FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbawienie
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2024-04-16, 10:06   

Fedorowicz napisał/a:
Chodzi tu o wszystkie słowa z Księgi Wyjścia 19-24, które Bóg podał Mojżeszowi podczas zawierania Przymierza, a nie o wszystkie Słowa z całej Biblii Hebrajskiej.

Oczywiście mogło tak być, ale… takie przypuszczenie jest właśnie interpretacją. :-D
(Może też tu chodzić o pięć ksiąg nazywanych przez nas "Mojżeszowymi".)
Cytat:
W Księdze Pwt. Prawa 4:2 Bóg mówił do Mojżesza, aby "niczego nie dodawać". Gdyby to rozumieć w sposób ogólny, zatem należy uznać, że ten zakaz złamali wszyscy następni autorzy kolejnych ksiąg Starego Testamentu.

Słowa „ niczego nie dodawać” rozumiem identycznie jak ostrzeżenie Jana:
Ap 22:18-19 WSP "Teraz ja, Jan, oświadczam wszystkim słuchaczom proroczych słów tej księgi; jeśliby ktoś chciał dodać coś do niej, doda mu Bóg plag, opisanych w tej księdze; (19) kto zaś ująłby coś z proroczych słów tej księgi, ujmie mu Bóg z jego udziału w owocach drzewa życia i we wspólnocie świętego miasta, opisanych w tej księdze."
Znaczy to tyle, aby nic nie dodawać do spisanych słów przez Mojżesza, nie odejmować, nie zmieniać ludzkimi interpretacjami.
Cytat:
Bo jeśli mielibyśmy te słowa rozumieć dosłownie i w szerokim rozumieniu jak Drogi Henryk, to taki zakaz Boga zamyka całą dalszą naukę o objawieniu, a zauważmy że mimo tego zakazu pojawiały się nowe i nowe treści – u kolejnych proroków, aż do Micheasza, Nahuma, Habakuka, Sofoniasza, Aggeusza, Zachariasza i Malachiasza.

To już zbyt daleko idące wnioski.
- Nie wymienił Pan proroka Izajasza, Jeremiasza, których proroctwa o Mesjaszu są solą w oku rabinów, dlatego tak usilnie je interpretują.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2024-04-16, 13:54   

Mam pytanie do Fedorowicza i proszę o odpowiedź logiczną, nie opowiadaj mi który z Rabinów był kiedyś tam itd.

pytanie moje :-------Księgo Mojżeszowe były pisane przez Mojżesza według mnie 1615 roku p.n.e.

Talmud [Miszna i Gemara] został spisany około VIII wieku naszej ery, czym się karmili ŻYDZI , pra pra pra itd ojcowie obecnych żydów? Czy czasami nie księgami Mojżeszowymi? Czy księgi Mojżeszowe były zaniechane a tylko opowiadali ustną Torę? Jeżeli ta ustna tora jest ważniejsza, to dlaczego Żydzi w Synagogach na okrągło czytają Torę, a jak skończą to zaczynają od początku? a o torze ustnej nie ma słowa.?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3363
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 176/204
 86%
Wysłany: 2024-04-16, 13:58   

Henryk napisał/a:
Słowa „ niczego nie dodawać” rozumiem identycznie jak ostrzeżenie Jana:
Ap 22:18-19 WSP Znaczy to tyle, aby nic nie dodawać do spisanych słów przez Mojżesza, nie odejmować, nie zmieniać ludzkimi interpretacjami.

Ależ Drogi Henryku ! Cały NT został dodany do Biblii Hebrajskiej. Mało tego, treści NT ogromnie się różnią od ST, wręcz tym treściom zaprzeczają co wykazaliśmy na forum już wielokrotnie.
Cytat:
..Nie wymienił Pan proroka Izajasza, Jeremiasza, których proroctwa o Mesjaszu są solą w oku rabinów, dlatego tak usilnie je interpretują.

Pierwszy raz coś takiego czytam ! Księga Izajasza- "solą w oku" wyznawców judaizmu ? :) Właśnie według Izajasza zadaniem Żydów jest „bycie światłem dla narodów” (Księga Izajasza 42: 6). W tradycji żydowskiej proroctwa Izajasza odgrywały ważną rolę w rytuale religijnym; co najmniej 15 z 54 szabatowych czytań (zw. w j. hebr. haftarot; por.: haftara; Tory czytanie) pochodzi z tej właśnie księgi, włącznie z siedmioma „ haftarami nadziei”, czytanymi po poście Tisza be-Aw. W Księdze Izajasza przedstawione są rozmaite mesjańskie wizje które na stałe utrwaliły się w żydowskiej myśli religijnej.

"Księga Izajasza 53 to drugi rozdział, na który często wskazują chrześcijańscy apologeci jako na niezwykłe podsumowanie śmierci Jezusa, jednak – tak samo jak w przypadku roszczeń do Psalmu 22 – zobaczymy, że jest to również niewypał.

Najpierw oddajmy głos apologetom. Powołują się oni na kilka wersetów w Księdze Izajasza 53 (oraz na kilka ostatnich wersetów z wcześniejszego rozdziału), które stanowią analogię do ukrzyżowania.

Werset 52:14: „Wielu przeraziło się na Jego widok, tak bardzo zmieniona była Jego postać. Nie miał już nawet wyglądu ludzkiego”. Niektórzy twierdzą, że odnosi się on do cięgów, które dostał Jezus, mimo że o jego okropnym wyglądzie nie ma żadnej wzmianki w Nowym Testamencie.

53:3: „U wszystkich wzbudził odrazę i wzgardę ów Mąż boleści tak dotknięty bólem”. Jezus powinien był zostać uznany za Mesjasza, jednak Ewangelie mówią nam, że jego własny lud go odrzucił.

Z drugiej strony słowa: „U wszystkich wzbudził odrazę” nie kojarzą się z opisem charyzmatycznego rabina, który wygłaszał kazania do tysięcy uważnych słuchaczy i zasłynął z triumfalnego wjazdu do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. A określenie: „Mąż boleści tak dotknięty bólem” mogłoby sugerować żywot ascety, takiego jak Jan Chrzciciel, ale nie opisuje to Jezusa.

53:7: „(…) nawet nie zamierzał otworzyć ust swoich. Był jak baranek na zabicie wiedziony, jak owieczka nie opierająca się tym, którzy ją strzygą, tak On nie otwierał ust swoich”. Ewangelie synoptyczne zgadzają się z tym, że Jezus milczał przed swoimi oskarżycielami, choć Księga Jana 18:34-19:11 mówi coś zupełnie odmiennego.

53:8 – W odpowiedzi na proces i skazanie Jezusa: „(…) lecz czy się ktoś losem Jego przejmuje?”, Jezus został zdany sam na siebie i żaden z jego uczniów nie próbował interweniować.

53:9: „Miejsce pogrzebania dano Mu wśród bezbożnych, a grób tam, gdzie bogaczy się chowa” – jest to często interpretowane tak, by znaczyło, że Jezus powinien był zostać pochowany z przestępcami, ale faktycznie pochowano go wśród ludzi bogatych. Wiąże się to z pochowaniem Jezusa w grobie Józefa z Arymatei.

I wreszcie od 53:5 do końca rozdziału prawie każdy werset przedstawia jakąś wersję wyobrażenia cierpiącego sługi biorącego na siebie ciężar swojego ludu: „A On został tak przebity z powodu naszych grzechów (…) dzięki Jego ranom my uleczeni będziemy (53:5), „(…) i za grzechy nasze aż na śmierć skazany” (53:8), „A On wziął na siebie grzechy bardzo wielu i orędować chciał za przestępcami” (53:12) i tak dalej.

Przyjmowana jako zbiór wybranych fragmentów, cała sprawa wygląda intrygująco, jednak gdy się ją bierze jako całość – czyli pozwalając, by ten rozdział mówił sam za siebie – okazuje się, że ta opowieść się rozpada.

Po pierwsze, spójrzmy na niektóre z wersetów odrzuconych przez apologetów.

Werset 52:15: „I dziwić się temu będą rozliczne narody, w Jego obecności królowie zamkną swoje usta”

Narody będą zdziwione, a królowie zaniemówią? Nie, Jezus nie tylko nie cieszył się za życia międzynarodową sławą, ale poza Ewangeliami nie istnieją żadne historyczne zapisy o jego istnieniu. To prawda, że w pracach historyków takich jak Józef Flawiusz, Tacyt i Swetoniusz znajdujemy dowody na istnienie jego wyznawców, ale to dziwne, że nie dowiadujemy się nic o dziełach samego Jezusa od współczesnych mu tak płodnych autorów, jak Filon z Aleksandrii, Seneka i Pliniusz Starszy. Najwyraźniej nie był tak sławny, jakim chciałoby go widzieć wymyślone proroctwo."

53:10: „(…) ujrzy swoje potomstwo, przedłużą się dnie Jego i wypełni się przez Niego to, w czym Pan ma upodobanie”. To miła myśl – Jezus znosi wielkie próby, ale potem, tak jak Hiob, otrzymuje w nagrodę dzieci, dobrobyt i długie życie. Jak mówi Księga Przysłów: „Koroną ludzi starych są synowie ich synów”.

Niestety, ale nie tak się ta historia rozgrywa w Ewangelii.

53:11: „(…) Sługa mój usprawiedliwi wielu, biorąc na siebie wszystkie ich przewinienia”. Zatem Jezus, jedna z osób Trójcy Świętej i równa Bogu Ojcu, jest teraz Bożym sługą?

Należy pamiętać, że „mesjasz” znaczy po prostu „namaszczony” i że Stary Testament tytułem mesjasza szafuje dość beztrosko. Na mesjaszy namaszczano królów i kapłanów. A co tam, nawet król Persji Cyrus Wielki był mesjaszem (Księga Izajasza 45:1). Ale z pewnością żaden chrześcijanin nie może zgodzić się z taką logiką: „No, cóż, Dawid był mesjaszem i był sługą Bożym; to czemu tak samo nie miałby nim być Jezus?”. Dawid był ważną postacią biblijną, jednak Jezus z pewnością nie był w tej samej kategorii co Dawid.

A teraz to najlepsze: „Dlatego oddam Mu we władanie tłumy, przy podziale łupów będzie z potężnymi [czyli z wieloma]”. (53:12). Tak jak wojownik, który dostaje część łupów po walce, sługa zostanie sowicie nagrodzony. Ten sługa jest zaledwie jednym z wielu, którzy dostają swoją część.

Zaraz, zaraz – Jezus ma równych sobie? Jest jednym wśród równorzędnych, zaledwie „jednym z potężnych”? Co to za bzdury? Kolejny raz nie ma tu żadnego podobieństwa do Jezusa z Ewangelii.

To wszystko nabiera więcej sensu, jeśli w tym rozdziale „on” postrzegany jest jako Izrael, a nie Jezus – Izrael został ukarany niewolą babilońską i zostanie mu zwrócona chwała i potęga.

Ponadto (tak samo jak w analizie Psalmu 22) puentą każdej historii ukrzyżowania byłoby zmartwychwstanie, która nie występuje w tym rozdziale. Jedynie z naiwną pewnością siebie charakteryzującą ucznia Nostradamusa można by te luźno powrzucane do obszernego worka fragmenty „proroctwa” wyobrażać sobie jako idealnie dopasowane."

"Księga Izajasza 53: Kolejna nieudana pretensja do proroctwa"
Bob Seidensticker
https://www.listyznaszego...ja-do-proroctwa
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-04-16, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2024-04-16, 15:25   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Słowa „ niczego nie dodawać” rozumiem identycznie jak ostrzeżenie Jana:
Ap 22:18-19 WSP Znaczy to tyle, aby nic nie dodawać do spisanych słów przez Mojżesza, nie odejmować, nie zmieniać ludzkimi interpretacjami.

Ależ Drogi Henryku ! Cały NT został dodany do Biblii Hebrajskiej. Mało tego, treści NT ogromnie się różnią od ST, wręcz tym treściom zaprzeczają co wykazaliśmy na forum już wielokrotnie.

No tak. Mógł Pan nie zrozumieć mnie.
Moją myślą, nie wyartykułowaną wyraźnie było to, że jak nie wolno niczego zmieniać w Apokalipsie, podobnie nie wolno niczego zmieniać w zapisach Mojżesza.
Dla mnie Nowy Testament jest uzupełniany Starym Testamentem i nie znalazłem miejsca, aby sobie zaprzeczały!
Nowy Testament nie może istnieć bez Starego. Oba są Słowami Boga, a Bóg nie może sobie przeczyć.
2Tm 2:13 WSP "Choćbyśmy byli niewierni, on jednak wierny zostaje, bo sobie zaprzeczyć nie może."
Cytat:
Zaraz, zaraz – Jezus ma równych sobie? Jest jednym wśród równorzędnych, zaledwie „jednym z potężnych”? Co to za bzdury? Kolejny raz nie ma tu żadnego podobieństwa do Jezusa z Ewangelii.

Tak, ma równych sobie! Całe 140000 powołanych , wybranych, Namaszczonych.
Całe Jego Ciało- o którym to Ciele Mojżesz nic nie wiedział.
Kol 1:24-28 WSP "Teraz cieszę się, że mogę cierpieć za was i moje własne cierpienia łączą się z cierpieniami Chrystusa za Kościół, który jest jego ciałem. (25) Stałem się sługą tego Kościoła, zgodnie z zadaniem, jakie mi Bóg wobec was wyznaczył: głosić wam Słowo Boże w całej pełni, (26) okryte tajemnicą przez całe wieki i pokolenia, a teraz odsłonięte przed ludem Bożym. (27) Wolą Boga było, aby jego lud poznał bogactwo i wspaniałość tej tajemnicy, niedostępnej dla pogan; jej treść jest taka: Chrystus w was, to nadzieja przyszłej chwały. (28) Głosimy wieść o nim i kładziemy ją na sercu wszystkim ludziom, nauczając całej prawdy, aby każdy stał się doskonały w społeczności z Chrystusem."
Żydom niebyło objawione powołanie do uczestnictwa w naturze Boskiej, nieśmiertelnej.
Hbr 3:1 UBG "Dlatego, bracia święci, uczestnicy niebieskiego powołania, zwróćcie uwagę na Apostoła i Najwyższego Kapłana naszego wyznania, Chrystusa Jezusa;"
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2024-04-16, 19:04   

Henryk napisał/a:
Żydom niebyło objawione powołanie do uczestnictwa w naturze Boskiej, nieśmiertelnej.
Hbr 3:1 UBG "Dlatego, bracia święci, uczestnicy niebieskiego powołania, zwróćcie uwagę na Apostoła i Najwyższego Kapłana naszego wyznania, Chrystusa Jezusa;"

Ap 3:21 UBG "Temu, kto zwycięży, dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2024-04-16, 20:57   

Fedorowicz napisał/a:
Po pierwsze, spójrzmy na niektóre z wersetów odrzuconych przez apologetów.
Werset 52:15: „I dziwić się temu będą rozliczne narody, w Jego obecności królowie zamkną swoje usta”
Narody będą zdziwione, a królowie zaniemówią? Nie, Jezus nie tylko nie cieszył się za życia międzynarodową sławą, ale poza Ewangeliami nie istnieją żadne historyczne zapisy o jego istnieniu.

Skoro apologeci odrzucili niektóre wersety, to jedynie oznacza, że nie zasłużyli na miano apologetów.
Tak. Będą zdziwieni tak, że zaniemówią podczas Jego drugiego powrotu w Mocy i Chwale
z 52:15 SNP "tak wprawi On w zdumienie narody; królowie zamkną przed Nim swoje usta, gdyż zobaczą to, czego im nie zapowiadano, zrozumieją to, o czym nie słyszeli."

Rz 15:21 UBG "Ale jak jest napisane: Ci, którym o nim nie mówiono, zobaczą, a ci, którzy o nim nie słyszeli, zrozumieją."

Ef 3:9-11 WSP "i objaśnić wszystkim, jaki jest sens ukrytego planu Bożego. On, Stwórca wszystkiego, zachowywał to przez wieki w tajemnicy, (10) aby nadziemskie władze i moce mogły teraz, dzięki Kościołowi, poznać jego mądrość w całej swej różnorodności. (11) Stało się to zgodnie z odwiecznymi zamiarami, wypełnionymi przez Boga w Chrystusie Jezusie, naszym Panu,"
A było to taką tajemnicą, że nawet aniołowie o tym nie wiedzieli, a nade wszystko Szatan, aby nie pokrzyżował planów.
1P 1:12 UBG "Zostało im objawione, że nie im samym, lecz nam służyły sprawy wam teraz zwiastowane przez tych, którzy wam głosili ewangelię przez Ducha Świętego zesłanego z nieba. W te sprawy pragną wejrzeć aniołowie.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3363
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 176/204
 86%
Wysłany: 2024-04-17, 06:51   

Henryk napisał/a:
Nowy Testament nie może istnieć bez Starego. Oba są Słowami Boga, a Bóg nie może sobie przeczyć.
To prawda. Bez ST niewiele by z NT zostało, ponieważ zbyt wiele jest cytatów ze ST w Nowym. Natomiast Biblia Hebrajska, a właściwie jej wyznawcy w judaizmie nie odwołują się do treści NT.

Cytat:
Stałem się sługą tego Kościoła, zgodnie z zadaniem, jakie mi Bóg wobec was wyznaczył:[b] głosić wam Słowo Boże w całej pełni, (26) okryte tajemnicą przez całe wieki i pokolenia, a teraz odsłonięte przed ludem Bożym.

Tutaj św. Paweł sugeruje, że Bóg objawił Słowo Boże Izraelitom, ale nie w pełni. Uchylił tylko rąbka tajemnicy. Dopiero chrześcijaństwo zawiera całą pełnię objawienia Bożego.

Jest jednak coś wspólnego w tych religiach. To zasada „kochania bliźniego jak siebie samego” jest ona podstawową regułą judaizmu.
"Jest ogłoszona w Torze (Wajikra 19, 18). Rabi Akiwa nazywał tę regułę „wielką zasadą Tory”: „Będziesz [troszcząc się] kochał bliźniego tak, jak [kochasz siebie]. Ja jestem Bóg” (weahawta lereacha kamocha ani Haszem).
Interpretatorzy zasady „kochania bliźniego, jak samego siebie” podkreślają wielokrotnie, że przez „kochanie” nie należy tu rozumieć ani naszych wyjątkowych emocji (które zazwyczaj utożsamia się z miłością) – bo z nich nie wynika dla bliźniego żadne konkretne dobro, ani też postępowania polegającego wyłącznie na niekrzywdzeniu drugiego człowieka – bo to jest oczywiste minimum obowiązujące w kontaktach z ludźmi.
Słowa weahawta lereacha znaczą dosłownie „kochać do bliźniego”. Wynika z tego, że chodzi o konkretne działania, a nie stan ducha, o aktywne okazywanie miłości czynami, a nie o kontemplację własnego uczucia.

Rabin Jaakow Cwi Mecklemburg (1785–1865) wymienia więc konkrety. Kochanie bliźniego oznacza:

bycie wobec niego szczerym
traktowanie go z szacunkiem
troszczenie się o jego dobro
niepozostawianie go samego w smutku
bycie wobec niego uprzejmym i serdecznym
w sytuacjach niejasnych, uwzględnianie wszelkich wątpliwości na jego korzyść
„przechodzenie dodatkowej drogi” ze względu na niego (czyli dokonywanie wysiłku specjalnie dla jego dobra)
pożyczanie mu tego, co jest mu potrzebne.

Historycznie rzecz biorąc, istniały w judaizmie, w zależności od czasu i miejsca, różne interpretacje, kto jest dla Żyda "bliźnim". Według jednych interpretacji jest nim każdy człowiek, według innych - bliźnim jest ten, z kim dzielimy podstawowe etyczne wartości. Należy także odnotować węższe, etniczne rozumienie słowa "bliźni"(Np. : "[poganin] nie jest twoim bliźnim” Majmonides, Miszne Tora, Prawa[dotyczące] Morderstwa 4:11).

Najrozsądniejszą interpretacją wydaje się ta, która w "bliźnim" postrzega "sąsiada", czyli człowieka obok, a więc ludzi, wśród których żyjemy.
Wskazanie w tym rozumieniu na bliźniego (sąsiada), a nie ogólnie na człowieka, jest bardzo ważne, bo zwraca uwagę na fakt, że nasz stosunek do ludzi sprawdza się właśnie przede wszystkim w relacji z tymi, którzy są blisko nas. Łatwo jest kochać abstrakcyjną ludzkość i „człowieka” przez duże „C”, trudniej realnego sąsiada w mieszkaniu obok. Znacznie łatwiej jest wspomagać organizację charytatywną dla np. głodujących w dalekiej Afryce, niż przynieść talerz zupy samotnej staruszce za ścianą.

„Jeśli człowiek kocha swojego bliźniego, który został stworzony na obraz Boga, w rzeczywistości kocha samego Boga i oddaje mu cześć. Miłość bliźniego jest produktem ubocznym miłości Boga” – pisze rabin Elijahu E. Dessler w Pożądaj prawdy (t. II)."

poznan.jewish.org.pl
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2024-04-17, 07:36   

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Stałem się sługą tego Kościoła, zgodnie z zadaniem, jakie mi Bóg wobec was wyznaczył: głosić wam Słowo Boże w całej pełni, (26) okryte tajemnicą przez całe wieki i pokolenia, a teraz odsłonięte przed ludem Bożym.

Tutaj św. Paweł sugeruje, że Bóg objawił Słowo Boże Izraelitom, ale nie w pełni. Uchylił tylko rąbka tajemnicy. Dopiero chrześcijaństwo zawiera całą pełnię objawienia Bożego.

Można by polemizować… :-(
Które z setek ugrupowań „chrześcijaństwa” z tymi największymi na czele, ma pojęcie, [b]że „Mesjasz” to zbiorowość?

Hbr 2:10-12 WSP "Było to potrzebne, aby Bóg, od którego wszystko pochodzi i dzięki któremu wszystko istnieje, urzeczywistnił swój cel przez cierpienie Jezusa; Jezus bowiem, dawca zbawienia, doprowadził wielu ludzi do wiekuistej świętości. (11) Syn, który uświęca i synowie, którzy dostępują uświęcenia - wszyscy mają jednego Ojca; dlatego Syn nie wstydzi się nazwać ich braćmi, (12) gdy tak mówi: Oznajmię twoje imię moim braciom, będę cię wielbił we wspólnocie wiernych."
Oni wszyscy mają jednego Ojca, i są dla siebie braćmi. Braćmi Mesjasza, podobnie pomazani jak On.

Które „chrześcijaństwo” objawiło na podstawie słów apostołów, że Wiek Ewangelii, to dopiero wybór „Ciała Chrystusowego”- Mesjasza? Że w tym czasie są Oni przygotowywani do wielkiego przyszłego dzieła pojednania.

Które „chrześcijaństwo” głosi, że czas przeznaczony dla ludzkości do pojednania się z Bogiem to przyszłość, nazwana w Nowym Testamencie Królestwem Chrystusowym, trwającym tysiąc lat?
Prawie wszyscy wysyłają tych , co dziś nie nawrócą się na "ich wiarę"- do piekła na wieczne męki.

Nawet dziś aktualnymi są słowa apostoła:
1Kor 3:2 WSP "Karmiłem was mlekiem, bo jeszcze nie mogliście przyjmować innego pokarmu, zresztą nawet teraz nie możecie,"
Rz 15:21 UBG "Ale jak jest napisane: Ci, którym o nim nie mówiono, zobaczą, a ci, którzy o nim nie słyszeli, zrozumieją."
Nie wystarczy wypowiedzieć słowa: „Chrystus jest Panem”- te słowa nikogo nie uczynią Jego naśladowcą!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4473/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2024-04-17, 12:16   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To jest cytat z credo krk, więc do nich proszę skierować to pytanie.

Doskonale wiem, co z czego to jest cytat. Chodziło mi o to że do tego cytatu drogi Pokoja nie dołączył swojego komentarza, jak ten cytat rozumie. :)

Jeszcze raz uprzejmie pytam, kto jest autorem cytatów które szanowny Pokoja zamieszcza na forum?
Np.
Pokoja napisał/a:
Tekst z Kpł. 19:17 można odczytać następująco:
Kpł. 19:17. Nie (3808) żyj (3212) obmówcom (7400) ludu (5971); nie (3808) każ powstać (5975) przeciw (5921) krwi (1818) bliźniego (7453); Jam (589) Jehowa (3068).


Odpowiedź:
http://biblos.feen.pl/pos...=reply&t=138440
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3363
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 176/204
 86%
Wysłany: 2024-04-17, 13:47   

Pokoja napisał/a:

Odpowiedź:
http://biblos.feen.pl/pos...=reply&t=138440

Wyświetla się taki komunikat : Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

:lol:
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 762
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 64/68
 94%
Wysłany: 2024-04-17, 15:05   

Zapraszam do osłuchania, bo tu jest przedstawiona całą istota wiary chrześcijańskiej.
CO TO ZNACZY, ŻE NASZE CIAŁO JEST ŚWIĄTYNIĄ DUCHA ŚWIĘTEGO.
https://youtu.be/jZCLvNeFaDM?si=XLKQBecs_rO6Tnzx
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4473/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2024-04-17, 16:20   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Odpowiedź:
http://biblos.feen.pl/pos...=reply&t=138440

Wyświetla się taki komunikat : Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

:lol:


Może tak:
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138440
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138448
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3363
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 176/204
 86%
Wysłany: 2024-04-18, 06:38   

Pokoja napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Odpowiedź:
http://biblos.feen.pl/pos...=reply&t=138440

Wyświetla się taki komunikat : Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

:lol:


Może tak:
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138440
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138448

Ponadto od czasu do czasu podaję informacje w odniesieniu do tekstów podawanych w niebieskim kolorze i z numeracją, ze są one odczytywane na podstawie Konkordancji Stronga, co dla Henryka jest oczywiste.

Konkordancja Stronga to nie jest Przekład Pisma Świętego, ale i ona ma swoich autorów którzy tłumaczyli słowa i przypisywali im liczby. Kim oni byli ?

Cytat:
Nie wnikam w to, kto tłumaczył jaki przekład, ale korzystam z Konkordancji Stronga i odczytuję teksty z S i NT na jej podstawie. Tłumaczenia przekładów są związane z dodawaniem, odejmowaniem i zamienianiem słów..

Czyli nie zna drogi Pokoja autorów tych tłumaczeń ? A i sam "tłumaczy po swojemu" dodając ,odejmując i zamieniając słowa. Dość odważna metoda, gorliwość wielka. Pozdrawiam serdecznie ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-04-18, 06:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4473/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2024-04-18, 09:37   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Odpowiedź:
http://biblos.feen.pl/pos...=reply&t=138440

Wyświetla się taki komunikat : Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

:lol:


Może tak:
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138440
http://biblos.feen.pl/vie...9d97fb65#138448

Ponadto od czasu do czasu podaję informacje w odniesieniu do tekstów podawanych w niebieskim kolorze i z numeracją, ze są one odczytywane na podstawie Konkordancji Stronga, co dla Henryka jest oczywiste.

Konkordancja Stronga to nie jest Przekład Pisma Świętego, ale i ona ma swoich autorów którzy tłumaczyli słowa i przypisywali im liczby. Kim oni byli ?

Cytat:
Nie wnikam w to, kto tłumaczył jaki przekład, ale korzystam z Konkordancji Stronga i odczytuję teksty z S i NT na jej podstawie. Tłumaczenia przekładów są związane z dodawaniem, odejmowaniem i zamienianiem słów..

Czyli nie zna drogi Pokoja autorów tych tłumaczeń ? A i sam "tłumaczy po swojemu" dodając ,odejmując i zamieniając słowa. Dość odważna metoda, gorliwość wielka. Pozdrawiam serdecznie ! :)


Autorzy tłumaczeń różnych przekładów są znani, nawet w Internecie, więc w jakim celu takie dociekania i pytania do mnie. A jeśli chodzi o zarzut usera o dodawaniu i odejmowaniu czy zamienianiu słów, to proszę o wskazanie przykładu, gdyż tak na pusto to nie jest wiadomo do czego się odnieść.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2024-04-18, 12:00   

Fedorowicz ty znasz wszystkich autorów?
Czy dla ciebie ważniejsze są tytuły profesorów, Doktorów a nie to co piszą?
Czy ty myślisz, że Profesor, to wyrocznia?
Biblia jest księgą natchnioną, jacy profesorowie ją pisali? Kim byli prorocy St. Testamentu? Kim byli pisarze Nowego Testamentu, jakie tytuły posiadali?
Obecnie to ci profesorowie, doktorzy, sławy wielkie robią krzywdę BIBLII, a wiesz dlaczego, bo jeden przez drugiego chce być mądrzejszy więc wymyślają miliardy lat, wielki wybuch ,a jeżeli coś im nie pasuje to i tak dla honoru nie zmienią zdania.
Bo jak to JA TAKI MĄDRY I SIĘ PRZYZNAM DO GŁUPOTY MOJEJ NIGDY.
A z kim się liczył Jezus, komu głosił Ewangelię? Komu Bóg odkrył tajemnicę Królestwa? ---Rabinom?, Faryzeuszom ? to byli uczeni ludzie----Co im Jezus powiedział, że sa GROBAMI POBIELANYMI.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13