FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie owce
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-21, 15:09   

Kajfasz nie zdawał sobie sprawy z wagi swych słów. Będąc arcykapłanem, wypowiedział proroctwo. Śmierć Jezusa rzeczywiście miała przynieść pożytek, i to nie tylko Żydom. Złożona przez niego ofiara okupu miała umożliwić wyzwolenie całej ludzkości z niewoli grzechu i śmierci.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-22, 05:24   

Krystian napisał/a:
Gdy Mistrz rozsyłał apostołów do głoszenia Ewangelii, zalecił im: „Nie oddalajcie się na drogę narodów [pogan – uwaga moja, Sz. M.] i nie wchodźcie do miasta samarytańskiego, ale raczej chodźcie do zaginionych owiec z domu Izraela” (Mateusza 10:5, 6, NŚ). W świetle tego wersetu pierwszymi owcami byli Żydzi, a tą owczarnią był lud izraelski, natomiast drugimi owcami były narody pogańskie. W tej samej Ewangelii opisano spotkanie Pana z niewiastą fenicką z okolic Tyru i Sydonu, której Chrystus powiedział: „Nie zostałem posłany do nikogo oprócz zaginionych owiec z domu Izraela” (Mateusza 15:24, NŚ).
Ponownie utożsamiono pierwsze owce z domem Izraela. Czy jednak nie są to odosobnione wersety?
Oczywiście, że nie. W Ewangelii według Jana możemy znaleźć stosowną wypowiedź arcykapłana Kajfasza:
„Tego jednak nie powiedział sam z siebie, ale będąc w owym roku arcykapłanem, prorokował, że Jezus ma umrzeć za naród, i nie tylko za naród, lecz po to, by w jedno zebrać rozproszone dzieci Boże” (Jana 11:51, 52).

Fragment ten mówi o narodzie izraelskim, to jest o pierwszych owcach oraz o rozproszonych dzieciach Bożych, czyli o poganach, drugich owcach.



Pełna zgoda. :)

Pierwsze owce to Żydzi a następne to owce spośród narodów.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2015-04-22, 06:16   

Listek napisał/a:
Pełna zgoda. :)

Pierwsze owce to Żydzi a następne to owce spośród narodów.

Listek także zapomniał o Tysiącleciu odnowienia wszystkich rzeczy? :shock:

Zagrodą- owczarnią- jest królestwo Niebios, w którym pasterzem jest Chrystus.
Ono istniało pomiędzy prawdziwymi uczniami Pana -owcami.
Przywilej pierwszego wejścia tam miały rozproszone owce z Izraela.
Dopiero po trzech i pół roku jednostki z pozostałych terenów, języków, rodów...
Są to owce wieku Ewangelii- czasu gdy ewangelia jest głoszona wszystkim narodom „na świadectwo”.
W wieku przyszłym także znajdą się owce, które także znajdą się w owej „owczarni”.
Jednak będą to już inne owce. Nie będą już tak wywyższone jak te z poprzedniego wieku.
Także nie dostąpią po wzbudzeniu przemiany Natury do duchowej, w odróżnieniu do tych z pierwszego okresu.
Drugimi owcami jest cały rodzaj ludzki kupiony przez Jezusa.
Act 3:20-21 kow "Wówczas nadejdą od Pana czasy ochłody i ześle wam przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa. (21) Niebo musi go zatrzymać, dopóki nie nadejdą czasy odnowienia wszechrzeczy, o których Bóg od wieków mówił przez usta swoich świętych proroków."
Zgromadzanie, zwoływanie owiec będzie trwało całe tysiąc lat, a także będzie to oddzielanie owiec od kozłów.
Zaproszenie będzie skierowane do wszystkich ludzi, aby stali się owcami Pańskimi i rozwijali swoje cechy charakteru na wzór Pasterza.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-22, 08:58   

konik polny napisał/a:
Kajfasz nie zdawał sobie sprawy z wagi swych słów. Będąc arcykapłanem, wypowiedział proroctwo. Śmierć Jezusa rzeczywiście miała przynieść pożytek, i to nie tylko Żydom. Złożona przez niego ofiara okupu miała umożliwić wyzwolenie całej ludzkości z niewoli grzechu i śmierci.


i zebrać rozproszone dzieci boże
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-04-26, 17:36   

"Mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu Mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz." - Jan 10:16.

Jak skupimy się nad tym tekstem, to możemy zauważyć, że Jezus mówi o owcach nie z jego owczarni, co to są za owce i skąd się one wzięły?
Dalej tekst mówi,że BĘDZIE jedna owczarnia i jeden pasterz kiedy?

Ja sobie tłumaczę ten tekst następująco:

W wieku Ewangelii Pan ma tylko jeden Kościół, jedną owczarnię owiec naśladujących Go. "Owce Moje głosu Mego słuchają, a Ja je znam i idą za Mną" (Jan 10:27). Od samego początku aż dotąd nie było zmiany w Pańskiej trzodzie, ani w warunkach uczniostwa, ani w obiecanej nagrodzie, jako czytamy: "Jesteście powołani w jednej nadziei powołania waszego." - Ef. 4:4.

Owe drugie owce widocznie będą to inni, którzy staną się naśladowcami Pana pod innymi warunkami i pod innym powołaniem aniżeli to, jakie było w wieku ewangelicznym. Ci, co byli owcami chętnymi iść śladami Jezusa byli powoływani do ofiarowania ziemskiej natury i stania się uczestnikami natury Boskiej, wraz z ich Panem i Pasterzem (Rzym. 12:1-2. 2 Tym. 2:11. 2 Piotra 1:3-4). Stanowiący przyszłą trzodę Pańską, nie będą zaproszeni do ofiary i do przemiany natury; przeciwnie, będą uprzywilejowani do zatrzymania natury ludzkiej i na warunkach posłuszeństwa będą stopniowo doświadczać restytucji do doskonałości cielesnej, umysłowej i moralnej, utraconej przez grzech w raju, a odkupionej wielką ofiarą na Kalwarii. wezwani będą do ziemskiej natury i do Raju przywróconego podczas panowania Mesjasza.

to na początek. :lol:
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-26, 18:24   

nike napisał/a:
Ja sobie tłumaczę ten tekst następująco:


Świadkiści, że to dotyczy ich kolesiów z USA.
Proszę was, abyście pokazali listy uwierzytelniające , że pochodzicie od Boga.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-26, 18:27   

Ew Mat 15:24 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. (23) Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! (24) Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela.

Ew Mat 10:5-6 Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! (6) Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela.


Pierwsze owce to Izraelici czyli Zydzi.

Mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. (Jana 10:16)

Drugie owce to oczywiscie Poganie !

"Byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą po środku przegrodę z muru nieprzyjaźni. On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka. I pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaciół. I przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu". (Ef. 2:12-18)

Jezus zburzyl mur miedzy Poganami a Zydami

Piotr
"Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych". (1 Piotra 2:25)

Lukasz
"A gdy to usłyszeli, uspokoili się i wielbili Boga, mówiąc: Tak więc i poganom dał Bóg opamiętanie ku żywotowi (Dz. Ap. 11:18)

Pawel
[i]Rzy 1: 16. Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,


I wszystko jasne!
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-04-26, 18:39   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Ja sobie tłumaczę ten tekst następująco:


Świadkiści, że to dotyczy ich kolesiów z USA.
Proszę was, abyście pokazali listy uwierzytelniające , że pochodzicie od Boga.


Nic z tego twojego posta ja nie zrozumiałam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-27, 06:42   

nike napisał/a:
Nic z tego twojego posta ja nie zrozumiałam.


To przeczytaj powyższy post Olusa i tyle w temacie.
Tylko nie pomyśl sobie, że o Tobie piszę.
Jednak uważam, że jak ktoś chce się wypowiadać w imieniu Boga Jehowy kategorycznie jak to czynią świadkiści to powinni mieć takie samo poparcie jak mieli apostołowie, czyli np. uzdrawiać czy wskrzeszać umarłych.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14