Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Byloby lepiej dla tego czlowieka, gdyby sie nie urodzil
Author Message
Odbić Konstantynopol!
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Widzę, że radosna twórczość nadal się rozwija... żeby chociaż jeszcze na temat... :-/
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="Krystian"]no co Ty ?
Najlepiej by było jak głoszą Badacze, możemy sobie teraz robić co chcemy. :lol:
W tysiącleciu i tak dostaniemy szansę.[/quote]
A gdzie to tak głoszą badacze???
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[b]o[/b]
No przecież Judasz też był po drodze :-D
byt i niebyt też :)
  
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="olus"]Za przekroczenie Prawa Mojżeszowego(Bożego) jest śmierć pierwsza.
Za odrzucenie ofiary(krwi) Jezusa jest śmierć wieczna. [/quote]

Owszem na śmierć za przekroczenie prawa Mojżeszowego, czasami Żydzi byli skazywani na śmierć, adamową i z tej śmierci zostali wybawieni przez śmierć Jezusa Pana i w odpowiednim czasie zostaną wzbudzeni.

Jezus Pan umarł za Adama i wszyscy którzy byli w biodrach Adama mają zagwarantowane wzbudzenie z grobu i w Tysiacleciu pracowanie na życie wieczne.

wyjatek; Spłodzeni z ducha Św. jeżeli zgrzeszyli przeciwko temu duchowi tacy nie maja z martwych wzbudzenia. Pamięć o nich zaginie.
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote]Owszem na śmierć za przekroczenie prawa Mojżeszowego, czasami Żydzi byli skazywani na śmierć, adamową i z tej śmierci zostali wybawieni przez śmierć Jezusa Pana i w odpowiednim czasie zostaną wzbudzeni.
Jezus Pan umarł za Adama i wszyscy którzy byli w biodrach Adama mają zagwarantowane wzbudzenie z grobu i w Tysiacleciu pracowanie na życie wieczne.
[/quote]
okej ale chyba tylko ci którzy sobie powiedzmy na to zasłużyli..
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="olus"][quote]Owszem na śmierć za przekroczenie prawa Mojżeszowego, czasami Żydzi byli skazywani na śmierć, adamową i z tej śmierci zostali wybawieni przez śmierć Jezusa Pana i w odpowiednim czasie zostaną wzbudzeni.
Jezus Pan umarł za Adama i wszyscy którzy byli w biodrach Adama mają zagwarantowane wzbudzenie z grobu i w Tysiacleciu pracowanie na życie wieczne.
[/quote]
okej ale chyba tylko ci którzy sobie powiedzmy na to zasłużyli..[/quote]
Tak pisze Biblia. byli to ludzie, którzy przez okres wieku Ewangelii od Jezusa ubiegali się do życia w niebie czyli klasa Maluczkiego stadka jezeli zgrzeszyli przeciwko duchowi sw. nie maja z martwych wzbudzenia wedlug Biblii. Ja osobiscie nikogo nie osadzam, bo nie moja to jest sprawa.
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote]nie maja z martwych wzbudzenia wedlug Biblii. [/quote]
jak nie mają?
nawet na sąd?
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="olus"][quote]nie maja z martwych wzbudzenia wedlug Biblii. [/quote]
jak nie mają?
nawet na sąd?[/quote]
Tak ja rozumiem z Biblii . oni sa juz osądzeni.
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

hm..no nie wiem .

A co powiesz na taki plan wydarzeń

1. Po zakończeniu okresu tysiąca lat, nastąpi drugie zmartwychwstanie, zmartwychwstanie niesprawiedliwych ludzi (Obj. 20,5.12.13);

a. celem ich powstania będzie postawienie ich przed sądem Boga, gdzie Sędzią ustanowiony został Jezus Chrystus (Obj. 20,12.13; Jan 5,28.29; DzAp 17,30.31 Rz 2,16).

2. Zmartwychwstanie niesprawiedliwych na nowo rozwiąże szatana; gdyż znów będzie miał kogo zwodzić (Obj. 20,7.8);

a. to rozwiązanie było zapowiadane gdy był on wiązany na początku Millenium (Obj. 20,3).

3. Z upływem tysiąca lat kończy się:

a. sen grobowy niesprawiedliwych (Obj.20,5);

b. związanie szatana (Obj. 20,1-3.7.8);

c. tysiącletnie przebywanie zbawionych w "Domu Ojca" (Obj. 14,1-3; Obj. 20,4.6).



4. Najwyższy Sędzia przybywa na Sąd Ostateczny (DzAp 17,31; Obj. 1,7; por. 25,31);

a. "Sędzią wszystkich" jest Najwyższy Bóg (por. Hbr 12,23), lecz Sędzią na Sądzie Ostatecznym będzie Jezus Chrystus (DzAp 17,31; Rz 2,16);

b. On przypomni niesprawiedliwym ich wszystkie złe czyny (Obj 20,12.13);

c. On wypowie nad nimi słowa potępienia (Mt 25,41-45);

d. zaś sprawiedliwych zaprosi do wiecznego, Bożego Królestwa.

UWAGA: Sąd Ostateczny, to ostatnie spotkanie sprawiedliwych z niezbożnymi to chwila ostatecznej konfrontacji ludzkich postaw, czynów i losu. Tam też nastąpi ostateczne rozstanie ludzi (Mt 25,46).

5. Ogłoszenie wyroku na niesprawiedliwych, napełni ich rozgoryczeniem i rozpaczą (por. Mt 7,21-23; por. Mt 25,44);

a. ich nieprawość i rozpacz oraz szczególnie intensywna działalność szatana, doprowadzą ich do ataku na Boga, Jezusa Chrystusa, świętych Bożych Aniołów i lud zbawiony, co zostało opisane jako atak na obóz świętych; w ataku tym zginą (Obj 20,9);

b. ogień i siarka, o której mówi tekst księgi Objawienia 20,9, to inaczej jezioro ogniste, w które zamieni się cała Ziemia po zakończeniu Sądu Ostatecznego (Obj 20,10.14.15).

6. Nastąpi koniec starej ziemi (Obj 20,11);


=====

a do tego czytałem jeszcze taki cosik :)


[i]Słowie Bożym. W greckim oryginale Nowego Testamentu spotykamy trzy różne określenia dla oznaczenia zmartwychwstania:

1/ Anastasis – składa się ono z dwóch słów, „ana” – do góry, „stasis” – wstawać, podnosić się (do doskonałości życia). „Anastasis” zawiera w sobie myśl długiego procesu restytucji, w odniesieniu tylko do zmartwychwstania ogólnego.



2/ Ex anastasis – przystawka „ex” oznacza, że jest to powstawanie z pomiędzy czegoś. Jest to wskazówka, że proces ten nie jest automatycznie prowadzony dla wszystkich jednocześnie lecz, że jest wybiórczy – najpierw zaczyna się od tymczasowo usprawiedliwionych z domu wiary, a potem reszta ludzkości.



3/ Egersis – pochodne od słowa egeiro oznacza ono wzbudzić, wskrzesić (Mat.27:53, F-873).

„Jest wielka różnica pomiędzy wzbudzeniem, wskrzeszeniem, a zupełnym zmartwychwstaniem do doskonałości życia. Powiedzieliśmy już, że świat ludzkości uważany jest teraz przez Boga za martwy, umarły, choć ogólnie mówi się, że ludzkość żyje. Wzbudzić znaczy przywrócić z powrotem fizyczne i umysłowe czynności życia – jest to wskrzeszenie; i tylko to było uczynione dla Łazarza, dla syna wdowy z Naim i dla córki Jaira”. [/i]
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="olus"]1. Po zakończeniu okresu tysiąca lat, nastąpi drugie zmartwychwstanie, zmartwychwstanie niesprawiedliwych ludzi (Obj. 20,5.12.13);[/quote]
[b]Ob.20:5----Obj. 20:5
5. A insi z umarłych nie ożyli, ażby się skończyło tysiąc lat. Toć jest pierwsze zmartwychwstanie.
(BG)[/b]
Tekst ten jest dopiskiem nie ma go w najstarszych manuskryptach.
[b]Obj. 20:12-13-[/b]-
Obj.20:12 Widziałem umarłych => całą ludzkość oprócz Kościoła
Wielkich i małych => wysokich i niskich, pokornych
Księgi były otworzone => sprowadzając zupełną znajomość Prawdy
Inna księga => pamiątka tych, którzy przejdą przez próbę, czyli przez sąd zadowalająco
Księga żywota => która znaczy przyjaźń, miłość, błogosławieństwo. Bóg zachowuje pamiątkę o swoich przyjaciołach lecz nie dba o swych nieprzyjaciół
Byli sądzeni => [krino], próbowani, doświadczani
Co było napisano => " Słowo moje osądzi was w ostateczny dzień "
W księgach => Biblii, a nie w ustawach lub katechizmach
Według uczynków swoich => to jest przeciwstawienie z teraźniejszym: " niech ci się stanie jakoś uwierzył " . Chociaż w przyszłym wieku również bez wiary nie będzie możliwe podobać się Bogu.
[b]Obj.20:13 [/b]Którzy w nim byli => ludzie teraz nie znajdują się pod żadnym rygorem religijnym, będą stopniowo wyprowadzani z tego stanu, czyli z " morza " . Gdy wszyscy w ten sposób będą wyprowadzeni, wtedy " morza więcej nie będzie " .
I śmierć => śmierć Adama
I piekło => [hades], unicestwienie, ciemnica, miejsce milczenia, grób, który teraz mówi o nadziei przyszłego żywota.

Tak ja rozumiem wykładnie tych tekstów.
[quote][b]Jan 5:28-29---
Jan. 5:28-29
28. Nie dziwujcież się temu; boć przyjdzie godzina, w którą wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos jego;
29. I pójdą ci, którzy dobrze czynili, na powstanie żywota; ale ci, którzy źle czynili, na powstanie sądu.
(BG)[/b]
[/quote]
Tutaj jest mowa o wzbudzeniu z grobów, sąd to tez całe tysiąclecie jest dokładnie Restytucja.

[quote][b]Dz.Ap. 17:30-31
30. Aczkolwiek tedy przeglądał Bóg czasom tej niewiadomości, ale teraz oznajmuje ludziom wszystkim wszędy, aby pokutowali;
31. Przeto iż postanowił dzień, w który będzie sądził wszystek świat w sprawiedliwości przez męża, którego na to naznaczył, upewniając o tem wszystkich, wzbudziwszy go od umarłych.
(BG)[/b][/quote]

Okres Restytucjii tysiąclecie.

[quote][b]Rzym. 2:16
16. W dzień, gdy sądzić będzie Bóg skryte rzeczy ludzkie według Ewangielii mojej przez Jezusa Chrystusa.
(BG)[[/b]/quote]

J.w.

Więcej nie piszę, juz ci pisałam,że za dlugie posta piszesz, jeżeli ja mam się ustosunkować do każdego tekstu, to zajmie mi 2 godziny. pozdrówka. :-D
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

dopiskiem?
Fałszerstwo?
 
 
Odbić Konstantynopol!
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

I dalej bla bla bla nie na temat...nawet zaczęło się mechaniczne propagowanie jedynie słusznej wykładni czegoś tam... a Biblia i Judasz poszli w kąt...
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[b]o[/b], Napisz coś sensownego, a nie tylko krytykę, wtedy dyskusja rozwinie się. :-D
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Co z tym dopiskiem ?
czekam na info :roll:
Jest więcej takich dopisków?
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[b]olus[/b], Na jakie info czekasz? Napisałam i chyba David też napisał,że tego tekstu nie ma w najstarszych manuskryptach, więc jest po prostu dopisany. czy jest dużo? Tak dosyć dużo.
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote]Tak dosyć dużo.[/quote]
Coś strasznego :roll:
[quote]Napisałam i chyba David też napisał,[/quote]
Nie zauważyłem tutaj Davida :)
[quote] najstarszych manuskryptach, więc jest po prostu dopisany[/quote]
Czekałem na konkretne info..
ale już się sam dokopałem :mrgreen:
http://thaleia.pl/2012/06/19/problem-autentycznosci-tekstu-z-objawienia-205a/
http://dabhar.org/wt/R0501.htm
 
 
Odbić Konstantynopol!
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="nike"][b]o[/b], Napisz coś sensownego, a nie tylko krytykę, wtedy dyskusja rozwinie się. :-D[/quote]

Napisałem jak na początku i póki co nikt na temat nie odpisał.
W dodatku jako administrator, sama dobrego przykładu z pisaniem sensownym nie dajesz.
Napisz na czym polegają okropności jakie mają spotkać Judasza, bo tego dotyczy temat.
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

[quote="o"][quote="nike"][b]o[/b], Napisz coś sensownego, a nie tylko krytykę, wtedy dyskusja rozwinie się. :-D[/quote]

Napisałem jak na początku i póki co nikt na temat nie odpisał.
W dodatku jako administrator, sama dobrego przykładu z pisaniem sensownym nie dajesz.
Napisz na czym polegają okropności jakie mają spotkać Judasza, bo tego dotyczy temat.[/quote]

Ja na twój post odpisałam na drugiej stronie poczytaj. Być może,że ciebie ten mój post nie satysfakcjonuje , nie znaczy jednak ,ze jest nie merytoryczny.
A nawet gdyby nie był, to zaraz nie musisz mi wypominać administratora prawda?
Jak na razie to w temacie tym na twoje pytanie jest już kilka odpowiedzi, brak jednak jest twojej. pozdrawiam milo :-D
  
 
 
Odbić Konstantynopol!
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="nike"]Ja na twój post odpisałam na drugiej stronie poczytaj. Być może,że ciebie ten mój post nie satysfakcjonuje , nie znaczy jednak ,ze jest nie merytoryczny.
A nawet gdyby nie był, to zaraz nie musisz mi wypominać administratora prawda?
Jak na razie to w temacie tym na twoje pytanie jest już kilka odpowiedzi, brak jednak jest twojej. pozdrawiam milo :-D[/quote]

Bo nadal nie wiem, co takiego strasznego stanie się z Judaszem, że lepiej aby się nie urodził.
Skoro tak groził Pan Jezus, no to, rzeczywiście musi to być coś wielkiego, skoro lepiej by było
by Judasza nigdy nie było. I kto jak kto, ale Jezus ma środki do tego, aby groźba była realna.
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[b]o[/b], co to więc za kara ? :)
 
 
Odbić Konstantynopol!
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="bartek212701"][b]o[/b], co to więc za kara ? :)[/quote]

Ja pytam użytkowników, zwłaszcza tych,
którzy twierdzą, że żadnych kar nie ma. :-P

Jezus wyraźnie przecież stwierdził, że spotka Judasz coś
tak strasznego, że lepiej by było gdyby nigdy nie istniał.
Jeżeli w tej chwili nie istnieje, ani nigdy już nie zaistnieje
ponownie, to tylko zyskuje, bo jakby nie było, kiedyś
zaistniał, a więc jest na plus. Jeżeli zmartwychwstanie
i będzie z całą resztą wiernych chrześcijan (i z łotrem
golgockim) wraz z wiernymi patriarchami w raju, żeby
się dopiero uczyć o Bogu, to nie dość, że spotka go ta
sama nagroda co całą rzeszę wiernych, to jeszcze Jezus
nie wiedział co mówi (łagodnie bardzo mówiąc) grożąc,
że Judasza spotka coś tak strasznego, że lepiej by było
gdyby się nie urodził. Tak czy siak, dla Judasza plus duży.
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote]Ja pytam użytkowników, zwłaszcza tych,
którzy twierdzą, że żadnych kar nie ma.

Jezus wyraźnie przecież stwierdził, że spotka Judasz coś
tak strasznego, że lepiej by było gdyby nigdy nie istniał.[/quote]


No dobra to do brzegu (chociaz troche offtopa bydzie:P):
w tym fragmencie Jezus wcale nie mówi ze po śmierci spotka Judasza coś strasznego ,
tylko ze ''lepiej zeby się nie narodził''.
Patrząc obiektywnie to juz go spotkało , jest to postać tragiczna bo zdradziła samego Syna Bożego i to UWAGA
po to zeby dopełniły się pisma..
Sam Jezus umaczał chleb dla niego i wtedy wstąpił w niego szatan
Jezus powiedział
"Co masz czynić czyń prędzej "
Takze i on i Żydzi w tej całej opowieśći byli postaciami tragicznymi
Jak sie skonczyło z Judaszem? Mimo , ze przecież zrozumiał swój błąd
to wyrzuty sumienia tak były koszmarne i ogromne ze nie mógł znieść życia.


Co do kar, to jest inna sprawa, tutaj Chrystus nie wspomina o tym w tym fragmencie ale jest inny fragment., po którym mozna by to wymniemać:
[quote]Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo.[/quote]
Jak oglądałem ekranizację Ewangelii to w tym momencie był ukazany Judasz ale też do końca nie wiadomo czy to chodziło o niego czy o szatana na przykład.

Jezus dodaje , ze :

[quote]Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. 33 Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. 34 Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. 35 Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. 36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony".
[/quote]


ja uważam Ducha zabijają głównie ludzie, którzy ''niewinność'' zabijają (tylko mi tu nie kojarzyć:PP), robią z Boga potwora i tak dalej
Dlaczego tak sądze?
Bo w poprzednim wersecie Jezus był oskarzany mimo dobrych dzieł ze lucyferem wypędza demony

Czy ta sytuacja czegoś nam nie przypomina?
JAk to niektorzy religijni ludzie burzą spokój tym mniej religijnym, mimo ze ich uczynki są dobre.

Jest analogia? Jest.


Ps.
/A ile takich osób jest to szok , cała masa np Owsiakowi zarzuca
bo raz powiedział ze popiera eutanazję to na darmo jego kilkuletnie akcje
Obłudnicy wrzucili w kąt
Juz jest potwarzany o oszustwa i tak dalej.

A Judasz ich blizniak:
[quote] Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: 5 "Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?" 6 Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano.[/quote]

OBŁUDA OBŁUDA :-P
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Swoją drogą nie wyobrażam sobie (ale mowie tak po ziemsku ) jak mozna by naprawić
takich łajdaków ktorzy mają wpojone takie anty-wartosci
Trzeba by im zabrac wolną wole albo zresetować pamięć chyba.
Bo im dłużej żyje taki tym wiekszy wyrasta cierń:(
Chociaz naprawde życze im zeby przejrzeli, zeby sie nawrócili.
ale tak realnie nie mam pojęcia jak miałooby to sie dokonać
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group