FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Milosc do Pana tanim kosztem
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-28, 09:00   Milosc do Pana tanim kosztem

Mat 16:24 bw "Wtedy Jezus rzekł do uczniów swoich: Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną."
Mar 8:34 bw "A przywoławszy lud wraz z uczniami swoimi, rzekł im: Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i naśladuje mnie."
Luk 9:23 bw "I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie."


Tak patrzac na dzisiejsze chrzescijnastwo, ktore stanowi dzis, jak podaje wikipedia "najliczniej reprezentowana religia na swiecie" sie zastanawiam nad tym w odniesieniu do powyzszych cytatow.
Jak bardzo sie rozni rzeczywistosc od deklaracji bycia chrzescijaninem. Czy ktos z tej rzeszy zapiera sie siebie? Nasladuje Pana? Bo ze wszyscy trabia, ze go "kochaja" - to fakt. Ale tak naprawde co poza slownymi deklaracjami? Sedza po zborach po szyje w obludzie rozplywajac sie ze szczescia ze sloneczko swieci...

Powiedzialam pewnej siostrze, ktora czesto mowi ze bardzo kocha Pana, ze doktryna Trojcy jest narzucona przemoca i zastraszaniem i podalam ku rozwazeniu kilka cytatow, aby sie zastanowila. To ona mi odpisala - "nie chce"... :-?

Tak samo katolicy nie chca znac co mowi Pismo.

Tak samo protestanci nie chca widzec ze pod przywodstwem kasty zwodzicieli wracaja z powrotem do katolickiego koryta w ramach ekumenii...

Nikt nic nie chce, ani widziec, ani slyszec, ani wiedziec, bowiem wszyscy "strasznie kochaja Pana", "niczego nie musza, bo laska", bo "Bog jest miloscia".

A powyzsze cytaty (jak i ponjizsze) o kant blatu potluc... :-/

Luk 12:9 bw "Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi."
2Ti 2:12 bw "jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy; jeśli się go zaprzemy, i On się nas zaprze;"
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-28, 09:17   

Mam pytanie: jeżeli ktoś nienawidzi innych, np katolików lub protestantów, to czy naśladuje Jezusa, który wszystkich miłował?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-28, 09:21   

mam odpowiedz - nie nasladuje.
I mam pytanie - a o kim to mowisz z ta "nienawiscia" do katolikow, protestantow i tp. I od razu nastepne - co nazywasz nienawiscia, a co miloscia - zebys nie byla sama posadzona o nienawisc i hipokryzje ;-)
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-28, 09:25   

Axanna napisał/a:

I mam pytanie - a o kim to mowisz z ta "nienawiscia" do katolikow, protestantow i tp.

Tak tylko zapytałam, bo jest wiele osób, które nienawidzą innych, ale się zarzekają, że oni Pana naśladują, bo walczą z herezją...

Cytat:
I od razu nastepne - co nazywasz nienawiscia, a co miloscia - zebys nie byla sama posadzona o nienawisc i hipokryzje ;-)

Za długo by o tym pisać. A ty? ;-)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13648
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 427/608
 70%
Wysłany: 2013-03-28, 09:55   

Cytat:
AlexK, Tak tylko zapytałam, bo jest wiele osób, które nienawidzą innych, ale się zarzekają, że oni Pana naśladują, bo walczą z herezją...


Walki z herezja to były, chyba o tym dobrze wiesz jeżeli znasz historię,ale to raczej ze strony jedynie słusznej religii byly stosowane wobec, "heretyków" którzy nie chcieli całować dużego palca od nogi papieżowi. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-28, 09:58   

AlexK napisał/a:
Axanna napisał/a:

I mam pytanie - a o kim to mowisz z ta "nienawiscia" do katolikow, protestantow i tp.

Tak tylko zapytałam, bo jest wiele osób, które nienawidzą innych, ale się zarzekają, że oni Pana naśladują, bo walczą z herezją...

Cytat:
I od razu nastepne - co nazywasz nienawiscia, a co miloscia - zebys nie byla sama posadzona o nienawisc i hipokryzje ;-)

Za długo by o tym pisać. A ty? ;-)

Ja tak mysle, Ty bys i Chrystusowi zarzucila nienawisc, ze wzgledu na (na przyklad):

Mat 23:33 bw "Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"

Mat 12:39 bw "A On odpowiadając, rzekł im: Pokolenie złe i cudzołożne ..."

Luk 11:29 bw "A gdy się tłumy zbierały, zaczął mówić: Pokolenie to jest pokoleniem złym; "

Mat 15:7 bw "Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:"

Mat 23:13 bw "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, "


Luk 13:15 bw "Odpowiedział mu Pan i rzekł: Obłudnicy! "


itp.itp.itp. Pierwsza by tykalas nienawiscia...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13