FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sen smierci
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-02-20, 19:38   

Iwona napisał/a:
Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Piszę jak jest. Nie widzicie różnicy między wniebowstąpieniem a wniebowzięciem


Osoby, które umarły nie żyją tak jest napisane w Biblii.
Terminologia wasza mnie nie obchodzi.

Pokaż mi


Ty potrafisz rozwalić człowieka :lol:
Zobacz na cmentarz wszyscy leżą w grobach nikt nie zmartwychwstał.
Duszyczkom w niebie nie jest potrzebne wzbudzenie z grobu, ponieważ są szczęśliwe w niebie prawda Iwonko
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-20, 21:23   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Piszę jak jest. Nie widzicie różnicy między wniebowstąpieniem a wniebowzięciem


Osoby, które umarły nie żyją tak jest napisane w Biblii.
Terminologia wasza mnie nie obchodzi.

Pokaż mi


Ty potrafisz rozwalić człowieka :lol:
Zobacz na cmentarz wszyscy leżą w grobach nikt nie zmartwychwstał.
Duszyczkom w niebie nie jest potrzebne wzbudzenie z grobu, ponieważ są szczęśliwe w niebie prawda Iwonko

Pokaż cytat z Biblii.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-02-20, 21:30   

Iwona napisał/a:
Pokaż cytat z Biblii.


Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-20, 22:28   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Pokaż cytat z Biblii.


Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie.

Dlaczego więc np. faryzeusze (tak wiem - nie są dobrym przykładem ale przyszli mi na myśl) wierzyli w nieśmiertelność duszy o czym zresztą pisał Flawiusz a św. Paweł nie zwalczał tego poglądu? Gdyby nie uznawał nieśmiertelności duszy to pewnie o tym coś by napisał.

„Ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego (...) i głosem donośnym wołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy (...). I dano każdemu z nich białą szatę” (Ap 6:9)

Zacytowałeś słowa z Księgi Koheleta. Nie na Kohelecie kończy się Objawienie.

Znalazłam bardzo fajny fragment: "Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. 22 Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca. Co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. 23 Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, 24 pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne." (Flp 1,21-24)

Dla mnie naukę o nieśmiertelności duszy pięknie ukazuje przypowieść o bogaczu i ubogim Łazarzu: "19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»". (Łk 16, 19-31)

Słowa, które Jezus skierował do łotra też świadczą o nieśmiertelności duszy
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-21, 13:45   

Cytat:
Znalazłam bardzo fajny fragment: "Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. 22 Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca. Co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. 23 Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, 24 pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne." (Flp 1,21-24)

Nie ma tu mowy funkcjonowaniu/zyciu jako duch.
Pawel dobrze znal nauke Tanachu i wiedzial
ze pierwsza rzecza ktora zobaczy
po wzbudzeniu bedzie poworot
Chrystusa.Zmarli czasu nie licza.

"Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem." 1 Tes 4,16-17

Cytat:
„Ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego (...) i głosem donośnym wołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy (...). I dano każdemu z nich białą szatę” (Ap 6:9)

O!to w niebie maja niebianska garderobe i jest nawet gadajacy oltarz :D
Iwonko apokalipsa jest spisana jezykiem symbolicznym.
Poza tym zmarli tam nie spiewaja piesni Bogu itd.
Jezus mowi im odpocznijcie i to jest zgodne
z doktryna snu ktorej sam Jezus nauczal.

„I rzekł [Bóg]: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi.”
Rdz 4,10


Czy krew ma glos i moze wolac ? :-D

Cytat:
Dla mnie naukę o nieśmiertelności duszy pięknie ukazuje przypowieść o bogaczu i ubogim Łazarzu: "19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»". (Łk 16, 19-31)


Iwonko PRZECIEZ TO JEST PRZYPOWIESC.
I jej literalna interpretacja prowadzi do
takich absurdow ze szkoda gadac ;-)

Cytat:
Słowa, które Jezus skierował do łotra też świadczą o nieśmiertelności duszy

Wlasnie ze nie :) Bo nawet Jezus nie byl "dzisiaj" w raju.
Po zmartwychstaniu powiedzial ze w niebie nie byl.
A oddal dusze/tchnienie Bogu na krzyzu.

Cytat:
Dlaczego więc np. faryzeusze (tak wiem - nie są dobrym przykładem ale przyszli mi na myśl) wierzyli w nieśmiertelność duszy o czym zresztą pisał Flawiusz a św. Paweł nie zwalczał tego poglądu? Gdyby nie uznawał nieśmiertelności duszy to pewnie o tym coś by napisał.


Jezus ostrzegal przed nauka faryzejska i saudycejska.
Wierzeyli nawet w reinkarnacje..Pawel glosil nauke
z Tanachu a ona mowi o snie duszy.Tego samego
nauczal Jezus.Nie ma sprzecznosci.

Cytat:
Zacytowałeś słowa z Księgi Koheleta. Nie na Kohelecie kończy się Objawienie.

Nowy Testament tez naucza o snie duszy.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-21, 14:13   

Olus:
Cytat:
Nie ma tu mowy funkcjonowaniu/zyciu jako duch.
Pawel dobrze znal nauke Tanachu i wiedzial
ze pierwsza rzecza ktora zobaczy
po wzbudzeniu bedzie poworot
Chrystusa.Zmarli czasu nie licza.

"Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem." 1 Tes 4,16-17

Dlaczego więc umrzeć to zysk?
Zawsze czyli wiecznie

Cytat:
O!to w niebie maja niebianska garderobe i jest nawet gadajacy oltarz :D
Iwonko apokalipsa jest spisana jezykiem symbolicznym.
Poza tym zmarli tam nie spiewaja piesni Bogu itd.
Jezus mowi im odpocznijcie i to jest zgodne
z doktryna snu ktorej sam Jezus nauczal.

„I rzekł [Bóg]: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi.”
Rdz 4,10

Czy krew ma glos i moze wolac ? :-D

No ale to jest odpoczynek. Wielbienie Boga jest radością. I nie wyobrażam sobie większego szczęścia tu na ziemi niż wielbić Boga, przyjmować Go do serca. To jest tu, w tym życiu takie piękne. A jakże piękne będzie w życiu przyszłym gdy staniemy przy Nim? Sądzę, że rzeczywistość przerośnie nawet moją wyobraźnię co do tego stanu. To będzie takie piękne. To nie jest męczące. To sprawia przyjemność ogromną.

Cytat:
Iwonko PRZECIEZ TO JEST PRZYPOWIESC.
I jej literalna interpretacja prowadzi do
takich absurdow ze szkoda gadac ;-)

W jednym miejscu w Biblii mówicie, że trzeba dosłownie dany fragment rozumieć a w drugim miejscu, że tłumaczenie dosłowne to jest jakiś absurd. Tego nie rozumiem. Jedno jest pewne. Przypowieści w Nowym Testamencie nie są bez znaczenia i każda z nich posiada prawdę ponadczasową.

Cytat:
Wlasnie ze nie :) Bo nawet Jezus nie byl "dzisiaj" w raju.
Po zmartwychstaniu powiedzial ze w niebie nie byl.
A oddal dusze/tchnienie Bogu na krzyzu.

Piszę Tobie drogi Olusie dziś... - tak będę się do Ciebie od dziś się zwracać. Pytanie czy taki styl jest często spotykany? No i jak tego typu zdania są zapisywane w Biblii. Trzeba to sprawdzić. Pamiętaj, że wtedy żadnych przecinków ani kropek nie było, więc nie możesz przekreślać wersji: "mówię Ci, dzisiaj będziesz ze mną w raju". Zresztą gdyby taka wersja była prawdziwa czyli "zaprawdę powiadam ci dziś (i tu przecinek)" to jakie znaczenie ma tutaj słowo "dziś"? W tym przypadku nie ma znaczenia żadnego, a przynajmniej ja nie widzę. A jeśli według Ewangelisty to słowo nie miałoby znaczenia to tego słowa by nie zapisał.

Cytat:
Jezus ostrzegal przed nauka faryzejska i saudycejska.
Wierzeyli nawet w reinkarnacje..Pawel glosil nauke
z Tanachu a ona mowi o snie duszy.Tego samego
nauczal Jezus.Nie ma sprzecznosci.

A oni wierzyli tak jak i Żydzi w tamtych czasach.
Nie rozumiem o jakim śnie piszesz.

Cytat:
Nowy Testament tez naucza o snie duszy.

Proszę o tekst jeśli mogę
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 17:11   

Cytat:
Dlaczego więc umrzeć to zysk?

Bo poniekad od razu bedzie z Panem.
Zmarli spia,czasu nie licza..Po wzbudzeniu
(ktore bedzie mialo miejsce w czasie paruzji)
bedzie juz na zawsze z Panem.Spotkanie jak pisal
bedzie mialo miejsce dopiero po wzbudzeniu jak Jezus wroci.
Przeczytaj dokladnie CALY LIST.Tam chodzi meczenstwo,usynowienie,zmeczenie itd.


Masz pogladaj sobie wyklad tam to jest dosc dobrze wytlumaczone.
https://www.youtube.com/watch?v=pVUrL7D_xKI

Cytat:
To będzie takie piękne. To nie jest męczące. To sprawia przyjemność ogromną.

Tak bedzie pieknie ale dopiero po paruzji.

"Gdyby Pan nie był mi pomocą, Dawno leżałbym w krainie milczenia." Ps 94,17

"Bo po śmierci nie pamięta się o tobie, A w krainie umarłych któż cię wysławiać będzie?" Ps 6,6

"Umarli nie będą chwalili Pana, Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia." Ps 115,17

"Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego." Ps 146,4


Cytat:
W jednym miejscu w Biblii mówicie, że trzeba dosłownie dany fragment rozumieć a w drugim miejscu, że tłumaczenie dosłowne to jest jakiś absurd. Tego nie rozumiem. Jedno jest pewne. Przypowieści w Nowym Testamencie nie są bez znaczenia i każda z nich posiada prawdę ponadczasową.

Jezus tutaj powiedzial przypowiesc ktora nie uczy
o zyciu po smierci w niebie czy w piekle.Moral jest taki
ze ludzie uparci twkiacy w grzechu nie beda zwracali uwagi
na zadne ostrzezenia i nawet powstanie z martwych nie jest
wstanie zmienic ich postawy.Kazdy dostanie to na co "zasluzyl"
Cytat:

Piszę Tobie drogi Olusie dziś... - tak będę się do Ciebie od dziś się zwracać.

:mrgreen:
Cytat:
Pytanie czy taki styl jest często spotykany? No i jak tego typu zdania są zapisywane w Biblii. Trzeba to sprawdzić. Pamiętaj, że wtedy żadnych przecinków ani kropek nie było, więc nie możesz przekreślać wersji: "mówię Ci, dzisiaj będziesz ze mną w raju".

Nie musialem uzyc nawet argumentu przecinkowego ;-)
Wykazalem ci ze interpretacja katolicka jest sprezczna
z Pismem/ze slowami Jezusa ktory po zmartwychstaniu
powiedzial ze w niebie nie byl a wedlug waszej interpretacji
byl.A teraz co do przecinka podam ci przyklad i wytlumacze ocb.

(18) oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. (19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, (pwt 30:18)

Jezus po prostu zapewnil lotra wtedy(dzis) ze o nim "nie zapomni".

Cytat:
A oni wierzyli tak jak i Żydzi w tamtych czasach.

Oni wierzyli w renikarnacje? :shock: Nauczali inaczej niz Tanach?
Pawel nie glosil renkarnacji i zycia pozagrobowego..
Co ty wypisujesz :roll:

Cytat:
Proszę o tekst jeśli mogę



"Wejrzyj! Wysłuchaj mnie, Panie, Boże mój! Rozjaśnij oczy moje, abym nie zasnął snem śmierci!" Ps 13,4.

"A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On [Jezus] rzekł: Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi. I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła." Łk 8,52-53


"Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł" J 11,11-14



A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On [Jezus] rzekł: Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi. I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła. Łk 8,52-53.

"To wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my , którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie" 1 Tesaloniczan 4,15-18

"Wszyscy będziemy przemienieni, w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni" 1Kor.15:51-52


Wiecej razy powtarzac sie nie bede.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-23, 13:24   

Olus:
Cytat:
Bo poniekad od razu bedzie z Panem.
Zmarli spia,czasu nie licza..Po wzbudzeniu
(ktore bedzie mialo miejsce w czasie paruzji)
bedzie juz na zawsze z Panem.Spotkanie jak pisal
bedzie mialo miejsce dopiero po wzbudzeniu jak Jezus wroci.
Przeczytaj dokladnie CALY LIST.Tam chodzi meczenstwo,usynowienie,zmeczenie itd.


Masz pogladaj sobie wyklad tam to jest dosc dobrze wytlumaczone.
https://www.youtube.com/watch?v=pVUrL7D_xKI

Zawsze czyli po wszystkie dni. A jak np. tysiąc lat prześpimy to jest to jakie to jest życie wieczne?
Chyba, że życie wieczne nie zaczyna się tu i teraz ale np. za tysiąc lat.
Obejrzę ten link w wolnym czasie

Cytat:
Tak bedzie pieknie ale dopiero po paruzji.

"Gdyby Pan nie był mi pomocą, Dawno leżałbym w krainie milczenia." Ps 94,17

"Bo po śmierci nie pamięta się o tobie, A w krainie umarłych któż cię wysławiać będzie?" Ps 6,6

"Umarli nie będą chwalili Pana, Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia." Ps 115,17

"Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego." Ps 146,4

a tak poza tym to do ożywienia ciała potrzebna jest dusza

Cytat:
Jezus tutaj powiedzial przypowiesc ktora nie uczy
o zyciu po smierci w niebie czy w piekle.Moral jest taki
ze ludzie uparci twkiacy w grzechu nie beda zwracali uwagi
na zadne ostrzezenia i nawet powstanie z martwych nie jest
wstanie zmienic ich postawy.Kazdy dostanie to na co "zasluzyl"

No ja tu widzę, że uczy

Cytat:
Oni wierzyli w renikarnacje? :shock: Nauczali inaczej niz Tanach?
Pawel nie glosil renkarnacji i zycia pozagrobowego..
Co ty wypisujesz :roll:

a czy ja piszę o reinkarnacji?

Dalszą część skomentuję później bo teraz nie mam czasu
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-23, 17:59   

Iwona napisał/a:
a tak poza tym to do ożywienia ciała potrzebna jest dusza


Myślę Iwonko że do tego potrzebujemy jednak Ducha i to nie byle kogo,tylko Tego który ciało naszego Pana z martwych wzbudził .
Do tego potrzebna jest moc Ducha Bożego.
Jak zresztą podaje Pismo.

Iwona napisał/a:
Zawsze czyli po wszystkie dni. A jak np. tysiąc lat prześpimy to jest to jakie to jest życie wieczne?
Chyba, że życie wieczne nie zaczyna się tu i teraz ale np. za tysiąc lat.
Obejrzę ten link w wolnym czasie


Myślę że życie wieczne rozpoczynamy już teraz obecnie ,poprzez poznawanie Jezusa i Boga.
Ja widzę to tak: im bardziej poznajemy tym bardziej "rośnie w nas królestwo"(wypełniamy się Duchem św) :) Doskonaląc się poprzez przemianę swych myśli w Boże na tyle na ile je poznajemy.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-23, 23:07   

Iwona napisał/a:
Chyba, że życie wieczne nie zaczyna się tu i teraz ale np. za tysiąc lat.


Podalem ci werset ktory mowi
ze zbawieni spotkaja sie z Panem
dopiero w momencie paruzjii(powrotu Jezusa)
Teraz przyjmujesz zbawienie.Umierasz/zasypiasz a wzbudzona
do zycia zostaniesz dopiero jak Jezus wroci i wtedy spotykasz Pana.
To ze bedziesz zyc wiecznie nie oznacza ze nie zasniesz snem smierci.

Cytat:
a tak poza tym to do ożywienia ciała potrzebna jest dusza

Potrzebnie jest tchnienie ktore wraca do Boga.
Jezusa oddal tchnienie na krzyzu i jak sam powiedzial
w niebie nie byl.Rozumiesz?Poza tym te wersety nauczaja
ze po smierci czlowiek/dusza nie chwali Pana,W chwili smierci
gina wszystkie zamysly Jego i czlowiek tak jakby spi a nie "zyje" w niebie.

Cytat:
No ja tu widzę, że uczy


Sama powolalas sie wczesniej na Flawiusza
ktory mowil ze faryzeje wierzyli w niesmiertelnosc
duszy i zycie poza grobowe...Co nie oznacza ze Biblia
tego uczy czy Jezus tego nauczal.Bo nauka apostolka jak
i Tanachu naucza o snie smierci.Zmartwychaniu/wzbudzeniu
w czasie drugiego przyjscia Chrystusa.Wtedy bedzie nagroda badz kara.
Jezus odwololal sie ta przypowiescia do nieBiblijnych wierzen faryzeji
by im dac do myslenia jak bardzo bladza w swoich pogladach.
Pawel tez odwolywalsie do greckiej poezji by grecy lepiej mogli
go zrozumiec i poznac prawde.

Czy Abraham znajduje sie w niebie??Czy moze dalej jest martwy
i czeka na zmartwychstanie??Mateusz 22 mowi ze czeka na
zmartwychstanie wiec literalne intepretacje
tej PRZYPOWIESCI prowadza do sprzecznosci.
Poza tym wez ja cala LITERALNIE zinterpretuj
to takie bzdury wyjda ze az mozg trzeszczy.

Cytat:
a czy ja piszę o reinkarnacji?

Ja napisalem ze zydzi w tamtych czasach
wierzyli nawet w reinkarnacje.A ty odpisalas
A oni wierzyli tak jak i Żydzi w tamtych czasach.
Pawel w swoim nauczaniu ja "zwalczal" i nauczal doktryny snu smierci.

A co Jezus mowil o nauce Faryzeuszy
przeczytaj sobie w Mat 16,12.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14