FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sukcesja
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7176
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5388/7220
 74%
EXP: 121/373
 32%
Wysłany: 2013-10-12, 18:34   

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy Jezus zostawił swoich uczniów w anarchii na poniewierkę?

Twierdzisz, że Jezus mianował po sobie następców na Ziemi? :shock:
Dziwne rzeczy pisujesz waść...
Chyba stracisz następnego fana... :-(
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-12, 18:53   

Henryk napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Czy Jezus zostawił swoich uczniów w anarchii na poniewierkę?

Twierdzisz, że Jezus mianował po sobie następców na Ziemi? :shock:
Dziwne rzeczy pisujesz waść...


Nastepców Jezusa? :shock:
Nikt nigdy następcą Jezusa się nie ogłaszał, więc nie wiem o co ci chodzi...

A czy Jezus założył religię w której każdy członek sam sobie był kapitanem, okrętem i żaglem?

Jaki sens zatem mają słowa Jezusa:

Jeżeli ich nie posłucha, powiedz zborowi. Jeśli nie posłucha nawet zboru

a na tym masywie skalnym zbuduję mój zbór i bramy Hadesu go nie przemogą



Cytat:
Chyba stracisz następnego fana... :-(


Ciebie? :)
Wcale mi na fanach nie zależy.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-12, 19:04   

Rethel Nibelung napisał/a:
Nikt nigdy następcą Jezusa się nie ogłaszał, więc nie wiem o co ci chodzi...


nie rób z siebie idioty, ponieważ nie raz pisałeś , ze papież ma sukcesję
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-12, 19:24   

Krystian napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Nikt nigdy następcą Jezusa się nie ogłaszał, więc nie wiem o co ci chodzi...

nie rób z siebie idioty, ponieważ nie raz pisałeś , ze papież ma sukcesję


Toś dał arguuument.... normalnie powalający...
Tylko na tyle cię stać?
Ewidentnie widać, że nie rozumiesz co czytasz i nie rozumiesz pojęć którymi się posługujesz.
Czy wreszcie coś wartościowego napiszesz, bo nudno w kółko czytać krótkie negujące slogany...
I znowu wyrwałeś jedno zdanie, by kopnąć (ku swemu ośmieszeniu) pomijając całą resztę.
Typowy Krystian.
Jak trzeba ruszyć głową - to głowę chowa w piasek... :-D
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-12, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-12, 19:32   

Henryk napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Czy Jezus zostawił swoich uczniów w anarchii na poniewierkę?

Twierdzisz, że Jezus mianował po sobie następców na Ziemi? :shock:
Dziwne rzeczy pisujesz waść...
Chyba stracisz następnego fana... :-(

Henryku, jestes jego fanem?? :shock:
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-12, 23:38   

Powolywanie sie na Stary Testament, Izrael, Lewitow dla uzasadnienia urojonej sukcesji rzymskich katolikow brzmi conajmniej jak brednia na tym samym poziomie co inne wymysly tej organizacji, zbroczonej krwia milionow meczennikow, pomordowanych "w imie Chrystusa" przez Inkwizycje. Brednia podparta bredniami, typu belkotu iz takie grzeszki jak balwochwalstwo, podeptanie prawdy, uniewaznienie nakazow Bozych, wieloletnie ludobojstwo itp. wcale nie sprawiaja iz poszczegolnie ogniwa wmawianej sukcesjii przestali byc "swiatlem, polozonym na gorze", "sola ziemi" (Mat 5:13 ), "swiatloscia swiata" ( Mat 5:14 ), latoroslami krzewu winnego, ktorym jest Chrystus ( Joh 15:5 ).

Powolywanie sie na Stary Testament i Lewitow , ktorzy byli powolani przez Boga a w koncu zostali odrzuceni za grzechy nie dorownujace i w polowie rzymskim katolikom jest na tyle nieadekwatne, ze po prostu pozostaje popukac sie w czolo.

Jak mozna porownywac przymieze Boga z Izraelem, zawarte "po wszystkie pokolenia", czy z lewitami "po wszystkie pokolenia" - z chrzescijanstwem do ktorego dolaczyc mozna jedynie przez wiare i posluszenstwo. O ile Zyd przynalezy do narodu wybranego z racji urodzenia Zydem, o tyle chrzescijaninem mozna sie stac wylacznie aktem wlasnej wiary i osobistej relacji z Bogiem.

Belkot o przekazywaniu tzw.sukcesji metoda nalozenia rak nie tylko nie ma zadnego odzwiercedlenia w Biblii, ale stoi w opozycji do licznych wersetow ostrzegajacych o odrzuceniu w wypadku grzechu.

Heb 10:26-29 bw "(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. (28) Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; (29) o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!"

Mat 7:23 bw "A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."

Jaka moze byc sukcesja, jezeli Pan mowi ze nigdy nie znal tych co czynia bezprawie? Sukcesja czego? sukcesja bezpraiwa? - z tym to sie zgodze.

Pozatym brednia jakoby Kosciol zostal zbudowany na Piotrze warta tyle sama jak i powyzsza.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-12, 23:55   

Axanna napisał/a:
Powolywanie sie na Stary Testament, Izrael, Lewitow dla uzasadnienia urojonej sukcesji rzymskich katolikow brzmi conajmniej jak brednia na tym samym poziomie co inne wymysly tej organizacji, zbroczonej krwia milionow meczennikow, pomordowanych "w imie Chrystusa" przez Inkwizycje. Brednia podparta bredniami, typu belkotu iz takie grzeszki jak balwochwalstwo, podeptanie prawdy, uniewaznienie nakazow Bozych, wieloletnie ludobojstwo itp. wcale nie sprawiaja iz poszczegolnie ogniwa wmawianej sukcesjii przestali byc "swiatlem, polozonym na gorze", "sola ziemi" (Mat 5:13 ), "swiatloscia swiata" ( Mat 5:14 ), latoroslami krzewu winnego, ktorym jest Chrystus ( Joh 15:5 ).

Powolywanie sie na Stary Testament i Lewitow , ktorzy byli powolani przez Boga a w koncu zostali odrzuceni za grzechy nie dorownujace i w polowie rzymskim katolikom jest na tyle nieadekwatne, ze po prostu pozostaje popukac sie w czolo.

Jak mozna porownywac przymieze Boga z Izraelem, zawarte "po wszystkie pokolenia", czy z lewitami "po wszystkie pokolenia" - z chrzescijanstwem do ktorego dolaczyc mozna jedynie przez wiare i posluszenstwo. O ile Zyd przynalezy do narodu wybranego z racji urodzenia Zydem, o tyle chrzescijaninem mozna sie stac wylacznie aktem wlasnej wiary i osobistej relacji z Bogiem.

Belkot o przekazywaniu tzw.sukcesji metoda nalozenia rak nie tylko nie ma zadnego odzwiercedlenia w Biblii, ale stoi w opozycji do licznych wersetow ostrzegajacych o odrzuceniu w wypadku grzechu.

Heb 10:26-29 bw "(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. (28) Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; (29) o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!"

Mat 7:23 bw "A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."

Jaka moze byc sukcesja, jezeli Pan mowi ze nigdy nie znal tych co czynia bezprawie? Sukcesja czego? sukcesja bezpraiwa? - z tym to sie zgodze.

Pozatym brednia jakoby Kosciol zostal zbudowany na Piotrze warta tyle sama jak i powyzsza.


Dałaś właśnie genialny popis tego czym jesteś i co sobą reprezentujesz...
Dziwne tylko, że wierzysz w tradycje przekazane przez tych strasznych ludzi...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-12, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-13, 00:08   

nie jestem zadnym "czyms" tylko kims. Czyms to moze Ty tu jestes :roll: Nie jestem rowniez tematem tego watku, wiec proponuje bys sie skupil na temacie i na przedstawionych argumentach, a nie na ad personam, choc wiem, wiem ze to Twoje glowne argumenty.

W jaka niby tradycje wedlug Ciebie ja wierze? Ja cos nie przypominam sobie swoich zwierzen do Ciebie co do moich wierzen w jakas tradycje :roll:
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-10-13, 00:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-13, 10:10   

Axanna napisał/a:
wiec proponuje bys sie skupil na temacie i na przedstawionych argumentach,


Pokaż choć jeden.
Bo póki co to napisałaś potok epitetów:

- urojonej sukcesji rzymskich katolikow
- brzmi conajmniej jak brednia na tym samym poziomie co
- inne wymysly tej organizacji,
- zbroczonej krwia milionow meczennikow, pomordowanych "w imie Chrystusa" przez Inkwizycje.
- Brednia podparta bredniami,
- typu belkotu iz takie grzeszki jak balwochwalstwo, podeptanie prawdy, uniewaznienie nakazow Bozych,
- wieloletnie ludobojstwo itp.
- za grzechy nie dorownujace i w polowie rzymskim katolikom
- po prostu pozostaje popukac sie w czolo.
- Belkot o przekazywaniu tzw.sukcesji
- metoda nalozenia rak nie tylko nie ma zadnego odzwiercedlenia w Biblii,


Cytat:
]Heb 10:26-29 bw "(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. (28) Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; (29) o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!"


To jest akurat do chrześcijan napisane, a nie do pogan.
Jeżeli Chrześcijanie nie są chrześcijanami, to po co to cytujesz?

Cytat:
Mat 7:23 bw "A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."


A do kogo to skierowane? Czy ciebie się nie tyczy ani mnie? O poganach Jezus tu mówi? :shock:

Cytat:
Jaka moze byc sukcesja, jezeli Pan mowi ze nigdy nie znal tych co czynia bezprawie? Sukcesja czego? sukcesja bezpraiwa? - z tym to sie zgodze.


Nie rozumiesz słowa o którym piszesz.

Cytat:
Pozatym brednia jakoby Kosciol zostal zbudowany na Piotrze warta tyle sama jak i powyzsza.


Aha... czyli słowa Jezusa też masz gdzieś? :roll:

Cytat:
ale stoi w opozycji do licznych wersetow ostrzegajacych o odrzuceniu w wypadku grzechu.


No i kiedy nastąpiło to odrzucenie Kościoła Jezusa? :roll:
Skoro ty grzeszysz to znaczy, że też już nie jesteś chrześcijanką? :shock:

Cytat:
W jaka niby tradycje wedlug Ciebie ja wierze? Ja cos nie przypominam sobie swoich zwierzen do Ciebie co do moich wierzen w jakas tradycje :roll:


Czy nie wierzysz że Ewangelie zostały napisane przez Mateusza, Marka, Łukasz i Jana?
Czy nie wierzysz w kanon 27 ksiąg Nowego Testamentu?
Czy wierzysz, że Biblia Hebrajska jest lepsza od Greckiej?

Cytat:
zbroczonej krwia milionow meczennikow, pomordowanych "w imie Chrystusa" przez Inkwizycje.


Ile było tych milionów niewinnych, pomordowanych przez Inkwizycję?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-13, 10:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
alessa 


Pomogła: 15 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2013-10-13, 11:58   

szykuje się niesamowicie budująca dyskusja, coś na styl pogawędki z Rembovem.
zainteresowanym życzę powodzenia ;-)
_________________
http://chomikuj.pl/alessa333
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-13, 12:50   

Axanna napisał/a:
Powolywanie sie na Stary Testament i Lewitow , ktorzy byli powolani przez Boga a w koncu zostali odrzuceni za grzechy nie dorownujace i w polowie rzymskim katolikom jest na tyle nieadekwatne, ze po prostu pozostaje popukac sie w czolo.


a czego można się spodziewać po Jego Mądrobliwości
uczyni wszystko wyrywając wersety z Biblii, aby udowodnić sukcesję
powoływanie się na Stary Testament w tej kwestii to już przechodzi wszelkie wyobrażenie
elementarnego rozumienia Słowa Bożego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-13, 13:43   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
Powolywanie sie na Stary Testament i Lewitow , ktorzy byli powolani przez Boga a w koncu zostali odrzuceni za grzechy nie dorownujace i w polowie rzymskim katolikom jest na tyle nieadekwatne, ze po prostu pozostaje popukac sie w czolo.


a czego można się spodziewać po Jego Mądrobliwości
uczyni wszystko wyrywając wersety z Biblii, aby udowodnić sukcesję
powoływanie się na Stary Testament w tej kwestii to już przechodzi wszelkie wyobrażenie
elementarnego rozumienia Słowa Bożego


Jesteś tak bardzo mądrobliwy, że komentujesz
coś czego ja w ogóle nie napisałem. To jest
właśnie dyskusja z wami. Dyskutujecie z
własnymi wyobrażeniami...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-13, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-13, 13:51   

A najśmieszniejsze jest to, że Jezus założył swój Kościół, wysałał apostołów, ci założyli zbory,
mianowali biskupów, prezbiterów i diakonów, powiedział, że jego Kościół będzie trwał aż do
skończenia świata, a 2000 lat później pojawił się taki Krystian, który choć uważa że nie należy
do Jezusa, to jeszcze śmie twierdzić, że to co było przez poprzednie 2000 lat to tak było na niby,
bo po apostołach, to dopiero on nagle jest tym jedynym prawdziwym... :-D Powinieneś się
Krystianie zapisać do SOKu - tam tez uważają, że pewne rzeczy oczywiste są wymyślone... :-D
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-13, 14:52   

Rethel Nibelung napisał/a:
Pokaż choć jeden.
Bo póki co to napisałaś potok epitetów:

aj no przepraszam, zaczerpnelam od Ciebie troche slownictwa (mam nadzieje, ze nie musze Ci cytowac)... nie wiedzialam, ze raptem sie uwrazliwiles :roll:
Cytat:
Cytat:
]Heb 10:26-29 bw "(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. (28) Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; (29) o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!"


To jest akurat do chrześcijan napisane, a nie do pogan.
Jeżeli Chrześcijanie nie są chrześcijanami, to po co to cytujesz?

Cytat:
Mat 7:23 bw "A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."


A do kogo to skierowane? Czy ciebie się nie tyczy ani mnie? O poganach Jezus tu mówi? :shock:

kompletnie nie rozumiem o co Ci tu chodzi z tymi poganami :roll: Zacytowalam wersety dobitnie swiadczace, ze cos takiego jak "sukcesja przekazywana nakladaniem rak" nie moze miec miejsca w chrzescijanstwie, gdyz Jezus mowi wprost, ze ludzi, dopuszczajace sie grzechu i nieprawosci nie maja zadnego udzialu w wierze, ani w Kosciele a co uslysza na koncu to "idzcie precz nigdy was nie znalem" - w jaki sposob tedy osoba, ktora Pan nigdy nie znal moze przekazywac jakakolwiek sukcesje zbroczonymi krwia meczennikow rekami?
Cytat:
Cytat:
Jaka moze byc sukcesja, jezeli Pan mowi ze nigdy nie znal tych co czynia bezprawie? Sukcesja czego? sukcesja bezpraiwa? - z tym to sie zgodze.


Nie rozumiesz słowa o którym piszesz.

tos wytlumacz, zamieniam sie w sluch, a nuz zrozumiem :roll:
Cytat:
Cytat:
Pozatym brednia jakoby Kosciol zostal zbudowany na Piotrze warta tyle sama jak i powyzsza.


Aha... czyli słowa Jezusa też masz gdzieś? :roll:

a ja Ciebie jeszcze z Panem Jezusem nie utozsamiam, wiec poki co nie myli Twoje slowa ze slowami Pana Jezusa.
Cytat:
Cytat:
ale stoi w opozycji do licznych wersetow ostrzegajacych o odrzuceniu w wypadku grzechu.


No i kiedy nastąpiło to odrzucenie Kościoła Jezusa? :roll:
Skoro ty grzeszysz to znaczy, że też już nie jesteś chrześcijanką? :shock:

Czy jestem czy nie, nie Tobie decydowac, ani tez rozliczac mnie z grzechow - w przeciwienstwie do tych, ktorych jestes adwokatem, ja sie nie podaje za wyrocznie i zastepstwo Chrystusa na ziemi, wiec sprawa moich grzechow to moja osobista sprawa pomiedzy mna a Bogiem, a Ty tutaj jestes zbyteczny.

Inny aspekt, to wazkosc grzechow, wszak nie ma czlowieka bez grzechu zadnego, a mimo to Pan wyraznie nakazal falszywych nauczycieli rozpoznawac po owocach, gdyz z dobrego drzewa sie nie zbiera zgnilych owocow, Rethelku, czy o tym wiesz w ogole?

Takie mydlonko oczu, ze skoro wszyscy grzesza i przemycanie pod tym plaszczykiem sukcesji, mimo takich owocow jak rozpusta, morderstwa, balwochwalstwo, pedofilstwo i podobne, wraz ze wciskaniem kitow, iz mimo tych kwiatkow, owa kloaka nadal pozostaje Swietym Kosciolem Chrystusowym i Swiatloscia dla pogan nie mozna inaczej odbierac niz urojeniowe brednie i ja osobiscie nie rozumiem ludzi, ktorzy daja sie na to nabrac.... mysle dlatego ze tak im jest wygodniej, gdyz rzymsko katolicki system jest maksymalnie dopasowany do uspienia i tak spiacego sumienia ludzi, bo niczego nie wymaga, starczy raz na jakis czas pojsc lyknac oplatka i dogodzic ksiedzu i dalej sie zyc jak sie zylo.
Cytat:
Cytat:
W jaka niby tradycje wedlug Ciebie ja wierze? Ja cos nie przypominam sobie swoich zwierzen do Ciebie co do moich wierzen w jakas tradycje :roll:


Czy nie wierzysz że Ewangelie zostały napisane przez Mateusza, Marka, Łukasz i Jana?
Czy nie wierzysz w kanon 27 ksiąg Nowego Testamentu?
Czy wierzysz, że Biblia Hebrajska jest lepsza od Greckiej?

Kanon nie jest zasluga rzymskich katolikow, gdyz skompletowany i uznany za natchniony poprzez gminy chrzescijanskie byl wczesniej, niz rzymscy katolicy oglosili kanon za kanon, przywlaszczajac sobie nie wiedziec czemu juz ukonczona prace Ducha Swietego. Ksiegi uznane za kanon juz byli w obiegu i swiadectwem temu tysiace kopii w roznych jezykach w roznych czesciach swiata pochodzace z roznych okresow. Ja korzystam z dziedzictwa pozostawionego przez Zydow i chrzescijan, a nie uznaje katolickiej tradycji, bo akurat kanonu katolickiego NIE uznaje, wiec cos Ci sie pomylilo.
Cytat:
Cytat:
zbroczonej krwia milionow meczennikow, pomordowanych "w imie Chrystusa" przez Inkwizycje.


Ile było tych milionów niewinnych, pomordowanych przez Inkwizycję?

och, a ile Ci trzeba? Poczytaj tu, zachecam:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=813
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-10-13, 14:53   

Rethel Nibelung napisał/a:
A najśmieszniejsze jest to, że Jezus założył swój Kościół, wysałał apostołów, ci założyli zbory,
mianowali biskupów, prezbiterów i diakonów, powiedział, że jego Kościół będzie trwał aż do
skończenia świata, a 2000 lat później pojawił się taki Krystian, który choć uważa że nie należy
do Jezusa, to jeszcze śmie twierdzić, że to co było przez poprzednie 2000 lat to tak było na niby,
bo po apostołach, to dopiero on nagle jest tym jedynym prawdziwym... :-D Powinieneś się
Krystianie zapisać do SOKu - tam tez uważają, że pewne rzeczy oczywiste są wymyślone... :-D

Nie wiem co Ciebie tak smieszy, to co Jezus zalozyl to byli gminy chrzescijanskie, zbierajace sie po domach a niekoniczenie wcale to byla organizacja na miare politycznego panstwa z centrum w rzymie, nie byli nawet rejestrowani w papierach urzedowych i tym podobne, wiec skad Twoj wniosek, ze niby kiedykolwiek przestali istniec, to sie gubie w domyslach, chyba ze ci sie myli Kosciol Chrystusowy z zarejestrowana spolka z.o.o, skoro braki zarejestrownia uznajesz za brak istnienia - Twoj KRzK tez nie byl zarejestrowany, tedy nie gadaj o sukcesji, heh.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15