FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Świadkowie Jehowy dostąpią zbawienia?
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 11:08   Czy Świadkowie Jehowy dostąpią zbawienia?

Zainspirowany myślą Aty333, zachęcam do zajęcia stanowiska:

Ata333 na webdzie napisał/a:
arka Noego..jesli juz patrzec z perspektywy LITERY ..to zupelnie inna rzecz,,chociazby z tej przyczyny AEliocie,,ze tam byli tylko wybrancy Boga..wybrancy,,ktorych Bog obdarowal jednoznacznie zyciem..

przezyli wszyscy,,ktorzy tam byli..

arka organizacji nie daje ..bo nie moze takiej obietnicy


Bardzo trafna myśl :!: :roll:
Przecież Jehowa nie dał Russellowi takiej obietnicy!
Rutherford też żadnego objawienia nie otrzymał.
A gdyby nawet dostał, to w Biblii nic o tym nie ma.
Jezus założył jeden Kościół Powszechny, który trwa.
Ani nie założył nowego w ostatnim stuleciu, ani nie założył Kościoła Vidmo.
Zatem należy uznać ŚJ za samowolkę, co najwyżej odstrzał - bo nawet nie odłam.
W takim wypadku, czy Świadkowie Jehowy mają szanse na zbawienie?


Ale: :arrow:
I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało; bo ci, którzy przeżyją, znajdą się
na górze Syjon i w Jerozolimie — jak powiedział Jehowa — i wśród ocalałych, których Jehowa wzywa”.


:)

Jednak: :arrow:

Toteż Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli nie jecie ciała Syna Człowieczego
i nie pijecie jego krwi, nie macie życia w sobie.
 Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie
wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim; bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew jest
prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w
jedności z nim. Jak mnie posłał żyjący Ojciec i ja żyję dzięki Ojcu, tak też ten, kto mnie spożywa, właśnie
ten będzie żył dzięki mnie. To jest chleb, który zstąpił z nieba. Nie jest tak, jak wtedy, gdy wasi praojcowie
jedli, a jednak pomarli. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.


:-|
.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-10-30, 11:26   

Rethel Nibelung, wiem,ze specjalnie napisałeś "Śfiatki" nie wiem jednak czy każdy z czytających jest taki dowcipniś jak ty, co myślisz?

A teraz do tematu:
temat o Arce Noego jest tutaj: http://biblos.feen.pl/vie...ight=arka+noego

wiec nie ma potrzeby w tym temacie rozwijać tematu o Arce Noego.

A jeżeli tylko skupić sie na pytaniu, czy ŚJ otrzymają Zbawienie, to ja w takie coś nie wierzę, bo na zbawienie to będziemy musieli zapracować sobie w Tysiącleciu, tak ŚJ jak i wszyscy ludzie. i tez taki te,mat już jest na forum. tutaj:
http://biblos.feen.pl/vie...p?t=111&start=0
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-30, 11:49   

Mi się wydaje,że zbawienie jest z łaski i nie można na nie zapracować,bo wtedy można, by się było tym chełpić i mówić 'zapracowałem sobie na zbawienie' czyli sam się niejako zbawiłem :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 11:54   

nike napisał/a:
Rethel Nibelung, wiem,ze specjalnie napisałeś "Śfiatki" nie wiem jednak czy każdy z czytających jest taki dowcipniś jak ty, co myślisz?


Poprawiłek. :-P

Cytat:
A jeżeli tylko skupić sie na pytaniu, czy ŚJ otrzymają Zbawienie, to ja w takie coś nie wierzę, bo na zbawienie to będziemy musieli zapracować sobie w Tysiącleciu, tak ŚJ jak i wszyscy ludzie. i tez taki te,mat już jest na forum. tutaj:
http://biblos.feen.pl/vie...p?t=111&start=0


No to coś tu nie gra, Jezus głosił Dobrą Nowinę, aby wszyscy mogli zostać zbawieni.
A ty Nike piszesz, że wszyscy dopiero w Millennium będą się zbawiać.
To trochę nie gra, nie uważasz?

Zobacz: apostołowie pozakładali zbory.
Czy w tych zborach wierzono, że zbawienie to dopiero sprawa Millennium?
Oj, coś mi się wydaje, że chyba nie... :)

Co do Świadków:

Problem polega na tym, że służą jedynemu Prawdziwemu Bogu, uświęcają jego Imię,
głoszą o Królestwie najgorliwiej ze wszystkich, nie wierzą w Trójcę, nie wierzą, że
Jezus nie preegzystował, nie uprawiają idolatrii... są nawet gotowi znosić prześladowanie;

a jednocześnie hańbią Imię Boże głoszeniem fałszywych zapowiedzi, ukrywaniem pedofili
oraz obłudnym należeniu do N.G.O., głoszą fałszywą Paruzję, głoszą własne wybraństwo
w 1919, głosili fałszywe daty, uprawiają kult Złotego Cielca z Bet-Awen w Bet-El, czasami
sprowadzają na siebie niepotrzebne prześladowania no i jeszcze ta krew... a na dodatek
nie spożywają Ciała i Krwi Pańskiej co może skutkować, jak w zacytowanym fragmencie z
Ewangelii, brakiem życia... I co tu z takim klopsem zrobić??? Chyba wsadzić w jeden wór z
całą resztą odprysków chrześcijańskich... żeby choć sukcesji kawalątek mieli... A tak pic na
wodę... Ale pocieszające jest to, że jak prawdziwy Naród Wybrany oraz Prawdziwy Kościół
stale wykopują z Organizacji tych, którzy wskażą na jakiś błąd, a zwłaszcza takich, którzy
chcą być w łączności z Jezusem i tylko uważają, że nie ma przeszkód by 2owce spożywały :-P

bartek212701 napisał/a:
Mi się wydaje,że zbawienie jest z łaski i nie można na nie zapracować,bo wtedy można, by się było tym chełpić i mówić 'zapracowałem sobie na zbawienie' czyli sam się niejako zbawiłem :)


Z takim podejściem jesteś już o krok od prezbiterianizmu... :-P
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-30, 12:06   

Rethel Nibelung napisał/a:
Co do Świadków:

Problem polega na tym, że służą jedynemu Prawdziwemu Bogu, uświęcają jego Imię,
głoszą o Królestwie najgorliwiej ze wszystkich, nie wierzą w Trójcę, nie wierzą, że
Jezus nie preegzystował, nie uprawiają idolatrii... są nawet gotowi znosić prześladowanie;

a jednocześnie hańbią Imię Boże głoszeniem fałszywych zapowiedzi, ukrywaniem pedofili
oraz obłudnym należeniu do N.G.O., głoszą fałszywą Paruzję, głoszą własne wybraństwo
w 1919, głosili fałszywe daty, uprawiają kult Złotego Cielca z Bet-Awen w Bet-El, czasami
sprowadzają na siebie niepotrzebne prześladowania no i jeszcze ta krew... a na dodatek
nie spożywają Ciała i Krwi Pańskiej co może skutkować, jak w zacytowanym fragmencie z
Ewangelii, brakiem życia... I co tu z takim klopsem zrobić???


Zastanowić się czy rzeczywiście warto tych ludzi tak określać, kiedy samemu się było takim człowiekiem przez wiele lat-również głosiło się fałszywe daty,fałszywą paruzję,nie spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej, itd.
Rethel Nibelung napisał/a:
Ale pocieszające jest to, że jak prawdziwy Naród Wybrany oraz Prawdziwy Kościół
stale wykopują z Organizacji tych, którzy wskażą na jakiś błąd, a zwłaszcza takich, którzy
chcą być w łączności z Jezusem i tylko uważają, że nie ma przeszkód by 2owce spożywały :-P

Daj Im czas ;-) Ty też nie od razu zrozumiałes,że nalezy spożywać itd. Tobie zajęło to lata,a Im zajmie dziesięciolecia :)
Rethel Nibelung napisał/a:
Z takim podejściem jesteś już o krok od prezbiterianizmu... :-P
mam nie iść tą drogą ? :mrgreen:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 12:09   

bartek212701 napisał/a:
Zastanowić się czy rzeczywiście warto tych ludzi tak określać, kiedy samemu się było takim człowiekiem przez wiele lat-również głosiło się fałszywe daty,fałszywą paruzję,nie spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej, itd.


Gdy jeszcze byłem też w dużej części tak uważałem.

Cytat:
mam nie iść tą drogą ? :mrgreen:


Nie, bo kończy się przeznaczeniem...
No chyba, że jesteś do tego predestynowany... :-D
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-30, 12:15   

Ależ to co zapisałem jest,jak najbardziej biblijne, a nie wierze w predestynacje, więc bez obaw :)
Zbawienie nie jest z uczynków ;-) aby sie kto nie chełpił i o tym nalezy pamiętać
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-10-30, 13:00   

Rethel Nibelung napisał/a:
No to coś tu nie gra, Jezus głosił Dobrą Nowinę, aby wszyscy mogli zostać zbawieni.
A ty Nike piszesz, że wszyscy dopiero w Millennium będą się zbawiać.
To trochę nie gra, nie uważasz?

Nie napisałam,ze będą się sami zbawiać, ja napisałam,że my wszyscy po z martwych wzbudzeniu z grobów, które mamy zagwarantowane okupem Jezusa Pana, będziemy przez 1000 lat pracować na nasze zbawienie, czyli na nasze zmartwychwstanie do życia wiecznego.

Rethel Nibelung napisał/a:
Zobacz: apostołowie pozakładali zbory.
Czy w tych zborach wierzono, że zbawienie to dopiero sprawa Millennium?
Oj, coś mi się wydaje, że chyba nie... :)


Apostolowie i tamci chrześcijanie, nie rozumieli jeszcze,że tak długo będą musieli czekać na życie wieczne, oni myśleli,że Jezus zaraz po swoim zmaratwychwstaniu wróci po nich i ich zabierze do nieba.
Druga rzecz jest różnica miedzy klasą niebiańska i klasą ziemską, jeżeli chodzi o klasę niebiańską 144000 to oni byli w w.Ewangelii na probie do życia , a w związku z tym oni już nie będą musieli starać się o zbawienie do życia ziemskiego,bo maja życie niebiańskie.

Rethel Nibelung napisał/a:
Problem polega na tym, że służą jedynemu Prawdziwemu Bogu, uświęcają jego Imię,
głoszą o Królestwie najgorliwiej ze wszystkich, nie wierzą w Trójcę, nie wierzą, że
Jezus nie preegzystował, nie uprawiają idolatrii... są nawet gotowi znosić prześladowanie;


Nie tylko ŚJ bo np. Badacze też identycznie czynią.

bartek212701 napisał/a:
Mi się wydaje,że zbawienie jest z łaski i nie można na nie zapracować,bo wtedy można, by się było tym chełpić i mówić 'zapracowałem sobie na zbawienie' czyli sam się niejako zbawiłem :)

Nie.
Wszystko zależy od czego w tym życiu zostaliśmy wybawieni [zbawieni]
Zgadzam się,ze w obecnym naszym życiu zostaliśmy wybawieni z wiecznej śmierci na jaką Adam nasz przodek nas skazał, przez swój grzech.

Wybawił nas z tej śmierci Jezus przez swoją śmierć. I to już mamy zagwarantowane,że wstaniemy z grobu.

Natomiast, nie jesteśmy jeszcze zbawieni do życia wiecznego i na to zbawienie będzie okres restytucji tysiąclecie. Tam po naszym wzbudzeniu z grobu, będziemy krystalizować nasze charaktery do życia wiecznego, czyli będziemy systematycznie zmartwychwstawać czyli po woli będziemy zbawiani.


_________________
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 15:28   

nike napisał/a:
Natomiast, nie jesteśmy jeszcze zbawieni do życia wiecznego i na to zbawienie będzie okres restytucji tysiąclecie. Tam po naszym wzbudzeniu z grobu, będziemy krystalizować nasze charaktery do życia wiecznego, czyli będziemy systematycznie zmartwychwstawać czyli po woli będziemy zbawiani.


Wszystko Nike jest cacy - do momentu gdy zajrzy się do Biblii.
Tam nic takiego nie ma :)

bartek212701 napisał/a:
Ależ to co zapisałem jest,jak najbardziej biblijne, a nie wierze w predestynacje, więc bez obaw :)
Zbawienie nie jest z uczynków ;-) aby sie kto nie chełpił i o tym nalezy pamiętać


List Jakubaś czytał?

nike napisał/a:
Druga rzecz jest różnica miedzy klasą niebiańska i klasą ziemską, jeżeli chodzi o klasę niebiańską 144000 to oni byli w w.Ewangelii na probie do życia , a w związku z tym oni już nie będą musieli starać się o zbawienie do życia ziemskiego,bo maja życie niebiańskie.


Jak to byli w Ewangelii na próbie? :shock:
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 15:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-10-30, 20:07   

Rethel Nibelung napisał/a:
Wszystko Nike jest cacy - do momentu gdy zajrzy się do Biblii.
Tam nic takiego nie ma :)

Nie ma? A co jest?
Jak. 2:26
26. Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa jest. (BG)


Mat. 9:12
12. A Jezus usłyszawszy to, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, co się źle mają.(BG)


Rethel Nibelung napisał/a:
Jak to byli w Ewangelii na próbie? :shock:


Klasa Oblubienicy Chrystusowej, wybierała się od Pięćdziesiątnicy do prawie obecnych czasów, okres ten jest nazwany wiekiem Ewangelii, bo w tym czasie byla Ewangelia głoszona.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 20:10   

nike napisał/a:
Nie ma? A co jest?
Jak. 2:26 26. Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa jest. (BG) Mat. 9:12
12. A Jezus usłyszawszy to, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, co się źle mają.(BG)


A gdzie napisano, że to tyczy się Millennium? :shock:

Cytat:
Klasa Oblubienicy Chrystusowej, wybierała się od Pięćdziesiątnicy do prawie obecnych czasów, okres ten jest nazwany wiekiem Ewangelii, bo w tym czasie byla Ewangelia głoszona.


A teraz już głoszona nie jest?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-10-30, 20:25   

Rethel Nibelung napisał/a:
A gdzie napisano, że to tyczy się Millennium? :shock:

To dotyczy obydwu okresów i W.Ewangelii i Tysiąclecia.
Jednak Klasa Oblubienicy Pańskiej byla zbawiona przez wiarę w Jezusa Chrystusa i poszła do nieba natomiast w Tysiącleciu będzie wymagane Wiara i posłuszeństwo
Dz.Ap. 3:23
23. I stanie się, że każda dusza, która by nie słuchała tego proroka, będzie wygładzona z ludu.
(BG)

Rethel Nibelung napisał/a:
A teraz już głoszona nie jest?

Oczywiście,że teraz tez jest głoszona Ewangelia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 20:27   

Kompletnie nie rozumiem Nike twojej teologii... to jest jakieś bible fiction...
C.K. może się od ciebie uczyć jak wyrywać wersety i dopisywać do nich ideologię... :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-10-30, 21:35   

Dlaczego nie rozumiesz? Powiedz konkretnie czego nie rozumiesz, bo według mnie, to napisałam bardzo jasno.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:42   

nike napisał/a:
Dlaczego nie rozumiesz? Powiedz konkretnie czego nie rozumiesz, bo według mnie, to napisałam bardzo jasno.


Po kolei:

nike napisał/a:
Nie napisałam,ze będą się sami zbawiać, ja napisałam,że my wszyscy po z martwych wzbudzeniu z grobów, które mamy zagwarantowane okupem Jezusa Pana, będziemy przez 1000 lat pracować na nasze zbawienie, czyli na nasze zmartwychwstanie do życia wiecznego.


Gdzie jest napisane w Biblii, że przez tysiąc lat będziemy pracować na zbawienie?
Bo jeśli tak jest w istocie, to jaki sens jest być dobrym? Trzeba korzystać z życia
ile wlezie, bo i tak dostanie się nową szansę... można cudzołożyć, kraść i mordować...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14