FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-28, 22:08
Czy wiara bez uczynków może zbawić?
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-08, 10:04   

Krystianie, nie mow do mnie ze mnie "jeszcze malo" i ze ja "jeszcze czegos chce". Prowadzisz nierzetelny sposob rozmowy, a kazdy moj post sie zaczyna od prostowania Twoich zarzutow - prosze, nie marnujmy czasu na takie przepychanki.

Owszem, wojna byla straszna, ale czemu masz pomysl, ze jezeli za czasow wojny wczesniej takiego czegos nie bylo, to oznacza, ze nie nastapi czegos innego? Mi nie chodzi o tortury, tylko o to, ze ja rozumiem ucisk - jako akcje ludzi tego swiata przeciwko wierzacym.

Z tego jak rozumiem sily przeciwnosci, uwazam, ze osoba, ktora sie kryje za jedna z bestii, ktora zasiadzie w swiatyni Bozej, ktora bedzie mowic rzeczy wzniosle i bluzniercze, ktora udaje aniola swiatlosci, ktora podniesie rece na swietych i bedzie jej dane zwyciezac ich- to bedzie osoba religijna, religijny przywodca, bo z tych wszystkich opisow tak wlasnie wynika.

Ucisk to akcja na tle religijnym. Bo to wlasnie wtedy - jak czytasz - sie okaze wiara i wytrwanie swietych. Jak wiesz za czasow wojny w ogole nie o to chodzilo, mogles sobie w ogole w nic nie wierzyc, a zginac w piecu czy od kuli.

Trzeba przeanalizowac wszystko, co Pismo mowi na temat ucisku, a dopiero potem wyciagac wnioski, a nie ze "acha, ucisk ktorego nie bylo, wiec za czasow wojny byl ucisk ktorego nie bylo, wiec to ten sam ucisk" - to wnioskowanie jest zbyt pochopne.

Ale to moje prywatne zdanie. Ja Cie nie naklaniam na sile do niczego.

Ponadto uwazam, ze przy koncu ucisku, kiedy juz swieci beda zwyceizeni pozornie, wymordowani i uwiezieni, ludzi wtedy zaczna mowic "pokoj, pokoj" i wtedy spadnie na nich odwet Bozy, a nie ze po ucisku nic sie nie bedzie dzialo i wszyscy beda sie mieszkac jakby nigdy nic. Ja rozumiem ze Pismo tak naucza.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-08, 10:06   

bartek212701 napisał/a:
a mówiąc,że uczynkami zapracujemy sobie na zbawienie to jakbyśmy umniejszali Ofierze Okupu.

Osobiscie jakos nigdy nie napotkalam, zeby ktos tak mowil. Ale za to bardzo czesto napotykam na podobne zarzuty ludziom, ktorzy do uczynkow zachecaja.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-08, 10:17   

Axanna napisał/a:
Osobiscie jakos nigdy nie napotkalam, zeby ktos tak mowil.


bo nie byłaś nigdy w zborze ŚJ
tam się pracuje na zbawienie przez wypracowywanie godzinek :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-08, 10:35   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Według mojej wiedzy ostateczne czasy datują się od Napoleona tj. 1799 roku

Jak to ? Nie słyszałem nigdy o tym.


nie mogłeś Bartek tego słyszeć, ponieważ Biblia nic o takiej dacie nie mówi
natomiast nike jest kibicem kampanii napoleońskiej :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7182
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5389/7220
 74%
EXP: 127/373
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 10:43   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Według mojej wiedzy ostateczne czasy datują się od Napoleona tj. 1799 roku

Jak to ? Nie słyszałem nigdy o tym.

Czasy ostateczne, czasy końca, miały się czymś charakteryzować.

Miały to być wielkie przemiany i przewroty polityczne, społeczne i ekonomiczne.
Wielkie wojny, rewolucje, niepokoje społeczne...
Ludzie mieli obawiać się o jutro- najbliższą przyszłość.
Gwałtowny rozwój techniki i oświaty.
Cudowne wynalazki i udogodnienia z nich wynikające, ale i niezdolność do ich mądrego i sprawiedliwego wykorzystania.
Powrót Żydów, do pradawnej ziemi...
Od kiedy takie rzeczy dzieją się?
To wszystko ma przygotować ludzkość na nadchodzące Królestwo.
Am 9:13 bw "Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały."
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-08, 11:00   

Axanna napisał/a:
Krystianie, nie mow do mnie ze mnie "jeszcze malo" i ze ja "jeszcze czegos chce". Prowadzisz nierzetelny sposob rozmowy, a kazdy moj post sie zaczyna od prostowania Twoich zarzutow - prosze, nie marnujmy czasu na takie przepychanki.


ok

Axanna napisał/a:
Owszem, wojna byla straszna, ale czemu masz pomysl, ze jezeli za czasow wojny wczesniej takiego czegos nie bylo, to oznacza, ze nie nastapi czegos innego? Mi nie chodzi o tortury, tylko o to, ze ja rozumiem ucisk - jako akcje ludzi tego swiata przeciwko wierzacym.


ale wielu chrześcijan twierdzi, że nastaną, jeszcze gorsze czasy, ponieważ uważają, że te wojny światowe to nic
wielki ucisk ma być większy

Axanna napisał/a:
Ale to moje prywatne zdanie. Ja Cie nie naklaniam na sile do niczego.


Ja Ciebie również
a wiesz dlaczego tak Cię lubię ?
nie dlatego, że jesteś adminem
ale za to, że nienawidzisz bałwochwalstwa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-08-08, 11:03   

I już wiecie Henryk wam wytłumaczył, napisze tez trochę w tym temacie.

tylko teraz małe coś dopiszę. Nikt nigdy nie tknął papieża, przez 1000 lat od roku 799--1799 koronowali wszystkich władców na ziemi, a co zrobił z papieżem Napoleon? poczytajcie historie.
Nastapil wielki upadek papiestwa i nastąpił początek końca tego systemu, czyli w szerokim znaczenie rozpoczęły się czasy ostateczne.
Od tej pory ludzie zaczęli walczyć o prawa równości we wszystkich krajach.

Krystian to prawda,że dat Biblia bezpośrednio nie podaje, ale Biblia w swoich proroctwach wskazuje na pewne czynności ludzi wpływowych, a my, że mamy rozum to powinniśmy po niego siegać jak Biblie czytamy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 11:30   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
jak to nie mowi wyraznie o niczym? mowi, o znaku bestii, o przesladowaniach, o wierze i wytrwalosci, jezeli nic tego nie widzisz, to jak Ty czytasz...
ja czytam, wyraźnie, Tylko Ty nie rozumiesz, aby zrozumieć Apokalipsę musimy poczekać na wylanie Ducha Świętego

ale jak wszystko wiesz to wytłumacz ten werset:

(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.


[b Krystian... ]Skąd pochodzi ten cytat?[/b]
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 11:33   

nike napisał/a:
I już wiecie Henryk wam wytłumaczył, napisze tez trochę w tym temacie.

tylko teraz małe coś dopiszę. Nikt nigdy nie tknął papieża, przez 1000 lat od roku 799--1799 koronowali wszystkich władców na ziemi, a co zrobił z papieżem Napoleon? poczytajcie historie.
Nastapil wielki upadek papiestwa i nastąpił początek końca tego systemu, czyli w szerokim znaczenie rozpoczęły się czasy ostateczne.
Od tej pory ludzie zaczęli walczyć o prawa równości we wszystkich krajach.

Krystian to prawda,że dat Biblia bezpośrednio nie podaje, ale Biblia w swoich proroctwach wskazuje na pewne czynności ludzi wpływowych, a my, że mamy rozum to powinniśmy po niego siegać jak Biblie czytamy.


Nike...Jakie fragmenty Biblijne potwierdzają Twoje założenia dotyczące czasu końca o którym piszesz? Co Papiestwo ma wspólnego z tym, co opisuje Jan w Objawienia 12:7-12?
_________________

 
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-08, 11:37   

Wiesław S. napisał/a:
Krystian... ]Skąd pochodzi ten cytat?


przecież dobrze wiesz, że z Apokalipsy
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 11:40   

Krystian napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Krystian... ]Skąd pochodzi ten cytat?


przecież dobrze wiesz, że z Apokalipsy


Podaj rozdział proszę

Ok..Już mam. 12:13,14
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-08, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-08, 11:55   

a wiesz za co ja Cie lubie, Krystian? Zes gorliwy dla Boga. Co prawda uwazam zes nierozsadny czasami, ale w dopuszczalnych granicach. Byle nasze serce bylo szczere do Boga, to On nasze drogi naprostuje :)

Nike, o jakim upadku papiestwa Ty mowisz, droga siostro? Papiestwo ma sie dobrze.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 12:04   

Wizja nawiązuje tu do myśli poruszonej już w wersecie 6, w którym powiedziano, że po urodzeniu dziecka niewiasta ucieka przed smokiem na pustkowie. Po haniebnym wyrzuceniu z niebios Szatan skierował ostrze swego gniewu przeciw braciom Chrystusa pozostającym jeszcze na ziemi. Jan donosi: „A gdy smok ujrzał, że został zrzucony na ziemię, prześladował niewiastę, która urodziła dziecko płci męskiej. Ale dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, żeby poleciała na pustkowie na swoje miejsce; tam właśnie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od oblicza węża” (Objawienie 12:13, 14).
. Ktoś mógłby się zastanawiać, jak smok może prześladować niewiastę, skoro przebywa ona w niebie, a on został zrzucony na ziemię. Pamiętajmy, że niewiasta ma na ziemi swe potomstwo, inaczej mówiąc: nasienie. W dalszej części tej wizji dowiadujemy się, że prześladując je, Szatan daje wyraz swej wściekłości na niewiastę:[bI] smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie"(Objawienia 12:17).[/b]
. A cokolwiek spotyka na ziemi jej nasienie, niejako spotyka ją samą:A król, odpowiadając, rzeknie im: ‚Zaprawdę wam mówię: W jakiej mierze uczyniliście to jednemu z najmniejszych spośród tych moich braci, w takiej uczyniliście to mnie’"(Mateusza 25:40)
Prześladowania te spadają również na rosnącą rzeszę ziemskich współtowarzyszy owego nasienia. By właściwie ocenić całą tę sytuację, należy właściwie odczytać znaki na czasy końca... Jak nigdy dotąd, dzisiaj jest to możliwe
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-08, 12:05   

Wiesław S. napisał/a:
Krystian napisał/a:


ale jak wszystko wiesz to wytłumacz ten werset:

(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.


[b Krystian... ]Skąd pochodzi ten cytat?[/b]
Cytat ten mówi o tym co wydarzy się w wielkim ucisku.
Obj. 13:11-18
11. I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
12. A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
13. I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi.
14. I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
18. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
(BW)

Werset o który pyta Krystian dotyczy czasu gdy USA zostanie zabite na początku wielkiego ucisku a potem ożyje jako zwierzę z dwoma rogami USA i Anglii.
To że USA ma atom i spuszcza z samolotów bomby na ludzi nie jest tajemnicą i to będzie czynić w wielkim ucisku gdy ożyje jako ósme zwierzę które idzie na zatracenie.
Zabite USA postawi posąg swojej klęski i będzie żądać pokłonu i cała ziemia pójdzie za tym zwierzęciem na znak solidarności tak jak to było gdy dwie wieże WTC runęły 11 września. Wtedy też cały świat popierał USA i solidaryzował się, popierał to zwierzę polityczne. Teraz będzie tak samo z tym że teraz klęska USA będzie totalna i zwierzę przez dwa miesiące będzie lizać rany.
Obj. 13:3-8
3. A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
5. I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
7. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich;
dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
8. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
(BW)

USA i Anglia będą bluźnić Bogu bo to od Boga będzie ich klęska, będą oni walczyć z dwoma świadkami i w końcu ich pokonają ale do tego czasu zginie dziesiątki milionów amerykanów przeważnie żołnierzy i bluźnierców.Gdy USA ożyje będzie stosować embargo handlowe i państwa mu uległe za tym pójdą. Prawdziwi uczniowie Jezusa będą mieli trudności coś sprzedać lub kupić ale oni już dziś o tym wiedzą i wielu ludzi przyjdzie im z pomocą.
Dan. 11:33-34
33. A roztropni wśród ludu doprowadzą wielu do właściwego poznania; lecz przez pewien czas padać będą od miecza i ognia, od uprowadzenia i rabunku.
34. A gdy będą padać, doznają małej pomocy; i wielu przyłączy się do nich obłudnie.
(BW)

Na tych obłudnych trzeba będzie uważać bo nie wszyscy którzy udają przyjaciół nimi są.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


Ostatnio zmieniony przez ametyst 2013-08-08, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-08, 12:21   

ametyst napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Krystian napisał/a:


ale jak wszystko wiesz to wytłumacz ten werset:

(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.


[b Krystian... ]Skąd pochodzi ten cytat?[/b]
Cytat ten mówi o tym co wydarzy się w wielkim ucisku.
Obj. 13:11-18
11. I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
12. A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
13. I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi.
14. I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
18. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
(BW)

Werset o który pyta Krystian dotyczy czasu gdy USA zostanie zabite na początku wielkiego ucisku a potem ożyje jako zwierzę z dwoma rogami USA i Anglii.
To że USA ma atom i spuszcza z samolotów bomby na ludzi nie jest tajemnicą i to będzie czynić w wielkim ucisku gdy ożyje jako ósme zwierzę które idzie na zatracenie.
Zabite USA postawi posąg swojej klęski i będzie żądać pokłonu i cała ziemia pójdzie za tym zwierzęciem na znak solidarności tak jak to było gdy dwie wieże WTC runęły 11 września. Wtedy też cały świat popierał USA i solidaryzował się, popierał to zwierzę polityczne. Teraz będzie tak samo z tym że teraz klęska USA będzie totalna i zwierzę przez dwa miesiące będzie lizać rany.
Obj. 13:3-8
3. A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
5. I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
7. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich;
dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
8. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
(BW)

USA i Anglia będą bluźnić Bogu bo to od Boga będzie ich klęska, będą oni walczyć z dwoma świadkami i w końcu ich pokonają ale do tego czasu zginie dziesiątki milionów amerykanów przeważnie żołnierzy i bluźnierców.Gdy USA ożyje będzie stosować embargo handlowe i państwa mu uległe za tym pójdą. Prawdziwi uczniowie Jezusa będą mieli trudności coś sprzedać lub kupić ale oni już dziś o tym wiedzą i wielu ludzi przyjdzie im z pomocą.
Dan. 11:33-34
33. A roztropni wśród ludu doprowadzą wielu do właściwego poznania; lecz przez pewien czas padać będą od miecza i ognia, od uprowadzenia i rabunku.
34. A gdy będą padać, doznają małej pomocy; i wielu przyłączy się do nich obłudnie.
(BW)

Na tych obłudnych trzeba będzie uważać bo nie wszyscy którzy udają przyjaciół nimi są.


Wszytko o czym donoszą te wersety,- również do którego Ty nawiązujesz, dotyczą czasu końca, który rozpoczął się w czasie objęcia władzy przez Króla Jezusa Chrystusa, i po stoczonej bitwie w niebie, w której zwycięstwo odnosi intronizowany Król Jezus Chrystus, Michał i Archanioł w jednej osobie.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15