczytnymi hasłami.
Cytat:
Popatrzmy na apostołów i pozostałych uczniów :
1Kor 1:26 KOW "Rozejrzyjcie się tylko, bracia, wśród siebie, wy, którzy jesteście powołani! Nie ma tam wielu mądrych - w rozumieniu tego świata; nie ma wielu możnych ani wielu wysokiego rodu."
Nie było tam komunistów, kapitalistów, nierobów i cwaniaków- a wszyscy byli chrześcijanami.
Dobrze byłoby, aby Henryk sprawdzał znaczenie pewnych pojęć. Komunizm jako ideologia pojawił się w XIX wieku wraz z rozwojem ruchu robotniczego w Europie. Jednakże, jako system polityczny, komunizm zaczął się szerzej manifestować po rewolucji bolszewickiej w Rosji w 1917 roku, która doprowadziła do ustanowienia Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) jako pierwszego państwa komunistycznego. Termin "komunizm" często jest używany zamiennie z "marksizm-leninizm", który stanowił ideologiczną podstawę dla państw takich jak ZSRR, Chiny, Kuba i inne kraje, które przyjęły komunizm jako system rządów.
Kapitalizm powstawał jako system gospodarczy i społeczny przez wieki, ale można wskazać na okres jego rozwoju w Europie Zachodniej w okresie od XVI do XVIII wieku, zwłaszcza w krajach takich jak Holandia, Anglia i Francja. W tym czasie pojawiły się kluczowe cechy kapitalizmu, takie jak rozwój rynków, własność prywatna, przedsiębiorczość i handel. Jednakże, w pełni rozwinięty kapitalizm, wraz z jego charakterystycznymi instytucjami, takimi jak giełdy, korporacje i banki, zaczął się kształtować dopiero w XIX wieku.

Nie jest więc możliwe, aby takie same dokładnie systemy zniewolenia i eksploatacji ludzkości istniały w I wieku w takiej samej formie jak w wieku XX.
Cytat:
Był nawet krótki okres komuny, ale nie sprawdził się w niedoskonałych ludziach..
To może sprawdzać na Marsjanach ? :lol:
Jeszcze raz powtarzam, że chrześcijaństwo to nie jest komunizm. Chrześcijanie w I wieku nie odbierali nikomu przemocą jego własności.
Cytat:
Dz 4:32 BP "Wszyscy wierzący stanowili jedną duszę i jedno serce, i nikt nie mówił, że cokolwiek jest jego własnością, wszystko bowiem mieli wspólne.
Taką "komuną" może być na razie jedynie zgodna rodzina.
Czekam na czas, gdy cała ludzkość będzie taką rodzina!

Ale robili tak DOBROWOLNIE ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-04-12, 11:15, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-04-12, 12:03   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Chyba pochodzimy z rożnych światów..

Napisałem tak, ponieważ Drogi Henryk kolejny raz cytuje komunistyczne źródła. Pytanie dlaczego ?

Nie wiedziałem, że wiersz Juliana Tuwima jest "komunistycznym źródłem". :lol:
Lokomotywa, Rzepka, Słoń Trąbalski, Okulary, Dwa Michały, Zosia samosia...
Komunista, żyd, mason i cyklista.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-04-12, 12:30   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Chyba pochodzimy z rożnych światów..

Napisałem tak, ponieważ Drogi Henryk kolejny raz cytuje komunistyczne źródła. Pytanie dlaczego ?

Nie wiedziałem, że wiersz Juliana Tuwima jest "komunistycznym źródłem". :lol:
Lokomotywa, Rzepka, Słoń Trąbalski, Okulary, Dwa Michały, Zosia samosia...
Komunista, żyd, mason i cyklista.

Chodzi o to, że w wierszykach dla dzieci mistrz Julian był genialny. Ale w wierszach na cześć Lenina, Stalina i bolszewików już taki genialny nie był.
"Mac Arthur się biesi,
Złoszczą się jankesi,
Uciekają w trwodze
Gubiąc się po drodze.
Już są pogrzebani
W rowach pod Phenianem -
Gdzież są es-esmani
Ze swym Guderianem?
Lud przy Kim-Ir Senie
Stoi niewzruszenie."
Wiersz p/t : Na fali
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-04-12, 12:37   

Fedorowicz napisał/a:
Chodzi o to, że w wierszykach dla dzieci mistrz Julian był genialny. Ale w wierszach na cześć Lenina, Stalina i bolszewików już taki genialny nie był.

Ależ Panie Fedorowicz- patrzmy na pozytywy!
Wady ma każdy z nas!
Kto wie, czy nawet nie większe? :-/
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-04-12, 13:44   

Kilka słów poeta kontrowersji - Julian Tuwim

''Barbarzyńca, który poczuł Boga

Chyba mało kto kojarzy, że autorem poruszających i znamiennych fraz: Jeszcze się kiedyś rozsmucę, Jeszcze do Ciebie powrócę, Chrystusie, jest właśnie Tuwim. Czy odnalazł Chrystusa? Czy rzeczywiście do Niego powrócił? Publicznie nigdy tego nie wyznał. Postać Chrystusa przez całe życie nie dawała mu jednak spokoju. Po wojnie na jednej z warszawskich ulic Roman Brandstaetter spotkał Juliana Tuwima. Obydwaj poeci byli pochodzenia żydowskiego. Tuwim zaprosił kolegę po piórze do restauracji. Brandstaetter, który miał już wtedy za sobą przeżycie nawrócenia na katolicyzm, tak później opisał to spotkanie: Tuwim zamawia dwie wódki. „A zagrycha?” – pytam. „Tylko niemowlęta piją wódkę z zagrychą” – odpowiada Tuwim. Pijemy. „Co słychać u Pana Boga?” – pyta. „Nie wiem, panie Julianie”. – „Czy Chrystus istniał?” – „Istnieje”. – „A gdyby udowodniono, że nie istniał?” – „To niemożliwe« – odpowiadam. „Dlaczego?” – pyta Tuwim. „Bo Chrystus musi istnieć”. Milczenie. Tuwim powtarza: „Musi istnieć?”... Woła: „Proszę jeszcze dwie wódki!”. I znów powtarza: „Musi istnieć... Musi...”. Podnosi kieliszek. „No, to pijemy na chwałę Wieczności!”. Kiedy zrobiło się późno, Brandstaetter odprowadził Tuwima do taksówki: Żegnamy się. Siada. Zatrzaskuje drzwiczki, ale natychmiast je otwiera, wychyla się z samochodu, wpatruje się we mnie życzliwym i zarazem zakłopotanym wzrokiem, i mówi: „Wie pan, pan ma rację... To musi istnieć, jest bardzo mądre...”. Uśmiecham się i przyjaźnie macham do niego ręką. Poeci spotkali się jeszcze raz 27 grudnia 1953 roku, w dniu śmierci Tuwima. W zakopiańskiej kawiarni miał on zapisać na serwetce wers nigdy nieskończonego wiersza: Dla oszczędności zgaście światłość wiekuistą, gdyby mi miała kiedyś zaświecić...

Jeden z najtrwalszych stereotypów głosi, że Tuwim był poetą religijnie obojętnym. Piotr Matywiecki, autor Twarzy Tuwima, dowodzi, że chociaż poeta nie był praktykującym wyznawcą żadnej religii, był człowiekiem religijnym: Odczuwał świętość kosmosu jako swoistą, uniwersalną, ale jednak zastępczą, religię biblijną. Przypomina również znaną frazę z debiutanckiego tomu Czyhanie na Boga: Poezja to jest [...] skok barbarzyńcy, który poczuł Boga.''

/-/ znalezione w necie
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14