FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Świadkowie Jehowy dostąpią zbawienia?
Autor Wiadomość
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-11-03, 19:33   

Henryk napisał/a:
ametyst napisał/a:
Potwierdzam to co pisze Rethel że sąd będzie po milenium,

Autorytety od siedmiu boleści... :-(
Mam proste pytanie:
Czy w czasie Milenium nikt nie będzie umierał?
Czy śmierć w czasie trwania Milenium jakiejkolwiek jednostki nie będzie ostateczną?
Podczas milenium będą umierać wszyscy którzy przeżyją wojnę Armagedonu i ci którzy się z nich narodzą. Wyjątek będą stanowić ci którzy są królami i kapłanami, nad nimi śmierć nie ma mocy.
Obj. 20:6-7
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7. A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
(BW)

Śmierć podczas milenium nie będzie śmiercią ostateczną, o tym zadecyduje sąd ostateczny po milenium gdy nastąpi drugie powszechne zmartwychwstanie.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-11-03, 19:33   

Rethel Nibelung napisał/a:
2. Jeśli ktoś umrze, to śmierć nie będzie ostateczna, bowiem żadna śmierć nie jest
ostateczną (może poza Adamem i Ewą?) ponieważ wszyscy muszą stanąć na Sądzie.

Sąd to całe Tysiąc lat jest, wiec kto nie zgodzi się na rząd w Tysiącleciu to po prostu umrze drugą śmiercią, zmartwychwstanie jest tylko ze śmierci adamowej.

"I będzie sądził między narodami, a będzie karał wielu ludzi przez cały tysiącletni Dzień Sądu, kiedy będą "sprawiedliwości się uczyć obywatele okręgu ziemskiego" - 2 Piotra 3:7, 8, Izaj. 26:9]". "I przekują miecze swoje na lemiesze, a włócznie swe na sierpy nie podniesie naród przeciw narodowi miecza, ani się będą ćwiczyć do bitwy Nie będą szkodzić ani zabijać na wszystkiej górze mojej świętej; bo ziemia będzie napełniona znajomością Pańską, tak jak morze wodami napełnione jest" - Izaj. 11:9].
2 Piotr. 3:7-8
7. Lecz te niebiosa, które teraz są i ziemia tymże słowem odłożone są i zachowane ogniowi na dzień sądu i zatracenia niepobożnych ludzi.
8. Ale ta jedna rzecz niech wam nie będzie tajna, najmilsi! iż jeden dzień u Pana jest jako tysiąc lat, a tysiąc lat, jako jeden dzień.
(BG)
Izaj. 26:9
9. Dusza moja żąda cię w nocy, owszem, duchem swym, który jest we mnie, rano cię szukam; albowiem gdy się sądy twoje odprawiają na ziemi, sprawiedliwości się uczą obywatele okręgu ziemskiego.
(BG)


Rethel Nibelung napisał/a:
Russell i tak prezentuje się na ich tle wyjątkowo dobrze...
A to, że ty te bujdy traktujesz jak bożka, to nie moja wina...

Nikt tobie w te bujdy nie karze wierzyć, w końcu przestań w ten sposób pisać, bo cierpliwość mi się kończy.

Krystian napisał/a:
Fakt, że z piramida to przesadził,


Nic nie przesadził, jest to wspaniale proroctwo, tylko dla nie uprzedzonych.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-03, 20:13   

nike napisał/a:
Nikt tobie w te bujdy nie karze wierzyć, w końcu przestań w ten sposób pisać, bo cierpliwość mi się kończy.


Russell nie jest dla mnie żadnym bożkiem jak dla ciebie i Henryka.
Traktuję go tak samo jak każdego innego kaznodzieję tamtych
czasów. Jak głosił bzdurę, to napiszę że głosił bzdurę. Jakoś wy
oboje nie oszczędzacie ani Kościoła rzymskiego, ani papieża, ani
Ciała Kierowniczego, kiedy wam jest to na rękę. Zatem przestań
wymagać od innych, żeby hołubili waszego bożka podczas gdy sami
wieszacie kalumnie na wszystkich innych. Czy to jest Russell, White,
Smith czy ktokolwiek inny z tamtej epoki, jest mi zupełnie obojętne...

Natomiast mi, w przeciwieństwie do ciebie, nie jest obojętne to,
że postępowanie Russella burzy dzisiaj wiarę tak wielu braci.
Piszecie często, ze katolicy są zakłamani bo to i tamto, bo nie
chcą ujrzeć prawdy o swoim Kościele - to samo można o was
powiedzieć, bo nie tylko, ze jesteście ślepo zapatrzeni w tego
człowieka, który dawno nie żyje, ale hołubicie go bardziej niż
katolicy papieża i świadkowie CK razem wzięci do kupy.

Bardzo w tym przypominacie adwentystów, którzy tez mają
swoje nieżyjące guru. Gdybyś się urodziła u adwentystów,
to dziś z równą gorliwością broniłabyś jej bredni, tak jak to
robisz z Russellem. Co zrobił dobrze to zrobił - nic mu nie
ujmuję, ale nie znaczy to, ze wszystko zrobił dobrze, bo
aż do dziś ciągną się negatywne skutki jego działania...

C.K. wreszcie poszło po rozum do głowy i się od niego w
tym roku odcięło - zapewne właśnie z tego powodu, że
wielu braci odchodziło z Organizacji właśnie przez Russella...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-03, 20:16, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2013-11-03, 21:00   

Rethel Nibelung napisał/a:
Russell nie jest dla mnie żadnym bożkiem jak dla ciebie i Henryka.

Nie sądzę, abyś nie rozumiał słowa "bożek".
Okazujesz się człowiekiem niskiej kultury osobistej.
Szkoda...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-03, 22:20   

Rethel Nibelung napisał/a:
Russell nie jest dla mnie żadnym bożkiem jak dla ciebie i Henryka.


zaś łamiesz regulamin, nigdzie w/w przez Ciebie userzy tego nie napisali, że Russell jest dla nich bożkiem
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-11-03, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-11-04, 17:38   

nike napisał/a:

Sąd to całe Tysiąc lat jest, wiec kto nie zgodzi się na rząd w Tysiącleciu to po prostu umrze drugą śmiercią, zmartwychwstanie jest tylko ze śmierci adamowej.

Biblia tak nie naucza że sąd będzie trwał tysiąc lat.
Biblia naucza że sąd zasiądzie po zniszczeniu szatana w jeziorze ognia co nastąpi po tysiącleciu.
W to co napisano a Apokalipsie należy uwierzyć, a napisano tak:
Obj. 20:10-13
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
11. I widziałem, wielki biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(BW)

Sąd będzie oceniał ludzi zmarłych na podstawie tego co zapisano o nich w księgach i dlatego będą wzbudzeni ci którzy są tam zapisani. Kto nie został zapisany w księdze życia sąd zadecyduje że będą wiecznie w jeziorze ognia bez potrzeby ich wzbudzania. O tym informuje nas Biblia.
Izaj. 26:14
14. Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.
(BW)

Widzimy tu że umarli nie zapisani w pamięci Bożej nie ożyją. Kto naucza że ci wymazani z pamięci Bożej ożyją pisze kłamstwo które zaprzecza Biblii.
Sąd nie będzie trwał przez tysiąc lat bo to absurd. Nigdzie tak długo sąd nie ocenia człowieka. Nieraz w sądach toczą się sprawy przez kilka lat ale to jest wypaczenie sprawiedliwości. Nie można być sądzonym tysiąc lat.
Bóg w Sodomie i potopie nie sądził ludzi przez tysiąc lat. Bóg się nie zmienia a Paweł pisze że w oka mgnieniu nastąpi zmartwychwstanie.
1 Kor. 15:52-55
52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
53. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.
54. A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie!
55. Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje?
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13