FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddzielenie
Autor Wiadomość
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-09, 18:46   

Cytat:
Nawet więcej. Powiedział przecież: "Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych ale grzeszników". Myślę, że takiej postawy możemy i powinniśmy uczyć się od Niego. W końcu każdy z nas jest grzesznikiem. Mamy świadczyć innym miłość. A takie świadectwo miłości względem ludzi może być też świetnym sprawdzianem naszej autentyczności miłości do Boga


Świadczenie,głoszenie...to nie jest łączenie.
Każdy chrześcijanin póki żyje niestety
musi "obracać" się na tym świecie.
Pracować,kupować,żeglować..
Ale jeśli chodzi o przyjaźnie
z niewierzącymi,szydercami
mordercami..nie są dla nich.
Jezus z obłudnikami i resztą
się nie łączył jak to robią
dzisiejszy,sekty,kościoły.
Grzesznik który wierzy
w Jezusa,a niewierzący
grzesznik to wielka
różnica.Pokus lepiej
unikać...
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-22, 23:36   

Biblijne uzupełnienie tematu..

.
22 Będziecie strzec wszystkich moich ustaw i wszystkich moich wyroków i będziecie je wykonywać, aby was nie wypluła ziemia, do której was wprowadzam, abyście mieszkali w niej. 23 Nie będziecie postępować według obyczajów narodu, który wypędzam przed wami. Ponieważ wszystkie te rzeczy czynili, napełnili Mnie obrzydzeniem. 24 Dlatego powiedziałem wam: wy posiądziecie ich ziemię, Ja sam daję wam ją w dziedzictwo, ziemię opływającą w mleko i miód. Ja jestem Pan, Bóg wasz, który oddzieliłem was od innych narodów.

25 Będziecie odróżniać zwierzęta czyste od nieczystych, ptaki nieczyste od czystych. Nie będziecie plugawić siebie samych przez zwierzęta i ptaki ani przez wszystko, co się roi po ziemi, przez wszystko, co oddzieliłem od was jako nieczyste. 26 Będziecie dla Mnie święci, bo Ja jestem święty, Ja Pan, i oddzieliłem was od innych narodów, abyście byli moimi.
(Kapłańska 20)

13 Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu6, [bądźcie] trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu6 Jezusa Chrystusa. 14 [Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, 15 ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, 16 gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty7.(1 P 1 :13-15)

(17) Proszę was, bracia, byście strzegli się tych, którzy powodują rozłamy i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście. Odłączcie się od nich. (18) Tacy bowiem nie służą naszemu Panu Chrystusowi, lecz własnemu brzuchowi, a przyjemnymi i pochlebnymi słowami zwodzą serca prostych ludzi. (Rzymian 16:17-18)

18 Przede wszystkim słyszę - i po części wierzę - że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół. 19 Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani.(1 Kor 11:18-19)

14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo5. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:6
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
17 Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste
,
a Ja was przyjmę
18 i będę wam Ojcem,
a wy będziecie moimi synami i córkami -
mówi Pan wszechmogący.
(2 Kor 5:14-18)


Amen
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-26, 15:55   

Pastor Chuck Norris vs Tony Palmer
https://www.youtube.com/watch?v=IFldMT5NE9Y
 
     
Jaaqob

Potwierdzenie wizualne: 4
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 74
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2016-12-29, 23:17   

Ważne w tym temacie są dwa wersety, które chciałbym omówić:

Jana 17:15: "Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego."
Oraz:
Mateusza 5:16: "Niech wasze światło świeci przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre czyny i chwalili waszego Ojca, który jest w niebie."

Chrześcijanie lubią dzielić ludzi na dwie grupy - na "my" (czyli chrześcijanie, ściślej mówiąc członkowie ich wyznania) oraz świat (pogardliwie "światusy"). Taki podział poniekąd jest biblijny. Paweł też pisał na przykład o "tych, którzy są na zewnątrz (zboru chrześcijańskiego)" (1 Kor 5:13).
Wielu chrześcijan izoluje się od świata - kontakty towarzyskie ogranicza do minimum, trzyma jedynie z ludźmi ze zboru/grupy/kościoła. Czasem jedynie zapuszcza się wśród "bezbożników" by zebrać żniwo i zwerbować ludzi do swojej grupki.
Według mnie ta izolacja chrześcijan przed światem jest właśnie "stawianiem lampy pod kloszem" oraz próbą "ukrycia miasta położonego na górze". Nie wychodzimy do świata po to, być mu to co najlepsze... Nie świecimy wobec ludzi, bo zwyczajnie naszego światła nie widać. Nie jesteśmy w centrum uwagi, tylko gdzieś po bokach, uznawani za dziwaków.
To nie jest dobre!
Czy nie dużo lepiej świecić na imprezie, jako ktoś kto zna umiar, niż odmawiając wszystkim dookoła?
Czy nie lepiej świecić będąc postrzeganym jako osoba towarzyska, zabawna, pełna pozytywnej energii, niż osoba stroniąca od kontaktu "ze światem"?
Warto się nad tym zastanowić i zrobić coś w kierunku tego, aby "świecić wobec ludzi". Bo Jezus posłał nas do tego świata, jako przedstawicieli Królestwa Bożego. Mamy inspirować ludzi, mamy ich pociągać za sobą.
_________________
"Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa." (2 Tym 2:3)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-12-29, 23:36   

Jeżeli my całkowicie odsuniemy się od świata, to w jaki sposób i komu będziemy głosić Ewangelię, sami sobie?
Żyjemy miedzy ludźmi, mniej czy więcej zdegradowanymi i zawsze powinniśmy mieć na uwadze ,ze nasze życie poświęciliśmy na służbę Jezusowi i nie może zdarzyć się:

"Jak wpadniesz miedzy wrony musisz krakać jak i one"

Warto się siebie zapytać w takiej sytuacji Czy to a to będzie się podobało Bogu

Może to być bardzo dobry czas na głoszenie Ewangelii chociaż w kilku zdaniach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jaaqob

Potwierdzenie wizualne: 4
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 74
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2016-12-29, 23:40   

Nigdy nie powinniśmy próbować być lepsi od Jezusa...a on przecież jadał ze światusami, grzesznikami, prostytutkami...
Wcale nie przeszkadzało mu ich towarzystwo. Po prostu nie przejmował ich obyczajów, przyszedł im pomóc. A przecież alternatywnie mógł wybrać towarzystwo tych według Prawa nienagannych uczonych w Piśmie...
_________________
"Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa." (2 Tym 2:3)
Ostatnio zmieniony przez Jaaqob 2016-12-29, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-12-30, 00:25   

Zgadzam się, ale na pewno zawsze rozmowy kierował tak jak ON chciał.
Na weselu w Kanie, nie jest napisane,ze pił bez umiaru, a przecież wino zrobił z wody?
Ja uważam,ze właśnie przez ten cud Jezus wydał o sobie świadectwo.
Podobnie na pewno było jak gościł się z celnikami i innymi grzesznikami.

Łukasz 19---
rzekł do niego: Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu. (6) Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. (7) A wszyscy, widząc to, szemrali: Do grzesznika poszedł w gościnę. (8) Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie. (9) Na to Jezus rzekł do niego: Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. (10) Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-30, 00:30   

Cytat:
Nigdy nie powinni¶my próbowaæ byæ lepsi od Jezusa...a on przecie¿ jada³ ze ¶wiatusami, grzesznikami, prostytutkami...

Jakubie,ale nawróconymi grzesznikami.Nawrócona prostytutka przestaje być prostytutką.Oczywiście Pan Jezus przyszedł do chorych.Większość uczonych też potrzebowała lekarza.Nie wyobrażam sobie np Jezusa jedzącego z czynnymi wyznawcami molocha itd.Po prostu mamy nie miłować świata,ale na nim działać,pracować,nawracać itd.Z niektórymi ludźmi trzeba jakoś współpracować,ale przyjaźnie,braterstwo z takimi jest odradzana przez Boga.Przez jadanie itd z niektórymi utwierdzamy ich w przekonaniu,że wszystko z nimi ok.
 
     
Jaaqob

Potwierdzenie wizualne: 4
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 74
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2016-12-30, 00:51   

Wiadomo, że nie każde towarzystwo jest dla nas dobre, Paweł przestrzega, że "złe towarzystwo psuje dobre zwyczaje". ;)
_________________
"Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa." (2 Tym 2:3)
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-30, 01:01   

albo inaczej:z jakim przystajesz takim się stajesz ;)
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-02, 06:23   

Jedność w kościele
https://www.youtube.com/watch?v=fR77eKjS-ng
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14