FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
z
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-07, 22:34   

Na pustyni Takla Makan na północy Tybetu, w Chińskiej części Xigjang, naukowcy z Chin odnaleźli cmentarz z ponad 4000 lat. Co ciekawe z powodu
suchego klimatu ciała zostały zmumifikowane, dzięki czemu zachowały się dowody potwierdzające że są to biali ludzie o blond włosach.


Badania radiowęglowe potwierdziły datę 3890, jednocześnie stali się najstarszymi ludźmi na terenie Chin, starszymi od samych Chińczyków.

Najstarsza kultura w Chinach to lud górali Qiang, to na ich terenie właśnie znajduje się rzeka Tarim gdzie znajduje się te groby.

Badania DNA wykonane w 2007r. na jednej mumii potwierdziły południowo- lub wschodnioazjatyckie pochodzenie, jednak jakiś czas później Chińscy naukowcy podali że mają mieszane pochodzenie. mając przodków zarówno w Europie, jak i na Syberii, a także że przybyła do Xingjang z zewnątrz.

Ciekawe jest to:

"Większość pochowanych tam mężczyzn miała chromosom Y, który dzisiaj charakterystyczny jest dla Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Syberii, rzadko natomiast występuje w Chinach. Mitochondrialne DNA, przekazywane po kądzieli, zdradzało zaś trzy linie pochodzenia – dwie z Europy i jedną z Syberii. Ponieważ i materiał z mitochondriów, i chromosom Y są stare, Chińczycy konkludują, że mieszkańcy Tarim to wynik zmieszania się dwóch grup – o pochodzeniu europejskim i syberyjskim. Najprawdopodobniej miało to miejsce ok. 4000 lat temu. "

Oczywiście naukowcy naginają wszystko pod teorię "neolitu młodszego" który miał miejsce 5400- 1800 p.n.e. Gdzie rdzenni Europejczycy kończyli się bawić kamykami i brali się za rolnictwo dopiero.
Plemiona białych z Tarim nie mogli przyjść z Europy i mieszać się z Syberyiczykami ponieważ 400 lat wcześniej był ogromny kataklizm, a kiedy oni poszli na wschód osiedlając się w okolicach Tarim, ich bracia musieli skręcić na Europę, wszystko odbywało się w tym samym czasie.
Osiedlając się w Europie zaczęli zajmować się rolnictwem trochę później niż ich bracia z Mezopotamii, ponieważ nie musieli tyle drałować pieszo !!!

Jeszcze jedna ciekawostka biali z nad Tarim byli chowani w grobach przykrywani łodziami, czyli prawdopodobnie musiały im być bardzo przydatne z uwagi że obecnie jest tam pustynia i niewielka rzeka.
Znajdowano również ślady kultu falicznego figurki w grobach, przypomina to trochę wierzenia Egipcjan, Wikingów.




http://popotopie.blogspot.com/

Wiki podaje:

Pojawienie się Proceltów przypisuje się na okres połowy II tysiąclecia p.n.e.
przybyli oni z ukształtowanymi wierzeniami i kulturą. Za kolebkę Celtów uważa się region Kurhanów w południowych Niemczech.

Istnieje Irlandzki mit "Bitwa pod Mag Tured". Historia opowiada o ludności zamieszkującej Irlandię od czasów potopu, zmagania plemion celtyckich o zdobycie wyspy. Ostatecznie wyspę zdobyło plemię rodziny władców Goidelów, przodków dzisiejszych Irlandczyków.
pod linkiem pełny opis mitu :

http://zamczysko.art.pl/i...rony&strona=511

Według oficjalnych teorii ekspansja Celtów to okres 1800-1600 p.n.e. Jednak sformowanie się pojęcia narodowości Celtyckiej to dopiero VI w p.n.e. Czyli ludność podbijana i asymilowana przez plemiona później nazywanych Celtami, mogła należeć do tego samego szczepu, potomków Gomera, i Riptaha , co sami Celtowie.

pod tym linkiem można poszperać w tej tematyce :

http://fronsac.republika.pl/mitologie/celtycka.htm


============
Sumerowie założyli swoją cywilizację około 4300 p.n.e. najstarszy okres znany jako "Uruk", nazwa pochodzi od ich pierwszego miasta. Według oficjalnej wersji Sumerowie przybyli do południowej Mezopotamii rozpoczynając od razu budowę kanałów nawadniając teren zajęli się uprawą.

Teoria mówi że przybysze zostali pokojowo przyjęci przez plemiona Semitów, z uwagi na przewagę Sumerowie kulturowo i technicznie przewyższali "tubylców".
"gość w dom , bóg w dom" Razz

Kiedy poczytamy trochę na temat wierzeń i bogów Sumerów od razu nasuwają się podobieństwa względem późniejszej mitologii Greckiej.

w wielkim skrócie wygląda to tak :
- Anu szef bogów
- Elil, El, Enki czyli "bogowie wszelka bida"
- półbogowie ( potomstwo bogów i śmiertelników)

Chciałbym jednak przybliżyć nieco postać władcy Gilgamesza III władcy
z pierwszej dynastii. O królu dowiadujemy się z "eposów o Gilgameszu"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Epos_o_Gilgameszu

Epos to zbiór kilkunastu tabliczek z okresu strobabilońskiego 2000 -1800 p.n.e.
Jest to w zasadzie zbiór najstarszych mitów Sumeryjskich w których przeplata się historia Gilgamesza i jego kumpla od szabelki Enkidu

oto kumple w całej okazałości :
http://jungcurrents.com/w...ungcurrents.jpg

Jak widać kompan Gilgamesza nie wygląda jak człowiek, ponieważ nigdy nim niebył !!! Według mitu był wytworem "bogów" stworzonym by pomagał naszemu bohaterowi w jego dziwnych wyprawach.

Proponuje przeczytać w całości "Epos o Gilgameszu" który jest w linku niżej, można się pośmiać i popłakać czytając, ale też znajdziemy tam obraz tego co działo się kilka set lat po potopie, jest tam wiele wskazówek
które są istotne w zrozumieniu zasad oddziaływania "upadłych" na ludzi którzy podzieleni przez Stwórcę na różne języki rozpraszali się po świecie
pełnym na nowo zrodzonych półbogów, wytworów genetycznych ludzi i zwierząt które pilnowały tajemnic "bogów".

http://urnammu.republika.pl/gilgamesz.htm

Ja chciałem się skoncentrować jedynie na części tego mitu, który opowiada o wyprawie Gilgamesza do pewnego człowieka który znał odpowiedź na jego pytanie jak stać się nieśmiertelny jak "bogowie"

Czytajmy więc"

"Płakał Gilgamesz po Enkidu, udał sie na pustynię. Tam postanowił udać się do Utanapisztima, co życia wiecznego dostąpił. Doszedł do gór Maszu, sięgających szczytami nieba, a piersią podziemia, których strzegą ludzie-skorpiony."

Gilgamesz stracił rogatego kompana i przestraszył się że sam też kiedyś umrze. Utanpisztima to bardzo sławny człowiek w tamtym czasie, dlaczego dowiadujemy się nieco dalej..

"Człowiek-skorpion: Skąd przybywasz, po co i gdzie podążasz ?

- Gilgamesz: Enkidu, przyjaciel mój, umarł, w ziemią się zmienił. Nie chcę podążać jego drogą. Do ojca mego, Utanapisztima, biegnę. W zgromadzenie bogów wstąpił, wśród nich życia dostąpił. Jego chcę o życie i śmierć zapytać.

- Człowiek-skorpion: Nikt nie przeszedł tych gór, przez 12 wiorst jest mrok nieprzenikniony. Przejściem tym przemieszcza się Szamasz-słońce, palący wszystko na swej drodze. Jakże ty się przedostaniesz ? Wejdziesz w te wrota i nie wrócisz."

Człowiek skorpion okazuje się pomocny w strachaniu Smile wspomniany bożek Szamasz to niebywale kłamliwy "upadły" przewija się w całym micie.
Oczywiście Gilgamesz dociera do tajemniczego człowieka Utanipisztima, i
zadaje mu trudne pytanie :

"- Gilgamesz: Ty jednak jesteś mi podobny, a śmierci uniknąłeś. Jakżeś wstąpił w zgromadzenie bogów, jakżeś wiecznego życia dostąpił ?

"- Utanapisztim: Opowiem ci.

Szuruppak to stare miasto, blisko stamtąd do bogów. Wielce się wtedy ludzie mnożyli i ogromny hałas czynili. Obudziło to Enlila, który zwołał bogów. Na naradzie postanowiono uciszyć rodzaj ludzki, czyniąc wielki potop (I 6,6-7). Jednak Ea było żal ludzi, których sam ulepił, dlatego rzekł do mnie, swego wiernego sługi: "Niech mąż z Szuruppaku dom swój rozbierze i korab zbuduje. Ratuj życie, porzuć mienie, człowiecze, bogactwa znienawidź. Wprowadź w korab z wszelkiej duszy nasienie, ze zwierząt i ptaków niebieskich. Weź wszelkie zboże i swój majątek. Weź żonę, potomstwo i wszystkich krewnych. Weź biegłych w rzemiośle. Ja tobie poślę wszelkie zwierzęta stepowe". Nazajutrz zwołałem swoją rodzinę i każdemu prace zadałem. Przed zachodem słońca dnia siódmego korab był gotów. Zepchnięto go do wody, zanurzył się w dwóch trzecich. Włożyłem do niego swoje złoto i srebro, zwierzęta, rodzinę i rzemieślników.

Nazajutrz rano wielka chmura nadeszła, Addu nawet bogów przeraził, schronili się w górach. Spokornieli ludzie, o pomoc prosili. Sześć dni i siedem nocy trwał potop z nieba, zrównał ziemię. Dnia siódmego wszystko się skończyło, ludzie gliną się stali (I 7,17). Korab zatrzymał się na górze Nicir. Dnia siódmego wypuściłem gołębia, lecz ten powrócił niebawem. Tak samo jaskółka wróciła, lecz nóżki miała błotem pobrudzone. Wreszcie wypuściłem kruka, lecz ten nie wrócił już, ląd odnalazłszy. Zszedłem na ten ląd wraz z rodziną i przyjacielem Urszanabi. Pozostali też wysiedli, ofiary bogobojne złożyli i rozbiegli się, by ziemię zaludnić nad rzeką Purattu (I 8,17). Ja także ofiarę uczyniłem i kadzidła zapaliłem. Bogowie woń poczuli i jak muchy mnie, czyniącego ofiarę, obsiedli ( I 8,20). Pojawił się też Enlil, a zobaczywszy mnie i korab wielce się rozgniewał:

- Co za dusza się ocaliła, żaden człowiek miał nie ocaleć.

- Ea: Tyś mądry, jakże więc mogłeś nierozważnie potop uczynić. Chcąc ludzkość ukarać, mogłeś suszę zesłać lub mór lub dzikie zwierzęta. W gniewie byś ludzkość bezpowrotnie zniszczył. Ja jego uratowałem, we śnie tajemnicę bogów pozwoliłem zrozumieć.

- Enlil: Utanapisztim był dotąd człowiekiem, teraz nam jest podobny. Niech w oddaleniu mieszka, w krainie gdzie wody świat opływające w otchłań uchodzą, gdzie rzeki się kończą, gdzie słońce wschodzi.

I powiedli mnie tam. Lecz dla ciebie, Gilgameszu, któżby się zebrał z bogów, abyś życie znalazł, którego szukasz ?

- Gilgamesz: Cóż mi więc czynić ? W domu swoim ciągle śmierć widzę."

Jak Widać Utanapisztima to nikt inny jak NOE !!!

jest to historia którą znamy z Księgi Rodzaju, jednak przepuszczona przez, cenzurę "upadłych aniołów", ludzie przecież nie mogą się dowiedzieć że istnieje Jeden Bóg, że on zniszczył wcześniejszy świat właśnie z powodu "harcowników z nieba" którzy zawsze podają się za "bogów wszelkiej bidy".

Dlaczego Gilgamesz chciał odszukać Utanapisztima ?
ponieważ NOE był w tamtym czasie bardzo sławnym człowiekiem,był najstarszym na świecie, zauważmy że Gilgamesz nazywa go swoim OJCEM, czyli jest świadomy tego że wszyscy są jego potomkami !!!

"- Gilgamesz: Enkidu, przyjaciel mój, umarł, w ziemią się zmienił. Nie chcę podążać jego drogą. Do ojca mego, Utanapisztima, biegnę. W zgromadzenie bogów wstąpił, wśród nich życia dostąpił. Jego chcę o życie i śmierć zapytać."

Druga poszlaka, mit wskazuje że Utanapisztim jest "odizolowany" przez "bogów", gdzieś w bardzo niedostępne miejsce !!!

Czyżby " upadli" zadbali by Noe nie rozpowiadał swoim potomkom prawdy o potopie ?.

Na nasze szczęście kilka set lat później nasz Stwórca zadbał o prawdę i powołał Abrama, któremu przekazał swoje dziedzictwo i prawdę o świecie.
Dlatego dziś widzimy narastający proces ataku na Biblię jedyne źródło prawdy o świecie.

Cały świat kroczy ku NEW AGE, to świat dokładnie taki jak z tego mitu o Gilgameszu. Pozbawiony kontroli z niewolnikami ludźmi, hybrydami
zarządcami i "upadłymi" w roli bogów od wszelkiej bidy..
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-08, 14:44   

Czy NIMROD i GILGAMESZ TO TA SAMA OSOBA?

A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym gigantem na ziemi.

(9) Był on gigantem myśliwym przed Panem. Dlatego mówi się: Nimrod gigant myśliwy przed Panem.

(10) A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad i Kalne w kraju Synear.

(11) Z tego kraju wyruszył do Asyrii i zbudował Niniwę i Rechowot-Ir, i Kalach

Ważną częścią jest pogrubiony fragment, ponieważ zwrot ten wyjaśnia nam stosunek tego człowieka do Boga, zastępując Nimrod wyrazem buntownik wychodzi nam że był mocno w opozycji do Stwórcy w dodatku gigantem czyli osobą mocno różniącą się wyglądem od normalnego człowieka.

To własnie jemu przypisuje się budowę wieży Babel oraz przyczynę podziału młodego społeczeństwa ocalałych z potopu. Użyłem specjalnie przekładu z BM ponieważ nazywa rzeczy po imieniu, dla przykładu w BT nawet niema informacji"przed Panem".
Oczywiście są opinie pewnych kręgach że użyty wyraz "mocarz" nie oznacza giganta a tyrana, jednak w tym przypadku jest to równoznaczne.

GILGAMESZ

Jak pisałem w wcześniejszym poście jest to władca z pierwszej dynastii Jego imię również było mu nadane po objęciu tronu, nie wiadomo jak nazywał się wcześniej. Był synem Lugabandy trzeciego władcy Uruk ( biblijne Erech ), mamusia była boginią Niusun, według Eposu Gilgamesz był w 2/3 bogiem i tylko w 1/3 człowiekiem. Co daje nam jasność czyja krew krążyła w jego żyłach, inny ciekawy dowód na to że był prawdopodobnie gigantem , zobaczmy fragment opisu niżej:

"Głowa jego jak u byka wzniesiona, oręża jego cios nie ma równych, drużyna jego staje na odgłos bębna. Bóg słońca, niebieski Szamasz, urodą go obdarzył, a bóg burzy, Addu, wielkim męstwem. Na ich obraz przez wielkich bogów stworzony, boską siłę posiada. Pierś jego na 12 łokci szeroka, członek jego mierzy 3 łokcie. Jako król wielki i potężny otoczył murami Uruk."

Widać opis wypisz wymaluj jak tylko gigant z wielką klatą i ....... no lepiej nie przeliczajmy, wiemy że miał wszelkie prawo siać postrach i mieć względy u bogów wszelkiej bidy. Warto zwrócić uwagę na przewijającego się przez cały epos pewnego bożka który był bardzo ważny dla samego Gilgamesza, Bóg słońca ,niebieski Szarmasz, to jemu się radził i zwierzał Gilgamesz.

Sam władca był przede wszystkim tyranem, despotą, i mocno zdeprawowanym, myślę że pozwolę sobie przedstawić to następnym cytatem:

"Skarżą się mężowie Uruku: "Gilgamesz chłopców i dziewice od rodziców odbiera. Na wojny chodzi i zabawia się. Chce mieć pierwszą noc z oblubienicą."

Najciekawszym podobieństwem Nimroda do Gilgamesza to bunt przeciwko odpowiedzialnemu za potop.

Nimrod sprzeciwia się Stwórcy stwierdzając butnie że nie boi się Boga, każe polegać na własnej sile ludzkich rąk i na nim samym, ostrzega Boga że się zemści za potop budując wierzę do samego nieba.

Gilgamesz wraz z swoim rogatym kumple wpada na pomysł zabicia Humbaba, po Asyryjsku brzmi Huwawa.

"Są daleko stąd góry cedrami porosłe, gdzie okrutny przebywa Humbaba, którego imię "grom" znaczy. Chodź, ubijemy go, przyjacielu. Wypędzimy ze świata wszelkie zło."

Według książki Heidela pod tytułem "1963 The Gilgamesh Epic and Old Testament Parallels."
Huwawa mógł być pogańskim przedstawieniem Jachewe !!!

maska przedstawiającego Huwawe

http://fr.academic.ru/pic...i/72/Huwawa.jpg

Inne ciekawe cytaty :

"- Gilgamesz: Zabijemy Humbabę !

- Enkidu: Nie straszny ci on, bo go nie znasz. Zęby ma smoka, lwa oblicze, w starciu jest jak potop. Na czubku swego ogona i członka ma łby dwóch węży jadowitych.

- Gilgamesz: Dwóch nas jest i Szamasz nas wesprze. Pokonamy go !"

Szarmasz ochoczo wspomaga śmiałków wspomaga ich swoimi "mocami"

"Wysłał przeciw Humbabie Szamasz siedem żywiołów. Uderzyły niczym lew, jadowita żmija i smok, niczym płomień i wąż wściekły, niczym potop zgubny, co kraj zalewa, niczym grom. Siedem wiatrów na niego napadło, nie może dać kroku ni w przód, ni w tył. Przeląkł się Humbaba: "kim jesteście, że z bóstwami walczycie ?!". Cisnął w nich swe pioruny, lecz oni uskoczyli. Gdy siódmy grom dobiegał kresu, wspiął się Gilgamesz do jego sypialni i uderzył. Przestraszył się Humbaba.

- Humbaba: Nie znałem ojca, ani matki, Enlil uczynił mnie strażnikiem lasu. Godzi ci się, Gilgameszu, byś mnie oszczędził i uczynił niewolnikiem.

- Enkidu do Gilgamesza: Nie godzi ci się zostawić go żywym, jego nienawidzi niebieski Szamasz."


Cała scena walki z bóstwem z Humbabą jest ciekawa, posługuje się błyskawicami, inna ważna sprawa Humbaba przegrywa i dowiadujemy się że niebieski Szarmasz go nienawidzi !!! .

Cała ta historia to może być alegoria do walki szatana ( szarmasza ) z "złym" Bogiem który odpowiedzialny był za potop na świecie, oraz śmierć nefilinów.

"Są daleko stąd góry cedrami porosłe, gdzie okrutny przebywa Humbaba, którego imię "grom" znaczy. Chodź, ubijemy go, przyjacielu. Wypędzimy ze świata wszelkie zło.

Jeśli Gilgamesz i Nimrod to ta sama postać to teraz historyjka nabiera sensu


Ciekawa rozkmina :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 20:55   

A.Palla (mój idol :-D )

https://www.youtube.com/p...uatC_7Q_0lsXR6x
https://www.youtube.com/p...9A96C85A384D605
https://www.youtube.com/p...04B25E6392397BD
https://www.youtube.com/w...J6zs8QTbcKL0OB0
https://www.youtube.com/user/crewEKS

Qumran cz .1 dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:49
Qumran cz .2 dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:28
Qumran cz. 3 dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:49
Qumran cz .4 dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:37
Qumran cz .5 dr. Alfred Jan Palla crewEKS
11:34
Sodoma & Gomora cz1. crewEKS
10:56
Sodoma & Gomora cz2. crewEKS
9:55
Sodoma & Gomora cz3. crewEKS
6:41
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.1 crewEKS
10:28
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.2 crewEKS
10:37
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.3 crewEKS
10:37
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.4 crewEKS
11:00
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.5 crewEKS
10:13
Archeologia - Droga Izraela z Egiptu cz.6 crewEKS
8:49
Arka cz.1 prowadzi dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:37
Arka cz.2 prowadzi dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:50
Arka cz.3 prowadzi dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:46
Arka cz.4 prowadzi dr. Alfred Jan Palla crewEKS
14:25
Arka cz.5 prowadzi dr. Alfred Jan Palla


============
zakazana artchelogia
https://www.youtube.com/watch?v=Q0bzHXEtFMM
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-24, 01:19   

olus napisał/a:
"Większość pochowanych tam mężczyzn miała chromosom Y, który dzisiaj charakterystyczny jest dla Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Syberii, rzadko natomiast występuje w Chinach. Mitochondrialne DNA, przekazywane po kądzieli, zdradzało zaś trzy linie pochodzenia – dwie z Europy i jedną z Syberii. Ponieważ i materiał z mitochondriów, i chromosom Y są stare, Chińczycy konkludują, że mieszkańcy Tarim to wynik zmieszania się dwóch grup – o pochodzeniu europejskim i syberyjskim. Najprawdopodobniej miało to miejsce ok. 4000 lat temu. "


Co to za bzdury!? Chromosom Y jest charakterystyczny dla mężczyzn każdej rasy. On warunkuje płeć męską! Jak nie masz chromosomu Y to nie jesteś mężczyzną! Nie ma takiej opcjii. Jakby rzadko występował w Chinach to mieszkałyby tam same kobiety.

Jak się bierzemy za pisanie teorii spiskowych to najpierw przeróbmy biologię z liceum. :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-25, 10:44   

Na terenie chińskiej pustyni Takla Makan odkryto świetnie zakonserwowane mumie. Co ciekawe - mają one cechy białych mieszkańców Europy!

autor wyraził się jasno, ale łatwo czepić się słów. Typ chromosomu Y pochowanych na tym cmentarzysku jest typem rzadko spotykany w Chinach. Widać nie wszystkie chromosomy Y są identyczne. :roll:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-27, 01:47   

Autor nie wyraził się jasno. Jest ogromna różnica pomiędzy zmianami w obrębie chromosomu a brakiem danego chromosomu. Różnice w obrębie chromosomu przeważnie jedynie różnicują jednostki a brak danego chromosomu powoduje poważne uszkodzenia i choroby genetyczne, a w tym konkretnym przypadku różnicę w płci.

P.S. Ostatnio czytałam, że bodajże aztekowie??? (na pewno któryś z ludów Ameryki Południowej) posiadają legendę o Wielkim Potopie i Wilczycy, która wychowała dwóch braci :-D
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-27, 13:39   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
olus napisał/a:
któremu?napisz coś więcej :)

Mojemu wykładowcy z pierwszego roku

Iwono jeżeli zabierasz się za pisanie to proszę cię pisz szerzej opisz cos więcej, a ty po prostu ......np. mnie to na nerwy to twoje pisanie działa, czy na tym tobie zalezy?
Jeżeli tak, to bedą takie posta po prostu kasowane.

Przepraszam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13