FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
duchowi bracia
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-09-26, 19:15   

Migdałek,


Cytat:
Krystian napisał/a:
Ja również, ale dla mnie Jezus nie jest równy swemu Ojcu i nie jest tą samą osobą co Bóg Jehowa.


Migdałek
Cytat:
oczywiście, że nie jest. tym właśnie równi się trynitaryzm od sabelianizmu. A większość antytrinitarzy stale myli te pojęcia


Ależ to właśnie Trynitarianie twierdzą dokładnie to samo co Sebalianizm , sami sobie przecząc .

Trynitaryzm bowiem zakłada że Syn nie jest tą samą osobą co Ojciec ale jest tym samym Bogiem , w związku z tym zadaj sobie pytanie czy Bóg jest osobą ? jeżeli tak to w stwierdzaniu że Syn jest tym samym Bogiem co Ojciec stwierdza się że jest tą samą osobą co Bóg Ojciec .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-26, 19:17   

dla mnie :

-bratem duchowym przede wszystkim jest ten , ktory potrafi zachęcać do ewangelii w taki sposób innych zeby robili tak :shock: :shock: :shock: (-a zawsze myslalem ze ten Bog przeszkadza a tu prosze, cholera on mnie kocha, mnie nie tylko jakiegoś idealnego księdza czy patriarche
TO Duchem świętym nadmucha MNIE bym stał się nowym człowiekiem a nie zwiodczałym balonem o starych skłonnościach i przyzwyczajeniach)



Cytat:
[..]zwróć uwagę na mechanizm balonika. Trzeba niewidzialnego powietrza, niewidzialnego powietrza, żeby widzialna powłoka stała się rozpoznawalna. Niewidzialne – widzialne – rozpoznawalne. Jak nie ma w Tobie Ducha św. jesteś jak zmięty, sflaczały balonik. Trzeba Ducha św. który napełnia, On wypełnia nie tylko tą naszą jakąś powłokę zewnętrzną, tylko napełnia nasze myśli, które stają się wyraziste, jasne, nasze słowa, nasze postawy, nasze czyny. Dlatego Duch św. jest i działa. Może dzisiaj właśnie powiedz, mam dość tego jedzenia tej ziemi z kamykami licząc, że te duchowe minerały przejdą w moją duszę. Zacznijmy się modlić do Ducha św. żeby nas ten nurt porwał, żeby nas ten ogień spalił, żeby ten wiatr huknął i żeby mnie wypełnił ca-łe-go, ca-łe-go, bez żadnego z sektorów dla Ducha św. czy sektorów bez Ducha św.




- Bratem duchowym dla mnie jest taki człowiek, dzieki ktoremu ten nieidealny człowiek z uśmiechem na ustach dąży by nie obrażać Boga grzechem

- Bratem duchowym dla mnie jest tez człowiek ktory naucza , ze podziały to czyste zło

- Bratem duchowym jest takze dla mnie taki kto naucza ze pycha ludzka i ''ja wiem wsyzstko '' nie ma miejsca na tej ziemi i pomaga mi nieść tą wiedzę.
[ to byc moze moje głowne powołanie?]

- Bratem duchowym jest ten kto napotykając na Biblijny problem, ktorego nie rozumie. nie tlumaczy go przeinaczając ją po swojemu , lub mowiąc ze jest zbiorem baśni. Tylko omodli i poczeka lub słucha ludzi ktorzy znają odpowiedź.

To tyle narazie, jak sobie przypomnę to dopisze jescze 8-)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-26, 19:52   

Wszystko pięknie, tylko ile w tym jest przytyków :shock:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-27, 01:11   

tak , bo temat był jak pisze Krystian , kto jest bratem duchowym , a ja przy okazaji powiedziałem , kto jest zwykłym bliznim , ktory wymagałby troche ogłady. :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13