FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg wymaga, byśmy wyznawali grzechy do ucha kapłana?
Autor Wiadomość
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-20, 16:46   

SQ6 napisał/a:
Czy to jest nauka biblijna, czy też nie...- to niech sobie każdy sam w sercu rozstrzygnie... Jak ktoś lubi się spowiadać do ucha- jego sprawa... Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że księża to też ludzie... Nie wiesz na kogo trafisz i jakiego potem będzie mieć na Ciebie haka... Niestety- taką ewentualność też trzeba brać pod uwagę...


Sercem nie można roztrzygnąć czy coś jest nauką biblijną czy nie. Tylko rzetelne studium Pisma Swiętego może nas o tym upewnić...
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-20, 20:58   

Jefte napisał/a:
Tylko rzetelne studium Pisma Swiętego może nas o tym upewnić...


Tyle,że wszyscy czytamy to samo PŚ,a każdy rozumie je inaczej.

Dlatego dobrze jest gdy sobie na wzajem pomagamy wyjść z kłamstw tego świata.





:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-20, 22:08   

Listek napisał/a:
Jefte napisał/a:
Tylko rzetelne studium Pisma Swiętego może nas o tym upewnić...


Tyle,że wszyscy czytamy to samo PŚ,a każdy rozumie je inaczej.

Dlatego dobrze jest gdy sobie na wzajem pomagamy wyjść z kłamstw tego świata.


:) :) :)


To fakt, różnie rozumiemy nauki Biblii
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-20, 22:16   

Jefte napisał/a:
Listek napisał/a:
Jefte napisał/a:
Tylko rzetelne studium Pisma Swiętego może nas o tym upewnić...


Tyle,że wszyscy czytamy to samo PŚ,a każdy rozumie je inaczej.

Dlatego dobrze jest gdy sobie na wzajem pomagamy wyjść z kłamstw tego świata.


:) :) :)


To fakt, różnie rozumiemy nauki Biblii


Tak różnie,że się zdziwisz.

:) :) :)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-01-20, 23:26   

AlexK napisał/a:
(21) Wtedy rzekł do nich Jezus po raz drugi: Pokój wam! Jak Ojciec posłał Mnie, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. [J 20, 21-23]
Niech ten fragment Pisma mówi sam za siebie.


Skoro ma mówić sam za siebie, to czy potrafisz na jego podstawie udowodnić, że to odpuszczanie grzechów polega na szeptaniu komuś do ucha, co uczyniłeś?

Już miałeś zacytowany jeden z dobrych tekstów, wyjaśniający jak to należy rozumieć.


Cytat:
"Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali
zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego".Jk 5:16


Czy chodzi tu o szeptanie do ucha zausznika?

Czy możesz wskazać jakiś przykład, że Panu Jezusowi szeptano najpierw na ucho, a później przebaczał grzechy i uzdrawiał?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2015-01-20, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-20, 23:31   

Pokoja napisał/a:
Skoro ma mówić sam za siebie, to czy potrafisz na jego podstawie udowodnić, że to odpuszczanie grzechów polega na szeptaniu komuś do ucha, co uczyniłeś?


Na poparcie tej tezy
wystarczy pryjrzeć się jednemu z fragmentów :
'' Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone''
Chyba nie sądzisz , ze to tyczyło się tylko i wyłącznie czasów żyjących apostołów,
a potem już miałoby nie być takiej możliwości?

aha.
Odpuszczenie nie polega na samym szepraniu do ucha, odpuszczenie nastepuje po wyznaniu grzechów.
Jednak zeby to nastąpiło
grzechy muszą być wyszeptane
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-20, 23:35   

Pokoja napisał/a:
Czy możesz wskazać jakiś przykład, że Panu Jezusowi szeptano najpierw na ucho, a później przebaczał grzechy i uzdrawiał?


Jezus nieraz kazał wychodzić na środek, tak by grzesznik przyznał się do swojej choroby
Dopiero wtedy doznawał ozdrowienia.
Nawet gdy ktoś dotknał się jego frędzli i ozdrowiał, to zawołął go na środek
''Kto się dotknął mojego płaszcza?''


Cytat:
Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. 28 Mówiła bowiem: «Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa». 29 Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. 30 A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: «Kto się dotknął mojego płaszcza?» 31 Odpowiedzieli Mu uczniowie: «Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął». 32 On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. 33 Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. 34 On zaś rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości!».
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2015-01-20, 23:48   

zion599, A jaki ten twój post ma związek ze spowiedzią na ucho?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-20, 23:50   

a post Pokoja?
ja mówiłem o odpuszczaniu i zatrzymywaniu grzechów
Przecież ksiądz to nie Jezus zeby kalkował zachowania :P?
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-20, 23:59   

no dobra ale odpowiem na temat
Nie ma w Biblii takiego polecenia , zeby do kapłana czy kogokolwiek
mowić NA UCHO
Jednak chyba lepiej szeptać do ucha niż publicznie wszystkim się chwaląc
albo ja o czymś nie wiem?
forma ta została przyjęta prawdopodobnie po to , zeby nie urągać godności
spowiadającym się, a zeby otworzyli się przed samym Chrystusem
No i niestety przy księdzem , ktory musi brudów ludzkich wysłuchiwać
Raczej nic w tym nie jest przyjemnego, ale robi to w poczuciu misji :)
Największą radośćią dla księzy est to ze dostali wlasnie tę moc odpuszczania grzechow:)
I ze widzą jak grzesznik odchodzi zdrowy
To nie jest okaz władzy- a miłości
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-01-21, 00:06   

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Skoro ma mówić sam za siebie, to czy potrafisz na jego podstawie udowodnić, że to odpuszczanie grzechów polega na szeptaniu komuś do ucha, co uczyniłeś?


Na poparcie tej tezy
wystarczy pryjrzeć się jednemu z fragmentów :
'' Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone''
Chyba nie sądzisz , ze to tyczyło się tylko i wyłącznie czasów żyjących apostołów,
a potem już miałoby nie być takiej możliwości?

aha.
Odpuszczenie nie polega na samym szeptaniu do ucha, odpuszczenie następuję po wyznaniu grzechów.
Jednak żeby to nastąpiło
grzechy muszą być wyszeptane


Komu grzechy mają być wyznane? Osobie trzeciej (jeśli tak to wskaż tekst, z ktorego to wynika), czy pokrzywdzonemu? Pan Jezus podał złotą regułę jak to ma przebiegać:

Cytat:
A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. (16) Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. (17) A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. (18) Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Mt. 18:15-18


Jeszcze raz zwróćmy uwagę na J. 20:21-23 i zbieżne teksty:

Cytat:
Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. (8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; (9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie; (11) o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony. (12) Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; (13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. (14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. J. 16:7-15

Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym. [...] weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. Dz. 1:5-8

(21) I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego. (23) Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane. J. 20:21-23

A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Mt. 28:18-20


Apostołowie przez głoszenie nauki Chrystusowej, najpierw słowem mówionym, a później i spisanym, mieli nauczać, co czynią do dzisiaj. Wskazali co się Bogu podoba, a co nie. Co jest w praktykach i zwyczajach narodów grzechem (np. czarnoksięstwo), a co nie i może być zachowane, choćby jako zwyczaj narodowy, tak jak u Żydów.

Spowiedź douszna, to władza nad wiernymi, z której zausznik się nie rozlicza przed spowiadającym się. Wykorzysta ją do czego będzie mu, albo dla kleru potrzebne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-21, 00:10   

Pokoja napisał/a:
Komu grzechy mają być wyznane? Osobie trzeciej (jeśli tak to wskaż tekst, z ktorego to wynika), czy pokrzywdzonemu? Pan Jezus podał złotą regułę jak to ma przebiegać:

Pana Jezusa nie obchodziło komu ma to być wyznawane, tylko kto ma te grzechy odpuszczać
A mieli je odpuszczać ludzie, kapłani jego nowego Koscioła
Procedury ustalili sami , gdyż mieli do tego prawo, podobnie jak Kapłani
poprzedniej świątyni
Bogu jest obojętne w jaki sposób realizuje jego polecenia..
No !

A jeśli nie byłoby obojętne (gdyż np moze powodować jakieśtam zgrzyty)- to to zaznacza
i nie omieszkałby oznajmić.
Poprzednim kapłanom zwracał uwagę na to ze przegieli z Halachą, ale to był Kosciol załłożony na samych tropach,
a nie przez Chrystusa, Kosciol ktorego bramy piekielne nie przemogą.
Dzis My smiertelnicy nie mamy prawa się mądrzyć
i wyrokować na tych kapłanów, gdyż nie znamy głebi zależności
[ w kontekscie nie takim ze tam jakaś supertajemnica. tyko ze poprostu czy to jest dopuszczone czy nie
a smiertelnik jak chce drązyć to zawsze się dodrąży, ale to
bedą jego tylko środki zaradcze]


Ja natomiast nawet z tego co znam to tylko mogę tą formę i wyłąćznie pochwalić.



......................

Dobra ten post wszYstko wyjaśnia, chyba nie ma o czym gadać więcej
Chyba wszystko co pojawi się po nim , w kontekscie szepto-spowiedzi, jesli pojawią się jakieś wątpiwości znajdziecie odpowiedź tutaj :P

przyp.:
21 stycznia 2015
godz.0:10
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-01-21, 00:31   

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy możesz wskazać jakiś przykład, że Panu Jezusowi szeptano najpierw na ucho, a później przebaczał grzechy i uzdrawiał?


Jezus nieraz kazał wychodzić na środek, tak by grzesznik przyznał się do swojej choroby
Dopiero wtedy doznawał ozdrowienia.
Nawet gdy ktoś dotknał się jego frędzli i ozdrowiał, to zawołął go na środek
''Kto się dotknął mojego płaszcza?''


Cytat:
Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. 28 Mówiła bowiem: «Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa». 29 Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. 30 A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: «Kto się dotknął mojego płaszcza?» 31 Odpowiedzieli Mu uczniowie: «Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął». 32 On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. 33 Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. 34 On zaś rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości!».


Użyte w tym przypadku określenie dotknąć, pochodzi z gr. "haptomai" i oznacza coś więcej niż zwykłe dotknięcie. Jest to rodzaj dotknięcia, podobny do tego, który następuje przez zbliżenie się do kobiety. Chodzi więc o czułe wnikanie w naukę Pana Jezusa, stosowanie się do niej i budowanie na tej podstawie wiary, która pomaga w uzdrowieniu, Rz. 10:17.

To, co uczyniła ta niewiasta padając przed Panem Jezusem było aktem publicznym, a nie dousznym. Warto jest zwrócić tu uwagę na fakt, że niewiasta ta cierpiała od urodzenia się córeczki Jaira. Jedna i druga osoba były dotknięte niemocą.

Uzasadnianie tym tekstem spowiedzi dousznej jest nadinterpretacją i nadużyciem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-21, 00:47   

Pokoja napisał/a:
Uzasadnianie tym tekstem spowiedzi dousznej jest nadinterpretacją i nadużyciem.


bo to nie jest uzasadnienie na akt douszny *
w tym temacie napisałem wszystko w poście
21 stycznia 2015
godz.0:10

Przykłąd tej kobiety podałem po to , zeby
pokazać konieczność relacji z Chrystusem

Mamy otwierać sie do Chrystusa a nie do obcych ludzi.
Bo to nie oni własną mocągrzechy odpuszczają
Kapłani nowego Kosciola dostali tę możliwośc zeby grzesznika przyprowadzić
do Łaski Chrystusa i jego mocą
tamci odpuścili .
Sprawa jest prosta

*dopiero potem zrozumiałem w jakim kontekscie mowisz o douszności,
myslalem ze chodzi o miganie od relacji człowiek - Jezus przez strach przed kaplanem
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-01-21, 00:53   

zion599 napisał/a:
a post Pokoja?
ja mówiłem o odpuszczaniu i zatrzymywaniu grzechów
Przecież ksiądz to nie Jezus zeby kalkował zachowania :P?


Ksiądz nie trzyma pieczy nad udnością całej Polski, lecz tylko nad parafią. Wie o rożnych sprawach, które ludzi dręczą i o, których mu mówią, przychodząc do niego po poradę, bo to wykształcony człowiek i zna się na wielu sprawach. Nie sposób, aby nie skorzystał z spowiedzi, aby daną sprawę rozwiązać.

Poważny problem następuje wtedy, gdy w złym celu użyje zdobytą informację, a podejrzenie o wydanie danej osoby padnie na kogoś innego, a nawet przez różnego rodzaju intrygi doprowadzi do tego, że pod ich wpływem dana osoba, nieświadoma skutku swoich słów, powie, albo uczyni coś, co ją pogrąży w oskarżeniach.

Przykład innego rodzaju:

Przełożony polecił pracownikowi, aby przeniósł jakieś urządzenie i ten nieświadom znaczenia, to uczynił, przechodząc z nim koło kamery. Następnie ktoś inny mając do niego dostęp, poza kamerą ukradł go za wiedzą przełożonego (taki wspólny interes). Pracownik otrzymał pogróżki, że spotka go coś złego, jeśli powie, że wykonał tylko polecenie przełożonego. Umożliwili mu, aby sam się zwolnił, czyli bez dyscyplinarki.

Guru, dysponując dużą wiedzą może prowadzić różnego rodzaju intrygi nawet międzywyznaniowe. Pan Jezus tak nie postępował.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13