FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Diabeł Szatan Lucyfer
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-02-17, 23:01   Diabeł Szatan Lucyfer

Skąd wiemy,że taka duchowa istota istnieje, i gdzie można o niej poczytać?
Zapraszam do dyskusji. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 02:12   

Diabeł , Szatan, no to wszyscy wiemy
Sam Jezus o nim wspomina
Natomiast słowa Lucyfer jakoś znaleść mi trudno w kontekscie diabelskim...

Ostatnio nawet mniemam , ze osobowy wielki książe niosący światło, wygnany z raju to troche naciągana historia,
Przede wszystkim dlatego , ze daje moc przeciwnikowi Boga wiekszą iż człowiek
Co jest jawną bujdą i to udowodnił Jezus - człowiek.
W ludziach ułomnych byc mozejest wieksza z powodu zezwierzęcenia ludzkiego
(będącego efektem grzechu 1rodnego).
fakt jest taki, ze jeśli człowiek by chciał to zakonczyłby te zabawy.
Nie jeden wybrany, ale gdyby słuchał Jezusa,ktory mowi cos w stylu '' po co sie dźgacie, jesteście jedno nie robcie sobie na przekór czekając nafajerwerki.''
Ale ze swoim krzywym patrzeniem na świat
do spółki ze strachem ludziom bardzo mało wychodzi [w skali tego co powinno].

Człowiek zamiast zaufać Jezusowi , woli zaufać swoim wytycznym
Czyli:
-czego unikać ( to po pierwsze no bo przecież jak ..im bardziej ktoś słabszy tym bardziej opieka mu sie należy ,
taa predzej mi tu kaktus wyrośnie!!)
- co jeść czego nie jesć, co robić czego nie robić -(przecież pozory mądrości uszą być, jak sie nie działa,to trzeba udowadniać jakim to sie jest ah i oh przestrzegając wymyślonych przez siebie ustalen a dodatkowo innych ustawiac pod siebie.)
Jednak to nie tędy droga i to ten dzikus w nas nam podpowiada owąż.

Ps. boleje ze niektorzy ,ktorzy z tej mrocznej drogi się wyzwolili, to za to rozumem nie grzeszą i w mężach Bożych widzą tego wężownika i prymitywizm
podczas gdy sami są znacznie bardziej pryimtywni
bo sterczą we własnych ramkach nie opartych ni na mądrości, ni na miłości
tylko na pustych deklaracjach , cieniu drapieżnej sprawiedliwośći i bezmyślnego odwetu+zatykania uszu na prawdę plynącą z Ewangelii.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6293
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4490/6115
 73%
EXP: 271/330
 82%
Wysłany: 2015-02-20, 23:58   Re: Diabeł Szatan Lucyfer

nike napisał/a:
Skąd wiemy,że taka duchowa istota istnieje, i gdzie można o niej poczytać?
Zapraszam do dyskusji. :-D


To, że istnieje, zostało opisane w Słowie Bożym, np: w Ks. Hioba, Zachariasza i w NT
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-21, 11:12   

zion599 napisał/a:
Natomiast słowa Lucyfer jakoś znaleść mi trudno w kontekscie diabelskim...


ponieważ imię szatana to Belzebub
Lucyfer jak dobrze piszesz to jutrzenka , światło
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6293
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4490/6115
 73%
EXP: 271/330
 82%
Wysłany: 2015-02-22, 22:34   

Krystian napisał/a:
imię szatana to Belzebub
Lucyfer jak dobrze piszesz to jutrzenka, światło


Szatan znaczy przeciwnik, zwany jest też diabłem, czyli oszczercą, kłamcą, Mt. 4:1; Łk. 4:1,2. Nazwy te zostały nadane smokowi z Apokalipsy 12:3

Cytat:
(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. Ap. 12:3,9


Belzebub (Baal + Zebu = „pan much”), czyli władający w powietrzu, Efz. 6:12

Pan Jezus skojarzył Belzebuba z szatanem, księciem demonów, gdy faryzeusze zarzucili mu, że:

Cytat:
nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów. (25) A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się. (26) A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?


Szatan diabeł, jako władca wystawił Pana Jezusa na próbę:

Cytat:
I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka. (6) I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę. (7) Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie. (8) A odpowiadając Jezus rzekł mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu będziesz służył.

A gdy dokończył diabeł kuszenia, odstąpił od niego do pewnego czasu. Mt. 4:1; Łk. 4:5-8,13


Szatan odstąpił od dalszego doświadczania Pana Jezusa, gdyż przegrał na wstępie. Ostatnia próba była odłożona na czas zdrady przez ucznia i na męczeńską śmierć za swoich i nieprzyjaciół.

Szatan przed nadaniem zakonu doświadczał cały świat, aby dowieść, że nikt Bogu nie będzie służył, a tylko jemu, ale się zawiódł, gdyż był wierny Hiob, który swoją postawą i znoszeniem cierpienia innym dodawał otuchy:

Cytat:
Otóż zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli synowie Boży, aby się stawić przed Panem, a wśród nich przybył też i szatan. (7) I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz? A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz. (8) Rzekł Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę, Joba? Bo nie ma mu równego na ziemi. Mąż to nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego. (9) Na to szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Czy za darmo jest Job tak bogobojny? (10) Czy Ty nie otoczyłeś go zewsząd opieką wraz z jego domem i wszystkim, co ma? Błogosławiłeś sprawie jego rąk i jego dobytek rozmnożył się w kraju. (11) Lecz wyciągnij tylko rękę i dotknij tego, co ma; czy nie będzie ci w oczy złorzeczył? (12) Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana. Hio. 1:6-12; 2:1-10

Uczyniono ze mnie pośmiewisko ludów i stałem się tym, komu pluje się w twarz. (7) Moje oko zamgliło się od zgryzoty, a wszystkie moje członki są jak cień. (8) Ludzie prawi zdumiewają się nad tym, a niewinny oburza się na mój marny los. (9) Mimo to sprawiedliwy trzyma się swojej drogi, a kto ma czyste ręce, nabiera siły. Hio. 17:6-9


Po upadku Królestwa Judy Archanioł Michał wiódł spór z szatanem o cielesne znaczenie zakonu Mojżeszowego, dlatego jako Pan Jezus przyszedł na ziemię, aby zniweczyć dzieła diabelskie:

Cytat:
Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać. (2) Wtedy anioł Pana rzekł do szatana: Niech cię zgromi Pan, szatanie, niech cię zgromi Pan, który obrał Jeruzalem! Zac. 3:1,2

archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi. Ju. 1:9

Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. 1J. 3:8


Pan Jezus jest więc Aniołem Jehowy, ale też Archaniołem Michałem wśród aniołów.

Za swoją zwodniczą działalność smok skupiający w sobie cechy diabła (zwodziciela) szatana (przeciwnika), węża starodawnego, został najpierw strącony z nieba na ziemię, a następnie bez całego swojego majestatu głów, rogów i diademów, został związany i wrzucony do przepaści na 1 000 lat, po których jako szatan wychodzi z ciemnicy swojej, a jako diabeł zostaje wrzucony do jeziora ognia, gdzie jest bestia i fałszywy prorok, czyli aniołowie jego z Mt. 25:41; Ap. 20:2,3,7,10

Cytat:
Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. Mt. 25:41

I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas. Ap. 20:2,3

A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. Ap. 20:10


Mt. 25:41 w zw. z Ap. 20:10,13-15 i 21:8, pokazuje kim są aniołowie diabla.

Aby ustalić związek smoka z Lucyferem, należy powiązać różne wypowiedzi Pisma Świętego:

Cytat:
ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię

smok, wąż starodawny, którym jest diabeł szatan […] wrzucony do otchłani

diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki,


Cztery bestie z 7 rozdz. Ks. Daniela razem mają sześć skrzydeł (2 lwa i 4 pantery), które umożliwiły smokowi jako Lucyferowi, wzbicie się do nieba, z którego został strącony, Ap. 12:9

Cytat:
I stanie się w owym dniu, gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce, i po ciężkiej niewoli, w którą popadłeś, (4) że zanucisz tę szyderczą pieśń o królu babilońskim i powiesz tak:Wykończył się ciemięzca, skończyło się panoszenie! (5) Pan złamał laskę bezbożnych, berło tyranów. (6) Smagał ludy w złości, chłoszcząc je bez ustanku, tratował w gniewie ludy, depcząc je bezlitośnie. (7) Cały świat odpoczął, odetchnął i wybuchnął radosnym okrzykiem. (8) Nawet cyprysy mają z ciebie ucieszną zabawę i cedry libańskie; mówią: Odkąd ty ległeś, żaden drwal nie wychodzi do nas. (9) Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów, (10) ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś! (11) [b]Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem. (12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. (15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści. (16) Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami? (17) Ziemię obracał w pustynię, grody jej burzył, swoich jeńców nie wypuszczał na wolność? (18) Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, (19) a ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo. (20) Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie, bo zniszczyłeś swój kraj, wymordowałeś swój lud. Ród złośników niech nigdy nie będzie wspominany! (21) Zgotujcie jego synom rzeź z powodu winy ich ojców, aby nie powstali i nie posiedli ziemi, i ruinami nie pokryli powierzchni lądu! Izj. 14:3-21

nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. Ap. 13:17,18
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13