FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..:-P
Autor Wiadomość
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 17:21   Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..:-P

Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci.. :-P




znamy z Biblii.. historie okrutnego czynu sprawiedliwego w oczach Boga Pinechasa..;)

moze jednak przypomne..:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003472

Cytat:

1. Syn Eleazara i wnuk Aarona. Jego matką była córka Putiela, a synem Abiszua (Wj 6:25; 1Kn 6:4). Dzięki zdecydowanemu działaniu młodego Pinechasa została zatrzymana plaga od Jehowy, w wyniku której na równinach moabskich 24 000 Izraelitów zginęło za to, że dopuścili się rozpusty i ‛przystali do Baala z Peor’. Kiedy Pinechas zobaczył, że Zimri wprowadził do swego namiotu Midianitkę Kozbi, przebił oboje dzidą, „kobietę przez jej narządy rozrodcze”. Ta gorliwość w ‛nietolerowaniu żadnej rywalizacji’ z Jehową została ‛poczytana mu za prawość’, toteż Bóg zawarł z nim przymierze, że kapłaństwo pozostanie w jego rodzie „po czas niezmierzony” (Lb 25:1-3, 6-15; Ps 106:30, 31).
Pinechas pełnił za swego życia różne obowiązki. Jako kapłan wyruszył z armią, która wywarła pomstę Jehowy na Midianie (Lb 31:3, 6). Gdy na trzy plemiona padło podejrzenie, że odstępują od wielbienia Jehowy, stanął na czele grupy mającej zbadać tę sprawę (Joz 22:9-33). Był wodzem odźwiernych przybytku (1Kn 9:20). Kiedy jego ojciec został pochowany na Wzgórzu Pinechasa, objął po nim urząd arcykapłana (Joz 24:33; Sdz 20:27, 28). Jego imię zajmuje ważne miejsce w kilku rodowodach z okresu po niewoli babilońskiej (1Kn 6:4, 50; Ezd 7:5; 8:2).



mam wobec tych starotestamentowych faktow kilka watpliwosci..:)

literalne odczytanie tekstu Bibli stwierdza miedzy innymi..:

1) ze Bog jest niezmienny..

2) ze Bogu spodobala sie bardzo wiernosc Jego wymaganiom..zamanifestowana tak okrutnym czynem Pinechasa..ktory to zadal m inn..Midianitce cios dzida w narzady rodne przysparzajac jej z pewnoscia dlugich i okrutnych cierpien..zakonczonych smiercia..



a wiec mam kilka pytan..:


czy Bogu podobal sie okrutny czyn Pinechasa ..? (pytanie oczywiscie retoryczne).. ?

czy uwazacie ,, ze dzis Chrystus bylby zadowolony z tego uczynku wiernosci Bogu..?

czy Jezus by go pochwalil..?


najprawdopodobniej odpowiecie cytatem ..iz obecnie mamy czekac na pomste Boga..a nie czynic wlasnej sprawiedliwosci..:)

ok..
ale czy Jezus..bylby zadowolony ..gdyby choc tylko w sercu Jego uczni zrodzila sie mysl takiego wielce sprawiedliwego wg Boga objawionego w S.T czynu..?..

czy mamy prawo jako chrzescijanie rodzic w naszych sercach takie uczynki wiary..?




jesli odpowiemy nie..to czy Bog sie zmienil..?

czy jest wciaz tak samo w swej sprawiedliwosci okrutny..tylko jak napisal AEliot w innym watku cierpliwy..?

czy dopuszczasz mysl..ze Jezus w Armagedonie mogl by dopuscic sie osobiscie podobnych czynow w eksterminacji grzesznika..?

bo zadaje sie ze Litera objawienia mowi..ze Jezus ze swoimi wojskami osobiscie bedzie UNICESTWIAL "antychrysta"..

czy przebijanie narzadow rodnych kobiety nie jest Twoim zdaniem obrzydliwym okrucienstwem..gdyz zadaje sie jej niewypowiedziane cierpienia.?



i jeszcze jedno...gdy uznamy,,iz bylo to jednak okrutne..i nasze serca nie moga tego pojac...a nawet sie takimi uczynkami brzydza,,(co przystoi jak najbardziej duchowi chrzescijanstwa)..a mimo to naprawde podobalo sie to Bogu... jako wyraz wiernosci Pinechasa Jego (Boga) Prawu i wymaganiom..to musimy uznac tez dobro takich uczynkow wobec ludzi lamiacych prawo Boze...za czasow inkwizycji czy licznych wojen,,krucjat w imie wiary i wakli z herezja.. ;-)

przeciez Ci ludzie tez niejednokrotnie kierowali sie wiernoscia Bogu..nie mozemy powiedziec..ze wszysscy robili to z innych niz wiernosc Bogu pobudek..?

zaryzykuje ktos takie twierdzenie..?
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 17:44   Re: Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..

ata333 napisał/a:
czyli znowu o Milosci.. :-P


Cytat z Normana Davisa mi się przypomniał:

O miłości wiedzieć chciała
Więc Marie Stopes przeczytała
jednak sądząc po jej stanie
przeczytała złe wydanie...
:-P

Piosenka z lat dwudziestych... :)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 17:50, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 18:21   Re: Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..

Rethel Nibelung napisał/a:
ata333 napisał/a:
czyli znowu o Milosci.. :-P


Cytat z Normana Davisa mi się przypomniał:

O miłości wiedzieć chciała
Więc Marie Stopes przeczytała
jednak sądząc po jej stanie
przeczytała złe wydanie...
:-P

Piosenka z lat dwudziestych... :)


nie znalam..ale podoba mi sie..

Rethelu to nie wydanie zle..ale duch wlasciwy..:)


gdyby nie On..Duch Bozy..ktory ma nas przekonywac o Prawdzie..to juz dawno przestalabym byc chrzescijanka..:)

LITERA bowiem jak podaje Slowo ZABIJA.. :-P

nie ma w niej zycia..bo jak moze byc w okrutnej sprawiedliwosci.. :mrgreen:
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 18:25   Re: Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..

ata333 napisał/a:
Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci.. :-P


Zaraz tam znowu okrutnik i sadysta...
Niepotrzebnie epitetujesz...

Cytat:
znamy z Biblii.. historie okrutnego czynu sprawiedliwego w oczach Boga Pinechasa..;) moze jednak przypomne..:


Przez stosowanie takich epitetów sama siebie negatywnie nastawiasz...
Ja bym powiedział: historię śmiałego wyczynu! :)

Cytat:
mam wobec tych starotestamentowych faktow kilka watpliwosci..:)


I tu się zaczyna droga do niewiary w Biblię... :roll:

Cytat:
literalne odczytanie tekstu Bibli stwierdza miedzy innymi..:
1) ze Bog jest niezmienny..


Tak.

Cytat:
2) ze Bogu spodobala sie bardzo wiernosc Jego wymaganiom..zamanifestowana tak okrutnym czynem Pinechasa..ktory to zadal m inn..Midianitce cios dzida w narzady rodne przysparzajac jej z pewnoscia dlugich i okrutnych cierpien..zakonczonych smiercia..


Generalnie - tak.
Nie przesadzaj znowu z tymi cierpieniami...
Być może dźgnął ją aż w serce, więc szybko zgon zaliczyła...

Cytat:
a wiec mam kilka pytan..:


Bdb... kto pyta nie błądzi :-P

Cytat:
czy Bogu podobal sie okrutny czyn Pinechasa ..? (pytanie oczywiscie retoryczne).. ?


Retoryczne bo co?
Bo wg Biblii tak,
czy też
bo wg lovelizmu nie?

Cytat:
czy uwazacie ,, ze dzis Chrystus bylby zadowolony z tego uczynku wiernosci Bogu..?


A czy Jezus nie był zadowolony w XV w. p.n.e.?
(przypominam ci, że wierzysz w Trójcę!) :)

Cytat:
czy Jezus by go pochwalil..?


A gdy Jezus miał szansę sprostowania ST, to czy zganił ten wyczyn i jemu podobne?

Cytat:
najprawdopodobniej odpowiecie cytatem ..iz obecnie mamy czekac na pomste Boga..a nie czynic wlasnej sprawiedliwosci..:)


Wszystko zależy od sytuacji.
Zauważ, że Pinechas nie pojechał do Midianu i tam sobie samowolnie dzidą nie dźgał...

1. To był lud wierzących...
2. Właśnie trwała plaga która wybiła 24.000 Izraelitów od Baala z Peor...
3. Pinechas był jednym z władców żydowskich...
4. Prawo żydowskie przewidywało śmierć za baalizmy i nierząd...
5. Było ono wówczas stosowane...
6. Nauki Jezusa dotyczą relacji bliźni-bliiźni... dlatego nie mamy się mścić za codzienne uchybienia bliźnich
7. Zabicie Zimriego Rubenity i Kozbi Midianitki wynikało z imperium jakim dysponował Pinechas i ówcześnie obowiązującego prawa karnego.

Cytat:
ok..
ale czy Jezus..bylby zadowolony ..gdyby choc tylko w sercu Jego uczni zrodzila sie mysl takiego wielce sprawiedliwego wg Boga objawionego w S.T czynu..?..


Nie jestem Jezusem, ale w Pismach na które powoływał się Jezus a zwłaszcza w
prawie które wypełniał taki czyn został pochwalony. Jezus nie łamał prawa
mojżeszowego, nigdy nie zganił takich czynów tam opisanych, nie działał z własnej
inicjatywy lecz wypełniał wolę Ojca, Ojciec pochwalił Pinechasa, zatem, wnioskuję
z tego, że Jezus byłby zadowolony. Pinechas został tam pochwalony za gorliwość i
nietolerowanie rywalizacji z Jehową. Podobny przykład mamy w Ewangelii gdy Jezus
pałając gorliwością i nietolerancją powywracał stoły przekupniów i chłostał ich po czym
popadło powrozem. Bo napisano: "gorliwość o twój dom mnie pożera". Piszesz, że
Jezus nie popierał przemocy, a tymczasem bił handlarzy świątynnych... hmm....
Czemu Jezus nie nadstawił drugiego policzka, a raczej, drugiego dziedzińca do handlu...?

Cytat:
czy mamy prawo jako chrzescijanie rodzic w naszych sercach takie uczynki wiary..? [/b]


Czy pobicie handlarzy świątynnych było dobrym uczynkiem wiary?

Cytat:
jesli odpowiemy nie..to czy Bog sie zmienil..?


Dlatego "nie" odpowiedzieć nie możemy... :-P

Cytat:
czy jest wciaz tak samo w swej sprawiedliwosci okrutny..tylko jak napisal AEliot w innym watku cierpliwy..?


Bóg nie jest okrutny.
Bóg zawsze był cierpliwy.
99,999999% czasu i przestrzeni był cierpliwy...
Nie tylko względem pogan, ale tez Izraelitów...
A to co nazywasz okrucieństwem - to jest wymierzenie sprawiedliwości.
Jako to Szaweł Paweł Tarski był napisał, że władza doczesna jest bożym
mścicielem na dopuszczającym się bezprawia i nie na darmo nosi miecz!

Cytat:
czy dopuszczasz mysl..ze Jezus w Armagedonie mogl by dopuscic sie osobiscie podobnych czynow w eksterminacji grzesznika..?


Zgodnie z tym co czytam w Ewangeliach, Listach i Apokalipsie, Jezus drugi
raz powróci jako czyściciel domu Bożego i egzekutor bożych wyroków...

Cytat:
bo zadaje sie ze Litera objawienia mowi..ze Jezus ze swoimi wojskami osobiscie bedzie UNICESTWIAL "antychrysta"..


No i sama widzisz...

Cytat:
czy przebijanie narzadow rodnych kobiety nie jest Twoim zdaniem obrzydliwym okrucienstwem..gdyz zadaje sie jej niewypowiedziane cierpienia.?


eeeeeee tam.....


Cytat:
i jeszcze jedno...gdy uznamy,,iz bylo to jednak okrutne..i nasze serca nie moga tego pojac...a nawet sie takimi uczynkami brzydza,,(co przystoi jak najbardziej duchowi chrzescijanstwa)


Nie uznamy.

Cytat:
..a mimo to naprawde podobalo sie to Bogu... jako wyraz wiernosci Pinechasa Jego (Boga) Prawu i wymaganiom..to musimy uznac tez dobro takich uczynkow wobec ludzi lamiacych prawo Boze...za czasow inkwizycji czy licznych wojen,,krucjat w imie wiary i wakli z herezja.. ;-)


Oczywiście.

Cytat:
przeciez Ci ludzie tez niejednokrotnie kierowali sie wiernoscia Bogu..nie mozemy powiedziec..ze wszysscy robili to z innych niz wiernosc Bogu pobudek..?
zaryzykuje ktos takie twierdzenie..?


Ja nie zaryzykuję.
Ja po prostu stwierdzam, że tak się rzeczy mają.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 18:48, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:13   

alez ja Twoje odpowiedzi znam rethelu..

ale chcialabym pobudzic do przemyslen innych forumowiczow..

bo literalnie odczytuja Pismo sw...musialabym zostac wyznawczynia rethelizmu..dlatego..tego nie robie...szukajac pomocy Ducha Sw.. ;-)

wydaje mi sie,,ze gdyby literalne zrozumienie wchodzilo w gre jesli chodzi o Pismo Sw..to Jezus slowami Jego autorow nie napominal by nas..ze interpretacja Slowa Bozego nie podlega samowolnej interpretacji ..a interpretacji z pomoca Ducha Sw..:)

Rethel Nibelung napisał/a:
Zaraz tam znowu okrutnik i sadysta...
Niepotrzebnie epitetujesz...



to uczucia wyplywajace z serca...wiec zgodne z moimi przekonaniami..:)
i mam do nich prawo wg slow z listu do rzymian..iz wszystko co czynimy..bez przekonania jest grzechem..:)


Rethel Nibelung napisał/a:
Nie przesadzaj znowu z tymi cierpieniami...



:-D a czegoz sie moglam spodziewac,,ze odczujesz wspolczucie..lub wrecz empatie...?

bynajmniej...
nie ludz sie.. :mrgreen:

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy pobicie handlarzy świątynnych było dobrym uczynkiem wiary?


pobicie..ludzi..ktorzy mieli to miejsce za swiatynie Boga,,a potem z rozmyslem uczynili z niej miejsce czerpania mamony ..".jaskinie zbojcow"..

no ....ja sama bym chwycila zabicz.. :-P

nie porownuj tego z zadawaniem okrutnej smierci.. ;-)

sprawiedliwosc wcale nie musi byc utozsamiana z okrucienstwem..
zapewniam Cie.. ;-)

policzek za policzek...to nie zawsze najlepsze wyjscie.. ;-)

najlepszy przyklad mamy uwidoczniony na Jezusie..
nigdy nie zrewanzowal sie ciosem za cios..

Rethel Nibelung napisał/a:
No i sama widzisz...


traktuje to bardziej jako symbol..

jakos Jezusa mordujacego w okrutny sposob nie moge sobie wyobrazic..
coz serce za miekkie..a wyobrazni nie starcza.. ;-)

raczej zanjduje tam zdanie: mieczem ust swoich...
wiec znowu symbol..

Rethel Nibelung napisał/a:
Oczywiście.


oczywiscie dla wojen w imie wiernosci Bogu.. ;-)

no tak zgodze sie,,ze literalnie odczytujac Slow Boze mozna dojsc do takich wnioskow..

ale ja za pomocnika jak juz napisalam mam Ducha Bozego..to jest ducha Milosci..wiec mnie LITERA niegrozna.. :-P



dzieki za odpowiedzi..czekam na zdanie innych.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-26, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:26   

ata333 napisał/a:
wydaje mi sie,,ze gdyby literalne zrozumienie wchodzilo w gre jesli chodzi o Pismo Sw..to Jezus slowami Jego autorow nie napominal by nas..ze interpretacja Slowa Bozego nie podlega samowolnej interpretacji ..a interpretacji z pomoca Ducha Sw..:)


Litera została zapisana Duchem Świętym.
Duch już w literze jest.
Gdy prosisz o ducha z góry - to prosisz o ducha który jest zgodny z tym, który jest
zawarty w literze - bo to jest ten sam duch. Oba duchy są zgodne. Jeżeli świadomie
odrzucasz ducha zawartego w literze, to duch z góry nic ci nie pomoże - bo on jest
zgodny z duchem zawartym w literze. Odrzucając ducha z litery odrzucasz ducha z
góry o którego prosisz. Zatem ni ma żadnego ducha - tego Bożego. Są inne, np. ludzkie
które czynią to co w stopce u mnie napisał Szymon bar Jona zwany Skałą. Można i tak... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:32   

ata333 napisał/a:
to uczucia wyplywajace z serca...wiec zgodne z moimi przekonaniami..:)
i mam do nich prawo wg slow z listu do rzymian..[b]iz wszystko co czynimy..bez przekonania jest grzechem..:)


Himmler z serca zgodnie z przekonaniami swymi mordował żydów i co z tego?

Cytat:
pobicie..ludzi..ktorzy mieli to miejsce za swiatynie Boga,,a potem z rozmyslem uczynili z niej miejsce czerpania mamony ..".jaskinie zbojcow"..

no ....ja sama bym chwycila zabicz.. :-P


No to jak z tą miłością jest? Można tłuc biczem czy nie?
Jak to z tym policzkiem...?

Cytat:
nie porownuj tego z zadawaniem okrutnej smierci.. ;-)


A nieokrutna jest dobra?

Cytat:
sprawiedliwosc wcale nie musi byc utozsamiana z okrucienstwem..
zapewniam Cie.. ;-)


To ty wszędzie dodajesz niepotrzebnie ten rzeczownik

Cytat:
policzek za policzek...to nie zawsze najlepsze wyjscie.. ;-)


:shock:

Cytat:
najlepszy przyklad mamy uwidoczniony na Jezusie..
nigdy nie zrewanzowal sie ciosem za cios..


Jakoś nie przypominam sobie by go bili...
(A proces to już inna para kaloszy)

Cytat:
jakos Jezusa mordujacego w okrutny sposob nie moge sobie wyobrazic..
coz serce za miekkie..a wyobrazni nie starcza.. ;-)


Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły, gdy przyjdzie, by się okryć chwałą w związku ze swymi świętymi i by w owym dniu odnoszono się do niego z podziwem w związku ze wszystkimi, którzy uwierzyli, ponieważ świadectwo nasze zostało wśród was przyjęte z wiarą.


Cytat:
[b]ale ja za pomocnika jak juz napisalam mam Ducha Bozego..to jest ducha Milosci..wiec mnie LITERA niegrozna.. :-P


Ale widać duch inny, niż ten co literę pisał... :-/
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 19:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:59   

Rethel Nibelung napisał/a:
Litera została zapisana Duchem Świętym.


gdyby tak bylo to do interpretacji tejze Litery..niepotzrebny byl by duch sw.

bo juz bylaby nim oswiecona.. :-P

wystarczylaby wtedy sama Litera..
po co duch Sw..do jej odczytania..? ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-26, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 20:09   

ata333 napisał/a:
gdyby tak bylo to do interpretacji tejze Litery..niepotzrebny byl by duch sw. bo juz bylaby nim oswiecona.. :-P wystarczylaby wtedy sama Litera..po co duch Sw..do jje odczytania..? ;-)


Po to, aby zrozumieć co się czyta i powiązać poszczególne fragmenty.
Większość ludzie kompletnie nie rozumie co czyta.
Mamy tego przykład i na forach. Np tu: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=21490#21490

Przy tak wielkim chaosie interpretacyjnym, gdy ludzie upierają się przy 100 wersjach różnych
pomysłów i wymysłów: od piramidy Cheopsa przez kościół vidmo po pustą ziemię... duch jest
niezbędny by nie dać się ponieść ludzkim spekulacjom i naciąganiom...

co najmniej 33%-50% ludzi nie rozumie pisma z urzędu
co najmniej 50%-80% nie umie czytać ze zrozumieniem!
co najmniej 50%-80% nie rozumie prognozy pogody, a
co najmniej 60%-70% nie rozumie dziennika telewizyjnego...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 20:18   

Rethel Nibelung napisał/a:
Po to, aby zrozumieć co się czyta i powiązać poszczególne fragmenty.


do poprawnego odczytania Piisma z perspektywy kontekstu i w powiazaniu z nim.. nie potzreba Ducha Sw..a najzwyczajniejszej umiejetnosci czytania ze zrozumieniem..ktora to mozna nabyc w szkole podstawowej..nie opylajac sie rzecz jasna.. :-P
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 20:23   

ata333 napisał/a:
do poprawnego odczytania Piisma z perspektywy kontekstu i w powiazaniu z nim.. nie potzreba Ducha Sw..a najzwyczajniejszej umiejetnosci czytania ze zrozumieniem..ktora to mozna nabyc w szkole podstawowej..nie opylajac sie rzecz jasna.. :-P


No to w takim razie Ato, nie jesteś daleko od Królestwa Niebios... :)
Obyś tylko wyleczyła się z herezji lovelizmu... vide infra...
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 20:28   

Popatrz Ato na Kościół z odnogami. Jezus go założył i on trwa.
A mimo tego są tacy, którzy twierdzą, ze to jest jakiś inny kościół... :-/

Są tacy, którzy wierzą, że Niewolnik został ustanowiony w 1919 roku...
Inni wierzą, że na piramidzie Cheopsa są napisane jakieś biblijne harmonogramy...
Kolejni wierzą, ze wolno czcić idole...
Jeszcze inni uważają, że nie wolno pić wina...
A co poniektórzy wierzą w pustą ziemię...
Najnowszy przykład: http://biblos.feen.pl/vie...fc83589b6#21772
I wszyscy czytają niby to samo Pismo... :-/
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-26, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-26, 20:40   

ata333,

super, że założyłaś ten temat również u nas
dzięki temu guru rethelizmu, ma możliwość się bronić
na forum biblia webd nie może pisać, ale trafłl na forum
gdzie administracja jest tolerancyjna
jeszcze waszej dyskusji się nie przyjrzałem, ale na pewno w ten temat się włączę
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2013-10-26, 21:22   

Rethel Nibelung napisał/a:
I wszyscy czytają niby to samo Pismo... :-/

Ale tylko Rethel rozumie Je właściwie... :mrgreen:
- Tak to wygląda.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 21:36   

Henryk napisał/a:
Ale tylko Rethel rozumie Je właściwie... :mrgreen:
- Tak to wygląda.


To samo tyczy Henryka.
Tyle że Henryk widząc napisane 'niewolnik' wpiera że jest napisane 'pracownik'.
Rethel gdy napotka słowo niewolnik, czyta niewolnik.
Ot cała różnica...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13