FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy cel uswieca srodki w kontekscie ewangelizacji
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-30, 15:51   Czy cel uswieca srodki w kontekscie ewangelizacji

kiedys slyszalam takie opowiadanko, jak jeden pastor ewangelizowal tych, jak oni sie nazywaja, ci co w skorach i na motorach, zdaje sie rokery czy jakos tak (ale zacofana jestem)....

No wiec kiedy tam chodzil ow pastor to tez sie ubieral w skory, zeby wygladac tak jak oni, zeby ponoc lepiej do nich trafic z ewangelia.

Co o tym i podobnych wypadkach sadzicie?
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-30, 15:56   Re: Czy cel uswieca srodki w kontekscie ewangelizacji

Axanna napisał/a:
No wiec kiedy tam chodzil ow pastor to tez sie ubieral w skory, zeby wygladac tak jak oni, zeby ponoc lepiej do nich trafic z ewangelia.


Ubiór jak ubiór. Ważne by sedno zostało zachowane.
Paweł dostosowywał się do wszystkich.
Inaczej do Greków, inaczej do Żydów, inaczej do Rzymian,
inaczej do barbarzyńców... Jan Chrzciciel też chodził w
skórach, podobnie Eliasz... jedynie pewni domokrążcy
mają jakieś talmudyczne ograniczenia w tej materii... ;-)
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-30, 16:01   

nie wiem, mi sie wydaje ze wyglad rockera zle ludziom sie kojarzy, z buntem, wandalizmem itp., mam watpliwosci czy chrzescijanin powinien reprezentowac soba kogos takiego.

Pytanie tedy pomocnicze - czy idac do pijakow trzeba wygladac jak pijak by lepiej do nich trafic?
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-30, 16:32   

A czy pijacy aż tak strasznie wyglądają?
Bezdomni może się jakoś wyróżniają.
Pijacy raczej nie.
U mnie kilka lat temu to pijaki ubierały się w garnitury.
Serio.
Niestety, pozapijali się już...

Trochę robisz z igły widły.
Czasem ktoś się taki trafi jak ten od harlejów.
I dobrze, tacy tez są potrzebni.
Każdy ma sumienie. Musi tez kierować się wyczuciem.
Gdyby biskup nagle zaczął się ubierać jak bezdomy - to tylko by zaszkodził.
Dlaczego? No bo bezdomni odebraliby to jako naśmiewanie się z nich.
Poza tym, sztucznie by wyglądał, nie znał slangu i dziwnie by się zachowywał.
Jednym słowem zrobił by z siebie pajaca, a ze słuchaczy debili.

Co innego, gdy ktoś np. wywodzi się z takiego środowiska.
Czy to od herlejowców, czy to z pijaków czy bezdonych...
Wie jak się ubrac, jak się zachowywac, jak rozmawiać...
Robienie cyrków na siłę jest niepoważne...

To działa też w drugą stronę.
Możesz wziąc prostego człowieka, ubrać go w garnitur i wysłać do profesora...
Efekt będzie dokładnie ten sam.
Zrobisz z "ewangelizatora" pajaca, a ze słuchacza debila...
Tak czy siak, cel nie zostanie osiągnięty...
Trzeba mieć wyczucie...
Nie jak u świadków - все под одну гребёнку...
Wszystko zależy od sytuacji.
Można mieć dobre zamiary a sknocić...
Благими немерениями вымощена дорога в ад... /hahaha/
Nie wiesz o tym? :roll:
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-30, 21:38   

Ja nie mowie o garniturach, czlowiek prosty moze ubrac sie w spodnie i koszule, ale czyste i ma wygladac schludnie, a nie na bandyte. Nie wiem co dobrego w tym przybieraniu sie mozna sie dopatrzyc, no i co ze ktos wyszedl z tego srodowiska, to po co sie z powrotem przebiera jakby nie wyszedl, co im idzie glosic tedy, ze mozna nadal byc bandyta bo Bog ich wszystkich i tak kocha? A co jezeli go zobaczy sasiadka co to wie ze to ponoc chrzescijanin jest, czy nie bedzie zgorszona? Wrescie czy Pan Jezus wygladal niechlujnie, chodzil brudny i zaniedbany dlatego ze glosil ubogim, czy sie przebieral raz tak, drugi owak, zeby do kazdej warstwy spolecznej "lepiej dotrzec"?

Czy chcac wyciagnac kogos z bagna to sie skacze do bagna czy sie rzuca line?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-09-30, 22:24   

Axanna napisał/a:
Ja nie mowie o garniturach, czlowiek prosty moze ubrac sie w spodnie i koszule, ale czyste i ma wygladac schludnie, a nie na bandyte.


dobrze, że nie o garniturach, ponieważ to się ludziom, kojarzy ze sztucznością
natomiast , zgadzam się z Tobą, że powinien wyglądać schludnie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-30, 22:24   

Axanna napisał/a:
Ja nie mowie o garniturach, czlowiek prosty moze ubrac sie w spodnie i koszule, ale czyste i ma wygladac schludnie, a nie na bandyte. Nie wiem co dobrego w tym przybieraniu sie mozna sie dopatrzyc, no i co ze ktos wyszedl z tego srodowiska, to po co sie z powrotem przebiera jakby nie wyszedl, co im idzie glosic tedy, ze mozna nadal byc bandyta bo Bog ich wszystkich i tak kocha? A co jezeli go zobaczy sasiadka co to wie ze to ponoc chrzescijanin jest, czy nie bedzie zgorszona? Wrescie czy Pan Jezus wygladal niechlujnie, chodzil brudny i zaniedbany dlatego ze glosil ubogim, czy sie przebieral raz tak, drugi owak, zeby do kazdej warstwy spolecznej "lepiej dotrzec"?

Czy chcac wyciagnac kogos z bagna to sie skacze do bagna czy sie rzuca line?

najważniejsze jest to co ma się w sercu
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-01, 08:56   

to co sie ma w sercu to jest sprawa pomiedzy czlowiekiem a Bogiem, a to jak wyglada pomiedzy nim a ludzmi i Bogiem o ile sie mieni chrzescijaninem. Zreszta czlowiek porzadny na bandyte nie bedzie wygladal, tak ze to co sie ma w sercu ma wlasnie odbicie na zewnatrz.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-01, 10:12   

Axanna napisał/a:
to co sie ma w sercu to jest sprawa pomiedzy czlowiekiem a Bogiem, a to jak wyglada pomiedzy nim a ludzmi i Bogiem o ile sie mieni chrzescijaninem. Zreszta czlowiek porzadny na bandyte nie bedzie wygladal, tak ze to co sie ma w sercu ma wlasnie odbicie na zewnatrz.

zgadzam się.



Ale nie każdy ubiór świadczy o osobie. Bo dla przykładu to, że ktoś się ubiera zgodnie z modą młodzieżową to nie znaczy, że jest bandytą. Ważne jest życie. A i takie osoby mogą dotrzeć z ewangelią o ile dobrze będą żyli bo np. wiele razy jest tak, że jak ktoś się monie ubiera to jest też bardziej akceptowany w danym środowisku, może znać problemy młodzieżowe, łatwiej nawiązać z nią kontakt. Oczywiście nie mówię tu o wyglądzie przesadnym np. u kobiety duży biust, krótka spódniczka bo takiej osoby to nawet by do kościoła nie wpuścili. Musi być ubiór odpowiedni i bez przesad żadnych.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-01, 10:18   

Bracia moi, czyż trzymacie się wiary naszego Pana, Jezusa Chrystusa — naszej chwały — gdy okazujecie względy w sposób stronniczy? Bo jeśli na wasze zebranie przychodzi mąż ze złotymi pierścieniami na palcach i w okazałej odzieży, ale przychodzi też biedak w wybrudzonej odzieży, wy zaś spoglądacie przychylnie na tego, który nosi okazałą odzież, i mówicie: „Ty usiądź tu na zaszczytnym miejscu”, a do biednego mówicie: „Ty stój” albo: „Usiądź tam u mego podnóżka”, to czyż nie dokonujecie między sobą rozróżnień i czyż nie staliście się sędziami podejmującymi niegodziwe rozstrzygnięcia?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-01, 12:04   

Rethel Nibelung napisał/a:
Bracia moi, czyż trzymacie się wiary naszego Pana, Jezusa Chrystusa  naszej chwały  gdy okazujecie względy w sposób stronniczy? Bo jeśli na wasze zebranie przychodzi mąż ze złotymi pierścieniami na palcach i w okazałej odzieży, ale przychodzi też biedak w wybrudzonej odzieży, wy zaś spoglądacie przychylnie na tego, który nosi okazałą odzież, i mówicie: Ty usiądź tu na zaszczytnym miejscu, a do biednego mówicie: Ty stój albo: Usiądź tam u mego podnóżka, to czyż nie dokonujecie między sobą rozróżnień i czyż nie staliście się sędziami podejmującymi niegodziwe rozstrzygnięcia?

a co ma piernik do wiatraka :roll:
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-10-01, 21:26   

a ja uważam ze nie powinniśmy się przejmować tym jak wglądamy i co na to ludzie powiedzą. Ważne powinno być dla nas co o nas Bóg sądzi. Ludzie to ludzie zawsze coś wynajdą by cię obgadać, twój ubiór czy zachowanie.
Co do Twojego pytania Axanno czy ten człowiek dobrze zrobił że ubrał się w tą skórę? hm....ja myślę że to nie był głupi pomysł...może to byli ludzie którzy nie dopuścili by go nawet do rozmowy jakby zobaczyli pastora czy "normalnie ubranego", myślę nawet że jego sposób był sprytny i był jakimś tam pomysłem, ja osobiście bym tak nie zrobiła, ale trzeba uważać bo bawimy się troche w sędziów osądzając tego człowieka a wydaje mi się że zamiary miał dobre a to chyba jest najważniejsze :)
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-01, 21:54   

oczywiscie, Majorko, kazdy ma prawo miec wlasne zdanie, choc osobiscie z Twoim sie nie moge zgodzic. Pismo mowi aby nie dawac innym powodu mowic zle i uwazam ze mamy sie starac temu podporzadkowac bez wzgledu na to czy ludzie zawsze cos znajda czy nie zawsze. Ale nie pomysl, ze nie szanuje innego zdania i chce przekonac, tak tylko mowie, bo to forum :) moze to ja sie myle, hmm... Ludziom za czesto sie zdaje ze robia laske Bogu, tak ze Boze zwiastuny o zbawieniu maja przebierac sie w laszki i stosowac inne triczki by ich zachciano w ogole posluchac :-/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13