FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Boga nikt nigdy nie widział"--->
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-10, 02:55   

Benjamin.Szot napisał/a:
bartek212701

Cytat:
Przez Beniamina Wszechwiedzącego

Nie będę tego komentował ! Powiem tylko, że twoje wycieczki personalne pod moim adresem świadczą najlepiej jak sam szanujesz regulamin tego forum


____________________________________


Ludzie, Wy nie widzicie swoich wycieczek? Co chwila tak piszecie, a gdy ktoś wymierze to ostrze w Was, to już nie wytrzymujecie?

DO POKUTY!!! POKORY!!!
:roll:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-10, 11:07   

bartek212701

Cytat:
Ludzie, Wy nie widzicie swoich wycieczek? Co chwila tak piszecie, a gdy ktoś wymierze to ostrze w Was, to już nie wytrzymujecie?


jak na razie to widać twoje wycieczki

Cytat:
DO POKUTY!!! POKORY!!!


ZACZNIJ OD SIEBIE !

_______________________________
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-01-10, 12:47   

Moja propozycja jest:

WSZYSCY ZACZNIJMY OD SIEBIE I NIE DOKUCZAJMY, I NIE PONIŻAJMY SIĘ NA WZAJEM :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-10, 14:17   

Benjamin.Szot napisał/a:
Prorok Ozeasz wyjaśnia, że Jakub nie mocował się z Bogiem Wszechmocnym, lecz z jego aniołem - Oz.12 : 5.


Bóg kontaktuje się z nami poprzez Swoich posłańców.

Bóg jest Duchem , ogniem trawiącym, więc tylko człowiek o czystym sercu może znieść blask tej chwały.


2Kor 1:22 nbg-pl "Ten, co nas sobie zapieczętował oraz dał też zadatek Ducha w naszych sercach."
2Kor 5:5 nbg-pl "Zaś Tym, co nas do tego sam sobie zjednał jest Bóg, który daje nam też zadatek Ducha."

Nowo narodzeni z ducha otrzymują zadatek ducha Bożego.


Kol 1:19 -20
(19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, (20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża."
- napisał o Jezusie ap.Paweł.




:) :) :)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-06-04, 14:35   

oluss,

Cytat:
Bardzo ciekawa interpretacja.
jakby nie patrzec nie ma tam nic o preegzystencji


Czyjś punkt widzenia zmienia się od miejsca siedzenia

Tłumaczenie czasownika Eimi zawsze będzie uzależnione od kontekstu w jakim on występuje

Izaj 43:10 Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Pana - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie. BT

γένεσθέ μοι μάρτυρες, κἀγὼ μάρτυς, λέγει κύριος ὁ θεός, καὶ ὁ παῖς, ὃν ἐξελεξάμην, ἵνα γνῶτε καὶ πιστεύσητε καὶ συνῆτε ὅτι ἐγώ εἰμι, ἔμπροσθέν μου οὐκ ἐγένετο ἄλλος θεὸς καὶ μετ᾽ ἐμὲ οὐκ ἔσται·

Kontekst

Obawiam się, że w całym kontekście rozmowy Jezusa jest to jedyne rozumienie, które pozostaje zgodne z kontekstem. Jest to bowiem odpowiedź na pytanie Żydów: "pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz a Abrahama widziałeś?". Kontekst wręcz zmusza nas do przyjęcia znaczenia temporalnego. faryzeusze czynią Jezusowi zarzut, że nie mógł widzieć reakcji Abrahama na widzenie Mesjasza jakie otrzymał, bo ma za mało lat.

Do tego mamy świeckie świadectwa jak ten fragment był rozumiemy przez ludzi chociażby w 200 r. Nigdzie w objaśnianiu tego wersetu nikt nie wpadł na pomysł że Jezus mówił o zmartwychwstaniu Abrahama . Za to bardzo często w tekstach biblijnych mamy informacje że pisarze czasownika ( genestai ) używali w odniesieniu do czyiś narodzin

Gal 4;4 Rzy 1:3

Greckie 'ego eimi' jest wieloznaczne.
Czasami ma znaczenie egzystencjalne 'istnieję' - jak w Jana 8: 58), a czasami identyfikujące ('to ja [jestem]).


Ew Jan 8:58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Ja istnieję (jestem ).
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-06-13, 10:52   

J 14:23 bug "Jezus mu odpowiedział:

Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy."


To czy człowiek ma intymną relację z Bogiem widzimy po owocach życia tego człowieka.

Bóg działa w człowieku poprzez Swego ducha, a owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda.
Ef 5:9 bw

1J 4:12 bt2 "Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała."


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
exe
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-13, 12:29   

Listek napisał/a:
więc tylko człowiek o czystym sercu może znieść blask tej chwały.
Przesadziłeś z fantazją, gdyż nawet Serafini zakrywają skrzydłami twarze, śpiewając przed Boskim Majestatem hymn "Święty, Święty, Święty!"
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-06-13, 14:19   

exe napisał/a:
Listek napisał/a:
więc tylko człowiek o czystym sercu może znieść blask tej chwały.
Przesadziłeś z fantazją, gdyż nawet Serafini zakrywają skrzydłami twarze, śpiewając przed Boskim Majestatem hymn "Święty, Święty, Święty!"


exe możesz zacytować tekst, że skrzydłami zasłaniają twarze?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2015-11-23, 15:16   

Widziec oznacza rownież poznanie.Dlatego uważam ,że w tym wersecie z Jana1:18 nie jest mowa o literalnym widzeniu Boga.Cżęśc b tego wersetu zdradza kontekst i zrozumienie o co chodzi z tym widzeniem. Cytat:''Jednakże, najlepszym dowodem na to, że autor Ew. Jana rozumiał słowo heoraken w znaczeniu przenośnym, innym niż widzenie czegoś rozumiane jako oglądanie wzrokiem, jest tekst z J 14,9. Tekst ten jest zarazem kluczem do zrozumienia słowa „widzieć” w J 1,18, stąd pozostawiłem go „na deser”. W J 14,9 czytamy bowiem:

„Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył (heorakos), zobaczył (heoraken) także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?” (BT).

Zauważmy, że wers ten wprost przeczy rozumieniu przez ŚJ wersu z J 1,18. Jak widzieliśmy bowiem wyżej, ŚJ rozumieją J 1,18 w sposób absolutny, to znaczy, ich zdaniem wers ten mówi, że Boga nikt nigdy nie widział, czy to przed przyjściem Jezusa, czy po tym przyjściu. Jak się jednak teraz okazuje, taka interpretacja jest bezpodstawna w świetle J 14,9. Po połączeniu obu tych wersów (J 1,18 i J 14,9), mówiących o „widzeniu” Boga, widać bardzo wyraźnie, że J 1,18 uczy o tym, że Boga nikt nie widział do czasu przyjścia Jezusa. Kiedy zaś Jezus przyszedł, to wtedy ludzie „zobaczyli” Boga, tzn. dzięki patrzeniu na Jezusa i jego czyny zrozumieli jaka jest natura Boga (patrz też J 6,45-46, który mówi o „widzeniu” [heoraken] Boga Ojca, w kontekście właśnie uczenia się i poznawania Jego natury, którą wedle J 6,46 „widzi” w pełni tylko Jezus). W tym świetle całkowicie zrozumiałe staje się zdanie z J 1,18, które brzmi:
http://www.piotrandryszcz..._jana_1,18.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-11-27, 23:01   

Robson napisał/a:
Kiedy zaś Jezus przyszedł, to wtedy ludzie „zobaczyli” Boga, tzn. dzięki patrzeniu na Jezusa i jego czyny zrozumieli jaka jest natura Boga (patrz też J 6,45-46, który mówi o „widzeniu” [heoraken] Boga Ojca, w kontekście właśnie uczenia się i poznawania Jego natury, którą wedle J 6,46 „widzi” w pełni tylko Jezus). W tym świetle całkowicie zrozumiałe staje się zdanie z J 1,18, które brzmi:

Fizycznie widzieli tylko syna Boga, a nie Boga JHWH.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-12-18, 10:30   

Robson napisał/a:

„Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył (heorakos), zobaczył (heoraken) także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż



Bóg nie jest człowiekiem,żeby był przewrotny,ani śmiertelnikiem żeby ustępował.
Czy On powie i nie uczyni?
Czy mówi i nie wypełni?
IV Mojż 23,19

Jezus jest obrazem Ojca Niebieskiego i odblaskiem Jego chwały , jednak przyznasz, że umarł , a Bóg wskrzesił Go do życia wiecznego.

1Kor 6:14 nbg-pl "Zaś Bóg i Pana wskrzesił, i nas obudzi dzięki swej mocy."
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2015-12-20, 18:28   

Jezus nie mówi o fizycznym zobaczeniu.Kto zobaczył Jezusa,jego działa,sposób bycia zobaczył niejako Boga.Bóg gdyby był na ziemi i byłby widzialny robiłby to samo co Jezus.Jezus dał im do zrozumienia,że nie potrzbują widziec Boga,bo on sam właśnie robi to co widział u swojego Ojca.On go naśladuje,jest Jego obrazem nie fizycznie,ale przymiotowo.Posiada Jego przymioty,cechy.

18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.

Część b tego wersetu wskazuje jak rozumiec część a.
Inaczej mówiąc wielu biblistów jest zgodnych ,że sens wypowiedzi nie odnosi sie do tego,że nikt nie widział fizyczniue Boga,ale że Boga nikt nie poznał(zobaczył)dlatego Jezus nam o nim mówił prawdę i pozwolił pokazać w samym sobie jaki Ojcec jego jest.Jezus nam o nim pouczył,bo kto znał lepiej ojca?Żydzi czy Jezus który od niego wyszedł?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2016-01-09, 20:37   Re: "Boga nikt nigdy nie widział"--->

bartek212701 napisał/a:
Podaję ciekawe fragmenty:

I grupa:
„Boga nikt nigdy nie widział.” (Jana 1,18 BG)
„Boga nikt nigdy nie widział.” (1 Jana 4,12 BP)
„Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza.” (Jana 5,37 BT).


W J. 1:18 i 5:37 chodzi o to, że Boga nikt nigdy nie zrozumiał (nigdy osobiście nie zjawiał się on człowiekowi w widzeniu), a w 1J. 4:12 o to, że Boga żaden kiedykolwiek jasno poznał i to jest zgodne z Kzn. 3:11 i J. 17:3:

Cytat:
Widziałem żmudne zadania, które Bóg zadał ludziom, aby się nimi trudzili. (11) Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, […] daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. (26) Z jednego [z tego samego) wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, (27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz. 17:24-28


Zmysłowy człowiek nigdy nie pozna Boga od początku do końca. Potrzebne jest mu do tego życie wieczne, więc dopóki będzie poznawał, będzie żył.
Myślę więc, że chodzi tu o taki rodzaj poznania Jehowy, Boga Ojca, jaki posiadał Pan Jezus. Boga Ojca, a nie Boga jako takiego, czyli władcy. Syn Bozy, przez którego Bóg wszystko stworzył, potrafił rozumieć Boga Ojca wprost, tak jak w J. 12:28

Cytat:
Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię. (29) Lud więc, który stał i słyszał, mówił, że zagrzmiało, inni mówili: Anioł do niego przemówił.


Zrozumienie zdarzenia było zależne od stanu usposobienia uczestnika zdarzenia. Dla Pana Jezusa był to głos Ojca, do którego się zwrócił, a dla innych trzęsienie, albo anioł.


bartek212701 napisał/a:
II grupa:
„Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: «Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie.” (1 Mjż 32,31 BT).

Pytanie brzmi:

Skoro w ST występują fragmenty, gdzie ludzie z Bogiem rozmawiali, widzieli Go nawet twarzą w twarz i nie umarli, a NT mówi, że po zobaczeniu Boga się umiera to kto to był?
A może Biblia sobie zaprzecza? Jak to jest według Was?


Jakub w Penuel nie walczył z Bogiem Wszechmogącym. Wynika to z tego, że mąż, z którym walczył powiedział mu: „Walczyłeś z Bogiem i ludźmi i zwyciężyłeś”. Skoro tekst wcześniej podaje, że potykał się wtedy, tylko z pewnym mężem (sam na sam), to nie może być mowy o tym, że wtedy walczył i z Bogiem i z ludźmi. To ten, z którym Jakub się potykał (potyczka, a nie walka), powiedział mu to. Gdy Jakub się z nim potykał, to ta walka się zakończyła.

Rebeka poszła pytać Jehowy, a walka Jakuba toczyła się z Bogiem i z ludźmi, i to od chwili, gdy Jakub za miskę soczewicy kupił od Ezawa prawo pierworództwa. W tamtym czasie następował przełom w prawodawstwie (u sługi Boga, czyli we władzy zwierzchniej, Rz. 13:1-5). Polegał on na tym, aby najgodniejszy z rodziny otrzymywał to prawo, a nie koniecznie pierworodny, jak to było do tego czasu.

Jakub po otrzymaniu błogosławieństwa musiał uciekać przed gniewem Ezawa. To szczególnie w drodze, u Labana i w czasie powrotu, walczył o przyznanie mu prawa pierworództwa, chociaż pierworodnym nie był. Przecież on nie zwyciężyłby Boga Ojca Wszechmogącego. To jest nie do pomyślenia. On zwyciężył, gdyż prosił o błogosławieństwo i dowiódł, że ma do tego prawo. Chociaż przebiegle postępował, ale dowiódł, że ceni sobie sprawy Boże, a nie tylko te związane z cielesnością, jak Ezaw. Zostało mu to wybaczone i otrzymał zmiłowanie.

Ezaw też nie miał podstaw, aby walczyć o odzyskanie prawa pierworodztwa, gdyż sprzedał je z własnej woli. Nie chciał się też ujawnić, dlatego walczył, dopóki było ciemno. Jakub pomimo okulawienia, trzymając się go mocno, domagał się ujawnienia jego imienia, dlatego musiał mu pobłogosławić i zrezygnować. Później Jakub powiedział do niego w aluzji, że jego oblicze jest jak anioła Bożego.

Jeśli chodzi o wypowiedź Pana Jezusa w J. 5:57, dotyczącą Abrahama, to ważne tu jest, dlaczego Żydzi powiedzieli mu, że niema jeszcze 50 lat, a już widział (zrozumiał, zwraca uwagę na) Abrahama? W wieku do pięćdziesięciu lat Żyd był obciążany ważnymi obowiązkami, takimi jak np. służba świątynna, służba wojskowa, itp. Dopiero po tym okresie, gdy posiadał już bagaż doświadczenia życiowego, otrzymywał lżejsze zadania, co sprzyjało aktywniejszemu, duchowemu zbliżeniu do spraw Bożych rozmyślań.

Być może pragnienie Abrahama, zbliżające go do Boga Wszechmogącego, nastąpiło wtedy, gdy w Ur Chaldejskim miał 50 lat. 75 lat miał, gdy wyszedł z Haranu, w którym Rdz. 12:4. Według wiary mojej Pan Jezus mówiąc Żydom, że on do Bożych spraw powstał wcześnie niż Abraham, wskazywał im, że on jest kimś większym niż Abraham, który też zaistniał dzięki niemu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13