FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rola kobiety w Kosciele
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-09-21, 18:51   

Rethel Nibelung, A co mam przetłumaczyć? bo nie wiem chyba o co chodzi? :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 18:56   

nike napisał/a:
Rethel Nibelung, A co mam przetłumaczyć? bo nie wiem chyba o co chodzi? :-D


Te beriańskie schadzki czy coś tam...
To coś innego niż zebranie? O co chodzi?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-21, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-09-21, 19:29   

Acha.Są to badania, i ŚJ też są badania przecież, to nie wiesz co to jest beriańskie? Ap.Paweł pochwalił braci w Berei,że dobrze rozważają słowo boże. stąd nazwa badanie berianskie.
Ponieważ my sobie obieramy przez glosowanie jakiś artykuł br. Russella lub Johnsona, a każdy jest opracowany na podstawie Biblii i wtedy szczegółowo rozważamy, wyjaśnienia w tych artykułach, na podstawie Biblii,
Na początku zebrania brat z mównicy kogos prosi o streszczenie ostatniej lekcji i potem wywoluje nas, kogo akurat ma chętkę, a potem jeszcze kto chce na dowolnego. czasami są tak bardzo zawiłe i trudne pytania,że nieraz trzy tylko rozważymy, nie mamy z góry narzucone ile mamy w danym dniu pytań przebadać.
Jak coś komuś nie pasuje zadaje pytanie dodatkowe, bardzo czesto ja takie pytanka zadaje. sa nieraz takie trudne odpowiedzi,ze szukamy po zebraniu w domu w innej literaturze i Biblii, i na drugim badaniu wracamy do tego pytania. lubię takie badania, bo sa bardzo budującve.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 19:43   

U świadków takich badań nie ma.
Ale to jest w ramach regularnych zebrań, czy jakieś coś dodatkowe?

Było kiedyś studium książki po domach, ale zakazali, bo po zebraniach
często były dyskusje biblijne gdzieniegdzie, a to widać nieładnie...
Żeby było śmieszniej, było to zebranie, które nic nie kosztowało... :-/
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-09-21, 20:35   

Rethel Nibelung napisał/a:
Ale to jest w ramach regularnych zebrań, czy jakieś coś dodatkowe?


Regularne. U nas zebranie trwa 3 godziny np. w niedzielę jest wykład przez brata starszego który jest w planie, mówi na temat przez siebie obrany, jest przerwa i po przerwie jest badanie beriańskie.
W tygodniu są dwa badania różne.
np. w Gdańsku badamy w tygodniu artykuł z tomu 11- tego Exodus " Podróż do góry Synaj" br. Johnsona i Tom I pod tytułem Bóg tez br. Johnsona. w niedzielę kończymy juz badanie tomu IV br. Russella Armageddon.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 21:00   

nike napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Ale to jest w ramach regularnych zebrań, czy jakieś coś dodatkowe?


Regularne. U nas zebranie trwa 3 godziny np. w niedzielę jest wykład przez brata starszego który jest w planie, mówi na temat przez siebie obrany, jest przerwa i po przerwie jest badanie beriańskie.
W tygodniu są dwa badania różne.
np. w Gdańsku badamy w tygodniu artykuł z tomu 11- tego Exodus " Podróż do góry Synaj" br. Johnsona i Tom I pod tytułem Bóg tez br. Johnsona. w niedzielę kończymy juz badanie tomu IV br. Russella Armageddon.


To ja czasami narzekałem, że u nas trzeba się mordować 2h....... :roll:

A kiedy badacie Biblię...? Bez Tomów, książek, artykułów itp...?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-21, 21:14   

Rethel Nibelung napisał/a:
nike napisał/a:
ale brać czynny udział w zebrania beriańskich


I ty się Nike dziwiłaś dlaczego potępiam mnożące się nowomowy... :-|

Axanna napisał/a:
Jak uwazacie, jaka role w Kosciele moze spelniac kobieta? Czy oprocz szkolki niedzielnej i pouczania siostre mlodszych faktycznie ma nakryc glowe chusta i milczec?


Może robić wszystko z wyjątkiem tego, co jest w Biblii zakazane lub zastrzeżone dla mężczyzn. :idea: 8-)

Czyli? Powiedz co uwazasz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-09-21, 22:09   

Rethel Nibelung napisał/a:
A kiedy badacie Biblię...? Bez Tomów, książek, artykułów itp...?_


Nie badamy Biblii samej ponieważ, Bóg dał pewnych sług, którzy w swoich książkach czasopismach, wiele rzeczy wyjaśnili, byli to słudzy spłodzeni z DŚ. my do nich nie należymy.
wszystkie artykuły zawierają teksty biblijne i te teksty na podstawie artykułów my rozbieramy.
możemy się z tym zgodzić lub nie, jeżeli mi coś nie pasuje to odkładam, może kiedyś zrozumiem lub odrzucam.
Zauważ ile nawet na naszym forum jest samoistnych badaczy Biblii i co z tego wynika, każdy tworzy swoja wizję, i co z tego wynika???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-21, 22:22   

nike napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
A kiedy badacie Biblię...? Bez Tomów, książek, artykułów itp...?_

Zauważ ile nawet na naszym forum jest samoistnych badaczy Biblii i co z tego wynika, każdy tworzy swoja wizję, i co z tego wynika???

a co wynika takiego zlego? wedlug mnie dobrze, wszystko trzeba zbadac, co dobre tego sie trzymac :)
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 22:25   

nike napisał/a:
Nie badamy Biblii samej ponieważ, Bóg dał pewnych sług, którzy w swoich książkach czasopismach, wiele rzeczy wyjaśnili, byli to słudzy spłodzeni z DŚ. my do nich nie należymy.
wszystkie artykuły zawierają teksty biblijne i te teksty na podstawie artykułów my rozbieramy.
możemy się z tym zgodzić lub nie, jeżeli mi coś nie pasuje to odkładam, może kiedyś zrozumiem lub odrzucam.


No to w zasadzie nie różnicie się od nas... :roll:
Tyle, że u nas ci od DŚ są żywi, a nie martwi :)
A skoro to co studiujecie jest napisane przez ludzi
spłodzonych z duchs, to jak możecie się nie zgodzić? :shock:

Ach, wszędzie są ci samoistni wybrańcy... :roll:

Cytat:
Zauważ ile nawet na naszym forum jest samoistnych badaczy Biblii i co z tego wynika, każdy tworzy swoja wizję, i co z tego wynika???


No i tu jest pies pogrzebany...
A czy wiesz z czego to wynika?
Z chęci poszukiwania sensacji i
prawd ukrytych, zatajonych,
sfałszowanych...
Tak samo jak w XIX wieku...
A potrzeba tak niewiele...
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 22:29   

Axanna napisał/a:
Czyli? Powiedz co uwazasz.


No co mam powiedzieć, skoro to powszechnie wiadomo... :)
Przecież to tak samo mniej więcej zawsze wygląda, bez
znaczenia, czy chodzi o prawosławnych, latynowierów,
świadków, tradycyjnych protestantów... sprowadza się
to do jednego: kobieta księdzem być nie może, oraz
nie może sprawować władzy nad mężczyzną... zawsze
są oczywiście pewne wyjątki, no ale co do zasady, to
chyba tylko te dwie... a! no i powinna milczeć podczas
zebrań... ale tego akurat chyba nikt nie przestrzega... :-P
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-21, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-21, 22:45   

no wlasnie mnie to ostatnie troche gorszy i uwazam ze jest bardzo czesto naduzywane, bo co to znaczy ze ma milczec, to po co ma tam isc w ogole? Kobieta przeciez to nie owca, a zebrania bywaja rozne, bywaja dyskusyjne na przyklad i co jezeli bracia maja zero do gadania, czy same glupoty? Ja sie zgodze, ze nie moze przewodzic i byc pastorem, ale kneblowanie kobiet przy kazdej okazji uwazam swiadczy jedynie o nie za wysokim poziomie braci :-|
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-21, 22:59   

Axanna napisał/a:
no wlasnie mnie to ostatnie troche gorszy i uwazam ze jest bardzo czesto naduzywane, bo co to znaczy ze ma milczec, to po co ma tam isc w ogole?


Po to:
Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełna uległością... I Tymoteusza 2:11.

Cytat:
Kobieta przeciez to nie owca, a zebrania bywaja rozne, bywaja dyskusyjne na przyklad i co jezeli bracia maja zero do gadania, czy same glupoty?


To wówczas jest o wiele lepiej, jeśli kobiety nie zwiększają poziomu głupoty... :)
A tak serio, mówi się trudno. Właśnie i o to chodziło Pawłowi, aby gdy jest głupek,
jakaś mądralińska nie podważała przypadkiem jego autorytetu, jak Jezebel w
Apokalipsie... poza tym, postaw sobie pytanie, czy wszyscy powinni mieć głos?
Jeżeli zbór, biskupem, prezbiterem czy diakonem zrobi samych idiotów, no to
ma problem... a takie zbory-kluby dyskusyjne, to chyba nie za bardzo zgodne
są z tym co czytamy w Nowym Testamencie... wówczas, zbory były wzorowane
na synagogach, ale i jak widać kobiety miały bardzo duży udział w jego życiu...
Nie był to jednak udział związany z nauczaniem zboru i przewodzeniem...
A na spotkaniach dyskusyjnych, to przecież nikt nikomu nie broni...

Cytat:
Ja sie zgodze, ze nie moze przewodzic i byc pastorem, ale kneblowanie kobiet przy kazdej okazji uwazam swiadczy jedynie o nie za wysokim poziomie braci :-|


Prawdą jest, że trafiają się kobiety-bystrzachy, które zakasowałyby nie jednego brata,
ale... większość jest średnia, i swoim gadulstwem rozwalałaby nie tylko zebranie, ale
i niezrozumieniem logiki (zwłaszcza Pawła) pism, rozwalała całą teologię... jako, że ten
wniosek nie jest wyssany z palca, to popatrz czego nauczają zbory gdzie pastorem
jest kobieta... normalnie nóż się w kieszeni otwiera, gdy słucha się takich głupot...
Może i o to - prewencyjnie - chodziło Pawłowi? Kto wie, czy akurat tego nie przewidział. :)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-21, 23:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-21, 23:44   

Rethel Nibelung napisał/a:
Axanna napisał/a:
no wlasnie mnie to ostatnie troche gorszy i uwazam ze jest bardzo czesto naduzywane, bo co to znaczy ze ma milczec, to po co ma tam isc w ogole?


Po to:
Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełna uległością... I Tymoteusza 2:11.

Cytat:
Kobieta przeciez to nie owca, a zebrania bywaja rozne, bywaja dyskusyjne na przyklad i co jezeli bracia maja zero do gadania, czy same glupoty?


To wówczas jest o wiele lepiej, jeśli kobiety nie zwiększają poziomu głupoty... :)
A tak serio, mówi się trudno. Właśnie i o to chodziło Pawłowi, aby gdy jest głupek,
jakaś mądralińska nie podważała przypadkiem jego autorytetu, jak Jezebel w
Apokalipsie... poza tym, postaw sobie pytanie, czy wszyscy powinni mieć głos?
Jeżeli zbór, biskupem, prezbiterem czy diakonem zrobi samych idiotów, no to
ma problem... a takie zbory-kluby dyskusyjne, to chyba nie za bardzo zgodne
są z tym co czytamy w Nowym Testamencie... wówczas, zbory były wzorowane
na synagogach, ale i jak widać kobiety miały bardzo duży udział w jego życiu...
Nie był to jednak udział związany z nauczaniem zboru i przewodzeniem...
A na spotkaniach dyskusyjnych, to przecież nikt nikomu nie broni...

alez ja nie mowie o nauczaniu i przewodzeniu, jednakze jezeli sie na zgromadzeniu sie gada glupoty, a nie ma zadnego brata co by otworzyl dziob i pisnal, czemu tedy nie wolno kobiecie delikatnie wskazac na Pismo i sprzecznosci? Czy autorytet glupich braci ma polegac na kneblowaniu kogos, by przypadkiem nie podwazano? Czego wart taki autorytet, skoro pycha nie pozwala wysluchac grzecznej uwagi od kobiety no bo on ma spodnie?

A czy "uczenie sie w cichosci" ma polegac na milczacym lykaniu bzdur? Zeby sie uczyc, to trzeba jeszcze miec od kogo.
Cytat:
Cytat:
Ja sie zgodze, ze nie moze przewodzic i byc pastorem, ale kneblowanie kobiet przy kazdej okazji uwazam swiadczy jedynie o nie za wysokim poziomie braci :-|


Prawdą jest, że trafiają się kobiety-bystrzachy, które zakasowałyby nie jednego brata,
ale... większość jest średnia, i swoim gadulstwem rozwalałaby nie tylko zebranie, ale
i niezrozumieniem logiki (zwłaszcza Pawła) pism, rozwalała całą teologię... jako, że ten
wniosek nie jest wyssany z palca, to popatrz czego nauczają zbory gdzie pastorem
jest kobieta... normalnie nóż się w kieszeni otwiera, gdy słucha się takich głupot...

ojjj nie masz racji... to znaczy ze masz, ale spojrz na to obiektywnie, a nie jedynie pod katem krytyki kobiet. kiedys mialam duzo czasu i sie nasciagalam z netu do groma przeroznych kazan z roznych nabozenstw roznych Kosciolow protestanckich i sobie to sluchalam w czasie prac domowych, np.prasowania, gotowania itp. Toz to takie bzdety sie laly z kazalnic ze skora cierpla - no i co ze to osoba w spodniach, sluchanie belkotu rownie dobrze przypawialo o mdlosci.

Tutaj tez obeszlam kilka Kosciolow i powiem Ci ze horor.... Tak ze nawet przyznajac Ci racje, to nie jest argument, gdyz z mezczyznami sprawy stoja tak samo jak z kobietami, a moze poniekad i gorzej.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-22, 12:26   

Axanna napisał/a:
alez ja nie mowie o nauczaniu i przewodzeniu, jednakze jezeli sie na zgromadzeniu sie gada glupoty, a nie ma zadnego brata co by otworzyl dziob i pisnal, czemu tedy nie wolno kobiecie delikatnie wskazac na Pismo i sprzecznosci? Czy autorytet glupich braci ma polegac na kneblowaniu kogos, by przypadkiem nie podwazano? Czego wart taki autorytet, skoro pycha nie pozwala wysluchac grzecznej uwagi od kobiety no bo on ma spodnie?

A czy "uczenie sie w cichosci" ma polegac na milczacym lykaniu bzdur? Zeby sie uczyc, to trzeba jeszcze miec od kogo.
Ja sie zgodze, ze nie moze przewodzic i byc pastorem, ale kneblowanie kobiet przy kazdej okazji uwazam swiadczy jedynie o nie za wysokim poziomie braci :-|


A co było jeśli rabin, lewita lub kapłan gadał głupoty w synagodze?

Wtedy kobieta miała w duchu satysfakcję, że kilkadziesiąt tępych baranów
stoi i tego bezrefleksyjnie słucha, a ona jedna jedyna wie i ma brech ;-)

A z tym kneblowaniem to nie wiem jak jest, bo ja się po różnych kościołach nie
szlajałem. U świadków za to gadają aż za dużo i wtrącają się w to w co nie powinny...

Cytat:
ojjj nie masz racji... to znaczy ze masz, ale spojrz na to obiektywnie, a nie jedynie pod katem krytyki kobiet. kiedys mialam duzo czasu i sie nasciagalam z netu do groma przeroznych kazan z roznych nabozenstw roznych Kosciolow protestanckich i sobie to sluchalam w czasie prac domowych, np.prasowania, gotowania itp. Toz to takie bzdety sie laly z kazalnic ze skora cierpla - no i co ze to osoba w spodniach, sluchanie belkotu rownie dobrze przypawialo o mdlosci.

Tutaj tez obeszlam kilka Kosciolow i powiem Ci ze horor.... Tak ze nawet przyznajac Ci racje, to nie jest argument, gdyz z mezczyznami sprawy stoja tak samo jak z kobietami, a moze poniekad i gorzej.


A czy myślisz, że w takim wyznaniu, gdzie są kobiety, mężczyźni każą prawowiernie? :-D

Jest tak z bardzo prostego powodu: łamiąc jeden zapis biblijny, traci się automatycznie
wiarygodność i właściwe zrozumienie. Bo skoro napisano NIE, a ktoś to podważa, no
to zaczyna także podważać i inne zasady, które nie pasują... stąd teologia lovelizmu... :-P
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-09-22, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13