FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WOŚP
Autor Wiadomość
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-01-12, 07:00   

źródło:
http://forum.echodnia.eu/...sciola-t208683/
===========================

~Niekatolik~

Napisano 20 listopad 2013 - 08:52:31

Nie rozumiem dlaczego dary z ochydnej dla katolików Unii Europejskiej są dzielone przez kościół katolicki ??



Hipokryzja tej czarnej bolszewii jest odrażająca.

====================
~Gość~


Napisano 20 listopad 2013 - 09:27:09

No właśnie nie jestem katoliczką i nie wchodzę do kościoła, więc jestem wykluczona z korzystania z darów UE tylko dlatego że dary te są dzielone przez oszustów w sutannach ?

Dlaczego takimi sprawami w Zwoleniu nie zajmują się organizacje świeckie ?

=====================
~Gość~

Napisano 20 listopad 2013 - 09:41:18

tłuszcza musi znać swojego dobrodzieja,który nie tylko zdziera z niej pieniądze,gwałci dzieci ,okrada państwo ale też daje ochłapy nota bene nie ze swojej kieszeni,to tylko pośrednicy!To taka socjotechnika,pr

===================
~cham ze zwolynia~


Napisano 25 listopad 2013 - 11:18:21

Cytat:
Gość, dnia 19 List 2013 - 3:44 PM, napisał:

ok, część trafia, a powinna chyba całość, nie sądzisz? Z tego co mi wiadomo, na początku darów było więcej i po prostu lepsze. Teraz trochę ryżu, kaszy i niezjadliwe ,,pulpety", których pies nie chce ruszyć. Ciekawe, gdzie się podziały co lepsze produkty...


oooo a skad wiesz jak te pulpety smakują?no popatrz-już ci nie przywoża co lepszych towarów,jaki teraz głodny bedziesz łaził.

===================
~Zwoleniak~

Napisano 25 listopad 2013 - 13:09:39

Cytat:
cham ze zwolynia, dnia 25 List 2013 - 11:18 AM, napisał:

oooo a skad wiesz jak te pulpety smakują?no popatrz-już ci nie przywoża co lepszych towarów,jaki teraz głodny bedziesz łaził.


Nic mnie nie interesuje jak smakują jakieś pulpety . Do qrwy nędzy padło pytanie jakim do cholery prawem ksiądz ( kościół) jest dystrybutorem darów z Unii Europejskiej , dlaczego pani burmistrz na takie praktyki zezwala ??!!

Te dary są nasze ,a nie duchowieństwa które żyje na nasz koszt i jest pasożytem w naszym społeczeństwie.

Uprzedzam rada miasta Gminy i panąi Burmistrz że są organami świeckimi więc dlaczego oddają swoje kompetencje klerowi katolickiemu ?

=======================


Napisano 26 listopad 2013 - 07:19:14

Cytat:
Gość, dnia 25 List 2013 - 5:20 PM, napisał:

Caritas- to wszystko wyjaśnia.





Co Bruksela podaruje, to Kościół przehandluje.

Przepis na kompot: zagotować wiadro wody z 10 słoikami dżemów i kilogramem cukru.
Na zupę: koncentrat pomidorowy i wodę doprowadzić do wrzenia, rozprowadzić garść mleka w proszku, dodać makaron.
Na gulasz: podgrzać paletę mielonek. Jak kucharka ma dobry humor, może dodać przysmażoną cebulę.

Catering

To nie są przepisy na posiłki dla bezdomnych, ale na płatne posiłki cateringowe. Oprócz działalności charytatywnej Caritas z Brodnicy prowadzi biznesową. Przepisy podają zbuntowani pracownicy. Twierdzą, że dżemy, cukier, koncentrat, mleko, makaron i konserwy pochodzą z unijnych darów przeznaczonych dla najbiedniejszych Polaków.

Caritas płaci tylko za wodę i cebulę, reszta wsadu do kotła jest darmochą.

Mówią też, że za nadgodziny, zamiast pieniędzy, dostają unijną żywność. A ser żółty zamiast premii. Tymczasem unijne żarcie nieprzetworzone w całości powinno trafić do głodnych!
– To są ludzie zwolnieni z Caritas za złodziejstwo i wódkę – uspokaja lokalne media dyrektor Caritas ks. Grzegorz Bohdan.
Faktem jest, że Caritas za pieniądze karmi uczniów szkół oraz pacjentów szpitali. Ceny są konkurencyjne, nie do przebicia przez lokalnych restauratorów. Ale jakość jedzenia marna. Niesmaczne, zimne, przywożone poza wyznaczonymi terminami posiłków.
Caritas karmił też harcerzy z Bydgoszczy przebywających w tych stronach na obozie.
– Jak dawali soki, to każdy inny. Jakby ze zbiórek żywności w supermarketach. Puszka z pasztetem była ozdobiona napisem „darowizna”, a herbatniki logo Banku Żywności – opowiadali harcerze.
Ks. dyrektor Bohdan przyciśnięty do muru przez „Nowości”przyznał, że jego firma sprzedała dary przeznaczone dla głodujących, ale przez przypadek. I nic na tym nie zarobiła. Unijna żywność miała trafić do mieszczących się po sąsiedzku kolonii, na których wypoczywały dzieci powodzian. Szeregowy pracownik pomylił paczki.

Kuzyn

Kilka miesięcy temu pisałam o ks. Danielu Adamowiczu, dyrektorze toruńskiej Caritas. Mieszkańcy Czarż zauważyli, że Caritas prowadzi interesy z osiadłym w tej miejscowości piekarzem Stanisławem, prywatnie kuzynem księdza dyrektora.

Samochody Caritas przywoziły mąkę, cukier, czekoladę, dżemy.
Pan Stanisław piekł chleb, bułeczki i pączki z czekoladową polewą, które później sprzedawał.

Ks. Adamowicz wyjaśnił, że frykasy trafiają do biednych kleryków, przepisy dotyczące dystrybucji pomocowej żywności nie zostały więc naruszone. Świadkowie zapewniali, że kleryków jest za mało, żeby wchłonąć taką górę żarcia, poza tym rozpieszczano ich słodkościami jedynie na święta („NIE”nr 13/2010r.).

Ryzyko

Unijna żywność trafia do Caritas za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Tak jest od 6 lat. Oprócz Caritas żarcie rozdają Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Polski Czerwony Krzyż. Caritas przejmuje 33 proc. darów. W 2010 r. UE dała nam w prezencie konserwy i mąkę za 128,8 mln zł. Łatwo wyliczyć, że w tym roku Caritas połknie towar za ponad 40 mln zł. Takie dane podaje rzeczniczka ARR Iwona Ciechan. Wyjaśnia, że jej firma sprawdza los 5 proc. przekazanych serów, czekolady czy cukru.
Jak wyglądają te kontrole, jeśli w ciągu ostatniego roku wykryły nadużycia jedynie w toruńskiej Caritas, konkretnie w piekarni w Czarżach? Czy nie jest tak, że wykryły jedynie to, czego nie dało się przemilczeć i zatuszować? Ludzie z Czarż, którzy poskarżyli się gazetom, nie ukrywali nazwisk i twarzy, rozmawiali z organami ścigania. Trudno więc byłoby twierdzić, że odmówili spotkania akurat z kontrolerami ARR.
Pracownicy ARR rozmawiali ze mną pod warunkiem, że pozostaną anonimowi. Twierdzą, że ograniczają się do analizy tego, co w papierach. Przecież nie są w stanie przyczepić kamery do każdego pojemnika z kakao. Poza tym Caritas cieszy się wielkim społecznym zaufaniem. A kontrolowanych wybiera się w oparciu o analizę ryzyka nieprawidłowości.
– Dociekliwi nie pracują długo. Wystarczy telefon do przełożonych z hasłem: Robimy wielkie dzieło miłości, koleś się czepia – słyszę.
– Teoretycznie czarni znajdą każdego głodnego, nawet jeśli nie wyciąga ręki po pomoc – usprawiedliwiają się na koniec. – Bo istnieją nawet parafialne i szkolne Caritas.
Sprawdzam, że parafialnych jest 4687, szkolnych 2292, akademickich 26. Istnieją nawet Caritas przedszkolne – na razie 11. System funkcjonuje tak, że potrzebujący może poprosić o przysługę Caritas wyższego szczebla jedynie po uzyskaniu aprobaty Caritas niższego szczebla. Nie wyciągaj do nas ręki bez kwitu od proboszcza – informuje np. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. – Załatwienie twojej sprawy się przedłuży, gdyż i tak przed udzieleniem pomocy poprosimy go o opinię.
Wniosek z tego taki, że nie wystarczy być głodnym Polakiem, aby wypełnić bandzioch unijnym makaronem. Trzeba jeszcze być dobrym parafianinem.

Błąd

Wpływy finansowei rzeczowe Caritas w 2009 r. wyniosły 164 795 316,34 zł. Blisko 10 mln zł przekazały instytucje podstawowe typu Senat, MSWiA, ARR, PFRON. Oprócz noclegowni i garkuchni, które się z Caritas kojarzą, firma prowadzi 16 zakładów opieki lekarskiej, 32 poradnie lekarskie, 13 aptek, 5 ambulatoriów, 6 placówek dla uzależnionych, 174 stacje opieki, 9 hospicjów stacjonarnych oraz hospicja domowe.

Caritasowa służba zdrowia ma kontrakty z NFZ.
Znaczy to, że dostaje za swoje usługi pieniądze.
Również za przygotowywane posiłki.

O tym, jaki procent wsadu do sprzedawanego kotła stanowią dary UE, nie ośmielam się wyrokować. W sprawozdaniu finansowymCaritas za 2009 r. nie znalazłam informacji o sprzedaży posiłków podmiotom obcym, choć była prowadzona typowa działalność cateringowa, która powinna dotyczyć produktów zakupionych i musi być opodatkowana. Sprzedaż to nie dobroczynność.
Męczę więc Iwonę Ciechan z ARR, pytając, jak wielkie kanty odkryto w Toruniu. O jakich pieniądzach rozmawiamy. W kolejnym liście objaśnia, że chodziło jedynie o nieprawidłowości. Drobne, prawie niewidoczne. Kwota tych nieprawidłowości nie przekracza bowiem 1/1000wartości towarów dystrybuowanych przez Caritas.
Sprawy nie ma, bo szmal zgodnie z notą obciążeniową czarni zwrócili na konto ANR oraz zobowiązali się, że od teraz będą grzeczni.

================

~Grzegorz~

Napisano 27 listopad 2013 - 16:14:38

Cytat:
Gość, dnia 20 List 2013 - 09:27 AM, napisał:

No właśnie nie jestem katoliczką i nie wchodzę do kościoła, więc jestem wykluczona z korzystania z darów UE tylko dlatego że dary te są dzielone przez oszustów w sutannach ?
Dlaczego takimi sprawami w Zwoleniu nie zajmują się organizacje świeckie
?

Dlaczego mnie obrażasz? Jestem księdzem, nie czuję się oszustem. Miej pretensje do organizacji niekościelnych, że się tym nie zajmują.

==================

~Gość~

Napisano 27 listopad 2013 - 16:36:29

Cytat:
Grzegorz, dnia 27 List 2013 - 4:14 PM, napisał:

Dlaczego mnie obrażasz? Jestem księdzem, nie czuję się oszustem. Miej pretensje do organizacji niekościelnych, że się tym nie zajmują.




Jeszcze nadejdą takie czasy że będziecie ludzi prosić o kromkę chleba księże, a świątynię swoją ze złotym cielcem wyprzedawać bo nikt wam już nie uwierzy w te hipokryzje co głosicie.

Nastaje czas prawdziwego oświecenia.Moherów coraz mniej , młodzież do kościoła nie chodzi...

Mnie się to podoba.

===================
~Gość~

Napisano 28 listopad 2013 - 07:59:10

Cytat:
Grzegorz, dnia 27 List 2013 - 4:14 PM, napisał:

Dlaczego mnie obrażasz? Jestem księdzem, nie czuję się oszustem. Miej pretensje do organizacji niekościelnych, że się tym nie zajmują.


Nawet wariat będzie obrażony za to że publicznie się go nazwie wariatem tak samo jest z tobą padalcu
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-01-12, 13:02   

Harry ja jako chrześcijanin też jestem zwolennikiem państwa świeckiego zgodnie z tym co powiedział Jezus, aby Bogu oddać to co boskie a Cezarowi to co jego.
Najgorzej jest jak to się chce zmieszać jak to robi kler katolicki.
Robisz kawał dobrej roboty wykazując w internecie obłudę KrK. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-12, 18:12   

HarryPotter napisał/a:
Iwonko nie wstyd Ci planować okradania mnie z każdej kromki chleba, za którą płacę VAT?
No bo planujesz uczyć religii w szkole?

Nie kradnę.

A i pytanie jedno. Po co zamieściłeś to z forum? Po to, aby przyznać, że wierzysz w każde słowo co napiszą byleby Kościół krytykowali? A w nich tyle agresji widzę.....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13