FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mk 7:19
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-06-21, 19:01   Mk 7:19

bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. 20

Jak rozumiecie ten werset?
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-06-21, 20:32   Re: Mk 7:19

Olus napisał/a:
bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. 20

Jak rozumiecie ten werset?


Warto przeczytać cały rozdział o czym i z kim rozmawia Jezus, wszystko co zjadamy to wydalamy więc w jaki sposób ma być grzesznym pokarm?

Jedyne czego nie powinniśmy jeść/pić--- krwi zwierzęcej i tego powinniśmy przestrzegać.

Wszystkie inne pokarmy są dla ludzi do jedzenia, ale my ludzie też mamy rozum i powinniśmy go używać. Jednak nie powinniśmy od razu segregować, ten pokarm jest grzechem, tamten nie ma grzechu, BO JEZUS WSZYSTKIE POTRAWY OCZYŚCIŁ :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-06-22, 13:43   

Cytat:
Warto przeczytać cały rozdział o czym i z kim rozmawia Jezus, wszystko co zjadamy to wydalamy więc w jaki sposób ma być grzesznym pokarm?

W księdze kapłańskiej wyjaśniono dokładnie w jaki :-D
Cytat:
Jedyne czego nie powinniśmy jeść/pić--- krwi zwierzęcej i tego powinniśmy przestrzegać.

Będąc konsekwentna w swojej błędnej interpretacji musiałabyś
przyznać jak katolicy,że oczyścił też kaszanki,stejki itd.
O co był spór?inne przekłady?
Cytat:
Wszystkie inne pokarmy są dla ludzi do jedzenia, ale my ludzie też mamy rozum i powinniśmy go używać. Jednak nie powinniśmy od razu segregować, ten pokarm jest grzechem, tamten nie ma grzechu, BO JEZUS WSZYSTKIE POTRAWY OCZYŚCIŁ :-D

Według Boga nie wszystkie.
Rozum powinien być nastawiony za przykazaniami Ojca czy przeciw?
Czy mesjasz w którego wierzysz znosił Prawo swojego Ojca którego miał nauczać?
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-06-22, 19:37   

O jak profesor :-D

Olus napisał/a:

Cytat:
Warto przeczytać cały rozdział o czym i z kim rozmawia Jezus, wszystko co zjadamy to wydalamy więc w jaki sposób ma być grzesznym pokarm?

W księdze kapłańskiej wyjaśniono dokładnie w jaki :-D

A co z tekstem: Dz.Ap.10:13----
(13) I stał się głos do niego: Wstań Piotrze! rzeż, a jedz. (14) A Piotr rzekł: Żadną miarą, Panie! gdyżem nigdy nie jadł nic pospolitego albo nieczystego. (15) Tedy zasię powtóre stał się głos do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej tego za nieczyste. (16) A to się stało po trzykroć.?

Olus napisał/a:
Cytat:
Jedyne czego nie powinniśmy jeść/pić--- krwi zwierzęcej i tego powinniśmy przestrzegać.

Będąc konsekwentna w swojej błędnej interpretacji musiałabyś
przyznać jak katolicy,że oczyścił też kaszanki,stejki itd.
O co był spór?inne przekłady?

O krwi w tekście przez ciebie zacytowanym nic nie ma. Piotr miał zabijać zwierzątka i je zjadać, a nie pić z nich krew.

Olus napisał/a:
Cytat:
Wszystkie inne pokarmy są dla ludzi do jedzenia, ale my ludzie też mamy rozum i powinniśmy go używać. Jednak nie powinniśmy od razu segregować, ten pokarm jest grzechem, tamten nie ma grzechu, BO JEZUS WSZYSTKIE POTRAWY OCZYŚCIŁ :-D

Według Boga nie wszystkie.
Rozum powinien być nastawiony za przykazaniami Ojca czy przeciw?
Czy mesjasz w którego wierzysz znosił Prawo swojego Ojca którego miał nauczać?

Nie znosił, tylko oczyścił :

Co Bóg oczyścił, ty nie miej tego za nieczyste.


Jeżeli chodzi o rozum to po to go mamy żeby go używać, jeżeli ja wiem,że wieprzowina mi szkodzi, cukier mi szkodzi, biała maka mi szkodzi, to ja nie jem tego, ale nie znaczy,ze jak ja to ziem to grzeszę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-06-25, 01:25   

Cytat:

A co z tekstem: Dz.Ap.10:13----
(13) I stał się głos do niego: Wstań Piotrze! rzeż, a jedz. (14) A Piotr rzekł: Żadną miarą, Panie! gdyżem nigdy nie jadł nic pospolitego albo nieczystego. (15) Tedy zasię powtóre stał się głos do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej tego za nieczyste. (16) A to się stało po trzykroć.?

No widzisz Piotr pomimo,że znał naukę Jezusa po Jego śmierci dalej
nie jadła nieczystego ani nie twierdził,że Jezus oczyścił.
Wizja przedstawia oczyszczenie pogan
i tak to rozumiał też Piotr.
Cytat:
O krwi w tekście przez ciebie zacytowanym nic nie ma. Piotr miał zabijać zwierzątka i je zjadać, a nie pić z nich krew.

Tak bo Bóg to schizofrenik co mu się odmienia co jakiś czas i nagle przestało
mu przeszkadzać,że Jego lud się truje nieczystym jedzeniem :roll:
Piotr nie zabijał i nie zjadał nic nieczystego.
Ty wyskoczyłaś z krwią,a ja się odniosłem.
Cytat:
Nie znosił, tylko oczyścił :

Oczyścił w Twojej interpretacji oznacza to samo co zniósł :roll:
Czy zastanowiłaś się chwile do czego prowadzi Twoja interpretacja?
Ano robi z Jezusa fałszywego antymesjasza który znosił Prawo i obłudnika.
Jezus tam się odnosił do nieBiblijnej tradycji i czystości rąk,a nie znosił Prawo którego nauczał.
Cytat:
Co Bóg oczyścił, ty nie miej tego za nieczyste.

Nie mam.Sam jestem oczyszczonym poganinem.
Cytat:
Jeżeli chodzi o rozum to po to go mamy żeby go używać, jeżeli ja wiem,że wieprzowina mi szkodzi, cukier mi szkodzi, biała maka mi szkodzi, to ja nie jem tego, ale nie znaczy,ze jak ja to ziem to grzeszę.

To właśnie znaczy.Jesz szynę to grzeszysz kropka.
Skoro Bóg stwierdził,że świnia jest szkodliwa
to chyba wiedział co mówi...
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-06-25, 11:47   

Olus napisał/a:
Wizja przedstawia oczyszczenie pogan
i tak to rozumiał też Piotr.

A z czego oczyszczeni zostali? Została otwarta droga do królestwa niebiańskiego dla Pogan, ponieważ Żydzi odrzucili Jezusa i stąd te nieczyste zwierzęta w tej wizji na prześcieradle.
Olus napisał/a:
.Jesz szynę to grzeszysz kropka.
Skoro Bóg stwierdził,że świnia jest szkodliwa
to chyba wiedział co mówi...

Jem szynkę, bo lubię, ale ta szynka może a nie musi mi zaszkodzić, bo świnia jest dla zdrowia szkodliwa, ale nie grzeszę tym,że ją jem, najwyżej sobie szkodzę.

Warto zauważyć,że ten zakaz, był dany Żydom na pustyni, dla ich bezpieczeństwa, ale nie dla Pogan, i nie doczytałam się,że za jedzenie wieprzowiny jakiś poganin wierzący poniósł śmierć. BYLI NIE CZYŚCI DO WIECZORA, LUB KILKA DNI. Za pochowanie rodzica tez byli nieczyści.
Ale dotyczy to tych co byli pod ZAKONEM.
Rz 14:20 bg "Dla pokarmu nie psuj sprawy Bożej. Wszystkoć wprawdzie jest czyste; ale złe jest człowiekowi, który je z obrażeniem."

Tt 1:15 bt2 "Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane."


Jeżeli ja wiem,że ty nie jesz mięsa wieprzowego, to ja go przy tobie jeść nie powinnam, bo obrażam ciebie, a ty się gorszysz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-06-25, 12:10   

Cytat:
A z czego oczyszczeni zostali? Została otwarta droga do królestwa niebiańskiego dla Pogan, ponieważ Żydzi odrzucili Jezusa i stąd te nieczyste zwierzęta w tej wizji na prześcieradle.

Zwierzęta symbolizowały pogan,a więc Twoja interpretacja upada.
Bóg nigdy nie zamykał tej drogi,a Żydzi popadli w przesadzę
i zamiast nieść światło zamykali drzwi.
Cytat:
Jem szynkę, bo lubię, ale ta szynka może a nie musi mi zaszkodzić, bo świnia jest dla zdrowia szkodliwa, ale nie grzeszę tym,że ją jem, najwyżej sobie szkodzę.

Jesteś mądrzejsza od Boga Ojca?
A może pseudo doktorzy są?
bo ci rzetelni są zdania
że się nie powinno.
Cytat:
Rz 14:20 bg "Dla pokarmu nie psuj sprawy Bożej. Wszystkoć wprawdzie jest czyste; ale złe jest człowiekowi, który je z obrażeniem."

Paweł w Rzymian nie poruszał przykazań Boży
ale odnosił się do poglądów ludzkich o czym mówi kontekst.
Człowieka uważanie nie ma nic do uważania Boga który uznał to za nieczyste-kropka.
Poza tym gdy Paweł pisze pokarm,a tym bardziej uświęcony przez Słowo Boże to na myśli czyste.
Cytat:
Tt 1:15 bt2 "Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane."

Wyrywasz z kontekstu i interpretujesz
pod wcześniej przyjętą tezę,a przy tym
ignorując takie wersety jak Piotra gdzie cytuje kapłańską.
14 nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy. 15
Podobnie jak werset poprzedni ten nie znosi przykazań Bożych,a jak podaje kontekst odnosi się do ludzkich pomysłów..
Cytat:
Warto zauważyć,że ten zakaz, był dany Żydom na pustyni, dla ich bezpieczeństwa, ale nie dla Pogan, i nie doczytałam się,że za jedzenie wieprzowiny jakiś poganin wierzący poniósł śmierć. BYLI NIE CZYŚCI DO WIECZORA, LUB KILKA DNI. Za pochowanie rodzica tez byli nieczyści.

Zakon jest tako samo dla Żydów jak i Pogan.
Nie jesteś poganinką żyjącą w afryce nie znającą Boga.
Poza tym wierzący przez wiarę staję się "wewnętrznym Żydem".
Cytat:
Jeżeli ja wiem,że ty nie jesz mięsa wieprzowego, to ja go przy tobie jeść nie powinnam, bo obrażam ciebie, a ty się gorszysz.

Nie tak łatwo mnie zgorszyć ;-)
ale tu nie chodzi o moje samopoczucie :-D
a o nasze zdrowie i miłość do Stwórcy wyrażoną przez posłuszeństwo.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13