FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest bratem Jezusa?
Autor Wiadomość
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-02-16, 08:47   Kto jest bratem Jezusa?

ŚJ uważają,że braćmi Jezusa jest tylko 144000.
Kto dzisiaj jest bratem Jezusa?''Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką''. (Mt 12:46-50)Czy 2 owce czynią wolę Jezusa?Raczej odpowiedzą,że tak. Zatem,jeżeli pełnimy Jego wolę to mamy zaszczyt tak być nazwanymi przez Jezusa. Oni jednak twierdzą,że nimi nie są(2 owce).

Hebr.2:11''Gdyż zarówno uświęcający, jak i uświęcani, wszyscy pochodzą od jednego i z tego powodu nie wstydzi się on nazywać ich „braćmi”, 12 gdy mówi: „Będę oznajmiał twe imię swoim braciom''. Hebr2:17'' Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu.''
Wszyscy pochodzimy od jednego-Jezusa,dlatego Jezus nie wstydzi sie nazywac ich braćmi.Czy 2 owce nie pochodzą od Jezusa,skoro nie są Jego braćmi?

„Wy bowiem, którzyście przez chrzest zanurzyli się w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie istnieje odtąd Żyd ani Grek, nie istnieje niewolnik ani wolny, nie istnieje mężczyzna i kobieta – wy wszyscy bowiem stanowicie jedność w Chrystusie Jezusie. A jeżeli należycie do Chrystusa, to jesteście potomstwem Abrahama i – zgodnie z daną obietnicą – spadkobiercami.” (Gal.3,26-29).

Ef 2:18'' ponieważ przez niego my, oba ludy, mamy przystęp do Ojca dzięki jednemu duchowi.
19 Z całą pewnością więc nie jesteście już obcymi ani osiadłymi przybyszami, lecz jesteście współobywatelami świętych oraz domownikami Boga''.
Rzy.8:29 ponieważ tych, których najpierw uznał,tych też z góry wyznaczył+ do odwzorowania według obrazu jego Syna, aby on był pierworodnym pośród wielu braci.''
Hebr2:11''Gdyż zarówno uświęcający, jak i uświęcani, wszyscy pochodzą od jednego+ i z tego powodu nie wstydzi się on nazywać ich „braćmi” Czy zatem uważasz ,że Jezus może nazwać Cię swoim bratem,jeżeli pełnisz Jego wolę?

https://www.jw.org/pl/pub...raci-chrystusa/

5 Na początku trzeciej dekady XX wieku Jehowa pomógł swemu ludowi jeszcze lepiej zrozumieć tę przypowieść. W Strażnicy z 15 października 1923 roku potwierdzono, że „Synem Człowieczym” jest Jezus. Zarazem jednak przedstawiono rozsądne argumenty biblijne przemawiające za zawężeniem grona braci Chrystusa jedynie do tych, którzy mają panować z nim w niebie.
. Ci, których nazywa on ‛swoimi braćmi’, to namaszczeni duchem mężczyźni i kobiety mający panować z Chrystusem z nieba''.

Kto Waszym zdaniem jest bratem Jezusa?Czy Ci co pełnia Jego wolę,nie są Jego bracmi bo są 2 owcami?To by zaprzeczało słowom Jezusa.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2016-02-16, 10:31   

Robson napisał/a:
ŚJ uważają,że braćmi Jezusa jest tylko 144000.
Kto dzisiaj jest bratem Jezusa?''Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką''. (Mt 12:46-50)Czy 2 owce czynią wolę Jezusa?Raczej odpowiedzą,że tak. Zatem,jeżeli pełnimy Jego wolę to mamy zaszczyt tak być nazwanymi przez Jezusa. Oni jednak twierdzą,że nimi nie są(2 owce).

Warto mieć zawsze na uwadze, do kogo bezpośrednio Jezus zwraca się, a dwa tysiące lat temu, na kogo Jezus wskazał "oto bracia i siostry moje"? Na swoich uczni, a to z nich z tych uczni została wybrana klasa Oblubienicy Pańskiej, nie z nas.
My w Tysiącleciu będziemy dziećmi Jezusa i Jego Małżonki.

Jeżeli chodzi o "drugie owce" to ja za drugie owce uważam cały rodzaj ludzki, który zostanie przyprowadzony w Tysiącleciu do Boga i stanie się ten rodzaj dziećmi Jezusa i Oblubienicy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 10:52   

nike napisał/a:
Warto mieć zawsze na uwadze, do kogo bezpośrednio Jezus zwraca się, a dwa tysiące lat temu, na kogo Jezus wskazał "oto bracia i siostry moje"? Na swoich uczni,


Tam nie byli tylko Jego uczniowie ,a słowa swoje skierował do wszystkich zgromadzonych

"Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: "Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie". 33 Odpowiedział im: "Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi?" 34 I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: "Oto moja matka i moi bracia. 35 Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką".Mk.3

Wolą Ojca jest
"To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" (Mt 17,1-9) :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2016-02-16, 11:30   

Cytat:
Tam nie byli tylko Jego uczniowie ,a słowa swoje skierował do wszystkich zgromadzonych

A czy wszyscy zgromadzeni byli naśladowcami Jezusa i czynili wolę Boga?, Przecież ci sami ludzie krzyczeli ukrzyżuj go , często przychodzili, słuchać Jezusa bo mogli sobie pojeść, nie pomyślałaś o tym?
Ilu z tych słuchających żydów się ostało? Większa część naśladujących Jezusa to poganie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 11:44   

nike napisał/a:
A czy wszyscy zgromadzeni byli naśladowcami Jezusa i czynili wolę Boga?


Akurat w tamtym czasie robili dokładnie to co było wolą Ojca ,słuchali Jezusa...cała nauka nie została
jeszcze wyłożona i było to przed śmiercią krzyżową która w pełni ukazała Jego drogę...
Dla poparcia swoich słów że wolą Ojca było w tamtym czasie słuchanie Syna przytoczę inny fragment:

"Miała ona siostrę imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: “Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”. A Pan jej odpowiedział: “Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.Łk 10,38-42

Tylko słuchała, jeszcze niczego nie uczyniła ,nie porzuciła nie poszła za Panem a jednak Jezus ją chwali :) Robiła dokładnie to czego chciał Bóg w tamtym czasie -słuchała
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2016-02-16, 11:55   

Tak, ale ja pytałam o ten tłum w dolinie, o którym nadmieniłaś. Akurat rodzina Szymona trędowatego, była oddana Jezusowi i ja wierzę,że oni mogą być nazwani Jego braćmi, ale ten TŁUM???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 11:59   

Nie wiemy jakie były dalsze losy każdego z tego tłumu ,lecz w tamtej akurat chwili wypełniali wolę Ojca
i dlatego Jezus wskazuje na nich mówiąc że są Mu "braćmi i siostrami"... :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 16:06   

1.Oblubienica to kosciol(wszysycy nasladowcy Jezusa)
po ktory przyjdzie Pan Jezus.A nie jacys wybrani Zydzi.
Czy tez jacys wybranci z org SJ :roll:

2.Bracmi i siostrami Jezusa sa wszysc ci ktorzy
czyni Jego wole.Czyli swieci ktorzy maja
wiare i przestrzegaja przykazan.

3.Kiedy Zydzi(jako wieszkosc) odrzucili Jezusa
Bog pozwolil na Jego ukrzyzowanie
ale tych co potem sie tez
nie nawrocili czeka
wielka kara.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-02-16, 18:04   

Tu nie chodzi tylko o to do kogo wypowiedział słowa Jezus.To były tłumy.Jezus podał warunek.''Ten kto pełni wolę mojego ojca''.Czy 2 owce nie pełnią woli Ojca?Czy ze słów Jezusa o pełnieniu woli wynika,że te słowa kierował tylko do garstki wybranych?Jezus mówi ,,tylko ten'',a nie Ci lub jacyś wybrani.''Tylko ten'' odnosi sie do każdego z nas.Każdy z nas może pełnić wole Ojca lub nie.
Dlaczego mówicie do mnie: "Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?" (Łk 6:46).
"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios;
lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." (Mt 7:21).

Pełnic wolę to nie, jak wiemy nie tylko słuchanie,ale wprowadzaniem tego w życie.Czy 2 owce nie są wykonawcami słów Ojca i Jezusa?Jeżeli są to Jezus nazywa ich swoimi braćmi.cZY UWAŻACIE,że 2 owce u ŚJ nie są braćmi Jezusa skoro wypełniają Jego wolę?Jak to sie ma do słów Jezusa mówiących,kto jest jego braćmi?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 18:20   

Drugie owce to tez lud Bozy/kosciol/Izrael.
Tez pelnia wole Ojca.Jedna nadzieja,Jeden Lud Bozy.
Ewangelia,Biblia,jest "kierowana" do wszystkich ludzi.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-16, 18:27   

Robson napisał/a:
Czy 2 owce nie są wykonawcami słów Ojca i Jezusa


Drugie owce czyli kto??
Ja tylko widzę jeden podział owieczek w Piśmie

"Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan". Dz 13.46
Rz 1.16 "Bo ja nic wstydzę się Ewangelii, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka".
Rz 10.12 "Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich (...)"
Ef 2,18-20 "Bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca. A więc nie jesteście już obcymi "

Jedyny podział na owce to tylko Żyd i poganin...
No ale jak piszą apostołowie ten kto jest Chrystusowy jest z Nim jedno w jednym ciele(przyobleczeni w Chrystusa)
Tak jak piszesz każdy kto pełni wolę Ojca jest bratem i siostrą Jezusa czy to Żyd czy poganin, a teraz są jedno :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2016-02-18, 11:51   

Olus napisał/a:
1.Oblubienica to kosciol(wszysycy nasladowcy Jezusa)
po ktory przyjdzie Pan Jezus.A nie jacys wybrani Zydzi.
Czy tez jacys wybranci z org SJ :roll:

Nie tylko wybrani Żydzi, ale tez poganie od Korneliusza.
Olus napisał/a:
2.Bracmi i siostrami Jezusa sa wszysc ci ktorzy
czyni Jego wole.Czyli swieci ktorzy maja
wiare i przestrzegaja przykazan.

A kto będzie dziećmi JEGO?
Czy ty Olus i oczywiście ja, my, możemy rościć sobie pretensje taką, albo podobną jak ci wszyscy pierwsi chrześcijanie, rzucani na arenach na pożarcie zwierząt dzikich? Czy my czasami nie nie idziemy za wysoko w naszej pysze?
Hus, Sawanorola, Apostolowie, Wiklif, Zwinglij i wielu innych, prawdziwych dzieci JHWH TO BYLI BRACIA JEZUSA PANA PRAWDZIWI BRACIA, BO ZA I DLA NIEGO UMIERALI.
My jedynie pragniemy być dobrzy, ale niech tylko zostanie zagrożone nasze życie JAK POSTAPIMY? Niech każdy sam sobie odpowie.
Dziękujmy Bogu Najwyższemu,ze chce żebyśmy byli dziećmi JEZUSA I JEGO MAŁŻONKI.
Olus napisał/a:
3.Kiedy Zydzi(jako wieszkosc) odrzucili Jezusa
Bog pozwolil na Jego ukrzyzowanie

Czy by odrzucili, czy nie odrzucili, Bóg zaplanował plan zbawienia już na początku.
Robson napisał/a:
.Czy 2 owce nie pełnią woli Ojca?

Pełnią, ale nie tak jak pelnili te wole bracia Jezusa [duchowni]
Robson napisał/a:
Czy ze słów Jezusa o pełnieniu woli wynika,że te słowa kierował tylko do garstki wybranych?

Tak bo 144000 to jest garstka.
Robson napisał/a:
Każdy z nas może pełnić wole Ojca lub nie.

Oczywiście, każdy w swoim rzędzie.
Robson napisał/a:
Dlaczego mówicie do mnie: "Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?" (Łk 6:46).
"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios;
lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." (Mt 7:21).

Tutaj odpowiedziałes sobie sam i podsumowaleś temat.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-18, 17:05   

Cytat:
Nie tylko wybrani Żydzi, ale tez poganie od Korneliusza.

A np poganie z polski juz nie ?>>
Cytat:
Dziękujmy Bogu Najwyższemu,ze chce żebyśmy byli dziećmi JEZUSA I JEGO MAŁŻONKI.

To jestem/moge byc tym bratem ? :)
Cytat:
Pełnią, ale nie tak jak pelnili te wole bracia Jezusa [duchowni]

bracia duchowni?
Cytat:
Tak bo 144000 to jest garstka.

Ewangelias jest tez dla nas/do nas.
Liczbe mozna interpretowac symbolicznie..
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-02-18, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-18, 17:09   

Olus napisał/a:

To jestem/moge byc tym braem ? :)

Jesteś dzieckiem Bożym przybranym więc i jesteś bratem przybranym Jezusa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13