FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bartek212701
2013-11-09, 14:39
DLACZEGO PEDOFILIA I SODOMIZM KWITNIE WŚRÓD KLERU
Autor Wiadomość
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-11-09, 14:13   

Benjamin.Szot napisał/a:


Świętych sług Bożych ( Izaj. 43 : 10 ) nazywasz wynaturzonymi zboczeńcami ??? !!! Świadkowie Jehowy to słudzy Boga Najwyższego nazwani w księdze Izajasza w ten sposób przez samego Boga. W ten sposób znieważasz samego Boga !



Oszczerstwem jest to co piszesz, bo według Pisma Świętego - świadek Jehowy - to osoba wybrana przez Boga. Żaden zboczeniec nie jest świadkiem Jehowy. JEHOWAH to święte Imię Boga Wszechmocnego występujące w Biblii ok. 7000 razy.

Sęk w tym, że zacząłeś swoje wywody od opluwania świadków Jehowy .
Świadkowie Jehowy nie mają nic wspólnego z jakimikolwiek dewiacjami.



No to znowu mylisz pojęcia. Organizacja religijna to zupełnie co innego, ale patrząc na statystykę, to kościoła katolickiego nikt nie przebije.
A inne ugrupowania przy tym kościele pod względem liczebności i przestępstw to jak pchła przy słoniu.
Niestety w żadnym prawodawstwie nie można skazać kogokolwiek wyłącznie na podstawie zeznania jednego świadka. Według każdego kodeksu wymagane są zgodne zeznania co najmniej dwóch świadków. I tak też traktuje to Biblia - 2 Koryntian 13 : 1.



Więc jak więc nazwiesz tych Świadków Jehowy ?



Cytat:
''Rozstrzygać spory między braćmi.''

Świadkowie Jehowy wierzą, że nie powinni pozywać swego współwyznawcy przed sąd:

1 Kor 6:1,5 1. "Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych, zamiast u świętych?" 5. "Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory między swymi braćmi?" (przytoczony przez BBC tekst z 1 Kor 6:1,5 oddaję w tłumaczeniu wedle Biblii Tysiąclecia - przyp. JL).
Historia Alison.
Alison Cousins dorastała w małym mieście Ayrshire w Stevenson, pod miastem Glasgow, gdzie jej rodzice byli czynnymi członkami kongregacji Świadków Jehowy. Kiedy poskarżyła się starszym lokalnego zboru, że jej ojciec wykorzystał ją, odpowiedziano jej, że starsi zajmą się tą sprawą. Jednak w rzeczywistości nie zrobili oni nic, i w efekcie tego dziewczyna udała się na policję. Jej ojciec został skazany na pobyt w więzieniu przez 5 lat.

Alison powiedziała Panoramie:

''Powiedzieli mi (starsi zboru - przyp. tłum.), że jeden z wersów Biblii uczy o tym, że nie powinnam nigdy pozywać swego brata przed sąd. Więc ja im na to: 'cóż, co więc zamierzacie zrobić jeśli on znów zrobi coś złego?'. Oni powiedzieli: 'Przyjdź wtedy do nas, a my się tym zajmiemy'. Więc ja im odpowiedziałam: 'Cóż, raz już do was przyszłam a wy wówczas powiedzieliście, że jestem kłamcą'. Skończyłam z tym w ten sposób, że poszłam na policję, ponieważ doszłam do wniosku, że już tylko oni są w stanie mi uwierzyć.

(Żródło: http://news.bbc.co.uk/1/h...ama/2114510.stm )

Simon Brady: dwóch świadków

Wierzenia (w oryg. polityka) Świadków Jehowy sprawiają, że nie zareagują oni na podejrzenie o wykorzystanie dziecka, chyba że byłoby przynajmniej dwóch świadków tego wydarzenia.

Pwt Pr 19:15: "Nie przyjmie się zeznania jednego świadka przeciwko nikomu, w żadnym przestępstwie i w żadnej zbrodni. Lecz każda popełniona zbrodnia musi być potwierdzona zeznaniem dwu lub trzech świadków".
1 Tymoteusza 5:19: "Przeciwko prezbiterowi nie przyjmuj oskarżenia, chyba że na podstawie dwu albo trzech świadków".

W czasie gdy Simon Brady dorastał w Birmingham, został wykorzystany seksualnie przez jednego z mężczyzn ze swej religijnej kongregacji. Powiedział o tym więc starszym, którzy chcieli wiedzieć, czy ktoś inny był świadkiem tego zdarzenia. W innym przypadku byłoby to tylko słowo jednego przeciw drugiemu. Nawet po tym, gdy mężczyzna został uznany za winnego i posłany do więzienia, starsi wciąż nie podjęli żadnych działań, gdyż wciąż nie mieli drugiego świadka wydarzenia.

Simon powiedział:

"Oni po prostu wierzą, że aby cokolwiek udowodnić trzeba mieć drugiego świadka. To przeraziło mnie, miałem wtedy dziewięć lat. Zanosi się na to, że z czasem inne dzieciaki, które są jeszcze teraz w Organizacji znajdą się w podobnej sytuacji, tak samo podlegając prawu, które głosi, że potrzebują one dwóch świadków do tego, aby im uwierzono, lub aby w ogóle brano ich poważnie. W zasadzie jednak zawsze da się sprawić, żebyś nie miał żadnych świadków.''

(Źródło: http://news.bbc.co.uk/1/h...ma/2124670.stm)

Poufna baza danych chroni pedofilów.

Organizacja Świadków Jehowy posiada rejestr seksualnych przestępców, do którego nikt spoza Organizacji nie może być dopuszczony- powiedział Panoramie były "starszy" ze zboru Świadków Jehowy.

Bill Bowen, który spędził całe swe życie jako Świadek Jehowy, i przez prawie dwadzieścia lat był starszym, powiedział, że Organizacja roztacza ochronny parasol przyzwolenia na seksualne nadużycia, co dokonuje się poprzez fakt, że trzyma się w tajemnicy bazę danych tyczącą się tychże nadużyć. Źródła Bowena wskazują, że zgodnie z taką poufną bazą danych odnośnie nadużyć seksualnych wśród Świadków Jehowy, w Organizacji znajduje się 23.720 przestępców, którzy są chronieni przez system.

- Oni (Świadkowie Jehowy) nie chcą, żeby ludzie wiedzieli iż także wśród Świadków Jehowy istnieje taki problem - powiedział Bowen Panoramie - Poprzez ukrywanie tego krzywdzi się po prostu osobę. Z drugiej strony, poprzez ujawnienie tego pokrzywdzeni narażą na szwank wizerunek Organizacji.

(Źródło: http://news.bbc.co.uk/1/h...ma/2119903.stm)





Sęk w tym, że zacząłeś swoje wywody od opluwania świadków Jehowy . - nie zacząłem swych wywodów od opluwania świadków Jehowy i dobrze o tym wiesz , jesteś więc waść kłamcą i oszczercą i na Świadka Jehowy się nie nadajesz .

Powtórzę więc po raz trzeci ;problemem nie jest też to czy inne wyznanie religijne , sutanna , habit czy celibat , ale człowiek który taką ohydę czyni swoim dzieciom i taki człowiek nie zasługuje nawet na to by nazywać go zwierzęciem , bo zwierzęta tak nie czynią swoim dzieciom .
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
Ostatnio zmieniony przez efroni 2013-11-09, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-11-09, 14:31   

Zacznę od tego że to pytanie na forum miłośników PRAWDY nie powinno być
nigdy zadane bo jest tendencyjne , jednostronne i z PRAWDA nie mające nic
a nic wspólnego ,
dlatego proponuję zamknąć ten temat bo i tak nic nowego już,
poza obelgami , nie zostanie powiedziane .
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-09, 14:40   

Temat zamykam, za słuszną radą :)
przynajmniej na jakiś czas
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14