FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek narodzenia się na nowo i roli ognia ofiarniczego
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-05-13, 21:31   

twardziel napisał/a:
Nie kapuję drugiego pytania, przecież jasno jest powiedziane że pójdzie do raju z Jezusem, a nie przed Nim ?


Nie kapujesz? Jezus poszedł do nieba 40 dni po zmartwychwstaniu, a łotr DZIŚ?????

Całe 40 dni przed Jezusem?

W j. greckim tekst był pisany za koleją, bez spacji, stąd zaistniała pomyłka z przecinkiem. Tym bardziej, że tłumaczyli mnisi w klasztorach, a oni tak byli nauczani i tak ten błąd pozostał.

powinno być powiadam tobie dziś,-----będziesz ze mną w raju.

Jeżeli chodzi o raj to nie jest niebo, raj był na ziemi i dalej tak będzie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-05-14, 09:08   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Nie kapuję drugiego pytania, przecież jasno jest powiedziane że pójdzie do raju z Jezusem, a nie przed Nim ?


Nie kapujesz? Jezus poszedł do nieba 40 dni po zmartwychwstaniu, a łotr DZIŚ?????

Całe 40 dni przed Jezusem?

W j. greckim tekst był pisany za koleją, bez spacji, stąd zaistniała pomyłka z przecinkiem. Tym bardziej, że tłumaczyli mnisi w klasztorach, a oni tak byli nauczani i tak ten błąd pozostał.

powinno być powiadam tobie dziś,-----będziesz ze mną w raju.

Jeżeli chodzi o raj to nie jest niebo, raj był na ziemi i dalej tak będzie.


Tę kwestię już wyjaśniałem w tym miejscu we wcześniejszym wpisie, czy nadal czegoś nie rozumiesz ?

Cytat:
Zostawmy sprawę umiejscowienia przecinka. Lepszym wyjaśnieniem tego jest po prostu inny tekst : 
„ Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych którzy zasnęli „ 
[1 Tes 4;14-15 BW]. 
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-05-14, 09:29   

tak nie rozumiem może powtórzysz uprzejmie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-05-14, 11:05   

nike napisał/a:
tak nie rozumiem może powtórzysz uprzejmie.


Wszyscy umarli ŚPIĄ. Zmartwychwstanie sprawi że jedni powstaną do życia, a inni do wegetacji...
Wierzący otrzymają nowe ciała, nieskazitelne. Natomiast odrzucający dzisiaj Jezusa najprawdopodobniej będą mieć ciała ziemskie, gdyż w tej kwestii Biblia milczy. Dlatego napisałem że będą tylko egzystować.

Jest jasno powiedziane tylko o wierzących, że ci wszyscy zmarli otrzymają niebiańskie ciało w chwili zmartwychwstania. Natomiast wszyscy żyjący zostaną przemienieni. W tym sensie jedni nie wyprzedzą drugich.
Tak naucza Biblia i na każdą myśl są jednoznaczne zapisy.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-05-14, 12:08   

twardziel napisał/a:
Wszyscy umarli ŚPIĄ. Zmartwychwstanie sprawi że jedni powstaną do życia, a inni do wegetacji...

Czyżby Bóg był sadystą? Po co wzbudza tych co już z góry są skazani tylko na wegetację?
Ja znam taka naukę:

Na mocy okupu Jezusa wszyscy mamy gwarancje na wzbudzenie z grobu, bo na Jezus wykupił od Boskiej Sprawiedliwości, zmarł za wszystkich, tez za grzeszników i wszyscy będziemy mieli prawo do życia, tylko czy wszyscy skorzystamy z tego prawa, to już będzie tylko zależało od nas.

Jest różnica w powstaniu z grobu a zbawieniu [zmartwychwstaniu]
twardziel napisał/a:
Wierzący otrzymają nowe ciała, nieskazitelne.

Ciała nieskazitelne to dotyczą tylko klasy niebiańskiej Oblubienicy Pańskiej NOWYCH STWORZEŃ, którzy dla sprawiedliwości, byli mordowani, na stosach paleni, przez zwierzęta rozszarpywani, co my za doświadczenia przechodzimy?,Że ktoś powiedział na mnie kocia wiara? to ja zaraz do nieba się kwalifikuję? A w dobie dzisiejszej to nie przechodzimy już żadnych tego typu doświadczeń.
twardziel napisał/a:
Natomiast odrzucający dzisiaj Jezusa najprawdopodobniej będą mieć ciała ziemskie, gdyż w tej kwestii Biblia milczy. Dlatego napisałem że będą tylko egzystować.

My wszyscy będziemy mieli ciała ziemskie i będziemy udoskonalać się przez 1000 lat, czyli inaczej mówiąc będziemy zmartwychwstawać, z naszych różnych słabości, aż dojdziemy do takiego stanu które będzie można nazwać jesteś zbawiony ZMARTWYCHWSTAŁEŚ do życia wiecznego
twardziel napisał/a:
Jest jasno powiedziane tylko o wierzących, że ci wszyscy zmarli otrzymają niebiańskie ciało w chwili zmartwychwstania. Natomiast wszyscy żyjący zostaną przemienieni.

Tak jak pisalam wyżej teksty te dotyczą KLASY NIEBIAŃSKIEJ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-14, 14:59   

nie wiem jakie wy Pismo czytacie , ale ja nie widziałem tam ani żadnego wzbudzenia do wegetacji
ani żadnego podziału na klase niebiańską i ziemską
A tymbardziej ze to akurat męczenników się tyczy
ale dyskutujcie sobie , sie nie wtrącam :-P .
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-05-14, 15:13   

Do użytkowniczki o nicku nike.
Nie wiem w jakim celu rozbijasz moją wypowiedź, moim zdaniem to tylko utrudnia ?

Odnośnie tego że śmierć jest swoistym snem.
„  Czemu wzieto mnie na kolana, czemu do piersi, abym je ssal?  Lezalbym teraz i odpoczywal, spalbym i mialbym spokoj „
[Hi 3;12-13 BW].
„  Czemu nie odpuszczasz mojego przestepstwa i mojej winy nie przebaczasz? Bo teraz w prochu ziemi sie poloze, a gdy mnie bedziesz szukal, nie bedzie mnie. „
[Hi 7;21 BW].
„ Czego mam oczekiwac? Kraina umarlych moim domem. W ciemnosci usciele sobie loze.  „
[Hi 17;13 BW].
„  Powiedzieli Mu uczniowie: - Panie, jeżeli zasnął, wyzdrowieje. Jezus mówił o jego śmierci, im zaś się wydawało, że mówi o zwykłym zaśnięciu. Wtedy więc Jezus powiedział im otwarcie: - Łazarz umarł.  „
[J 11;12-14 BP].

Czy te teksty nie wskazują że śmierć fizyczna jest czymś przejściowym ?

Natomiast ten poniższy fragment wyraźnie mówi że wszyscy będą wzbudzeni. Dlaczego wzbudza też niesprawiedliwych, myślę że dlatego iż jest Bogiem sprawiedliwym. Oraz że człowiek jest NIEZNISZCZALNY, bo ma w sobie cząstkę Bożą, czyli ducha.

„   Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam. Kto słucha mojej nauki i wierzy Temu, kto Mnie posłał, ma życie wieczne i nie będzie potępiony, ale już przyszedł ze śmierci do życia.  Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zbliża się godzina - a nawet już nadeszła - w której umarli usłyszą głos Syna Bożego. Ci zaś którzy usłyszeli, żyć będą. [...]  Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.  Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą (z grobów). aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać (i iść) na potępienie.
[J 5;24-25 i 28-29 BP].

Na czym według Ciebie polega różnica między powstaniem z grobu a zbawieniem ? Bo ten powyższy fragment wyraziście wskazuje że zmartwychwstanie to NIE zbawienie.

Odnośnie tego co napisałaś o nowych stworzeniach.
„ Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.   Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.  Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. „
[J 3;3 i 5-6 BW].
Jak widać wejście do nieba jest zależne od nowego narodzenia.

Zaś to co piszesz o klasach, to bądź uprzejma poprzeć to odpowiednim tekstem. Zmartwychwstawać przez 1000 lat...?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-05-16, 19:50   

twardziel napisał/a:
Nie wiem w jakim celu rozbijasz moją wypowiedź, moim zdaniem to tylko utrudnia ?

Lubię odpowiadać na krótkie pytania, a nie do całej strony.
twardziel napisał/a:
Na czym według Ciebie polega różnica między powstaniem z grobu a zbawieniem ? Bo ten powyższy fragment wyraziście wskazuje że zmartwychwstanie to NIE zbawienie.

Jest różnica między wzbudzeniem z grobu a zmartwychwstaniem [zbawieniem]
Ew.Jana 6:40
(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.

jest tutaj użyte greckie słowo: anistemi------wzbudzić, podnieść wskrzesić, powstać, podnieść się, też zmartwychwstać, ale w sensie podniesienia z grobu

Natomiast dla zmartwychwstania w grece jest użyte słowo: anastasis i też do zbawienia.

Gdyby nie było różnicy, to Jezus nie byłby pierwszym, który zmartwychwstał, ponieważ przed Jezusem kilka osób zostało wskrzeszonych:

1 Król. 17:22 . Wysłuchał Pan prośby Eliasza, i (...) dziecko (...) ożyło. 2 Król. 13:21 . I
stało się, gdy chowano jednego człowieka, (...) rzucili onego człowieka w grób Elizeusza, który gdy był
wrzucony, a dotknął kości Elizeuszowych, ożył. Mat. 9:18,25 . Pewien przełożony przyszedł (...) i rzekł:
Córka moja dopiero co skonała, lecz pójdź, połóż na nią swą rękę, a ożyje. Wszedł i ujął ją za rękę, i
wstała dziewczynka. Jana 11:43,44 . Zawołał głosem wielkim: Łazarzu, wyjdź! I wyszedł ten, który był
umarł. Dz.Ap. 26:23 .

A przecież Chrystus miał być pierwszym który zmartwychwstał:

1Kor. 15:20 . Teraz Chrystus z martwych wzbudzony jest i stał się pierwiastkiem tych, którzy zasnęli. Kol.
1:18 . Pierworodny z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy. Obj. 1:5 . Jezus Chrystus, (...) pierworodny
z umarłych.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-05-17, 09:05   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Nie wiem w jakim celu rozbijasz moją wypowiedź, moim zdaniem to tylko utrudnia ?

Lubię odpowiadać na krótkie pytania, a nie do całej strony.


Również lubię...porządek, przejrzystość i czytelność. Dlatego proponuję wkleić cały post, podkreślić myśli, a odpowiedzi oddzielić spacjami. Proszę uszanuj moje upodobanie, bo to nie wyklucza przecież Twoich.

nike napisał/a:
Jest różnica między wzbudzeniem z grobu a zmartwychwstaniem [zbawieniem]
Ew.Jana 6:40
(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.

jest tutaj użyte greckie słowo: anistemi------wzbudzić, podnieść wskrzesić, powstać, podnieść się, też zmartwychwstać, ale w sensie podniesienia z grobu

Natomiast dla zmartwychwstania w grece jest użyte słowo: anastasis i też do zbawienia.

Gdyby nie było różnicy, to Jezus nie byłby pierwszym, który zmartwychwstał, ponieważ przed Jezusem kilka osób zostało wskrzeszonych:

1 Król. 17:22 . Wysłuchał Pan prośby Eliasza, i (...) dziecko (...) ożyło 2 Król. 13:21 . I
stało się, gdy chowano jednego człowieka, (...) rzucili onego człowieka w grób Elizeusza, który gdy był
wrzucony, a dotknął kości Elizeuszowych, ożył. Mat. 9:18,25 . Pewien przełożony przyszedł (...) i rzekł:
Córka moja dopiero co skonała, lecz pójdź, połóż na nią swą rękę, a ożyje. Wszedł i ujął ją za rękę, i
wstała dziewczynka. Jana 11:43,44 . Zawołał głosem wielkim: Łazarzu, wyjdź! I wyszedł ten, który był
umarł. Dz.Ap. 26:23 .

A przecież Chrystus miał być pierwszym który zmartwychwstał:

1Kor. 15:20 . Teraz Chrystus z martwych wzbudzony jest i stał się pierwiastkiem tych, którzy zasnęli. Kol.
1:18 . Pierworodny z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy. Obj. 1:5 . Jezus Chrystus, (...) pierworodny
z umarłych.


Nasze odmienne zrozumienie tych słów wynika z wieloznaczności chociażby w naszym języku nie mówiąc już o oryginalnym. Nie znam greki więc opierać się mogę jedynie na polskich tłumaczeniach.
Zbawić można OD czegoś czyli od potępienia Bożego lub DO czegoś, do bycia w wiecznej Jego obecności. W Biblii synonimem tego słowa jest OCALIĆ i URATOWAĆ. Gdy jest o tym mowa to zawsze jest to w kontekście OSOBY Boga.
Przykładowo :
„  Pan światłością moją i zbawieniem moim
On jest zbawieniem moim i Bogiem moim! 
Pan objawił zbawienie swoje „
To ludzie zaadaptowali to do swoich sytuacji, np. zbawisz mnie dając mi tę kasę itp.
Na potwierdzenie tego jest ten poniższy tekst.
 Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko.
[Iz 45;7]

Natomiast WZBUDZIĆ to wywołać, wyzwolić. Można wzbudzić potomstwo. Można wzbudzić litość lub nienawiść. W tym co cytujesz dowodzisz tego, bo dziecko ożyło, kości ożyły (Ez 37).

Kiedy jest mowa o Chrystusie jako pierworodnym z umarłych, to chodzi o powstanie w CIELE UWIELBIONYM\NIEBIAŃSKIM. Żadne inne wzbudzenie z martwych w dziejach ludzkości nie było podobne do tego którego doświadczył Jezus. Gdyż ci którzy zmartwychwstali to i tak kiedyś umarli. Zaś Jezus żyje i Powróci w tym samym ciele jako Syn Człowieczy.
Nie dostrzegasz różnicy, przecież wyraźnie apostoł mówi o tym w 1 Kor 15;35-50 „ Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. „ ?????
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13