FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykres na podstawie nowego zrozumienia parousías-érchomai
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-06, 00:01   

slawek napisał/a:
Krystian napisał/a:
slawek,

z tego co wiem regulamin tego forum zabrania używanie koloru czerwonego

Cytat:
7. Używania koloru czerwonego, który zarezerwowany jest dla administratora i moderacji.


1. To nie jest kolor moderatorski.

2. To jest kolor moderatorski.


ok
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-06, 08:51   

David 77 napisał/a:
(....)


Żeby być obecnym, to najpierw trzeba przyjść. Jezus nie mógł być obecny zanim stał się obecny [z władzą królewską]. Takie ujęcie jest tautologiczne.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-07, 12:18   

slawek,




Oficjalna wykładnia Towarzystwa Strażnica mówi m.in., iż w związku z tym, że w 1914 roku upłynęły „wyznaczone czasy narodów” Jezus Chrystus wstąpił na tron stając się Królem obejmując jednocześnie władzę w niebiańskim Królestwie Bożym, narodzonym także w tym roku. Wówczas to, Jezus w symbolicznym sensie powrócił, tj. niewidzialnie (po prostu tylko specjalnie zwrócił swoją uwagę na ziemię) rozpoczynając swoją wieloletnią obecność.

Takie ujęcie sprawy przez ŚJ kłóci się z tym czego naprawdę uczy Pismo św .

Skoro Jezus dopiero w 1914 roku zwrócił uwagę na ziemię czyli wynikało by z tego że przed tą datą Jezus nie zwracał uwagę na mieszkańców ziemi. Jak zatem wytłumaczysz fakt że Jezus jako głowa zboru zwracał cały czas uwagę na działalność jaką prowadzili apostołowie jak i wspierał ich w tym dziele ?

Kiedy Jezus otrzymał całą władze czy w 1914 roku ?

Mt 28:18: „Dano mi wszelką władzę (dosłownie wszelki autorytet, urząd) na niebie i na ziemi” (por. Ef 1:20-22)? W jaki sposób Bóg mógłby obdarzyć Jezusa władzą w zakresie Królestwa dużo później, skoro zmartwychwzbudzając go, dał mu już wszelką władzę?

Kiedy Jezus zasiadł na Tronie ?

Psalm 110:1 (por. Ps 2:6) „Wypowiedź Jehowy do mego Pana: ‘Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp’” w połączeniu z wypowiedzią Jezusa z końca I w. n.e. z Obj 3:21 „Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie” nie wskazuje wyraźnie, że został on Królem w momencie zmartwychwstania (lub wniebowstąpienia) w 33 r. n.e.? Co ciekawe Obj 1:5 od dawna nazywa Jezusa „Władcą królów ziemi” a 1 Tym 6:15 „Królem królujących” (jeśli ten werset odnosi się do Jezusa).

Czy potrafisz na podstawie Pisma św wykazać że Parouisa odnosi się wyłącznie do ,,Obecności ""

Cytat:
No właśnie ktoś może być obecny [stanąć obok (ciebie)],ale najpierw musi przyjść [przybyć/ podejść]. Innymi słowy obecność, to nie to samo co przyjście. Jeżeli w Biblii pozamieniasz te pojęcia to wszystko traci sens.


W dodatku o paruzji w Pismach Greckich ŚJ napisali, że "parousia" dosł. znaczy "być przy"

Dalej piszą, że to słowo składa sie z czesci PARA(przy) i OUSIA(być). Więc dodajmy: PRZY + BYĆ=PRZYBYĆ. Nie "być przy". Czyżby chcieli zataić, że najniesłowniejsze tłumaczenie słowa PAROUSIA oznacza PRZYBYCIE?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-08-07, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14