FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Judasz-Syn zatracenia
Autor Wiadomość
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 22:15   

nike napisał/a:
Serdunio napisał/a:
Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia" (2 tes 2:2)

Ten tekst znam, piszesz wyżej,ze u Mateusza i stad moje pytanie do teksu u Mateusza. :-D
Tutaj nie chodzi o Judasza jako syna zatracenia, ale o syna zatracenia jako człowieka grzechu który już za czasów apostołów zaczął powstawać uważam,ze jest to PAPIESTWO.


Wiem,że nie chodzi o Judasza.Chodzi o to,że w Biblii nic nie jest przypadkowo.
I skoro Judasz został też tak nazwany,to ma to jakieś powiązania.
Warto się nad tym głębiej zastanowić..
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 23:25   

Być może, że ma powiązanie, Judasz chytry na pieniądze i papiestwo też chytre na pieniądze. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 23:34   

nike napisał/a:
Być może, że ma powiązanie, Judasz chytry na pieniądze i papiestwo też chytre na pieniądze. :-D


Z tym papiestwem może być coś na rzeczy.
Bo przecież to niby chrześcijaństwo tyle
że zdradzieckie i łase na mamonę.
Judasz nie był wyznawca Buddy..
Może jutro coś więcej...
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-01-21, 03:58   

Stephen Bohr - 09. Syn zatracenia (NAPISY PL) - Wielkie odstępstwa w Biblii
https://www.youtube.com/watch?v=HE0xIZSrK80
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-05-17, 11:08   

nike napisał/a:
Serdunio napisał/a:
Jakie były wady jednego z tych których wybrał Jezus?

Był łasy na pieniądze.
Wydaje mi się,że tutaj jest wykazana prawda o Jezusie Panu,że, nie patrzył na upadki, ludzi z którymi rozmawiał i których zachęcał do współpracy.
Jezus Pan doskonale znal charakter Judasza, ale go przyjął, do grona Apostołów, bo każdy ma prawo do naprawy.


30 srebrników to zbyt mała kwota żeby mogło tutaj chodzić tylko o pieniądze. Ja myślę raczej że to było tak że on liczył na to że Jezus będzie politykiem i zdobędzie świecką władzę nad Palestyną a zdradził go z zemst kiedy się rozczarował.

A co myślicie o tym tekście?

Cytat:
"Gdyby Jezus przepowiedział, kto go zdradzi i kto się go wyprze, czyż nie lękaliby się go jak Boga i nie bali się wyprzeć i zdradzić? uczniowie zdradzili Jezusa i wyparli się go nie troszcząc się wcale o niego (...) Jeżeli, narażony na knowania człowiek przeczuje je i wyzna to swym wrogom, ci porzucają swe zmysły i wystrzegają się ich. A zatem to, co się stało, stało się dlatego, że zostało przepowiedziane, bo to jest niemożliwe; jeśli więc się stało, to mamy dowód, że nie zostało zapowiedziane; jest bowiem rzeczą zupełnie niemożliwą, aby zdradzili i wyparli się ludzie, którzy zostali napomnieni. (...) Przepowiedział to jako Bóg, a więc przepowiednia musiała się całkowicie spełnić. A więc swych własnych uczniów i proroków, z którymi wspólnie spożywał posiłki, Bóg doprowadził do tego, że stali się bezbożnikami i zbrodniarzami, gdy tymczasem powinien wyświadczać dobrodziejstwa wszystkim ludziom, a zwłaszcza swym najbliższym towarzyszom. Nie zdarzyło się nigdy by zaproszony do stołu biesiadnik spiskował przeciw swemu gospodarzowi; czyż więc człowiek zasiadający przy jednym stole z Bogiem mógł knuć zdradę Bogu? I co jest jeszcze większą bzdurą, sam Bóg knował przeciwko swym współbiesiadnikom, czyniąc ich zdrajcami i bezbożnikami! "
Celsus (Contra Celsum 2,18-20)

Wobec przedstawionych poniżej dowodów jasne się dla nas stanie, że lud chrześcijański nienawidzi Judasza nie tyle nadaremnie, co niesprawiedliwie.

30 srebrników

"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" (Mt 27, 9 i n.). Po pierwsze, Mateusz poplątał proroctwa, gdyż u Jeremiasza nie ma zapowiedzi wspomnianej sceny (Jeremiasz mówi o kupnie pola, ale nie od garncarza i nie za 30, a za 17 srebrników — Jer 32, 6-9; zapewne pomieszał mu się Jeremiasz z Zachariaszem, gdyż to u tego drugiego możemy wyczytać: "I odważyli mi trzydzieści srebrników i wrzuciłem je do skarbony Domu Pańskiego." (11, 12 i nast.)). Po drugie: srebrniki wyszły z obiegu już trzysta lat przed Jezusem, jak pisze Pinchas Lapide: "...za czasów Jezusa znano złote i srebrne denary, asy podwójne i potrójne, selasy, miny, szekle, drachmy, podwójne drachmy — ale nie było monety czy waluty, która byłaby znana pod nazwą „srebrników". Już ponad trzysta lat wcześniej wyszły one z obiegu. Podobnie anachroniczne jest „odważanie" srebrników, które w czasach Zachariasza jeszcze było w zwyczaju, ale w czasach Jezusa dawno zostało zastąpione przez bite monety".

Śmierć Judasza

Według Ewangelii Judasz zginął na dwa różne sposoby. "O jednej pisze Mateusz, o drugiej czytamy w Dziejach Apostolskich. Mateusz dostrzegł zapowiedź śmierci zdrajcy Judasza w losie już wspomnianego zdrajcy Dawida, Achitofela, który się powiesił (2 Sam 17, 23). U Mateusza (27, 5) czytamy: "Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi oddalił się, potem poszedł i powiesił się.". W Dziejach Apostolskich Piotr zebranemu zborowi przedstawił śmierć Judasza inaczej: "Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, bo on zaliczał się do nas i miał udział w naszym posługiwaniu. Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy Pole Krwi" (Dz Ap 1, 16 i n.)." (Nie i Amen). Jeszcze okrutniejszą śmierć obmyślił Judaszowi Papiasz, Ojciec Kościoła żyjący w II w. Według niego "zdrajca tak się roztył, iż nie mógł tam, gdzie łatwo przejeżdżał wóz, przejść nawet z pochyloną głową. Z ciała Judasza wypływała ropa i wydostawało się robactwo, jego członek też się rozrósł ponad wszelką miarę, a miejscowość w której Judasz jokoby w nie dających się opisać cierpieniach dokonał żywota, była potem bezludna i ziemia tam nie rodziła. Aż po dziś dzień — pisze po z górą stu latach biskup Papiasz — nikt nie może przejść tamtędy bez zatykania sobie nosa. „Tyle bowiem wypłynęło z jego ciała na ziemię"" [ 1 ] Tak bardzo znienawidzono tę nieistniejącą postać, że obmyślono mu aż dwa rodzaje kaźni. Co więcej po dziś dzień w wielu miejscowościach Grecji w czasie procesji wielkopiątkowej z symbolicznymi marami Jezusa pali się ceremonialnie kukłę Judasza. Tak jest również w Polsce, choć obyczaj ten zamiera, jednak "w Pruchniku nad Sanem w Wielki Czwartek odbywa się, mające wielowiekową tradycję, „palenie Judasza". Główny aktor tej ceremonii — sędzia i oskarżyciel w jednej osobie — ciągnie odciętą od stryczka słomianą kukłę Judasza, którą zebrana gawiedź okłada kijami, potem ją pali, a resztki topi w rzece." [PAP, 12.04.2001]

Czy zdrajca może być sędzią?

Dlaczego Jezus przyrzekł, że cała Dwunastka (w której podówczas był Judasz, rzekomy zdrajca) zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela? Czy Jezus uznał, że Judasz może sądzić będąc jego zdrajcą? W ewangeliach Mateusza i Łukasza powiedziano, że Jezus wiedział wcześniej, że Judasz go zdradzi.


http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1033
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Ostatnio zmieniony przez Hansel1 2017-05-17, 11:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Al Makot 
Sola scriptura

Potwierdzenie wizualne: 69
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 15
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2017-05-20, 10:16   

Mam pytanie odnośnie Judasza a właściwie dwa nawet. To ważniejsze - czy Judasz miał wybór, zdradzić czy nie zdradzić i świadomie wybrał zdradzić? Jeśli miał wybór i wybrał zdradę to rodzi się właśnie to pytanie, co by było gdyby nie zdradził? I to mniej ważne Pan Jezus powiedział że wprawdzie Syn Człowieczy musi zostać zdradzony ale biada temu który to uczyni lepiej dla niego aby się w ogóle nie narodził. Judasz nie żyje, jego stan w tej chwili jest taki sam jak przed narodzeniem, po prostu nie istnieje, czy więc słowa "lepiej żeby się w ogóle nie narodził" znaczą że zmartwychwstanie i spotka go coś gorszego niż nieistnienie?
_________________
Nie bierzcie całego świata na poważnie i tak nie wyjdziecie stąd żywi.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-05-20, 15:27   

Hansel1 napisał/a:
30 srebrników to zbyt mała kwota żeby mogło tutaj chodzić tylko o pieniądze. Ja myślę raczej że to było tak że on liczył na to że Jezus będzie politykiem i zdobędzie świecką władzę nad Palestyną a zdradził go z zemst kiedy się rozczarował.

A co myślicie o tym tekście?

Słuszna racja, była to kwota za niewolnika.
Hansel1 napisał/a:
Gdyby Jezus przepowiedział, kto go zdradzi i kto się go wyprze, czyż nie lękaliby się go jak Boga i nie bali się wyprzeć i zdradzić?

Ja jednak myślę, że Jezus dobrze wiedział kto go zdradzi, powiedział dokładnie to w dniu kiedy jedli baranka.
Jeżeli chodzi o Mateusza „poplątanie” proroków, to nie Mateusz pomylił się tylko wina leży po stronie kopiarzy którzy przepisywali i tłumaczyli księgi.
Jeżeli chodzi o pomyłkę o Judaszu, nie ma żadnej jeden pisze o powieszeniu a drugi o o pęknięciu na wskutek powieszenia spadł i pękł, mogło tak przecież być.
To jest szukanie dziury w całym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-05-20, 15:33   

Al Makot napisał/a:
Mam pytanie odnośnie Judasza a właściwie dwa nawet. To ważniejsze - czy Judasz miał wybór, zdradzić czy nie zdradzić i świadomie wybrał zdradzić? Jeśli miał wybór i wybrał zdradę to rodzi się właśnie to pytanie, co by było gdyby nie zdradził?

Ja myślę,że mógł Jezusa nie zdradzić, czyli miał wyjście, był chytry na pieniądze.
Al Makot napisał/a:
I to mniej ważne Pan Jezus powiedział że wprawdzie Syn Człowieczy musi zostać zdradzony ale biada temu który to uczyni lepiej dla niego aby się w ogóle nie narodził.

Każdy z nas zostanie wzbudzony z grobu, bo to nam gwarantuje okup, natomiast Judasza, moze wzbudzenie z grobu nie objąć, bo zgrzeszył przeciwko DŚw.
Ja jednak nie jestem Bogiem, i nie będę Boga wyprzedzała.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13