FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo niedzielne
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-18, 16:56   

Benjamin.Szot napisał/a:

Jeśli chcesz możesz sobie dalej wierzyć w niezgodne z Biblią doktryny Russella - twój wybór. Nie zamierzam z tobą dalej dyskutować, ale musisz się liczyć z konsekwencjami. Zostałeś ostrzeżony podobnie jak inni na tym forum.

Ostrzegam Cię również, możesz przez swoją zawiść, nienawiść i agresję upaść...ostrzegałem Cię :->
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-09-18, 17:40   

Iwona napisał/a:
jak ja zgłaszała jego post, w którym wyraźnie szydził w mojej wiary w Trójcę Świętą to nikt nie reagował, mimo iż prosiła by usunięto ten jego wpis


Tak ja mnie ubliżał i dalej to robi o badaczach to ja Iwonko jakoś nie reagowałam i też nie reaguje, pogada i przestanie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-09-18, 19:05   

Benjamin.Szot napisał/a:
Jeśli chcesz możesz sobie dalej wierzyć w niezgodne z Biblią doktryny Russella - twój wybór. Nie zamierzam z tobą dalej dyskutować, ale musisz się liczyć z konsekwencjami. Zostałeś ostrzeżony podobnie jak inni na tym forum.

Czy Russell zrobił ci krzywdę? Że przy każdej okazji go naruszasz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4473/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2015-09-18, 22:30   

Benjamin.Szot napisał/a:
Pokoja

Odpisuję po raz ostatni, ponieważ to forum jak się okazuje nie jest forum miłośników Pisma Świętego.


Zgodnie z postawą Ap. Pawła, zajmuje inne stanowisko:

Cytat:
Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli; (16) jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii, (17) drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich. (18) Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę; Flp. 1:15-18


Zająłeś inne, 1Kor. 4:8?

Benjamin.Szot napisał/a:
Jezus nigdzie nie przyrównał swojego powrotu do słońca wschodzącego, lecz do nagle pojawiającej się błyskawicy.


Tyle dla nas cierpiał, aby został przez nas stopniowo rozpoznany. Czy to Ci przypomina błyskawicę, czy wschodzącą światłość w sercach naszych? Błyskawicą też jest oczywiście, ale dla tych, których objawi jako szyderców, tych którzy się przekonają, że intrygi uprawiają, a nie jego wyznają, 1Kor. 3:15.

Ponadto jest napisane:

Cytat:
dla was, którzy boicie się mojego imienia, wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. Mal. 3:20

W nim było życie, a życie było światłością ludzi. (5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła. J. 1:4,5

A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. J. 8:12

Na to rzekł im Jezus: Jeszcze na małą chwilę światłość jest wśród was. Chodźcie, póki światłość macie, aby was ciemność nie ogarnęła; bo kto w ciemności chodzi, nie wie, dokąd idzie. (36) Wierzcie w światłość, póki światłość macie, abyście się stali synami światła. J. 12:35,36


Benjamin.Szot napisał/a:
Nigdzie w Biblii nie ma teorii o 7 000 tysięcznym dniu stwarzania.

Porządek ustalony przez Boga dotyczący dni nie uległ zmianie. Jezus też nie powrócił w 1874 r. - co jest oczywiste.


Jest napisane, że nie ma nic ukrytego, co by we właściwym czasie nie wyszło na jaw. Jako Badacze Pisma Świętego wierzymy, że nastał teraz ten czas, w którym sprawa długości dni stwarzania została wierzącym objawiona, więc jest zgodna z Bożym porządkiem dni stwarzania.

Dla wierzącego jest oczywiste, że Chrystus w swej wtórej paruzji od 1874r., już zajmuje się sprawą Izraela w ostatecznym czasie rozmnożenia się umiejętności, gdyż powstało państwo Izrael ze stolicą w Jerozolimie. Wzmogło się też bardzo rozpowszechnienie Pisma Świętego i stopniowe wprowadzanie zasad jego w różnych dziedzinach życia, przez co światłość ściera się z ciemnością.

Benjamin.Szot napisał/a:
Jeśli chcesz możesz sobie dalej wierzyć w niezgodne z Biblią doktryny Russella - twój wybór. Nie zamierzam z tobą dalej dyskutować, ale musisz się liczyć z konsekwencjami. Zostałeś ostrzeżony podobnie jak inni na tym forum.


A kto Cię upoważnił do tego?

Benjamin.Szot napisał/a:
Jezus powiedział m.in.: " Jeśli ślepy ślepego prowadzi - obaj w dół wpadną ! " - Ewangelia Mateusza 15 : 14


Ci, którzy czują, że nie potrzebują lekarza, pewnie leczą sami siebie.

Czy niezgodne z Pismem Świętym jest to, co potwierdza wypełniania się jego zapowiedzi o powstaniu Państwa Izrael, stwierdzającej rozpoznania znaków czasu?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2015-09-19, 09:11   

Benjamin.Szot napisał/a:
Jezus nigdzie nie przyrównał swojego powrotu do słońca wschodzącego, lecz do nagle pojawiającej się błyskawicy.

Jesteś w błędzie Beniaminie.
To tłumacze słowo „astrape” przetłumaczyli u Mat 24:27 na „błyskawicę”.
Sugerując błędnie, że będzie to coś nagłego, widzialnego „od wschodu, aż na zachód”.
Jednak mimo wszystko błyskawica to lokalne zdarzenie. Nikt nie widział błyskawicy okrążającej całą sferę Ziemi.

Jednak już dla przykładu u Łukasza „astrape” przetłumaczyli na „blask (oświecający)”.
Luk 11:36 bpd "Jeśli zatem całe twoje ciało jest jasne i nie ma w nim części ciemnej, to będzie jasne całe, jak gdyby oświecała cię lampa (swoim) blaskiem."
- αστραπη
http://biblia.oblubienica...ter/11/verse/36

Blask, to coś co trwa, a nie chwilowy błysk.
Cytat:
Nigdzie w Biblii nie ma teorii o 7 000 tysięcznym dniu stwarzania.

Nic jednak nie poradzisz na to, że siódmy dzień stwarzania trwa już bez mała sześć tysięcy lat. :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13