FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papież też czasami miewa rację...
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-17, 15:22   Papież też czasami miewa rację...

Biorąc pod uwagę forumowe przykłady tak bardzo samozacnych
i jedynie prawdziwych w całym świecie chrześcijan jak Beniamin
Szot alias Tropiciel, Alessa, Axanna czy Krystian z niewidzialnego
jedynie prawdziwego (a często jednoosobowego) Kościoła, w
którym nawet nie trzeba mieć chrztu, a wystarczy wytykać i
wyolbrzymiać do niebotycznych rozmiarów rzeczywiste lub
rzekome winy innych (a zwłaszcza Kościoła Powszechnego
i świadków Jehowy - w tym szczególnie Papieża i Ciała
Kierowniczego) to trzeba przyznać, że Franek ma rację! :-D

http://wiadomosci.onet.pl...deologami/kw83h


Papież przestrzegł przed chrześcijanami moralizatorami i ideologami

Pa­pież Fran­ci­szek uważa, że jeśli chrze­ści­ja­nin po­pa­da w ide­olo­gię i mo­ra­li­za­tor­stwo, to traci wiarę. Prze­strze­ga­jąc przed chrze­ści­ja­na­mi mo­ra­li­za­to­ra­mi na­zwał taką po­sta­wę: "Klucz w kie­sze­ni i za­mknię­te drzwi". Pa­pież pod­kre­ślił, że to "cięż­ka cho­ro­ba".

- Kiedy idzie­my ulicą i sta­je­my przed za­mknię­tym ko­ścio­łem, czu­je­my, że to coś dziw­ne­go - mówił Fran­ci­szek w ka­za­niu w wa­ty­kań­skim Domu świę­tej Marty, gdzie miesz­ka. Pod­kre­ślił, że jest to nie­zro­zu­mia­łe i że nie można tego wy­tłu­ma­czyć ani uspra­wie­dli­wić.

- Cza­sem - dodał - sta­ra­ją się wy­tłu­ma­czyć, ale to są wy­mów­ki, nie wy­ja­śnie­nia. Praw­da jest zaś taka, że ko­ściół jest za­mknię­ty, a lu­dzie, któ­rzy obok niego prze­cho­dzą, nie mogą wejść. Zda­niem pa­pie­ża jesz­cze gor­sze jest to, że "Bóg, który jest w środ­ku, nie może wyjść".

W ka­za­niu Fran­ci­szek kry­ty­ko­wał po­sta­wę "za­mknię­cia" i chrze­ści­jan, któ­rzy "mają klucz, ale za­bie­ra­ją go, nie otwie­ra­ją drzwi". Nie­któ­rzy nawet, jak po­wie­dział pa­pież, "stają w drzwiach" i "nie po­zwa­la­ją wejść". - Kiedy takim chrze­ści­ja­ni­nem jest ksiądz, bi­skup czy pa­pież jest jesz­cze go­rzej - za­uwa­żył.

Fran­ci­szek po­wie­dział, że taka po­sta­wa spra­wia, iż "wiara prze­cho­dzi przez apa­rat de­sty­la­cyj­ny i staje się ide­olo­gią". A w ide­olo­gii nie ma Je­zu­sa - ostrzegł i dodał: "Ide­olo­gia budzi lęk, od­stra­sza ludzi, od­da­la od sie­bie ludzi i od­da­la Ko­ściół od ludzi".

- Ide­olo­gie są za­wsze sztyw­ne - mówił Fran­ci­szek. - Kiedy zaś chrze­ści­ja­nin staje się zwo­len­ni­kiem ide­olo­gii, to stra­cił wiarę. Nie jest już uczniem Chry­stu­sa, lecz zwo­len­ni­kiem tego my­śle­nia - ostrzegł.

Pa­pież oce­nił, że "ide­olo­gicz­ni chrze­ści­ja­nie" to "cięż­ka cho­ro­ba", bo jego zda­niem są oni su­ro­wy­mi mo­ra­li­sta­mi, gło­si­cie­la­mi etyki, ale są po­zba­wie­ni do­bro­ci. Pod­kre­ślił, że klu­czem, który otwie­ra drzwi do wiary jest mo­dli­twa.

Ci zaś, któ­rzy w opi­nii Fran­cisz­ka nie modlą się, nie mają w sobie po­ko­ry, są dumni i szu­ka­ją roz­gło­su.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-17, 15:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-17, 18:42   

Rethel, nie wiem, co chciałeś tym postem przekazać chrześcijanom ?

Ciekawe co by powiedział Franciszek, jakby przeczytał Twoje wypowiedzi, odnośnie negacji Trójcy Świętej? :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-10-17, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-17, 20:07   

Krystian napisał/a:
Ciekawe co by powiedział Franciszek, jakby przeczytał Twoje wypowiedzi, odnośnie negacji Trójcy Świętej? :roll:


Oburzyłby się bardzo... ;-)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-18, 20:25   

NIE RADZĘ MNIE ZACZEPIAĆ I TO W TAKI CHAMSKI I PRYMITYWNY SPOSÓB !

KOLEJNY PRZYKŁAD GLĘDZENIA I TROLLOWANIA użytkownika Rethel Nibelung !

Dobrze Towarzystwo Strażnica napisało :

" Biblia nakazuje: ‛Przestańcie się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — z takim nawet nie jadajcie. Usuńcie niegodziwego spośród siebie’ (1 Koryntian 5:11, 13).
Czy nie przyznasz, że ta mądra „wypowiedź Jehowy” pomaga strzec moralnej i duchowej czystości zboru chrześcijańskiego?

Zupełnie inaczej zapatrują się na to liczne kościoły chrześcijaństwa, jak również odstępcy. Te części Biblii, które nie pasują do współczesnych liberalnych poglądów na moralność, uważają za staroświeckie. Usprawiedliwiają więc wszelkie rażące grzechy, popełniane nawet przez duchownych (2 Tymoteusza 4:3, 4). Zauważmy jednak, że po wersecie 5 z 30 rozdziału Księgi Przysłów, w którym jest mowa o przypominającej tarczę „wypowiedzi” Jehowy, znajdujemy w wersecie 6 następującą przestrogę: „Niczego nie dodawaj do jego słów, żeby cię nie zganił i żebyś nie musiał okazać się kłamcą”. Ci, którzy przeinaczają słowa Boga, są w rzeczywistości duchowymi kłamcami — nikczemnymi oszustami! (Mateusza 15:6-9).
Bądźmy zatem wdzięczni, że należymy do organizacji, która okazuje Słowu Bożemu głęboki szacunek. " - w05 1.9 ss.28-31
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-18, 20:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-18, 23:59   

Benjaminie bądź spokojniejszy
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-19, 00:05   

Cytat:
Biorąc pod uwagę forumowe przykłady tak bardzo samozacnych
i jedynie prawdziwych w całym świecie chrześcijan jak Beniamin
Szot alias Tropiciel, Alessa, Axanna czy Krystian z niewidzialnego
jedynie prawdziwego (a często jednoosobowego) Kościoła, w
którym nawet nie trzeba mieć chrztu, a wystarczy wytykać i
wyolbrzymiać do niebotycznych rozmiarów rzeczywiste lub
rzekome winy innych (a zwłaszcza Kościoła Powszechnego
i świadków Jehowy - w tym szczególnie Papieża i Ciała
Kierowniczego) to trzeba przyznać, że Franek ma rację! :-D


I Bartka przykład także... :-D
Sorry, Bartku, ale po tych ofiarach zwierzęcych... I have to... I must. :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-19, 09:52   

Nie ma sprawy :) ja się nie gniewam,przyjmuję to
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13