FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
forum dla Świadków Jehowy oraz byłych
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2016-02-03, 23:29   

Datsun napisał/a:
Przede wszystkim nie daj sobie wcisnąć tego, że nie musisz się narodzić na nowo. Musisz, bo inaczej nawet nie ujrzysz Królestwa Bożego (Jana 3:3).

A w jaki sposób ma to narodzenie na nowo nastąpić?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-04, 15:58   

nike napisał/a:
Datsun napisał/a:
Przede wszystkim nie daj sobie wcisnąć tego, że nie musisz się narodzić na nowo. Musisz, bo inaczej nawet nie ujrzysz Królestwa Bożego (Jana 3:3).

A w jaki sposób ma to narodzenie na nowo nastąpić?

Takie samo pytanie zadał Nikodem Jezusowi gdy On mówił o narodzeniu na nowo.
Jezus mu dopowiedział:
Jan. 3:10-12
10. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
11. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12. Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?
(BW)

Narodzenie na nowo nie wychodzi z człowieka ale z Boga:
Jan. 1:12-13
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
13. Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

Jezusa jako Pana i Zbawiciela należy przyjąć tak jak uczy o Nim Pismo, a nie jak uczą ludzie, np. że jest archaniołem Michałem.
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2016-02-04, 20:25   

Jak powiedział do Nikodema Jezus to ja doskonale wiem, ja pytam ciebie jak ty rozumiesz Nowe Narodzenie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-05, 14:00   

Datsun napisał/a:
Zanim to zrobisz sugeruję rozważyć kilka kluczowych tematów posługując się Biblią,

Dlaczego uważasz, że te tematy są kluczowe?
Cytat:
- czy Jezus przyszedł w 1914 roku?

Świadkowie uczą, że dopiero przyjdzie w przyszłości a w 1914 rozpoczęla się jego paruzja. O co więc ci chodzi?
Cytat:
- czy powinieneś się narodzić na nowo?

W tym temacie mam wyrobione zdanie. Kto decyduje o narodzinach dziecka? Ojciec czy dziecko?
Poza tym nie uważam, że nowe narodzenie jest warunkiem zbawienia na ziemi.
Cytat:
- czy chcesz się poddać w niewolę i ograniczyć do zera swoje samodzielne myślenie w zrozumieniu Biblii i jej nauk oraz w większości spraw życiowych

Głupio brzmi to zdanie. Mogę się pddać pod twój wpływ w kwesti zrozumienia biblii. Mam zamienic?
Zawsze będę miał doradcow TY też ich masz. Tylko co ta zamiana da?
Cytat:
Zanim zdecydujesz się zostać świadkiem proponuję jak berejczycy sprawdzić na podstawie Pism, "czy tak się rzeczy mają":

Zazdość czy co? Nic innego nie robię od kilku lat :mrgreen:
Datsun napisał/a:
Sytuacja drastycznie się zmieni, zapewniam Cię, gdybyś przestał się interesować ich religią

Kłamiesz. Rzucasz oszczercze światło na moich sąsiadów. Nie znasz ich i nie wiesz co i jak. Myślisz, że nie dawalem im popalić w tematach? Myślisz, ze dla oni są dobrzy bo wierzą w jakiś rok 1914? NIE. Oni są dla mnie dobrzy z innych pwodow. Po owocach ich się poznaje. Ty kwestionujesz ich nauki a ja widzę ich owoce i to daje do myślenia, ze ta ich nauka nie musi być naganna jak chcesz wcisnąć mi.
Cytat:
Robercie, jesteś młodym człowiekiem, ja też w wieku ok. dwudziestu lat zachłysnąłem się śJ

AAAAAAAA!!!!!!!! Źle mnie oceniasz. To nie wzbudza zaufania u mnie do ciebie. Zwalasz moje zainteresowanie na moją rzekomą niedojrzałość wynikająca z młodego wieku. Nie lubię takich insynuacji, tym bardziej, że wcale nie mam 20 lat :evil2:
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-05, 18:00   

Robert napisał/a:

Cytat:
- czy Jezus przyszedł w 1914 roku?

Świadkowie uczą, że dopiero przyjdzie w przyszłości a w 1914 rozpoczęla się jego paruzja. O co więc ci chodzi?

Chodzi o to, że nie nastąpiła paruzja. Zmartwychwstanie i pochwycenie ma dokonać się razem z paruzją:
1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)

Czytaj Pismo ze zrozumieniem, Robercie. Gdyby nastąpiła paruzja to nastąpiłoby pochwycenie wierzących, którzy żyją razem ze zmartwychwstaniem umarłych.
To ma nastąpić w jednej chwili.

Robert napisał/a:

Cytat:
- czy powinieneś się narodzić na nowo?

W tym temacie mam wyrobione zdanie. Kto decyduje o narodzinach dziecka? Ojciec czy dziecko?
Poza tym nie uważam, że nowe narodzenie jest warunkiem zbawienia na ziemi.

Rusz głową...
Możesz sobie myśleć co chcesz ale uwierz Jezusowi, który wyraźnie powiedział, że nie narodzeni na nowo nie tylko nie wejdą do Królestwa Bożego ale nawet go nie ujrzą. Modlitwa wzorcowa "Przyjdź Królestwo Twoje" już nie jest aktualna...? Jeśli jest aktualna to modlisz się aby przyszło i jednocześnie miałbyś go nawet nie ujrzeć...? A może już przyszło? :shock:


Robert napisał/a:

Cytat:
- czy chcesz się poddać w niewolę i ograniczyć do zera swoje samodzielne myślenie w zrozumieniu Biblii i jej nauk oraz w większości spraw życiowych

Głupio brzmi to zdanie. Mogę się pddać pod twój wpływ w kwesti zrozumienia biblii. Mam zamienic?
Zawsze będę miał doradcow TY też ich masz. Tylko co ta zamiana da?

Nie chodzi o to abyś się poddawał pod wpływ mój czy inny ale abyś czytał Biblię i odnosił do siebie jej treść bez doradców.


Robert napisał/a:

Cytat:
Zanim zdecydujesz się zostać świadkiem proponuję jak berejczycy sprawdzić na podstawie Pism, "czy tak się rzeczy mają":

Zazdość czy co? Nic innego nie robię od kilku lat :mrgreen:

Aha, i pewnie doszedłeś, że nastąpiła paruzja w 1914 roku?
Człowieku,pamiętam już w latach osiemdziesiątych wciskano w książce "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi", że ludzie pamiętający rok 1914 dożyją do końca świata. Wtedy im wierzyłem, podobnie jak Ty teraz... :-?
Jak berejczycy sprawdziłeś, że aby zostać zbawionym nie musisz się narodzić na nowo? Ciekawe jak...


Robert napisał/a:

Datsun napisał/a:
Sytuacja drastycznie się zmieni, zapewniam Cię, gdybyś przestał się interesować ich religią

Kłamiesz. Rzucasz oszczercze światło na moich sąsiadów.

Kłamię...?
Robercie, czy Ty w ogóle dobrze rozumiesz co znaczy kłamstwo? Kłamstwem by było gdybym powiedział, że coś robią ( i było to nieprawdą ), a nie że mogą coś zrobić. A co być może zrobią to się sam przekonasz.
Ciekawe co by odpowiedzieli gdyby ich np. zapytać: "czy jacyś głosiciele dostają pieniądze z Towarzystwa Strażnica?"


Robert napisał/a:

Po owocach ich się poznaje. Ty kwestionujesz ich nauki a ja widzę ich owoce i to daje do myślenia, ze ta ich nauka nie musi być naganna jak chcesz wcisnąć mi.

Po owocach poznaje się proroków czy są prawdziwi czy fałszywi, słusznie zacytowałeś.
Towarzystwo Strażnica np. fałszywie prorokowało, że w 1975 roku nastąpi armagedon. Zainteresuj się tym zanim znowu nazwiesz mnie kłamcą, Robercie.


Robert napisał/a:

wcale nie mam 20 lat :evil2:

Napisałem ok. 20 lat. Wątpię abyś miał więcej jak 30. Masz więc mnóstwo czasu na sprawdzanie w Biblii nauk śJ. Spróbuj sprawdzać obiektywnie, a nie tylko z poziomu Strażnicy. :)
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-05, 18:07   

nike napisał/a:
Jak powiedział do Nikodema Jezus to ja doskonale wiem, ja pytam ciebie jak ty rozumiesz Nowe Narodzenie?

W człowieku zamieszkuje Duch Święty. Aby to się stało to najpierw trzeba żałować za swoje grzechy i powierzyć swoje życie Jezusowi. Ponowne narodzenie jest dziełem Boga w człowieku.
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2016-02-05, 19:14   

Robert napisał/a:
Datsun napisał/
- czy Jezus przyszedł w 1914 roku?

Robert napisał/a:
Cytat:
Świadkowie uczą, że dopiero przyjdzie w przyszłości a w 1914 rozpoczęla się jego paruzja. O co więc ci chodzi?

Datsun skąd wiesz,że nie przyszedł? bo tak uczy twoje wyznanie, pewnie mi odpowiesz i ja się z tym zgadzam,że tak głosi twoje wyznanie, skąd wiesz,że ta twoja nauka jest prawdziwa? Proszę odpowiedz mi jeżeli możesz to tekstami, z Biblii.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-05, 20:04   

Datsun napisał/a:
Chodzi o to, że nie nastąpiła paruzja. Zmartwychwstanie i pochwycenie ma dokonać się razem z paruzją:
1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)

Świadkowie ucza ze paruzja to okres zcasu więc jedno i drugie odbywa się rzeczywiście w czasie paruzji.
Cytat:

Możesz sobie myśleć co chcesz ale uwierz Jezusowi, który wyraźnie powiedział, że nie narodzeni na nowo nie tylko nie wejdą do Królestwa Bożego ale nawet go nie ujrzą.

Oczywiście, Jezus powiedzial to Nikodemowi, który był zydem, a to pewnie wiesz, że pierwotnie zydzi mieli sie stać nowonarodzeni, gdyż to im dano taką obietnice. Więc żydowi Jezus musiał powiedzieć akurat to.
Cytat:

Nie chodzi o to abyś się poddawał pod wpływ mój czy inny ale abyś czytał Biblię i odnosił do siebie jej treść bez doradców.

Nie chodzisz na spotkania gdzie się wyklada pismo? Nie masz swojego pastora który to robi? Masz pewnie. Kitujesz, że nie masz doradcow :D
Biblia nauczyła mnie tego, że doradcy wcale nie są czymś złym, Skorzystał z nich Apollos

Odważnie przemawiał też w synagodze. Gdy usłyszeli go Pryscylla i Akwila, zaprosili do siebie i dokładniej objaśnili mu drogę Bożą (Dzieje 18,26)

Sam na to 'dokładniej' nie wpadł :D
Są też zachęty by naśladować takich

Pamiętajcie o tych, którzy wśród was przewodzą i którzy wam oznajmili słowo Boże, a rozważając wynik ich postępowania, naśladujcie ich wiarę (Heb 13,7)

ja tu widzę zachęty w tych wersetach, żeby z dorasdcow skorzystać. Ty twierdzisz, że nie. Zwodzisz mnie chyba ;)
Cytat:
Jak berejczycy sprawdziłeś, że aby zostać zbawionym nie musisz się narodzić na nowo? Ciekawe jak...

Przeczytałem historię Jana Chciciela. Nie narodził się nikt większy niż on, ale nowonarodzony nie był. Przynjmniej nic nie wiadomo aby był.
Cytat:
Kłamię...?
Robercie, czy Ty w ogóle dobrze rozumiesz co znaczy kłamstwo? Kłamstwem by było gdybym powiedział, że coś robią ( i było to nieprawdą ), a nie że mogą coś zrobić. A co być może zrobią to się sam przekonasz.

Tak jakoś mi diablem zajechało, ktory też podważał prawdomowność Boga, kwestionował cudze pobydki. Dokladnie robisz to teraz wobec ludzi, ktorych istnienia nawet nie zdajesz sobie sprawy. Obłed. Spadłeś moich oczach. Głowe dam, jak przez kiolka dni będę bronił świadków to nie od sąsiadów ale od ciebie usłysze gorzkie słowa. :-/
Cytat:
Ciekawe co by odpowiedzieli gdyby ich np. zapytać: "czy jacyś głosiciele dostają pieniądze z Towarzystwa Strażnica?"

ha, ha ha, uprzedze cie! Już o to pytałem. Mowili coś o misjonarzarz, jacyś pionierzy czy obwodowi dostają zwroty za wydatki. Jakiej odpowiedzi się spodziewales? Kiedys przyszedl do mnie własnie taki, nie pamietam już kto, ale jeden z takich misjonarzy. Sam go pytałem o to, otwarcie mi powiedział to samo. Wietrzysz sensacje jakąś?
Cytat:

Towarzystwo Strażnica np. fałszywie prorokowało, że w 1975 roku nastąpi armagedon. Zainteresuj się tym zanim znowu nazwiesz mnie kłamcą, Robercie.

Zyłeś wtym czasie? bo ja tak :D
Watpie czy mnie w tej materii pouczysz.
Cytat:

Napisałem ok. 20 lat. Wątpię abyś miał więcej jak 30.

machnąłeś się o kolejne 30. tym sposobem nie ujedzesz ze mną. Masz agresywy styl nawracania. Tego mogłbyś się nauczyć akurta od swiadkow. Po diabelsku kwestionujesz pobudki poczciwych ludzi,
krótko mowiąć - wciskasz mi ciemnote.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2016-02-05, 20:37   

Datsun napisał/a:
W człowieku zamieszkuje Duch Święty.

Jak możesz mi to udowodnić.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-06, 16:27   

Robert napisał/a:

Świadkowie ucza ze paruzja to okres zcasu więc jedno i drugie odbywa się rzeczywiście w czasie paruzji.

To, że świadkowie tak uczą to wiem, tylko że Biblia uczy coś zupełnie innego w tej materii:
1 Kor. 15:51-52
51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
(BW)

Ten tekst przecież mówi o tym samym co w Tesaloniczan. W jednej chwili to ma być, a nie w jakimś okresie czasu.

Robert napisał/a:

Oczywiście, Jezus powiedzial to Nikodemowi, który był zydem, a to pewnie wiesz, że pierwotnie zydzi mieli sie stać nowonarodzeni, gdyż to im dano taką obietnice. Więc żydowi Jezus musiał powiedzieć akurat to.


To się zdecyduj, bo Strażnica uczy inaczej. Jak chcesz do nich przystąpić to musisz wierzyć "pod linijkę". Takiego tłumaczenia jeszcze nie słyszałem. Żydzi pierwotnie mieli się stać nowonarodzeni? A poganie to już nie ?
Według nauczania TS nowonarodzeni to ci co wejdą do "niebiańskiego rządu". Poczytaj uważnie czego uczą bo nawet wkleiłem cytat:
http://forum.zbawieniedla...&t=458&start=10

W tej dziedzinie widzę, że wolisz wierzyć w różne domniemania odmienne od "Strażnicy" ale tylko nie w to, że to Ty powinieneś się na nowo narodzić. Do ponownego narodzenia namawiać Ciebie nie będę -TO MA BYĆ TWOJA CHĘĆ, A NIE NIECHĘĆ

Robert napisał/a:

Nie masz swojego pastora który to robi? Masz pewnie. Kitujesz, że nie masz doradcow :D

Mylisz się, robię dokładnie to co mówię: czytam Biblię i to w co wierzę wiem tylko stamtąd.
I niczego nie kituję... ;-)

Robert napisał/a:

Biblia nauczyła mnie tego, że doradcy wcale nie są czymś złym, Skorzystał z nich Apollos

Wtedy ludzie pisali Pisma pod natchnieniem i apostołowie mieli wykładnię. Teraz rolę apostołów przejęli nauczyciele w Brooklynie?

Robert napisał/a:

Cytat:
Jak berejczycy sprawdziłeś, że aby zostać zbawionym nie musisz się narodzić na nowo? Ciekawe jak...

Przeczytałem historię Jana Chciciela. Nie narodził się nikt większy niż on, ale nowonarodzony nie był. Przynjmniej nic nie wiadomo aby był.

Jan Chrzciciel jest Twoim domniemanym dowodem na to, że nie musisz się narodzić na nowo?
Nie wiem czy czytasz swoje wypowiedzi ale wcześniej pisałeś, że to Żydzi mieli się narodzić na nowo. Przypominam, że Jan był Żydem ;-)
Sam sobie zaprzeczasz, Robercie...


Robert napisał/a:

Cytat:
Ciekawe co by odpowiedzieli gdyby ich np. zapytać: "czy jacyś głosiciele dostają pieniądze z Towarzystwa Strażnica?"

ha, ha ha, uprzedze cie! Już o to pytałem. Mowili coś o misjonarzarz, jacyś pionierzy czy obwodowi dostają zwroty za wydatki. Jakiej odpowiedzi się spodziewales? Kiedys przyszedl do mnie własnie taki, nie pamietam już kto, ale jeden z takich misjonarzy. Sam go pytałem o to, otwarcie mi powiedział to samo. Wietrzysz sensacje jakąś?

Niektórzy pionierzy otrzymują co miesiąc równowartość zasiłku dla bezrobotnych. Będąc kiedyś śJ zawsze zaprzeczałem gdy ktoś mówił, że oni biorą pieniądze. Gdy się o tym dowiedziałem, że jednak niektórzy biorą to klapki z oczu mi zaczęły powoli spadać.


Robert napisał/a:

Cytat:

Towarzystwo Strażnica np. fałszywie prorokowało, że w 1975 roku nastąpi armagedon. Zainteresuj się tym zanim znowu nazwiesz mnie kłamcą, Robercie.

Zyłeś wtym czasie? bo ja tak :D
Watpie czy mnie w tej materii pouczysz.

Pisałeś po czym poznać fałszywych proroków. Skoro sam pamiętasz te czasy to powinieneś wiedzieć, że fałszywi prorocy prorokowali koniec świata na 1975 rok. Nie ma o czym gadać? 8-)


Robert napisał/a:

krótko mowiąć - wciskasz mi ciemnote.

Poczytaj o tej ciemnocie, którą rzekomo wciskam, w tym miejscu o 1975 roku:

http://www.piotrandryszcz...rowadzenie.html
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-06, 16:37   

nike napisał/a:

Datsun skąd wiesz,że nie przyszedł?

Jezus już przyszedł? :shock:
Wyjrzyj przez okno lub włącz wiadomości, Nike. Na świecie teraz rządzi diabeł, a nie Jezus.


nike napisał/a:

bo tak uczy twoje wyznanie, pewnie mi odpowiesz i ja się z tym zgadzam,że tak głosi twoje wyznanie, skąd wiesz,że ta twoja nauka jest prawdziwa? Proszę odpowiedz mi jeżeli możesz to tekstami, z Biblii.

Nie wiem jakie wyznanie masz na myśli, bo nie należę do żadnego :)
Mam tekstami z Biblii udowodnić, że Jezus jeszcze nie przyszedł?
Czyli typowe internetowe określenie: udowodnij, że nie jesteś wielbłądem :)
Nike, gdy Jezus przyjdzie to "ujrzy go każde oko" (Obj.1:7).

nike napisał/a:

Datsun napisał/a:

W człowieku zamieszkuje Duch Święty.

Jak możesz mi to udowodnić.


Oczywiście Biblią:
Rzym. 8:9-11
9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu,jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
10. Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie.
11. A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
(BW)
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2016-02-06, 18:07   

Datsun napisał/a:
Ten tekst przecież mówi o tym samym co w Tesaloniczan. W jednej chwili to ma być, a nie w jakimś okresie czasu.

Jak ty sobie to pochwycenie wyobrażasz?
Oglądałam nie tak dawno film, samolot leciał pełen ludzi, a tu ciach pilot zniknął a ubranie na krześle zostało, matka zniknęła a dzieci zostały, to byl horror, czy w taki sposób miłościwy Bóg będzie pochwycał do nieba wierzących?

Datsun napisał/a:
Jezus już przyszedł? :shock:
Wyjrzyj przez okno lub włącz wiadomości, Nike. Na świecie teraz rządzi diabeł, a nie Jezus.


Jesteś pewien,że Jezus przyjdzie w ciele? Sam wiesz dobrze,że z mety by go drugi raz ukrzyżowali, to po pierwsze, po drugie, gdzie jest napisane,że jak przyjdzie zacznie rządzić?

Szatan posiada władzę nad rodziną ludzką jako książę i bóg tego świata, książę mocy na powietrzu, władca swego królestwa (Jana 16:11; 2 Kor. 4:4; Efez. 2:2; Łuk. 4:6,7). Jego królestwo ma trzy działy, poprzez które on jako nie¬widzialna istota utrzymuje rodzaj ludzki w poddaniu sobie: (1) fałszywe religie, (2) uciskające rządy oraz (3) grabieżczą arystokrację. Jak potwierdza cała historia, jego panowanie jest naprawdę złe. okrutnie traktuje on rodzinę ludzką, swych zaślepionych i zwiedzionych poddanych: oszukuje i trapi przez błąd; przez grzech deprawuje fizycznie, umysłowo, moralnie i religijnie; zubaża przez złe warunki na ziemi, będącej w stanie klątwy; zwodzi przez swych upadłych aniołów, jego towarzyszy w złem; zabija przez proces śmierci; niszczy przez stan śmierci; tyranizuje przez uciskające rządy; upadla przez fałszywe religie; wykorzystuje przez grabieżczą arystokrację; przez wojny pustoszy ich domy i ziemie oraz morduje w wielkiej liczbie; dotyka przez głód, zarazy, fale przypływowe, tornada, wulkany, trzęsienia ziemi, upał, zimno, powodzie i susze; zniewala prześladowaniem sprawiedliwych i wynoszeniem nikczemników. Pismo Święte słusznie nazywa go gwałtownikiem i poborcą Jednak dni jego królestwa są policzone.

Jak widzisz, Jezus ma bardzo dużą pracę do wykonania, na ziemi i sukcesywnie tę pracę wykonuje, nie ma już arystokracji, królów ta pozostałość to marionetki, nie maja nic do powiedzenia, jak wszystko Jezus uporządkuje, to zacznie szczepić i budować jak Izajasz mówi.

Cytat:
Nike, gdy Jezus przyjdzie to "ujrzy go każde oko" (Obj.1:7).


A co z tekstem "jak złodziej w nocy"?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-02-07, 03:15   

nike napisał/a:
Jak ty sobie to pochwycenie wyobrażasz?


Nike, przecież sam Jezus powiedział, że jeden będzie wzięty drugi zostawiony.
Werset chyba znasz ;-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Datsun 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2016-02-07, 16:57   

nike napisał/a:

Jak ty sobie to pochwycenie wyobrażasz?
Oglądałam nie tak dawno film, samolot leciał pełen ludzi, a tu ciach pilot zniknął a ubranie na krześle zostało, matka zniknęła a dzieci zostały, to byl horror, czy w taki sposób miłościwy Bóg będzie pochwycał do nieba wierzących?

Oglądałem ten film i stwierdziłem, że jest beznadziejny i tyle ;-)
Pytasz, więc odpowiem: skrócie według mnie wyglądać to będzie tak.
Pan Jezus przyjdzie ze swoim Królestwem na ziemię, Nową Jerozolimą. W tym czasie nastąpi zmartwychwstanie kościoła oraz pochwycenie do miasta żyjących uczniów Jezusa.
Tak więc w tym czasie Królestwo Boże będzie na ziemi i w nim Pan, oblubienica i wszyscy zaproszeni na wesele. Na zewnątrz zaś w ciemnościach, które w tym czasie na ziemi nastąpią pozostaną niewierzący i wszyscy niezbawieni. Niedługo potem królowie ziemi oraz ich wojska wyruszą na wojnę z Królestwem Bożym (Nową Jerozolimą), czyli tzw. wojnę armageddonu. Później kolejne wydarzenia, jak koniec świata i sąd nad umarłymi.
Ważne aby te różne wydarzenia chronologicznie ułożyć w całość. Stosowne teksty z Biblii chętnie podam.

nike napisał/a:

Jesteś pewien,że Jezus przyjdzie w ciele? Sam wiesz dobrze,że z mety by go drugi raz ukrzyżowali, to po pierwsze,

Gdyby mieli taką możliwość to pewnie tak, ale nie będzie takiej możliwości. Przyjdzie widzialnie, bo tak jest napisane:
Dz.Ap. 1:11
11. I rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.
(BW)

nike napisał/a:

po drugie, gdzie jest napisane,że jak przyjdzie zacznie rządzić?

A choćby i tutaj:
Mat. 25:31-32
31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.
32. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
(BW)
2 Tes. 1:6-10
6. Gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
7. A wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
8. W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
9. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10. Gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
(BW)


nike napisał/a:

Jak widzisz, Jezus ma bardzo dużą pracę do wykonania, na ziemi i sukcesywnie tę pracę wykonuje, nie ma już arystokracji, królów ta pozostałość to marionetki, nie maja nic do powiedzenia, jak wszystko Jezus uporządkuje, to zacznie szczepić i budować jak Izajasz mówi.

Dzieło jakie Pan Jezus wykonuje na ziemi to gromadzenie kościoła. Arystokracja jest, królowie są itd. Nike, moja droga czasami widzisz więcej niż jest w rzeczywistości... :)

nike napisał/a:

Cytat:
Nike, gdy Jezus przyjdzie to "ujrzy go każde oko" (Obj.1:7).


A co z tekstem "jak złodziej w nocy"?

Pan Jezus przyjdzie zaskakując wszystkich oprócz tych co czuwają. Nie widzę żadnej sprzeczności.
_________________
Jesteś lub byłeś kiedyś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14