FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
świadkowie Jehowy- traktowanie ludzi starszych
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-06-04, 21:12   

nike napisał/a:
Wysłuchałam i obejrzałam, jest to smutne co zobaczyłam, ale wiem,że takie rzeczy zdarzają się w zborach, może dlatego,ze nie jesteśmy doskonali, władza często uderza jak alkohol do mózgu.
Oczywiście, tak nie powinno być, ale niestety JEST.


Nike oni nie rozmawiają o filmiku tylko o tym:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2813.msg37844;topicseen#msg37844

Bartek jest tam zalogowany, natomiast ja czasem to forum czytam.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-06-04, 22:24   

Robert napisał/a:
Przykład kłamstwa Chłościńskiego, na swoim forum napisał:
Cytat:

Najpierw nich Tobie odpowie dlaczego podstępem zabrano mu (Cymerysowi) działkę


Jak myślisz, Bartek i wy wszyscy czytelnicy... PODSTĘPEM ZABRANO MU DZIAŁKĘ?
Mamy na szczęście jego wywiady (o dziwo też zamieszczone przez odstepców od ŚJ).
Sam Cymerys napisał:


Rzeczywiscie tu przegina pan Chłościński, jest to ewidentna manipulacja
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-06-04, 22:25   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Wysłuchałam i obejrzałam, jest to smutne co zobaczyłam, ale wiem,że takie rzeczy zdarzają się w zborach, może dlatego,ze nie jesteśmy doskonali, władza często uderza jak alkohol do mózgu.
Oczywiście, tak nie powinno być, ale niestety JEST.


Nike oni nie rozmawiają o filmiku tylko o tym:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2813.msg37844;topicseen#msg37844

Bartek jest tam zalogowany, natomiast ja czasem to forum czytam.


Tak, ale o tamtym filmiku też możemy porozmawiac bo mrozi krew w żyłach, naprawdę strasznie przykry
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-04, 22:46   

bartek212701 napisał/a:
Rzeczywiscie tu przegina pan Chłościński, jest to ewidentna manipulacja

Cóż. zapewne mi nie uwierzysz, ale... to nie jedna manipulacja.
Pan Chłościński (i nie tylko, ostatnio też Iza i Olek Kociemby!) wykorzystuje takie sytuacje, gdy ktoś ze ŚJ przegina, a zbór reaguje, by utrzymać jedność i spokój. Wtedy bierze stronę rzekomo pokrzywdzonych i oczernia ŚJ.
Zapytaj Chłościńskiego, jakimi zasadami ma kierować się zbór, aby utrzymać jedność i pokój? Czy sam wierzy, że jest coś takiego jak zbór chrześcijański? Czy w ogóle jest chrześcijaninem? Czy zasady Jezusa są dla niego wiążące? i itp.
Rozczarujesz się... :-(
Dlaczego się nie zapalają kontrolki, gdy ktoś taki aż takie rzeczy zarzuca przeciwko świadkom? ;-)
Pomijam to, że ludzie pokroju Chłościńskiego przyciągają sobie podobnych ludzi. Np. niejaki pan M na jego forum. Kombinuje dokumentami świadków, byleby źle o nich pisać :-D
To też można prosto wykazać. Tylko czy czytelnik zareaguje? Wątpię.
Jak przeczytałem na głos kilka postów z ich forum, to moje rybki w akwarium... zdechły a kot z kwikiem wyleciał z domu, natomiast pies wył przez dwa dni do księżyca,a moja żona przez trzy dni nie miała okresu :mrgreen:
Takie to szkodliwe... kurde... 8-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-06-04, 23:08   

Tak, rzeczywiście ja o filmiku mówię.
Jeżeli chodzi o działkę prywatną i sale królestwa, to najpierw powinniśmy znać dokładnie powód dla którego działka została przepisana, potem możemy cośkolwiek w tym temacie pisać.
Często jest tak,że bracia sami dobrowolnie przepisują swoje dobra na organizacje, czy ruchy wyznaniowe, a kiedy rezygnują z członkostwa , to roszczą pretensje do swoich dóbr, które za ich zgodą zmieniły właściciela.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-04, 23:30   

nike napisał/a:
Jeżeli chodzi o działkę prywatną i sale królestwa, to najpierw powinniśmy znać dokładnie powód dla którego działka została przepisana, potem możemy cośkolwiek w tym temacie pisać.

Sprawa jest oczywista :) Powodem były sprawy królestwa. Jakie mogły by być inne? I tak było przez wiele lat. Dopuki...

nike napisał/a:
Często jest tak,że bracia sami dobrowolnie przepisują swoje dobra na organizacje, czy ruchy wyznaniowe, a kiedy rezygnują z członkostwa , to roszczą pretensje do swoich dóbr, które za ich zgodą zmieniły właściciela.


W tym przypadku najciekawsze jest to, że chorobliwe urojenia, tak chorobliwe, spowodowały, że pojawiły się niesprawiedliwe podejrzenia, potem oskarżenia, następnie walka z pewnym bratem, potem wojna ze zborem i organizacją świadków.
Odstępcy chętnie wykorzystują takie sytuacje i będą wykorzystywać, gdyż... mają zupełnie inne cele niż faktyczna pomoc takim ludziom. Nie pomogą im w ogóle. Ale spreparują tylko 'dowód', aby zaszkodzić SJ.
Szkodników raczej nie brakuje. Co jakiś czas pojawia się taka fala. Kto, jak kto,ale z tego co widzę, świadkowie są najbardziej przygotowani na odstępstwo, herezje, rozłam, zakaz, zejście do podziemia, konspirację ;-)
Wiadomo, żyją w 'świecie', a ten świat wiadomo jaki i czym jest dla nich...
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-06-05, 11:37   

Robert napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Rzeczywiscie tu przegina pan Chłościński, jest to ewidentna manipulacja

Cóż. zapewne mi nie uwierzysz, ale... to nie jedna manipulacja.
Pan Chłościński (i nie tylko, ostatnio też Iza i Olek Kociemby!) wykorzystuje takie sytuacje, gdy ktoś ze ŚJ przegina, a zbór reaguje, by utrzymać jedność i spokój. Wtedy bierze stronę rzekomo pokrzywdzonych i oczernia ŚJ.
Zapytaj Chłościńskiego, jakimi zasadami ma kierować się zbór, aby utrzymać jedność i pokój? Czy sam wierzy, że jest coś takiego jak zbór chrześcijański? Czy w ogóle jest chrześcijaninem? Czy zasady Jezusa są dla niego wiążące? i itp.
Rozczarujesz się... :-(
Dlaczego się nie zapalają kontrolki, gdy ktoś taki aż takie rzeczy zarzuca przeciwko świadkom? ;-)
Pomijam to, że ludzie pokroju Chłościńskiego przyciągają sobie podobnych ludzi. Np. niejaki pan M na jego forum. Kombinuje dokumentami świadków, byleby źle o nich pisać :-D
To też można prosto wykazać. Tylko czy czytelnik zareaguje? Wątpię.
Jak przeczytałem na głos kilka postów z ich forum, to moje rybki w akwarium... zdechły a kot z kwikiem wyleciał z domu, natomiast pies wył przez dwa dni do księżyca,a moja żona przez trzy dni nie miała okresu :mrgreen:
Takie to szkodliwe... kurde... 8-)


Wiesz, napisałem o tym na forum świadkowiejehowywpolsce, ale mój wpis został USUNIĘTY, niestety gedeon ma w zwyczaju usuwac niewygodne wpisy. Teraz napisałem kolejny

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2813.15 a;e pewnie i tak zaraz zostanie wyrzucony...nie wiem czemu tak się dziwnie zachowują, czemu cięzko im odpowiedziec na pewne pytania, bo nawet nie arzuty

Cytat:
Przepraszam, ale dlaczego mój wpis został usunięty? :) Przeciez NIE ŁAMIE regulaminu.

Gedeon pisze, ze podstępnie zabrano działkę temu panu, a on sam stwierdza, ze ją dobrowolnie przepisał. Pytałem wiec (w usuniętym wpisie) czy to nie jest nadużycie ze strony gedeona. Gedeonie prosze nie usuwaj moich wpisów
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-06-05, 11:42   

Robert napisał/a:
W tym przypadku najciekawsze jest to, że chorobliwe urojenia, tak chorobliwe, spowodowały, że pojawiły się niesprawiedliwe podejrzenia, potem oskarżenia, następnie walka z pewnym bratem, potem wojna ze zborem i organizacją świadków.
Odstępcy chętnie wykorzystują takie sytuacje i będą wykorzystywać, gdyż... mają zupełnie inne cele niż faktyczna pomoc takim ludziom. Nie pomogą im w ogóle. Ale spreparują tylko 'dowód', aby zaszkodzić SJ.
Szkodników raczej nie brakuje. Co jakiś czas pojawia się taka fala. Kto, jak kto,ale z tego co widzę, świadkowie są najbardziej przygotowani na odstępstwo, herezje, rozłam, zakaz, zejście do podziemia, konspirację
Wiadomo, żyją w 'świecie', a ten świat wiadomo jaki i czym jest dla nich...


Wiesz, ja myślę, ze takie osoby jak p. Chłościński - same przeżywając w życiu tragedię - chcą naprawdę pomóc innym, którzy mają podobną sytuację. Dużo robi w swojej fundacji, drukują ulotki, pomagaja innym, tocza batalie sądowe. Nie robią tego przecież dla pieniędzy, chcą rzeczywiście pomagac. Nie wiem jednak, czy oni zastanawiają się nad tym, ze gdyby zaszkodzili tej religii, odebraliby miejsce ludziom, którym tam naprawdę jest dobrze i nie widzą dla siebie innej drogi.
Ludzie po prostu za bardzo skupiają się na sobie, zarówno p. Chłościński patrzy na śJ przez własny pryzmat, a Ty na nie-śJ (osoby takiej jak p. Chłościński) przez własny. Nie potraficie spojrzec na ludzi z ich własnej perspektywy, dlatego taki afront stawiacie. Żadna droga nie jest dobrą w tym wypadku.

Robert napisał/a:
moja żona przez trzy dni nie miała okresu

biedna :->
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-06-12, 16:43   

w tym temacie Chłosciński pisał,że działka została użyczona na okrśloną ilość czasu-30 lat,a nie darowizna na zawsze.Potem okazało się,że bez wiedzy Cymerysa dwóch braci przepisało ta działkę na Towarzystwo.Jeżeli bez jego wiedzy to chyba nie fair.Tak sie nie robi.
Robert,a Ty masz informacje bezpośrednio od Cymerysa czy też z drugiej ręki?
Proponuje prześledzić cały wątek na tamtym forum.
Co do pomocy,to niestety strasznie ona kuleje w zborach.Ta pomoc najlepiej wygląda tylko w publikacjach.Czytałem wiele wypowiedzi osób będących i byłych ŚJ,którzy narzekali na tą pomoc.Po prostu każdy jak tylko może to robi uniki.Bracia mówią,że zbór jest przede wszystkim po to,aby udzielać pomocy duchowej.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-12, 17:31   

Robson napisał/a:
w tym temacie Chłosciński pisał,że działka została użyczona na okrśloną ilość czasu-30 lat,a nie darowizna na zawsze.

Więc ktoś cię wprowadził w maliny. Kiedyś był zwyczaj, że nawet jak ktoś chciał NA ZAWSZE podarować działkę na cele religijne to... nie było jak, gdyż ŚJ nie istnieli formalnie (nie byli zalegalizowani).
Wtedy robiło się tzw. użyczenie na 30 lat. Użyczenia dokonano na czterech SJ (żeby uniknąć dwuznaczności i podejrzeń, tzw. 'słupy'). To użyczenie było z myślą, że po owym okresie użyczało się na kolejne 30 lat itd. Zaznaczam, że wtedy to była jedna działka na której mieszkał i Cymerys i na której wybudowano Salę Królestwa. Podział działki był umowny, ale nie formalny.
W przypadku Cymerysa użyczył na 30 lat ale wciąż był współwłaścicielem, oprócz tych czterech braci. Jednak zanim minął ten okres nastąpiła legalizacja ŚJ w Polsce.
Można było już nie 'użyczać' tylko dać w ramach darowizny ŚJ.
Jednak... jednak... zanim to się formalnie zrobiło należało działkę Cymerysa podzielić i odrolnić. Tak! Działka Cymerysa miała status rolnej i wszelkie budynki użyteczności publicznej nie mogły na niej stać (a przecież od lat stała na tej działce konkretna Sala, tylko, że w papierach miasta miała status (nie pamiętam), budynek gospodarczy czy jakoś podobnie.
Najpierw był wezwany geodeta do podziału działki na część Cymerysa i na drugą część mającej należeć do ŚJ. Cymerys na wszystko pozwolił i na wszystko się zgadzał. Geodeci i urzędnicy łazili po jego działce i dzielili za jego zgodą. Jednak... KTO pierwotnie miał być właścicielem tej drugiej działki, która miała być przepisana jako darowizna na SJ?
Zrozumiałe, że owi czterej, którzy wcześniej użyczali. I nie byłoby problemu, gdyby w międzyczasie Cymerys nie wszedł w konflikt z jednym z tych czterech. Niesłuszny zresztą i urojony. Kiedy Cymerys dostał papiery z geodezji i miasta, że dokonano podziału i właścicielami są pozostali czterej w tym ten skłócony z nim brat, wtedy w Cymerysa wlazł diabeł.
Ubzdurał sobie, że ten skłucony brat chce przejąć na prywatną własność tą działkę z Salą (tak! podejrzewał go, że chce wykolegować nawet SJ!). Oczywiście to była bzdura.
NIE MOŻNA BYŁO przekonać Cymerysa, że ta procedura, jest OK, że teraz ta czwórka może przepisać działkę na ŚJ itd.
Uparcie i slerotycznie twierdził, ze ten brat chce oszukać nie tylko SJ ale i jego, bo ona dał na ŚJ, on się poświęcił, on wykazał tyle dobrej woli itd.
Kiedy nawet ta działka został formalnie przepisana na ŚJ i ten skłócony brat zszedł z niej jako współwłaściciel, to Cymarys się nie uspokoił. Wciąż uważał, że tamten nie powinien byc starszym, ze powinno się go wykluczyć, ze to oszust itd. itd. itd.
Nie zadowoliło go to, że działka, zgodnie z jego oświadczeniem i wolą, trafiła jako własność do ŚJ.
Dlatego dopóki ten skłócony z nim brat wciąż jest SJ, doputy Cymerys nie będzie zadowolony. Ucieka się do zarzutów, oszczerstw czy nawet zagrywek poniżej pasa pod adresem tego brata. To nie w porządku. Nagłośnienie w mediach ma na celu wywołać wrażenie, że jakiż to on pokrzywdzony czy oszukany. Odstępcy, oczywiście żerują na takich sprawach, bo chcą ugryźć swoje. Wcale im nie zależy na Cymerysie tylko, żeby na 'jego' przykładzie wykazać jacy to ŚJ są źli.

Robson napisał/a:
Robert,a Ty masz informacje bezpośrednio od Cymerysa czy też z drugiej ręki?

Cymerysa znam osobiście :-)
Wybaczcie mu demencję starczą, może jakieś zaniki pamięci, starczą upartość itd.
Choć raczej to powinienem pisać do ŚJ, bo jego działania to raczej w nich uderzają krzywdząco.
Podejrzewam, że gdy ŚJ znajdą sobie inne miejsce na inna salę Kr. to mu ją tą działkę oddadzą i nawet nie mrugną okiem. Od kiedy to ŚJ chcą się głupio procesować, gdy ktoś im coś formalnie i oficjalnie dał? Za przeproszeniem, rzygać się wtedy chce od takich darowizn.
ŚJ chcą tylko w spokoju się spotykać w miejscu zwanym Salą Królestwa i tam uczyć się z Biblii.
Pomoc fizyczna dla Cymerysa była i cztery zbory Skarżyskie były gotowe jej udzielić. Tylko powiedz Cymerysowi, żeby otworzył drzwi braciom a nie traktował ich jako 'czyhających na jego działkę'.
Nawiasem mowiąc, nawet na Salę Kr. dziś działka się nie nadaje. nie spełnia wymogów, nie ma porządnego parkingu, a te kilka miejsc parkingowych przy sali i tak nie jest odpowiednia ze względu na zbyt dużą stromiznę. Dziś już nikt w takim miejscu sali by nie wybudował.
Takie są realia. Cymerys jest stary i głupi, za przeproszeniem. Pomyliło mu się komu chciał pomóc a od kogo chce pomocy...
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-06-13, 10:21   

I jak, wykluczono go?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-06-13, 12:09   

Tak to wygląda, jak bracia z głębokiego serca i oddaniem dla Pana oddają swoje dobra, tymczasowym wyznaniom, organizacjom religijnym często bez logicznego myślenia. Jak długo istniejemy tak było jest, nie powiem,że będzie, bo w Tysiącleciu takich głupot raczej robić nie będziemy, bo nie będzie komu zapisywać swych dóbr, których i tak mieć nie będziemy. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-06-17, 23:54   

nike napisał/a:
Tak to wygląda, jak bracia z głębokiego serca i oddaniem dla Pana oddają swoje dobra, tymczasowym wyznaniom, organizacjom religijnym często bez logicznego myślenia. Jak długo istniejemy tak było jest, nie powiem,że będzie, bo w Tysiącleciu takich głupot raczej robić nie będziemy, bo nie będzie komu zapisywać swych dóbr, których i tak mieć nie będziemy. :-D


Ty Nike według CK zginiesz w Armagedonie, ponieważ jak świadkiści mi mówili zostaliście na peronie, a wy Badacze zamiast wejść do tego pociągu stoicie w miejscu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
M 
WTS Archive


Potwierdzenie wizualne: 1914
Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 87
Skąd: Polska
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2016-06-18, 10:37   

Polecam nie wierzyć w ANI JEDNO słowo Roberta [Bobo]. Na naszym forum zarejestrował cztery różne konta i opowiadał historie wyssane z palca. Złapany za rękę na swym oszustwie (przyłapany z tym samym adresem IP, przeglądarką, systemem) wszystkiego się oczywiście wyparł, ale czego się spodziewać po osobie, która nie ma hamulców by okłamywać ludzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14