FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Piotra 4
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-18, 13:06   1 Piotra 4

Skoro więc Chrystus cierpiał w ciele, wy również tą samą myślą się uzbrójcie, że kto poniósł mękę na ciele, zerwał z grzechem, 2 aby resztę czasu w ciele przeżyć już nie dla [pełnienia] ludzkich żądz, ale woli Bożej.
3 Wystarczy bowiem, żeście w minionym czasie pełnili wolę pogan i postępowali w rozwiązłościach, żądzach, nadużywaniu wina, obżarstwie, pijaństwie i w niegodziwym bałwochwalstwie. 4 Temu też się dziwią, że wy nie płyniecie razem z nimi w tym samym prądzie rozpusty, i źle o was mówią.
5 Oni zdadzą sprawę Temu, który gotów jest sądzić żywych i umarłych. 6 Dlatego nawet umarłym głoszono Ewangelię, aby wprawdzie podlegli sądowi jak ludzie w ciele, żyli jednak w Duchu - po Bożemu. 7 Wszystkich zaś koniec jest bliski.
Bądźcie więc roztropni i trzeźwi, abyście się mogli modlić. 8 Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów. 9 Okazujcie sobie wzajemną gościnność bez szemrania! 10 Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał. 11 Jeżeli kto ma [dar] przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. Jeżeli kto pełni posługę, niech to czyni mocą, której Bóg udziela, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.
12 Umiłowani! Temu żarowi, który w pośrodku was trwa dla waszego doświadczenia, nie dziwcie się, jakby was spotkało coś niezwykłego, 13 ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały. 14 Błogosławieni [jesteście], jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa. 15 Nikt jednak z was niech nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako [niepowołany] nadzorca obcych dóbr! 16 Jeżeli zaś [cierpi] jako chrześcijanin, niech się nie wstydzi, ale niech wychwala Boga w tym imieniu! 17 Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej? 18 A jeżeli sprawiedliwy z trudem dojdzie do zbawienia, gdzie znajdzie się bezbożny i grzesznik? 19 Zatem również ci, którzy cierpią zgodnie z wolą Bożą, niech dobrze czyniąc, wiernemu Stwórcy oddają swe dusze!



1 Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: 2 paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; 3 i nie jak ci, którzy ciemiężą gminy, ale jako żywe przykłady dla stada. 4 Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały. 5 Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym!
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 11:56   

Nie mam naśladować pogan :)
Chrystus przyszedł W ciele :-D
Mamy trwać w wierze i dzielnie znosić przesladowania.

czy o to chodziło ? :-P
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 12:59   

Cytat:
Chrystus przyszedł W ciele

A tego akurat w tych wersetach nie napisano, napisano ze cierpiał w ciele:PP
Skojarzyłes sobie

Cytat:
Mamy trwać w wierze i dzielnie znosić przesladowania.

true
Cytat:
Nie mam naśladować pogan

true

Jednak jest jeszcze jedna dla mnie osobiście głowna nauka
, jezeli ktoś cierpi to jest uczestnikiem cierpień Chrystusowych gdy zmaga sie z grzechem , zeby sie nie dziwił,bo Chrystus także przechodził cierpienia , Gdy sie chce coś dobrego tutaj to trzeba sie spodziewać niejako kontry szatana


Tu jeszcze mała dywagacja ode mnie:
To samo w przypadku cierpienia naniesionego (vide depresja, smutek itp... )
Choc samo cierpienie jest moze czymś co
Jednak należy je złączyć wtedy z tym Chrystusowym
Dlaczego istnieje śmiertelne niebezpieczeństwo, ze ktoś chcąc sie z niej wyzwolić zacznie stosować nieczyste zagrania , ratować się grzechem
Niebezpieczeństwo jest ŚMIERTELNIE podwójne bo potem w tym człowieku moze zakwitnąć nauka ze
Grzech wyzwala ze smutku, albo ze dzięki temu złu ktoremu sie dopuściłam/dopuściłem
jestem szczesliwa
I nikt mi tego (nawet Pan Bóg) nie zabierze..
Wtedy o powrót na dobre ścieżki bedzie bardzo trudno, albo zeby przekonać ze to Chrystus daje prawdziwe szczęscie



Tego typu wersety własnie powinny być kloszem i troche taka przestrogą przed wiarę w errory
:mrgreen:
Mam taką cichą nadzieje ze jakiś depresant to przeczyta albo gdy zacznie wyłazic tunelem, to wróci na ścieżki:))
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 13:49   

Cytat:
Skojarzyłes sobie

Ułożyło mi się w całość :-D
Przyszedł w ciele,cierpiał w ciele,umarł ciałem,zmartwychwstał ciałem :)
ale dobrze że zwróciłeś uwagę :-D
Cytat:
Grzech wyzwala ze smutku,

Poniekąd tak jest :)
tylko ten smutek i tak powraca..czasami nie ma powrotów.
Życie jest zawsze w jakimś stopniu cierpieniem i szatan z tego korzysta.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 14:46   

olus napisał/a:
tylko ten smutek i tak powraca..czasami nie ma powrotów.
Życie jest zawsze w jakimś stopniu cierpieniem i szatan z tego korzysta.


A kto powiedział, że człowiek ma być szczęśliwy?


 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-06-20, 15:31   

Irzykowski według Ciebie propagował filozofię szczęścia w Polsce ? Nie wydaje mi się, może troszkę w Pałubie ;-) Byli lepsi twórcy kontynuujący dzieło Augusta Comte- np, Świętochowski.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14