FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbór, którego bramy Hadesu nie przemogą a wielkie odstępstwo
Autor Wiadomość
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-31, 12:18   

nike napisał/a:
Listek napisał/a:
nike napisał/a:
Warto przypomnieć sobie ilu bylo w dzień PIĘĆDZIESIĄTNICY 120 osób


nike, proronuję przeczytać jeszcze Dzieje Apostolskie.

Dz 21:20 bug "Gdy to usłyszeli, chwalili Pana i powiedzieli: Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, a wszyscy gorliwie trzymają się prawa."

Jan ma rację.

Zauważ Listku co ja napisałam w swoim poście i zauważ lata o których pisałam.

Dziesięć dni po zabraniu Jezusa do nieba, odbyło się święto PIĘĆDZIESIĄTNICY ilu wtedy było wiernych uczni Jezusa na tym spotkaniu, przeczytaj sobie tutaj:

Dz.Ap.1:12-15 i dalej---jest tutaj mowa o spotkaniu w górnej sali po zabraniu Jezusa do nieba--- wiersz 15--- 120 osób,

Dz.Ap. 2:1--- Dzień Pięćdziesiątnicy

1) Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu.
Czy w Dzień Pięćdziesiątnicy było ich tysiące? tysiące to i owszem chodziło za Panem, bo chcieli za darmo się najeść, a potem krzyczeli ŚMIERĆ JEGO NA NAS I NA DZIATKI NASZE. Taka wiarę mieli.

Tekst które podałeś o tysiącach, to jest już zupełnie inny okres inne lata, zauważ jest już Paweł i otwarta droga dla pogan.

Ja się z tymi tekstami zgadzam, i wierzę,ze do Maluczkiego stadka weszło tysiące Żydów, ale nie sami Żydzi, ponieważ wchodzili tez poganie od 36 roku.

W piśmie jest wyraźnie napisane że Paweł został powołany do głoszenia poganom a Piotr Żydom [obrzezanym] !! Ale są ci co chcą pomniejszyć rolę Żydów w zbawieniu a wręcz ją wykluczyć i do takich należą ci co mają korzenie w Rzymie !!! A ja powtarzam nie ma zbawienia pogan bez zbawienia Żydów !!Za 8:23 nwt-pl ""Oto, co powiedział Jehowa Zastępów: 'W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów chwyci się, tak, uchwyci się skraju szaty męża, który jest Żydem, i powie: "Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg" ' "."
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-02, 15:04   

nike napisał/a:
Jeżeli chodzi o wybór z Izraela, przecież oni odrzucili Jezusa i skazali na ukrzyżowanie.
ci wszyscy uczniowie Jezusa którzy z nim chodzili na pewno są zaliczeni do klasy OBLUBIENICY, ale reszta to poganie są :-D

Warto przypomnieć sobie ilu bylo w dzień PIĘĆDZIESIĄTNICY 120 osób.


Każdy wierzący jest wewnętrznie Żydem.
Judasz też? :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-02, 15:11   

Jan Wiśniewski napisał/a:
nike napisał/a:
Listek napisał/a:
nike napisał/a:
Warto przypomnieć sobie ilu bylo w dzień PIĘĆDZIESIĄTNICY 120 osób


nike, proronuję przeczytać jeszcze Dzieje Apostolskie.

Dz 21:20 bug "Gdy to usłyszeli, chwalili Pana i powiedzieli: Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, a wszyscy gorliwie trzymają się prawa."

Jan ma rację.

Zauważ Listku co ja napisałam w swoim poście i zauważ lata o których pisałam.

Dziesięć dni po zabraniu Jezusa do nieba, odbyło się święto PIĘĆDZIESIĄTNICY ilu wtedy było wiernych uczni Jezusa na tym spotkaniu, przeczytaj sobie tutaj:

Dz.Ap.1:12-15 i dalej---jest tutaj mowa o spotkaniu w górnej sali po zabraniu Jezusa do nieba--- wiersz 15--- 120 osób,

Dz.Ap. 2:1--- Dzień Pięćdziesiątnicy

1) Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu.
Czy w Dzień Pięćdziesiątnicy było ich tysiące? tysiące to i owszem chodziło za Panem, bo chcieli za darmo się najeść, a potem krzyczeli ŚMIERĆ JEGO NA NAS I NA DZIATKI NASZE. Taka wiarę mieli.

Tekst które podałeś o tysiącach, to jest już zupełnie inny okres inne lata, zauważ jest już Paweł i otwarta droga dla pogan.

Ja się z tymi tekstami zgadzam, i wierzę,ze do Maluczkiego stadka weszło tysiące Żydów, ale nie sami Żydzi, ponieważ wchodzili tez poganie od 36 roku.

W piśmie jest wyraźnie napisane że Paweł został powołany do głoszenia poganom a Piotr Żydom [obrzezanym] !! Ale są ci co chcą pomniejszyć rolę Żydów w zbawieniu a wręcz ją wykluczyć i do takich należą ci co mają korzenie w Rzymie !!! A ja powtarzam nie ma zbawienia pogan bez zbawienia Żydów !!Za 8:23 nwt-pl ""Oto, co powiedział Jehowa Zastępów: 'W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów chwyci się, tak, uchwyci się skraju szaty męża, który jest Żydem, i powie: "Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg" ' "."


Czy Piotr nie został posłany do domu poganina korneliusza?
Czy Jezus nie nakazał wszystkim Apostołom
głosić i nauczać też innych narodów.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-02, 15:16   

Jan Wiśniewski napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Jan Wiśniewski napisał/a:
nike napisał/a:
Ja myślę,że Jezus mówiąc o zbudowaniu swojego KOŚCIOŁA, ZBORU, na opoce miał na myśli swoją OBLUBIENICĘ 144000, która składa się z wyjątkowych ludi z NOWEGO STWORZENIA SPŁODZONEGO z DUCHA ŚWIĘTEGO i tak ugruntowanego ZBORU żadne bramy HADESU nie zniszczą i nie zniszczyli, bo ta klasa ludu Bożego jest już poza zasłoną.

Po 12 tysięcy opieczętowanych z każdego plemienia w dniach ostatnich a co z tymi co żyli wcześniej w czasach Jezusa i później oraz przed Jezusem ?


z IZRAELA, a nie z kadego plemienia. Nie przekłamuj tego co napisane :)

Ja dobrze napisałem to ty przekłamujesz !! Izrael składa się z 12 plemion i są to plemiona Izraela tak jak są plemiona Słowian !
(4) I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich: (5) z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy, (6) z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy, (7) z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy, (8) z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.
(Apokalipsa (Objawienie) 7:1-17, Biblia Warszawska)



Minęło tyle czasu że prawie każdy słowianin
ma w sobie też trochę dna Żydowskiego
i nie tylko.Co ciekawe objawienie
mówi o dwunastu bramach
na któych są imionami
dwunastu pokoleń
synów Izraela.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13