FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu służę, Bogu czy szatanowi?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-07-06, 21:38   Komu służę, Bogu czy szatanowi?

„Jesteście sługami tego, komuście posłuszni.” (Rzym. 6:16).
NIEMOŻLIWE JEST BYĆ NEUTRALNYM - MUSIMY SŁUŻYĆ JEDNEMU, LUB DRUGIEMU.

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-07-09, 22:25   Re: Komu służę, Bogu czy szatanowi?

nike napisał/a:
„Jesteście sługami tego, komuście posłuszni.” (Rzym. 6:16).
NIEMOŻLIWE JEST BYĆ NEUTRALNYM - MUSIMY SŁUŻYĆ JEDNEMU, LUB DRUGIEMU.

Zapraszam do dyskusji :-D


Cytat:
Wiemy bowiem, że zakon jest duchowy, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi. (15) Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię. (16) A jeśli to czynię, czego nie chcę, zgadzam się z tym, że zakon jest dobry. (17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie. (18) Wiem tedy, że nie mieszka we mnie, to jest w ciele moim, dobro; mam bowiem zawsze dobrą wolę, ale wykonania tego, co dobre, brak; (19) albowiem nie czynię dobrego, które chcę, tylko złe, którego nie chcę, to czynię. (20) A jeśli czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który mieszka we mnie. (21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe; (22) bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. (23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. Rzm. 7:14-25


W przypadku naszych najlepszych dążeń, nic lepszego nie możemy osiągnąć. Jedno sprzyja szatanowi, co musi być pokonane, a drugie Bogu, Ojcu niebieskiemu, co powinno zwyciężyć, to pierwsze.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-07-10, 13:50   

nike napisał/a:
„Jesteście sługami tego, komuście posłuszni.” (Rzym. 6:16).


Każdy odstępca od nauki Ojca Niebieskiego służy przeciwnikowi.

J 6:45 eib "U proroków czytamy:
I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto usłyszał i przyjął pouczenie Ojca, przychodzi do Mnie."- mówi Jezus.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-07-11, 10:50   

Listek napisał/a:
Każdy odstępca od nauki Ojca Niebieskiego służy przeciwnikowi.


Nie zupełnie się z tobą zgadzam, owszem świadomy odstępca, służy szatanowi, a kiedy wiesz,że jest to świadomy odstępca?

Często jest tak,że nie zgadzamy się z jedną czy kilkoma doktrynami, jakie są głoszone np w naszych społecznościach, bo ich dobrze nie rozumiemy, czy to jest służenie szatanowi?, Ja uważam,ze NIE, bo to jest, np. w danej chwili za trudne dla nas, a za jakiś czas zrozumiemy.

Trochę Panu, a trochę szatanowi [mamonie] to jest np: studiuję Biblię, chodzę na zebrania, czyli jestem wierzącą osobą, na zebraniu, a jak wrócę do domu, to drugie moje JA-------oszukuję, kłótliwa jestem, plotkuję, bluźnię, chodzę na różne imprezy nie wskazane dla ludu Bożego, robię to świadomie, CZYLI "PANU BOGU ŚWIECZKĘ, A DIABŁU OGAREK"

Apostoł Paweł napisał "nie chcę robić tego co robię" czyli w takim wypadku grzeszy moje ciało, bo grzech nie jest planowany.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-07-11, 21:54   

nike napisał/a:
Listek napisał/a:
Każdy odstępca od nauki Ojca Niebieskiego służy przeciwnikowi.


Nie zupełnie się z tobą zgadzam, owszem świadomy odstępca, służy szatanowi, a kiedy wiesz,że jest to świadomy odstępca?

Często jest tak,że nie zgadzamy się z jedną czy kilkoma doktrynami, jakie są głoszone np w naszych społecznościach, bo ich dobrze nie rozumiemy, czy to jest służenie szatanowi?, Ja uważam,ze NIE, bo to jest, np. w danej chwili za trudne dla nas, a za jakiś czas zrozumiemy.


Mamy nawet napisane:

Cytat:
ten, którego się naucza Słowa Bożego, niechaj się dzieli wszelkim dobrem z tym, który naucza. Gal. 6:6


Badacze Pisma Świętego wiedzą, że do tego wszelkiego dobra, zalicza się i to duchowe, aby członek, członkowi posiłku dodawał. Dzięki temu, póki czas mamy, pomagamy sobie w poznaniu nauki Pana Jezusa, Słowa Bożego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-07-12, 09:40   

Warto zauważyć też,że obecnie szczególnie kraje Europy a szczególnie POLSKA to najbardziej [pseudo] wierzący kraj, a ile niezgody, bałwochwalstwa, korupcji, komu nasz kraj bardziej służy?

Zgadzamy się z oświadczeniem biblijnym, że teraźniejsze królestwa i rządy są królestwami tego świata i znajdują się pod władzą i panowaniem księcia tego świata – szatana. Dziś rządy te objawiają prawdziwy swój charakter. Apostoł mówi, że owocami Ducha Chrystusowego są: pokora, miłość, wesele, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobrotliwość, wiara, łagodność, wstrzemięźliwość. Zaś duch przeciwny – duch szatański jest: złość, nienawiść, walka, zawiść morderstwo (Gal. 5:19-23), (Kol. 3:5-9).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-07-12, 22:32   

nike napisał/a:
Warto zauważyć też,że obecnie szczególnie kraje Europy a szczególnie POLSKA to najbardziej [pseudo] wierzący kraj, a ile niezgody, bałwochwalstwa, korupcji, komu nasz kraj bardziej służy?

Zgadzamy się z oświadczeniem biblijnym, że teraźniejsze królestwa i rządy są królestwami tego świata i znajdują się pod władzą i panowaniem księcia tego świata – szatana. Dziś rządy te objawiają prawdziwy swój charakter. Apostoł mówi, że owocami Ducha Chrystusowego są: pokora, miłość, wesele, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobrotliwość, wiara, łagodność, wstrzemięźliwość. Zaś duch przeciwny – duch szatański jest: złość, nienawiść, walka, zawiść morderstwo (Gal. 5:19-23), (Kol. 3:5-9)..


Jeżeli wierzymy, że rozpoczelę wtóra paruzja Chrystusa i Tysiącletnie jego panowanie, to trudno jest to pogodzić z dalszym panowaniem szatana. Obserwujemy wielkie rozprfzężenie w społeczeństwie świata, a to oznacza, że aniołowie zostali rozwiązani. Jest to znak, że szatan (gospodarz) został związany i wrzucony do otchłani, a jego mienie jest rozchwytywane. Nie działa już bezpośrednio, lecz z więzienia za pomocą komórek i mailów i za pośrednictwem swoich emisariuszy, a w szczególności anty - Chrystusa:

Cytat:
Rozumiemy, iż z tych słów wynika, że w czasie obecności Pańskiej (właśnie teraz, po roku 1874), Szatan użyje tego systemu – Antychrysta (jednego ze swoich najważniejszych narzędzi, mających na celu zwodzenie i panowanie nad światem), a także innych swoich pomocników, aby stawić jak największy opór nowemu porządkowi rzeczy, który właśnie ma być ustanowiony. Będzie wykorzystywał każdą, najmniejszą nawet okoliczność, całą wrodzoną słabość i całe samolubstwo rodzaju ludzkiego, aby zapewnić sobie pomoc ich serc, rąk i piór w tej ostatecznej walce przeciwko wolności i całkowitemu rozjaśnieniu Prawdy. Uprzedzenia pojawią się tam, gdzie przesłoniłaby je w pełni poznana Prawda. Wielu zostanie zwiedzionych i sprowadzonych na manowce wielką gorliwością i różnymi związkami stronników. Stanie się tak nie dlatego, że Bóg zaciemnił Prawdę do takiego stopnia, żeby nie mogła prowadzić prawdziwie poświęconych, lecz dlatego, że zwiedzeni ludzie nie byli wystarczająco gorliwi w poszukiwaniu i używaniu Prawdy, danej jako „pokarm na czas słuszny”. Wtedy właśnie okaże się, że zwiedziona klasa przyjęła Prawdę nie dlatego, że ją umiłowała, lecz raczej powodowana była tradycją, formalnością lub strachem. Apostoł zapewnia nas, jak się wydaje, że w tej ostatecznej, śmiertelnej walce Antychryst będzie pozornie zwiększał swoją moc przez użycie nowych <str. 360> strategii, oszustw i kombinacji; jednak prawdziwy Pan ziemi, Król królów, zwycięży w czasie swojej obecności. Podczas wielkiego ucisku całkowicie i ostatecznie unicestwi On Antychrysta i na zawsze pozbawi go mocy i możliwości zwodzenia.
Jeżeli chodzi o dokładny kształt tej ostatecznej walki, to możemy jedynie podać pewne sugestie, oparte głównie na jej symbolicznych obrazach z Księgi Objawienia. Oczekujemy, że cały świat podzieli się na dwa obozy – prawdziwi, zwycięscy święci nie przyłączą się do żadnego z nich. Jeden obóz będzie się składał z socjalistów, wolnomyślicieli, niewierzących, niezadowolonych i prawdziwych miłośników wolności, których oczy zaczynają dostrzegać fakty, jeżeli chodzi o złe systemy rządzenia i o despotyzm tak w polityce, jak i w religii. Drugi obóz będzie się stopniowo tworzył z przeciwników ludzkiej wolności i równości: cesarzy, królów, arystokracji; będzie z nimi również sympatyzował falsyfikat Królestwa Bożego – Antychryst – popierający świeckich despotów i sam także przez nich popierany. Oczekujemy również, że Antychryst zmieni i złagodzi swoją politykę, aby odzyskać sympatię i nawiązać praktyczną współpracę (a nie rzeczywiście się jednoczyć) z ekstremistami ze wszystkich denominacji protestanckich, które nawet teraz dążą do nominalnego zjednoczenia się z sobą i z Rzymem – zapominając przy tym, że prawdziwa jedność powstaje i trwa dzięki Prawdzie, a nie na mocy dekretów, konwencji i praw. Chociaż taka współpraca protestantów i katolików może się niektórym wydawać niemożliwa, to jednak widzimy już niewątpliwie znaki szybkiego zbliżania się takiego związku. Przyśpiesza to jeszcze tajna działalność papiestwa wśród jego ludzi, przez co politycy chętni do współpracy z nim otrzymują wysokie stanowiska w rządach.
Można również oczekiwać, że wkrótce pojawią się prawa, które stopniowo <str. 361> ograniczą wolność osobistą pod pretekstem konieczności i dobra publicznego. Krok po kroku, wkrótce okaże się, że niezbędne jest sformułowanie jakiegoś „prostego prawa religijnego”. W ten sposób kościół i państwo będą do pewnego stopnia zjednoczone w rządzeniu Stanami Zjednoczonymi Ameryki.


Swiat w XX wieku już był rozdzielony na dwa wzajemnie zwalczające się obozy. W tym czasie panował Socjalizm, który nastepnie zostal zgnieciony przez połączone siły państwa, kościoła i kapitału. Jordan był rozdzielony, a ma być rozdzielony jeszcze raz. Wszystko się dzieje podczas wtórej obecności Pańskiej. Przyszedł w obłokach swoich świadków. Jest to czas Paruzji "jak złodziej w nocy".
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez nike 2017-08-04, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-07-13, 11:03   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli wierzymy, że rozpoczelę wtóra paruzja Chrystusa i Tysiącletnie jego panowanie, to trudno jest to pogodzić z dalszym panowaniem szatana. Obserwujemy wielkie rozprfzężenie w społeczeństwie świata, a to oznacza, że aniołowie zostali rozwiązani. Jest to znak, że szatan (gospodarz) został związany i wrzucony do otchłani, a jego mienie jest rozchwytywane. Nie działa już bezpośrednio, lecz z więzienia za pomocą komórek i mailów i za pośrednictwem swoich emisariuszy, a w szczególności anty - Chrystusa:


Nie ze wszystkim się z tobą zgadzam w tym temacie.

To,że w 1874 roku rozpoczęła się paruzja / obecność Jezusa, nie znaczy,że tysiącletnie królestwo dla świata się w pełni rozpoczęło.

Raczej warto wspomnieć,że dla klasy MALUCZKIEGO STADKA w niebie od 1878 roku [ZMARTWYCHWSTANIA TEJ KLASY] i stopniowego pochwycania członków jeszcze żyjących na ziemi, to tak, KRÓLESTWO SIĘ ROZPOCZĘŁO, natomiast dla ludzkości, rozpocznie się z chwilą INAUGURACJI myślę,że rozpocznie się to z wzbudzeniem z grobów ludzkości do życia na ziemi.
I dopiero wtedy szatan zostanie związany, we wszystkich aspektach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-07-15, 19:13   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli wierzymy, że rozpoczelę wtóra paruzja Chrystusa i Tysiącletnie jego panowanie, to trudno jest to pogodzić z dalszym panowaniem szatana. Obserwujemy wielkie rozprfzężenie w społeczeństwie świata, a to oznacza, że aniołowie zostali rozwiązani. Jest to znak, że szatan (gospodarz) został związany i wrzucony do otchłani, a jego mienie jest rozchwytywane. Nie działa już bezpośrednio, lecz z więzienia za pomocą komórek i mailów i za pośrednictwem swoich emisariuszy, a w szczególności anty - Chrystusa:


Nie ze wszystkim się z tobą zgadzam w tym temacie.

To,że w 1874 roku rozpoczęła się paruzja / obecność Jezusa, nie znaczy,że tysiącletnie królestwo dla świata się w pełni rozpoczęło.

Raczej warto wspomnieć,że dla klasy MALUCZKIEGO STADKA w niebie od 1878 roku [ZMARTWYCHWSTANIA TEJ KLASY] i stopniowego pochwycania członków jeszcze żyjących na ziemi, to tak, KRÓLESTWO SIĘ ROZPOCZĘŁO, natomiast dla ludzkości, rozpocznie się z chwilą INAUGURACJI myślę,że rozpocznie się to z wzbudzeniem z grobów ludzkości do życia na ziemi.
I dopiero wtedy szatan zostanie związany, we wszystkich aspektach.


Zgadzamy się więc, że część Kościoła dostąpiła zmartwychwstania, a pozostała część jego dostępuje przemiany.

W Ap. 20:4-6 nie jest napisane, że zmartwychwstało 144 000 Członków Kościoła, a jednak 1 000 letnie panowanie ich z Chrystusem rozpoczęło się. Warunkiem tego panowania jest związanie szatana i rozchwycenie jego dóbr. Takie rozchwytywnie widzę. Szatan przemienił się w anioła światłości, co oznacza, że jest rozdwojony, Ci, którzy kiedyś uciskali, ciemięrzyli lud, nagle oficjalnie, stali się wielkimi dobroczyńcami, ale zakulisowo, prowadzą brutalną grę. W tym widać, że szatan szatana wypędza, za ceną stania się świadkiem koronnym. To jest dowód, że ten monopolistyczny, został związany.

Aby mógł być zrealizowany porządek cyklu jubileuszowego ziemi, to kapłani musieli być wolni w roku sabatowym. Oni w każdym czasie mogli wykupić dziedzictwo swoje. W roku sabatowym odpoczynek mieli inni, którzy utracili dziedzictwo swoje, wraz z swoją wolnością. W tym roku odpoczynku byli uczeni prawa, aby byli przygotowanii do przyjęcia dziedzictwa sego w roku jubileuszowym ziemi.

Zgadzam się też z tym, w co wierzysz, że Królestwo, ale nie dla ludzkości, lecz dla wzbudzonych od umarłych:

Cytat:
rozpocznie się z chwilą INAUGURACJI myślę,że rozpocznie się to z wzbudzeniem z grobów ludzkości do życia na ziemi.


To będfzie dzieło następnego Tysiąclecia, czyli dzieło Epifanii Chrystusa, w przeciwieństwie do obecnego, działającego według zasady "jak złodziej w nocy".
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-08-04, 22:26   

Tym, którzy pragną postępować drogą sprawiedliwości Pan Bóg mówi: „Synu daj mi serce twoje.” Jeżeliby ktoś rzekł lub pomyślał: „Będę się starał być posłusznym, ale nie myślę, by potrzeba było oddać się zupełnie”. Takie rozumowanie nie da nam dostępu do rodziny Bożej. Jeżeli zapieramy się siebie, to znaczy, że pozbywamy się zupełnie naszej woli. To jest właśnie to, co nasz Mistrz uczynił i gdy mówił: „Nie moja, ale Twoja niech się stanie wola”, i rzekł jeszcze: „Bom zstąpił z nieba nie iżbym czynił wolę swoją, ale wolę Tego, który mnie posłał.” (Łuk. 22:42), (Jana 6:38). Pan Jezus nie czynił czyjej woli, ale tylko wolę Ojcowską i tym sposobem pokazał nam dobry przykład, byśmy naśladowali stóp Jego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-08-05, 23:43   

nike napisał/a:
Pan Jezus nie czynił czyjej woli, ale tylko wolę Ojcowską i tym sposobem pokazał nam dobry przykład


Rz 2:18
Cytat:
pouczony Prawem znasz Jego wolę


Swoją wolę nasz Stwórca podał prorokowi Mojżeszowi jako słowa życia dla ludu Bożego na wszystkie pokolenia.

Iz 40:8
Cytat:
"Trawa usycha, kwiat opada, lecz słowo naszego Boga trwa wiecznie”.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-08-08, 10:13   

Listek napisał/a:
nike napisał/a:
Pan Jezus nie czynił czyjej woli, ale tylko wolę Ojcowską i tym sposobem pokazał nam dobry przykład


Rz 2:18
Cytat:
pouczony Prawem znasz Jego wolę


Swoją wolę nasz Stwórca podał prorokowi Mojżeszowi jako słowa życia dla ludu Bożego na wszystkie pokolenia.

Iz 40:8
Cytat:
"Trawa usycha, kwiat opada, lecz słowo naszego Boga trwa wiecznie”.


Jest jednak ktoś ponad:

Cytat:
Przetoż, bracia święci, powołania niebieskiego uczestnicy! obaczcie Apostoła i najwyższego kapłana wyznania naszego, Chrystusa Jezusa,
Wiernego temu, który go postanowił, jako i Mojżesz był we wszystkim domu jego.
Albowiem tem większej chwały ten nad Mojżesza godzien, im większą cześć ma budownik domu, niżeli sam dom.
Bo każdy dom bywa budowany od kogo; ale który wszystkie rzeczy zbudował, Bóg jest.
A byłci Mojżesz wiernym we wszystkim domu jego, jako sługa, na świadectwo tego, co potem miało być mówione.
Ale Chrystus jako syn nad domem swoim panuje, którego domem my jesteśmy, jeźli tylko tę pewną ufność i tę chwałę nadziei aż do końca stateczną zachowamy.
Przetoż jako mówi Duch Święty: Dziś, jeźlibyście głos jego usłyszeli, Żyd. 3:1-7

Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. (33) Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie? (34) Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze. (36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. J. 8:31-36


Czy Ten, kto tak bezustannie klawiaturuje TORA, TORA, TORA nie wie, że w czasie II Wojny światowej, coś takiego doprowadziło do Pearl Harbor, a obecnie prowadzi do bigoterii?
Ap. Paweł nauczał, że prawo nadal ma znaczenie, ale nastało to, które stanowimy w nowości Ducha. Jednak jest jeszcze coś takiego, jak okres intertemporalny:

Cytat:
Tradycyjną nazwą norm określających stosunek „nowego prawa” do sytuacji mających znaczenie prawne powstałych przed jego wejściem w życie w czasie obowiązywania dawnego, a następnie uchylonego prawa, jest prawo międzyczasowe lub normy intertemporalne (od łacińskiego określenia temporalis oznaczającego czasowy, przemijający, trwający pewien czas, ale również intertemporalny[1]). Właściwe poruszanie się po systemie prawa wymaga więc nie tylko znajomości przepisów obowiązujących w dacie dokonywania ich analizy, lecz także zrozumienia reguł oraz praktycznego stosowania podstawowych wskazówek prawa międzyczasowego przy poszukiwaniu właściwego stanu prawnego mającego zastosowanie do danej sytuacji faktycznej.
http://www.temidium.pl/ar...tawowe-254.html

Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. (9) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan. (10) Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem. (11) I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich. (12) Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, a grzechów ich nie wspomnę więcej. (13) Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku. Żyd. 8:8-13

Jeśli bowiem chwałę miało to, co przemija, daleko więcej jaśnieje w chwale to, co trwa. (12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać. (14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. (15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem. 2Kor. 3:11-18


Należy wystrzegać się biugoterii:

Cytat:
O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? (2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą? (3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie? (4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne. (5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą? Gal. 3:1-5

zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim (dziesięcina). (17) Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. (18) A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł. (19) A gdy jej panowie ujrzeli, że przepadła nadzieja na ich zysk, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli ich na rynek przed urzędników. Dz. 16:17-19
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-17, 10:44   

Jezus jest nad Mojżeszem,ale głosił to samo co Mojżesz także wiesz-rybcia.
Pokoja nie mieszaj tak :-/ ani to śmieszne ani mądre-serio.
Paweł w liście do Galatów zachęcał do Tory.
Prawo dane Mojżeszowi zawsze
było duchowe i jest dla nas.
Tzn może nie dla ciebie
jeśli wolisz żyć jak...
bezbożnik/świnia.

27 Niegodziwiec jest wstrętny dla prawych,
dla nieprawych wstrętny jest uczciwy7.

Pomedytuj nad tym.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-08-17, 10:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-17, 11:01   Re: Komu służę, Bogu czy szatanowi?

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
„Jesteście sługami tego, komuście posłuszni.” (Rzym. 6:16).
NIEMOŻLIWE JEST BYĆ NEUTRALNYM - MUSIMY SŁUŻYĆ JEDNEMU, LUB DRUGIEMU.

Zapraszam do dyskusji :-D


Cytat:
Wiemy bowiem, że zakon jest duchowy, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi. (15) Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię. (16) A jeśli to czynię, czego nie chcę, zgadzam się z tym, że zakon jest dobry. (17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie. (18) Wiem tedy, że nie mieszka we mnie, to jest w ciele moim, dobro; mam bowiem zawsze dobrą wolę, ale wykonania tego, co dobre, brak; (19) albowiem nie czynię dobrego, które chcę, tylko złe, którego nie chcę, to czynię. (20) A jeśli czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który mieszka we mnie. (21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe; (22) bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. (23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. Rzm. 7:14-25


W przypadku naszych najlepszych dążeń, nic lepszego nie możemy osiągnąć. Jedno sprzyja szatanowi, co musi być pokonane, a drugie Bogu, Ojcu niebieskiemu, .


Warto dodać:Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie miał w nienawiści,
a drugiego będzie miłował; albo jednego trzymać się będzie,
a drugim pogardzi; nie możecie Bogu służyć i mamonie.
(Mat 6:24)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-17, 11:03   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli wierzymy, że rozpoczelę wtóra paruzja Chrystusa i Tysiącletnie jego panowanie, to trudno jest to pogodzić z dalszym panowaniem szatana. Obserwujemy wielkie rozprfzężenie w społeczeństwie świata, a to oznacza, że aniołowie zostali rozwiązani. Jest to znak, że szatan (gospodarz) został związany i wrzucony do otchłani, a jego mienie jest rozchwytywane. Nie działa już bezpośrednio, lecz z więzienia za pomocą komórek i mailów i za pośrednictwem swoich emisariuszy, a w szczególności anty - Chrystusa:


Nie ze wszystkim się z tobą zgadzam w tym temacie.

To,że w 1874 roku rozpoczęła się paruzja / obecność Jezusa, nie znaczy,że tysiącletnie królestwo dla świata się w pełni rozpoczęło.

Raczej warto wspomnieć,że dla klasy MALUCZKIEGO STADKA w niebie od 1878 roku [ZMARTWYCHWSTANIA TEJ KLASY] i stopniowego pochwycania członków jeszcze żyjących na ziemi, to tak, KRÓLESTWO SIĘ ROZPOCZĘŁO, natomiast dla ludzkości, rozpocznie się z chwilą INAUGURACJI myślę,że rozpocznie się to z wzbudzeniem z grobów ludzkości do życia na ziemi.
I dopiero wtedy szatan zostanie związany, we wszystkich aspektach.


Nie było paruzji i pochwycenia.
Lud Boży/Oblubienica dalej
jest na ziemi i będzie
żyć na niej wiecznie
z Panem Jezusem
jako jednostka
oczywiście :)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14