FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
katastrofa budowlana w Jerozolimie
Autor Wiadomość
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-03-20, 12:09   katastrofa budowlana w Jerozolimie

(Łk 13:4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?

- dlaczego wspomina akurat tę katastrofę?
- kim były ofiary, że o nich pamięta?
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-03-20, 14:19   

Zwykle najlepiej pamiętamy to co dotyczy nas samych, naszych rodzin, czego byliśmy świadkami, dlatego mniemam, że przy budowie wieży pracował ojciec Jezusa, oraz że był jedną z owych osiemnastu ofiar.

W Smoleńsku zginął Prezydent i syn sąsiadki. Tego jestem pewna na sto procent. Na Rakowieckiej jako "299" został zabity brat mojej babci.

Mimo, że o Józefie ewangeliści się nie rozpisują to jednak jest on wspominany jako ojciec Jezusa. Musiał być znanym cieślą, bo nawet jego syn zadaje pytanie:

(Łk 14:28) Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? (29) Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: (30) Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć.

Jezus kieruje uwagę nie na partactwo budowlańców a na skąpstwo budowniczego, czyż nie do dziś dobry materiał zastępuje się tańszym?
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-03-23, 00:27   

(Pwt 22:8) Jeśli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, byś nie obciążył swego domu krwią, gdyby ktoś z niego spadł.
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-03-23, 15:23   

(Łk 13:4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?

Jezus nie widzi winy po stronie budowlańców. Przyrównuje ich winę do winy wszystkich mieszkańców Jerozolimy.

to nie przypadek - jak ktoś chciałby mi powiedzieć - bo wiem, że takie myśli krążą w powietrzu. Nie ma przypadków tylko są zbiegi okoliczności. Ktoś czegoś nie zrobił, drugi nie dodał, trzeci zapomniał, czwarty zamienił, .... a za wszystko jest odpowiedzialna "głowa".

a tu mówi jakby o sobie:

(Łk 14:29) Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: (30) Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć.

I daje tym samym do zrozumienia kto powinien ponieść winę. Kto powinien zaopiekować się wdowami i sierotami. Dać odszkodowanie za przelaną krew.

Mówiono o Jezusie - skąd u Niego taka wiedza? Do szkół nie chodził. Gdyby miał oboje rodziców i żył w dostatku, nie byłby tylko "synem cieśli". Sam sobą reprezentowałby jakiś zawód, który pozwoliłby mu na utrzymanie rodziny. Choć mówiono o Nim również "cieśla" nie był to zawód Jego życia. Jednak ojciec z pewnością nauczył syna do czego służą narzędzia i dlatego syn wiedział, że ojciec był mistrzem w swoim zawodzie. W umiejętności Jezusa jako cieśli powątpiewano, bo gdyby był szanowanym w swoim zawodzie cieślą to i szanowano by Go jako nauczyciela. (Mk 6:1-3).

Takie wnioski nasuwają mi się po obserwacji tego co dzieje się nadal.
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-03-23, 18:45   

naka napisał/a:
Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?


Oprócz tych wniosków co przedstawiłaś nasuwa mi się jeszcze jeden odnośnie tego wersetu, że za nieszczęśliwe wypadki nie jest odpowiedzialny Bóg i zginąć może jednakowo grzesznik czy sprawiedliwy.
Mówienie, że Bóg tak chciał jest głupotą, a nie raz tak słyszałem jak ktoś zginął.

naka napisał/a:
czyż nie do dziś dobry materiał zastępuje się tańszym?


pewnie, że tak były afery np. przy budowie autostrad
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13