FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Druga szansa.
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-24, 19:32   

Henryk napisał/a:
Mord jest mordem Krystianie.


Czyli zrównałeś mordy Hitlera z mordami Pawła. Szkoda tylko, że Hitlerowi się Jezus
nie objawił.
Gratulacje :lol:

Henryk napisał/a:
Tak jeden, jak i drugi postępował tak dla dobra swego narodu.


Super obaj mordowali i różnicy nie ma :roll:
Obaj będą mieli równe szanse

Henryk napisał/a:
Obaj byli przekonani o słuszności swoich czynów!
Podobnie postępowali mordercy podczas „świętej” inkwizycji.


To już z innej beczki

p.s forum jest dobre :-D :-D :-D
od Listka dowiedziałem się, że Jezus w niebie jest Żydem
od Henryka, że nie ma różnicy między mordami Hitlera i Pawła
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-02-24, 20:02   

Krystian napisał/a:
Czyli zrównałeś mordy Hitlera z mordami Pawła. Szkoda tylko, że Hitlerowi się Jezus
nie objawił.
Gratulacje :lol:

Nie rozumiem czemu piszesz o Hitlerze, jak o najgorszym, byli znacznie gorsi, patrz Stalin, zabil miliony ludzi więcej niż Hitler.
Krystian napisał/a:

od Listka dowiedziałem się, że Jezus w niebie jest Żydem
od Henryka, że nie ma różnicy między mordami Hitlera i Pawła

Mord to mord, każdy ma prawo się nawrócić. Nie każdy jednak z tego skorzysta, wiesz czemu? Bo musiałby się wyrzec tego co zrobił za życia, a co było złe. Człowiek dumny ze swego zła nie wyrzeknie się go, więc próby również może nie przejść.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2015-02-24, 20:11   

Tak. ale tym wszystkim z tekstu który zacytowałeś, nie odmowił Z MARTWYCH WZBUDZENIA a skoro nie odmówił to ich wzbudzi, a jak wzbudzi to musi być proces nad nimi. Po co bog by wzbudzał ludzi i natychmiast ich wrzucał do gehenny, jaki to miałoby SENS?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2015-02-24, 20:16   

Jest obecnie taka technika, ze mogą być odtwarzane np. filmy autentyczne z wojny, jak to zobaczą zbrodniarze wojenni, i swoje twarze w akcji to może tak się zdarzyć,że, nie zechcą żyć więc jako 100 letnie dziecko pójdą do Gehenny.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-24, 20:18   

bartek212701 napisał/a:
Nie rozumiem czemu piszesz o Hitlerze, jak o najgorszym, byli znacznie gorsi, patrz Stalin, zabil miliony ludzi więcej niż Hitler.


Zgadza się Bartku Hitler to tylko przykład z wielu łajdaków.

bartek212701 napisał/a:
Mord to mord, każdy ma prawo się nawrócić.


Nie odnośnie Pawła i Hitlera

Paweł mordował chrześcijan, ale nie miał pojęcia, że oni wierzą w Jezusa syna Boga Jehowy.
On myślał, że dobrze czyni dla Boga Prawdziwego.
Hitler znał Jezusa, ale w imię swojej ideologi mordował ludzi.

bartek212701 napisał/a:
Nie każdy jednak z tego skorzysta


Bo tak jak zgodziłeś się ze mna w innym temacie ogień nie symboliczny go strawi 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2015-02-24, 20:40   

Krystian napisał/a:
Hitler znał Jezusa,
:shock: :shock: :shock:
A jak Go znał?

Może jedynie słyszał o Nim? :roll:
Nie widzisz różnicy pomiędzy poznaniem kogoś, a słyszeniem o kimś? :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2015-02-24, 22:08   

Hitler był katolikiem to i wierzył w Boga, tylko,ze Bogu nie wierzył.
W Boga to tez wierzy szatan aż drży.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Eutychus 
1 Koryntian 13

Pomógł: 8 razy
Wiek: 73
Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2015-02-24, 23:14   

Widzę że pisanie na jakimkolwiek forum, również i tym, to czysta strata czasu.
Bo na każdym, również i na tym są tacy, którzy albo nie potrafią, albo nie chcą przeczytać ze zrozumieniem.
Wyprodukowałem dość długiego posta w tym temacie, a tu ciągle "druga szansa", "sąd nad Hitlerem tysiąc lat", itp., itd...
Zdaje się, że chociaż ów sąd w Tysiącleciu nie jest rozumiany jako jedno dniowy, polegający tylko na wygłoszeniu wyroku i natychmiast, tuż po z martwych wzbudzeniu, spowrotem do piachu.
Więc pytam tych sprawiedliwszych od samego Pana Boga, co zrobią z tym przysłowiowym Hitlerem, w konfrontacji z tym, co Pan Jezus, w niepodlegający żadnym możliwościom interpretacyjnym powiedział, a:
Apostoł Jan w 5:28-29 napisał/a:
Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy WSZYSCY w grobach usłyszą głos jego; i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na SĄD.

Mógłbym zapodać kilkadziesiąt wersetów, głównie z Izajasza, ale i z Jeremiasza, Ezechiela, Micheasza, Ozeasza, Zachariasza, których nie sposób odnieść do jakichkolwiek czasów jak jedynie do Tysiąclecia.
Mógłbym, ale mija się to z celem i szkoda mi czasu, bo niektórym nie chce się szukać, kojarzyć różnych tekstów, wolą uczepić się kilku ulubionych i na tej bazie negować wszystko co im się napisze.
Ale o tym też było proroctwo:
Izajasz w 28:9-13 napisał/a:
Kogóż to chce uczyć poznania i komu tłumaczyć objawienie? Czy odwykłym od mleka, odstawionym od piersi?
Bo paple przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, trochę tu, trochę tam.
Zaiste, przez jąkających się i mówiących obcym językiem przemówi do tego ludu ten,
który im rzekł: To jest odpoczynek, dajcie odpoczynek zmęczonemu, i to jest wytchnienie! Lecz nie chcieli słuchać.
Dlatego dojdzie ich słowo Pana: Przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz na nakazem, trochę tu, trochę tam
aby idąc padli na wznak i potłukli się, uwikłali się i zostali złapani.

Dobrze też przeczytać ten (i nie tylko ten), rozdział Izajasza w całości, z włączonym myśleniem.
Tymczasem ja się zmywam również z tego forum, bo tylko tutaj jeszcze mnie podkusiło pisać.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-02-24, 23:22   

Eutychus, Zapoznałem sie z Twoimi wpisami, bo wcześniej zrobiłem to chyba zbyt pobieżnie. Pisałem kiedyś o Tysiącleciu, jak je pojmuje, może będziesz miał kiedyś czas przeczytać :) http://bibliaslowoboze.bl...-krolestwo.html
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2015-02-25, 00:30   

Eutychus, Szkoda,że odchodzisz, bo dopiero przyszedłeś.

Mam do ciebie pytanko jak rozmawiasz w realu z kimś o prawdzie to tak z otwartym umysłem przyjmuje co mówisz?
Ja takiej osoby to jeszcze nie spotkałam. Jeżeli chodzi o fora to raczej się nikt nie nastawia,ze przekona do swojego kogoś drugiego, bo ten drugi przecież tez ma swoją wiedzę i uważa,że to on ma rację.
Ale przez dyskusje rozwijamy sami siebie w prawdzie, bo musimy poszukać odpowiedzi, zastanowić się poszukać tekstu w Biblii, rozwijamy swoje charaktery w miłości do Stwórcy i Jego Syna, ale tez i do bliźniego swojego.
Ja dyskusje na forum nie uważam za stratę czasu.
Kilka już osób zachęciłam do czytania Biblii, właśnie na forum.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-02-25, 07:54   

Eutychus na początek

Cytat:
Pozostałych Witam Serdecznie i mam nadzieję że będzie Wam równie miło w moim towarzystwie, jak mnie w Waszym :-D
Wiecie, że trudno jest odmówić czgoś Nike, a jest to wręcz niemożliwe, gdy się Ją pozna osobiście :)
Miałem tę przyjemność i to nie byle gdzie, bo w Ziemi Świętej Naszego Pana, gdzie spędziliśmy razem, w Społeczności BPŚw, prawie 2 tygodnie.
I jak tu odmówić zaproszeniu na Forum w takich okolicznościach? :-D
Ponieważ wolnego czasu u mnie jak na lekarstwo, nie będę zbyt aktywny, ale będę tu zaglądał i może czasem się trochę powymądrzam :-P
Miłego Wszystkiego :-D


Cytat:
Dzięki Wszystkim za miłe przywitanie :-D
Bartek, brakowało mi trzepotania Twoich skkrzydełek :-D


Ale......

Cytat:
Nie zapamięta :-(
On tylko pamięta terminy typu "badacysta" i tym podobne własne "błyskotliwe", jakże megalomańskie słowotwórstwo :roll:
Nieuleczalny przypadek WszystkoWiedzącego, który tak naprawdę niczego nie wie, choć wszystkich ma za nic, a siebie za wszystko, a kłania się Mateusza 12:43-45, 2 Piotra 2:22 i jeszcze parę innych cytatów...


Cytat:
I tu Ci wyłazi słoma z bucików. Można się z kimś nie zgadzać, można diametralnie nie podzielać czyichś poglądów, ba - można je nawet zwalczać, ale nazwiska piszemy Z DUŻEJ LITERY.
Kreujesz się na takiego Najmądrzejszego, WszystkoWiedzącego, JedynieSłusznieWierzącego i w ogóle NajNaj i Cacy, a obce Ci są nawet podstawowe zasady kultury i etyki.

"Rethel - mówi jak napisano!"
A Rethel czyta też czasem co napisano? Między innymi coś takiego: "Noblesse oblige"


Cytat:
Do tego czytać ze zrozumieniem (koronny argument Rethela w ubliżaniu innym), nie potrafisz. :roll:
Zwróciłem Ci jedynie uwagę na przekręcanie mojego nick'a a Ty jak zwykle zboczyłeś na Russella... :roll:
A tak przy okazji: Nikogo i niczyich dzieł nie mam gdzieś...
Więc nie przepraszaj, chyba jedynie samego siebie za Twoją własną przypadłość. 8-)


Cytat:
Że zastosuję Twój światły zwrot (zwróć uwagę na dużą literę :roll: ), "szkoda literek" na taki przypadek jak Ty, więc EoT z mojej strony.


Cytat:
A kimże Ty jesteś w swoim mniemaniu, żeby od Ciebie wysłuchiwać napomnień? :roll:
Nie chce mi się z Toba gadać, przetłumacz tylko na polski, co właściwie chciałeś przekazać dla potomnych, tym swoim wpisem? :roll:


Cytat:
W zasadzie należałoby Cię ignorować i szkoda klawiatury na polemikę z Twoją monotematyczną produkcją,......


Cytat:
Widzę że pisanie na jakimkolwiek forum, również i tym, to czysta strata czasu.
Bo na każdym, również i na tym są tacy, którzy albo nie potrafią, albo nie chcą przeczytać ze zrozumieniem.
Wyprodukowałem dość długiego posta w tym temacie, a tu ciągle "druga szansa", "sąd nad Hitlerem tysiąc lat", itp., itd...

Mógłbym zapodać kilkadziesiąt wersetów, głównie z Izajasza, ale i z Jeremiasza, Ezechiela, Micheasza, Ozeasza, Zachariasza, których nie sposób odnieść do jakichkolwiek czasów jak jedynie do Tysiąclecia.
Mógłbym, ale mija się to z celem i szkoda mi czasu, bo niektórym nie chce się szukać, kojarzyć różnych tekstów, wolą uczepić się kilku ulubionych i na tej bazie negować wszystko co im się napisze. .....

Dobrze też przeczytać ten (i nie tylko ten), rozdział Izajasza w całości, z włączonym myśleniem.
Tymczasem ja się zmywam również z tego forum, bo tylko tutaj jeszcze mnie podkusiło pisać.


Ot i cała historia tego który nikogo nie sądzi .

Eutychus , kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak Ciebie, jak ty sądzisz innych ?

Czy Eutychus - śmiertelnik , może być sprawiedliwszy niż Bóg ,czystszy niż jego Stwórca?

Czy "Noblesse oblige" nie obliguje Eutychusa ?
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-02-25, 08:30   

nike napisał/a:
Kilka już osób zachęciłam do czytania Biblii, właśnie na forum.

Na przykład mnie :-D pamiętam te pierwsze moje dni na biblia.webd i opiekę dobrej ciocio-babci nike :-D hehe, wdzięczny będę za to zawsze :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2015-02-25, 09:45   

heheheh :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-25, 17:12   

Henryk napisał/a:
Może jedynie słyszał o Nim?
Nie widzisz różnicy pomiędzy poznaniem kogoś, a słyszeniem o kimś?

Nike Ci odpowiedziała 8-)

Hitler był katolikiem to i wierzył w Boga, tylko,ze Bogu nie wierzył.
W Boga to tez wierzy szatan aż drży.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-25, 17:26   

Eutychus napisał/a:
Widzę że pisanie na jakimkolwiek forum, również i tym, to czysta strata czasu.


Euytychusie ja Cię bardzo szanuję, ale nie możesz oczekiwać, że zawsze z Tobą się będę
zgadzać. Lepszego forum nie znajdziesz, ponieważ tutaj już pierwszy punkt regulaminu
zabrania obrażania Imienia Boga Prawdziwego i Jego słowa.
Pisanie tutaj to nie strata czasu.
Wiele się tutaj dowiedziałem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13