FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Święcenie Sabatu
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-13, 22:05   

konik polny napisał/a:
Dekalog też :mrgreen:

Oluś - co ty z tą Torą :?:

a co Tora to nie Slowo Boze?
Berejczycy wszystko sprawdzali w Pismie(Torze).
Apostolowie tez glosili tylko na podstawie Pisma.
Ewangelie tez najlepiej interpretowaz w zgodzie z Tora..

13 Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. 14 Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15

Pisma sobie nie przecza one sie wypelniaja :) (uizupelniaja)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6055/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-13, 22:19   

Cytat:
Bog Jehowa przekazal swoje Prawo przez Mojzesza wszystkim.


To jest nie prawda co piszesz

Mojżesz zwołał wszystkich Izraelitów i rzekł do nich: Słuchaj, Izraelu, ustaw i praw, które wam dziś ogłaszam, abyście się ich nauczyli i przestrzegali ich wykonywania. (2) Pan, nasz Bóg, zawarł z nami przymierze na Horebie. (3) Nie z ojcami naszymi zawarł Pan to przymierze, lecz z nami, z nami, którzyśmy tu wszyscy dziś przy życiu.

Ty raczej olusie tam nie byłeś :-P
i te słowa, też nie dotyczyły nas, tylko narodu wybranego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-08-13, 22:41   

olus napisał/a:
konik polny napisał/a:
Dekalog też :mrgreen:

Oluś - co ty z tą Torą :?:

a co Tora to nie Slowo Boze?
Berejczycy wszystko sprawdzali w Pismie(Torze).
Apostolowie tez glosili tylko na podstawie Pisma.
Ewangelie tez najlepiej interpretowaz w zgodzie z Tora..

13 Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. 14 Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15

Pisma sobie nie przecza one sie wypelniaja :) (uizupelniaja)


We wszystkich pismach proroków.a nie tylko w pięcioksięgu. Nie pisz nonsensów. Jezus cytował z proroków - a ty tu, że tylko Tora była.
Tora - to księgi Mojżesza od Rodzaju po Powtórzonego Prawa.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-13, 23:39   

konik polny napisał/a:
olus napisał/a:
konik polny napisał/a:
Dekalog też :mrgreen:

Oluś - co ty z tą Torą :?:

a co Tora to nie Slowo Boze?
Berejczycy wszystko sprawdzali w Pismie(Torze).
Apostolowie tez glosili tylko na podstawie Pisma.
Ewangelie tez najlepiej interpretowaz w zgodzie z Tora..

13 Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. 14 Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15

Pisma sobie nie przecza one sie wypelniaja :) (uizupelniaja)


We wszystkich pismach proroków.a nie tylko w pięcioksięgu. Nie pisz nonsensów. Jezus cytował z proroków - a ty tu, że tylko Tora była.
Tora - to księgi Mojżesza od Rodzaju po Powtórzonego Prawa.

Nie wiem co ty do mnie rozmawiasz :roll: Jezus opieral sie na calej Torze.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-14, 00:13   

Krystian napisał/a:
Cytat:
Bog Jehowa przekazal swoje Prawo przez Mojzesza wszystkim.


To jest nie prawda co piszesz

Mojżesz zwołał wszystkich Izraelitów i rzekł do nich: Słuchaj, Izraelu, ustaw i praw, które wam dziś ogłaszam, abyście się ich nauczyli i przestrzegali ich wykonywania. (2) Pan, nasz Bóg, zawarł z nami przymierze na Horebie. (3) Nie z ojcami naszymi zawarł Pan to przymierze, lecz z nami, z nami, którzyśmy tu wszyscy dziś przy życiu.

Ty raczej olusie tam nie byłeś :-P
i te słowa, też nie dotyczyły nas, tylko narodu wybranego


Ten cytat nie mowi ze reszta ludow moze i powinna sobie grzeszyc :roll:
patrz :) :
Juz podawalem :roll:
4 Mojżeszowa 15:15-16

To samo prawo obowiązuje w tym przypadku zarówno was, jak i obcych, którzy wśród was przebywają. Prawo to zostało ustanowione na zawsze dla wszystkich waszych potomków, tak dla cudzoziemców, jak i dla was, wobec Jahwe. Jedne i te same reguły obowiązują was i cudzoziemców, którzy wśród was żyją.

Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

„Sabat jest ustanowiony dla człowieka,


Prawo przez Mojzesza a laska i prawda przez Jezusa.
Jezus potwierdzil SABAT jest dla czlowieka ;-)

17 Nie mniemajcie, że przyszedłem rozluźnić Prawo lub Proroków; nie przyszedłem rozluźnić, ale dopełnić.
18 Bo zaprawdę, powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, albo kreska, nie przeminie z Prawa, aż wszystko to się stanie.
19 Jeśli więc, ktoś by rozluźnił jedno z tych najmniejszych przykazań, i tak by nauczał ludzi najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie przewyższać sprawiedliwości uczonych w Piśmie i faryzeuszów, żadnym sposobem nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
21
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6055/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-14, 09:49   

olus napisał/a:
Ten cytat nie mowi ze reszta ludow moze i powinna sobie grzeszyc


Czy ja gdzieś napisałem, że wolno nam grzeszyć :roll:
Nie baw się w Rethela, który przypisywał mi słowa, które nigdy nie wypowiedziałem.

olus napisał/a:
Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, albo kreska, nie przeminie z Prawa, aż wszystko to się stanie.


Widzisz sam olusie co tłumaczy Pan Jezus. Nic nie przeminie z Prawa, aż wszystko to się stanie. Jezus wypełnił zakon co do joty i się stało

Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy

Jezus nie dzielił jak to robią adwentyści czy inne osoby prawa na ceremonialne i moralne
tylko wypełnił cały zakon.
Jak chcesz olusie go przestrzegać w calości to wszystkie przykazania, nie które się Tobie podobają.
Jeżeli zdarzyło Ci się choć raz w sabat pracować to według prawa mojżeszowego, które chcesz przestrzegać powinieneś już nie żyć.

I Jehowa rzekł jeszcze do Mojżesza: (13) "Ty zaś powiedz synom Izraela, mówiąc: 'Zwłaszcza moje sabaty macie zachowywać, bo jest to znak między mną a wami za waszych pokoleń, abyście poznali, że ja, Jehowa, was uświęcam (14) I będziecie zachowywać sabat, bo jest dla was czymś świętym: Kto go zbezcześci, niechybnie zostanie uśmiercony. Jeżeli ktoś będzie wtedy pracował, dusza taka zostanie zgładzona spośród swego ludu (15) Sześć dni można wykonywać pracę, ale w dniu siódmym jest sabat całkowitego odpoczynku. Jest on czymś świętym dla Jehowy. Kto by wykonywał pracę w dniu sabatu, niechybnie zostanie uśmiercony. (16) I synowie Izraela mają zachowywać sabat, by przestrzegać sabatu za swych pokoleń.

Pogrubiłem do kogo Bóg Jehowa kierował te słowa.
Jednak jak chcesz nadal przestrzegać to zwróc uwagę jaka kara jest za jego złamanie.
Życzę powodzenia w przestrzeganiu prawa mojżeszowego co do joty.
No cóż udało się to tylko Jezusowi, ale może i wam się uda :mrgreen:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-14, 10:13   

Cytat:
Czy ja gdzieś napisałem, że wolno nam grzeszyć :roll:
Nie baw się w Rethela, który przypisywał mi słowa, które nigdy nie wypowiedziałem.

Napisales ze Prawo dane przez Mojzesza dotyczylo
tylko Izraela a sama Ewangelia pisze ze zadnego innego Prawa
nie ma bo przeciez Chrystusa nie przyszlo nowe Prawo tylko wypelnienie,laska
i prada.
Cytat:
Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy

Jezus nie dzielił jak to robią adwentyści czy inne osoby prawa na ceremonialne i moralne
tylko wypełnił cały zakon.
Jak chcesz olusie go przestrzegać w calości to wszystkie przykazania, nie które się Tobie podobają.
Jeżeli zdarzyło Ci się choć raz w sabat pracować to według prawa mojżeszowego, które chcesz przestrzegać powinieneś już nie żyć.

Krystianie nie pisz bzdur ja cie prosze..
Jak pisze w Hebrajczykach wszystko co wiazalo sie z ziemska
swiatynia i systemem ofiarniczym jest nieaktualne.Wiec nie musisz
skaldac ofiar itd.ale PRAWA MASZ PRZESTRZEGAC a jakiego?
Mojzeszowego reintepretowanego przez Jezusa.Nie waznie jest obrzezanie
tylko przestrzeganie przykazan Bozych.Za inne grzechy tez nie powinienes zyc a zyjesz i co ci to mowi?ze kare za lamanie prawa dostaniesz po smierci.[b]Nie podoba cie sie sabat ale to twoj problem.Bo Jezusowi sie podobal i powiedzial ze pzoostaje dla naszego odpoczynku
POGODZ SIE Z TYm ;-)

Cytat:
I Jehowa rzekł jeszcze do Mojżesza: (13) "Ty zaś powiedz synom Izraela, mówiąc: 'Zwłaszcza moje sabaty macie zachowywać, bo jest to znak między mną a wami za waszych pokoleń, abyście poznali, że ja, Jehowa, was uświęcam (14) I będziecie zachowywać sabat, bo jest dla was czymś świętym: Kto go zbezcześci, niechybnie zostanie uśmiercony. Jeżeli ktoś będzie wtedy pracował, dusza taka zostanie zgładzona spośród swego ludu (15) Sześć dni można wykonywać pracę, ale w dniu siódmym jest sabat całkowitego odpoczynku. Jest on czymś świętym dla Jehowy. Kto by wykonywał pracę w dniu sabatu, niechybnie zostanie uśmiercony. (16) I synowie Izraela mają zachowywać sabat, by przestrzegać sabatu za swych pokoleń.

Pogrubiłem do kogo Bóg Jehowa kierował te słowa.
Jednak jak chcesz nadal przestrzegać to zwróc uwagę jaka kara jest za jego złamanie.
Życzę powodzenia w przestrzeganiu prawa mojżeszowego co do joty.
No cóż udało się to tylko Jezusowi, ale może i wam się uda :mrgreen:


No i co ze Izrael dostal Prawo?
a co Abraham nie dostal?
Noe?
Ty tez dostales tylko pozniej..i to cie nie usprawiedliwa z lamania go!
dalem ci wyzej ze to prawo bylo dla Izraela i dla cudoziemco.
Niestety wykazujesz sie ignorancja i powtarzasz rzeczy nie majace
poparcia w pismie(sry).Jezus wypelnil prawo czym pokazal nam jak je mamy wypelniac.Mamy go nasladowac a on wypelnial przykazania Ojca.
Ty masz jeszcze ciezej od Izrela bo nie tylko nie mozesz cudzolozyc a nawet o tym pomyslec wiec nie neguj Prawa od ktorego poniekad zalezy twoja przyszlosc tylko dlatego ze nie lubisz sabatu i adwentystow :roll:
bo to nie oni go wymyslili tylko Bog Jehowa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6055/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-14, 10:58   

olus napisał/a:
Napisales ze Prawo dane przez Mojzesza dotyczylo
tylko Izraela


Bo tak jest napisane, jak czytasz inaczej to Ci nic na to nie poradzę.

Te natomiast słowa są kierowane do nas :

Jeśli bowiem dziedzictwo wywodzi się z zakonu, to już nie z obietnicy. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama przez obietnicę. (19) Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika. (20) Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (21) Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! Gdyby bowiem został nadany zakon, który może ożywić, usprawiedliwienie byłoby istotnie z zakonu. (22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. (23) Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona. (24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa,
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-14, 11:08   

Krystian napisał/a:
olus napisał/a:
Napisales ze Prawo dane przez Mojzesza dotyczylo
tylko Izraela


Bo tak jest napisane, jak czytasz inaczej to Ci nic na to nie poradzę.

Te natomiast słowa są kierowane do nas :

Jeśli bowiem dziedzictwo wywodzi się z zakonu, to już nie z obietnicy. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama przez obietnicę. (19) Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika. (20) Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (21) Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! Gdyby bowiem został nadany zakon, który może ożywić, usprawiedliwienie byłoby istotnie z zakonu. (22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. (23) Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona. (24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa,


no i co to mowi? ze Prawo Boze bylo tylko dla Izrela i oni nie musieliw wierzyc?
Ten cytat mowi nam to co ja wam caly czas tlumacze..Nawet Abraham przez wiare
przestrzegal Prawa i tak mamy robic my :) nie dla zbawienia.Zakon odpowiednio ustawiamy(utwierdzamy) jak pisal Pawel :roll: Ten cytat nie mowi ze Prawo dotyczylo zawsze i tylko Izraela bo byloby to KLAMSTWEM jak pokazuje Tora ;-)
nie kombinuj :-D
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-08-14, 14:34   

olus napisał/a:
Abraham przez wiare
przestrzegal Prawa i tak mamy robic my :) nie dla zbawienia.
Zakon odpowiednio ustawiamy(utwierdzamy) jak pisal Pawel


Oczywiście,że po otrzymaniu przebaczenia od Boga w Chrystusie mamy prowadzić święte życie nie łamiąc Prawa Bożego. Do pomocy otrzymaliśmy Ducha Św.

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.



Mamy przestrzegać wszystkich przykazań,gdyż są one doskonałe i dane na zawsze.

Psalm 111,7 Wszystkie przykazania Jego są trwałe, (8) ustalone na wieki, na zawsze, nadane ze słusznością i mocą.

Pozdrawiam
 
     
Interesujący

Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 2
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-08-16, 10:17   

Zapraszam na ciekawą transmisje:)


https://www.youtube.com/watch?v=Cp0bcUa3FIQ
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-10, 10:37   

Czytam sobie Waszą rozmowę i stwierdzam że brniecie w temat zastępczy. Gdyż tak naprawdę przed Bogiem liczą się nasze motywy i intencje, czyli NOWE STWORZENIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE !
Gdy chodzi o mnie to liczy się krzyż Chrystusa, o to żebym z Nim umarł dla tego świata (swoich upodobań, mojego ja chcę, ja lubię). Bo obrzezani, nieobrzezanie, odpoczywanie w siódmym dniu lub w jakimś innym, nie ma znaczenia. Ważne jest jedynie to żeby być nowym stworzeniem.
" Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata. Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie."
[Ga 6;14-15 BW].

W temacie wątku mam takie samo zdanie jak ta poniższa wypowiedź.
nike napisał/a:
Gdyby dla chrześcijan do świętowania dnia był niezbędny Szabat to Jezus dając nam dwa przykazania, zwróciłby uwagę na ten dzień. dlaczego tego nie zrobił?
przykazania te brzmią:

Mat. 22:37-40
37. A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
38. To jest największe i pierwsze przykazanie.
39. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(BW)


Na podstawie tych tekstów, ja uważam,że jest dla chrześcijan obojętne jaki dzień jest naszym odpoczynkiem. Odpoczywać mamy zawsze w Jezusie Chrystusie.
Okres Królestwa [Tysiąclecie] będzie dla nas odpoczynkiem od smierci, szatana, i wszelkiego zła, z jakim mamy obecnie do czynienia. :-D
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-10, 13:30   

a nowo stworzenie zyje wedlug Prawa i swieci sabat :-D
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-11, 15:39   

twardziel napisał/a:
Ważne jest jedynie to żeby być nowym stworzeniem.


Nowe stworzenie w Chrystusie umiera dla grzechu a więc znaczy to ,ze żyje zgodnie z Prawem Bożym., które Bóg zapisał mu na sercu.

Duch Boży po kolei przekonuje nowe stworzenie o tym co jest grzechem, i co koniecznie trzeba porzucić jeśli dalej chce się być dzieckiem Boga.

Ef 4:30 br "Nie zasmucajcie Świętego Ducha Bożego, którym zostaliście niejako opieczętowani, by trwać w nadziei osiągnięcia pełnego odkupienia."

Jeżeli duch Boży zacznie Cię przekonywać o świętości szabatu, to wertuj temat w Biblii aż do pewności , że o tym co praktykujesz na pewno mówi Bóg.

Mnie przed wielu laty przekonał i teraz rozumiem,że obchodzenie szabatu z rodziną to błogosławieństwo od Boga.


:lol: :lol: :lol:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-12, 10:22   

Listek napisał/a:

Jeżeli duch Boży zacznie Cię przekonywać o świętości szabatu, to wertuj temat w Biblii aż do pewności , że o tym co praktykujesz na pewno mówi Bóg.

Mnie przed wielu laty przekonał i teraz rozumiem,że obchodzenie szabatu z rodziną to błogosławieństwo od Boga.


:lol: :lol: :lol:


Robiłem to na samym początku kiedy Jezus mnie znalazł. Otrzymałem przekonanie i pewność. Nie gniewaj się że poślę Ci ten poniższy zapis, jest to Słowo Boże które ma oddziaływanie na każde szczere serce...
" Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus. Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim, "
[Kol 2;17-18 BW].
W Chrystusie jest wolność " Teraz jednak dla tych, ktorzy sa w Chrystusie Jezusie, nie ma juz potepienia."
[Rz 8;1 BT].

Zadaj sobie pytanie w głębi serca, czy to błogosławieństwo jakie masz z rodziną jest rzeczywiście wolnością w Jezusie. Sam też sobie odpowiedz, czy gdy mowa jest o odpocznieniu od codziennych zajęć, i poświęceniu go tylko dla Boga i rodziny. To czy faktycznie Bóg wymaga tego konkretnego dnia. Bo przecież dla niektórych grup zawodowych (np. aktorzy), dniem wolnym od pracy zawodowej, jest poniedziałek...
Jednak jeśli masz takie przekonanie, to trzymaj się tego. Aczkolwiek w naśladowaniu Jezusa, chodzi o wykazywanie Jego postawy w zwyczajnych ziemskich sprawach. Jak reagujemy gdy zrobi nam ktoś przykrość. Jak się zachowujemy, kiedy jesteśmy pomijani i nikt nas nie zauważa i nie docenia, pomimo naszych szlachetnych czynów. Jak reagujemy jeśli, zajedzie nam ktoś drogę, albo zarysuje auto.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14