FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieczny dom ludzkości
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13659
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 438/608
 72%
Wysłany: 2013-10-31, 21:31   Wieczny dom ludzkości

Dlaczego Bóg stworzył człowieka na ziemi, skoro zaplanował, żeby żył w niebie?
Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-02, 01:26   Re: Wieczny dom ludzkości

nike napisał/a:
Dlaczego Bóg stworzył człowieka na ziemi, skoro zaplanował, żeby żył w niebie?
Zapraszam do dyskusji :-D


w niebie mają żyć członkowie Oblubienicy
my natomiast na rajskiej ziemi
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 09:03   Re: Wieczny dom ludzkości

nike napisał/a:
Dlaczego Bóg stworzył człowieka na ziemi, skoro zaplanował, żeby żył w niebie?
Zapraszam do dyskusji :-D
ja pod pojęciem nieba nazywam często ten ogród rajski, który utraciliśmy.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13659
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 438/608
 72%
Wysłany: 2013-11-02, 09:08   

Iwonko Raj nie był w niebie wiec dlaczego mówisz pod pojęciem nieba
możesz to wyjaśnić.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-02, 10:19   

nike napisał/a:
Dlaczego Bóg stworzył człowieka na ziemi, skoro zaplanował, żeby żył w niebie?
A to zaplanował ?
Mat. 5 napisał/a:

5. Błogosławieni cisi; albowiem oni odziedziczą ziemię.
(BG)

Ps. 37 napisał/a:

29. Sprawiedliwi odziedziczą ziemię, i będą w niej mieszkali na wieki.
(BG)

Ps. 115 napisał/a:

16. Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.
(BW)


Ale osobiście nie mam wyrobionego zdania w tym temacie w 100%
Na ten moment skłaniam się ku tezie,że 144.000 idą do nieb, a reszta sprawiedliwych zostaje sobie na ziemi :-D

te wersety mnie do tego przekonują:
Hebr. 12 napisał/a:

22. Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia
23. I zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość,

(BW)

Obj. 14 napisał/a:

3. A śpiewali, jakoby nową pieśń, przed stolicą i przed onem czworgiem zwierząt, i przed starcami, a żaden się nie mógł onej pieśni nauczyć, oprócz onych stu czterdziestu i czterech tysięcy, którzy są z ziemi kupieni.
4. Cić są, którzy się z niewiastami nie pokalali; bo pannami są. Ci są, którzy naśladują Baranka, gdziekolwiek idzie. Ci kupieni są z ludzi, aby byli pierwiastkami Bogu i Barankowi.
(BG)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 10:35   

nike napisał/a:
Iwonko Raj nie był w niebie wiec dlaczego mówisz pod pojęciem nieba
możesz to wyjaśnić.

Niebo dla mnie to nie są chmury i siedzenie gdzieś w chmurach. Niebo to nazwa krainy, która jest krainą wiecznego szczęścia.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 10:40   

Bartek, w Apokalipsie jest tłum 144 tysięcy Izraelitów, ale obok niego jest jeszcze większy tłum, który nie można policzyć. A są to ludzie z wszystkich narodów i czasów, którzy jak pisze Apokalipsa odziani są w białe szaty. Ten tłum jest większy niż te 144 tysiące i są to wszyscy ludzie przebywający w niebie
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 11:05   

Iwona napisał/a:
Bartek, w Apokalipsie jest tłum 144 tysięcy Izraelitów, ale obok niego jest jeszcze większy tłum, który nie można policzyć. A są to ludzie z wszystkich narodów i czasów, którzy jak pisze Apokalipsa odziani są w białe szaty. Ten tłum jest większy niż te 144 tysiące i są to wszyscy ludzie przebywający w niebie


To jest Iwono pewien problem, bowiem w NT:
1. Kościół = Izrael
2. W 7 rozdziale Jan tylko słyszy liczbę, a potem widzi mnóstwo ludu....
3. W 6 rozdziale duszom w niebie rozdaje się białe szaty które ma wielka rzesza.
4. W 14 rozdziale na Syjonie stoi 144.000 mających na czole imię Ojca itd.
5. Do zboru w Filadelfii Jezus mówi, że każdy kto zwycięży temu napisze imiona na czole.
6. W 5 rozdziale 24 starszych mówi, że Jezus kupił ludzi ze wszystkich narodów aby byli królami-kapłanami.
7. W 14 rozdziale tylko 144.000 jest kupionych z Ziemi a nie z Izraela jako pierwociny i stoi z Jezusem na Syjonie.

Gdy się jeszcze weźmie pod uwagę kontekst 7 rozdziału i 20, to wychodzi że 144.000 = Wielkiej Rzeszy.

Z Izraela cielesnego była wzięta jedynie resztka "7000"...
Tak samo na czas końca jest pozostawiona resztka "7000" z Izraela Bożego...
12 plemion = wszystkie wyznania i schizmy??????
(W Powszechniaku też jest wiele Kościołów zrzeszonych :) )

p.s. to czy liczby należy brać dosłownie, to zupełnie inna sprawa...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-02, 11:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-02, 11:16   

Rethel Nibelung napisał/a:
Gdy się jeszcze weźmie pod uwagę kontekst 7 rozdziału i 20, to wychodzi że 144.000 = Wielkiej Rzeszy.
czyli,że 144 tys = Wielka Rzesza,czy jak to widzisz ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 11:35   

bartek212701 napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Gdy się jeszcze weźmie pod uwagę kontekst 7 rozdziału i 20, to wychodzi że 144.000 = Wielkiej Rzeszy.
czyli,że 144 tys = Wielka Rzesza,czy jak to widzisz ?


Niom. :)

Pojęcie Wielka Rzesza stało się już nazwą samą w sobie.
Zamień na mnóstwo ludzi...

A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono. I zawołały donośnym głosem, mówiąc: „Dokądże, Wszechwładny Panie, święty i prawdziwy, będziesz się wstrzymywał z osądzeniem i pomszczeniem naszej krwi na tych, którzy mieszkają na ziemi?” I dano każdemu z nich białą długą szatę; i powiedziano im, aby odpoczęli jeszcze przez krótką chwilę, aż będzie uzupełniona liczba również ich współniewolników i braci, którzy mają zostać zabici, tak jak i oni.
I ujrzałem, gdy otworzył szóstą pieczęć, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi; i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a cały księżyc stał się jak krew, a gwiazdy nieba spadły na ziemię, tak jak drzewo figowe potrząsane silnym wiatrem zrzuca swe niedojrzałe figi. I niebo się odsunęło jak zwój, który jest zwijany, a każda góra i każda wyspa zostały usunięte ze swych miejsc. A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach gór. I mówią do gór i do masywów skalnych: „Padnijcie na nas i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed srogim gniewem Baranka, ponieważ nadszedł wielki dzień ich srogiego gniewu, a któż zdoła się ostać?”
Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi, trzymających mocno cztery wiatry ziemi, aby wiatr nie wiał na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo. I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca i mającego pieczęć Boga żywego; i donośnym głosem zawołał do czterech aniołów, którym dano czynić szkodę ziemi i morzu, mówiąc: „Nie wyrządzajcie szkody ziemi ani morzu, ani drzewom, aż opieczętujemy niewolników Boga naszego na ich czołach”.
I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące — opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela:
Z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych,
z plemienia Rubena dwanaście tysięcy,
z plemienia Gada dwanaście tysięcy,
z plemienia Aszera dwanaście tysięcy,
z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy,
z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy,
z plemienia Symeona dwanaście tysięcy,
z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy,
z plemienia Issachara dwanaście tysięcy,
z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy,
z plemienia Józefa dwanaście tysięcy,
z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.
Potem ujrzałem, a oto mnóstwo ludzi, których żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe. I wołają donośnym głosem, mówiąc: „Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi”.
A wszyscy aniołowie stali wokół tronu i starszych, i czterech żywych stworzeń i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali cześć Bogu, mówiąc: „Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i szacunek, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen”.
I odezwał się jeden ze starszych, i rzekł do mnie: „Kim są ci ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?” Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka. Właśnie dlatego są przed tronem Boga i dniem i nocą pełnią dla niego świętą służbę w jego świątyni; a Zasiadający na tronie rozpostrze nad nimi swój namiot. Nie będą już więcej głodować ani już więcej pragnąć ani nie porazi ich słońce ni żadna spiekota, ponieważ Baranek, który jest pośrodku tronu, będzie ich pasł i poprowadzi ich do źródeł wód życia. A Bóg otrze z ich oczu wszelką łzę”.

====

Jednakże masz w Sardes trochę imion, które nie skalały swych szat wierzchnich, i ci będą chodzić ze mną w białych szatach, bo są godni. Zwyciężający będzie więc przyobleczony w białe szaty wierzchnie; a jego imienia na pewno nie wymażę z księgi życia, ale wyznam jego imię przed moim Ojcem i przed jego aniołami. Kto ma ucho, niech słucha, co duch mówi do zborów’.

======

I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,  i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”.

======

I powiedziano im, żeby nie wyrządzały szkody roślinności ziemi ani niczemu zielonemu, ani żadnemu drzewu, lecz tylko tym ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na swych czołach.

======

I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat

======

I zawołał donośnym głosem, tak iż słyszałem to na własne uszy: „Niech się przybliżą ci, którzy zwracają uwagę na miasto, każdy ze swą bronią w ręce, żeby nieść zgubę!”
I oto sześciu mężów szło od strony bramy górnej, zwróconej ku północy, każdy zaś miał w ręce broń do rozbijania, a był tam wśród nich jeden mąż, odziany w lnianą szatę, z kałamarzem sekretarskim przy biodrach; i weszli, i stanęli przy ołtarzu miedzianym.
A chwała Boga Izraelskiego została uniesiona sponad cherubów, nad którymi się znajdowała, ku progowi domu; i zaczął wołać do męża odzianego w lnianą szatę, mającego przy biodrach kałamarz sekretarski. I Jehowa rzekł do niego: „Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy, i zrób znak na czołach mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnianymi pośród niego”.
A do tych drugich rzekł, tak iż słyszałem to na własne uszy: „Przejdźcie za nim przez miasto i uśmiercajcie. Niech wasze oko się nie użali i nie okazujcie współczucia. Starca, młodzieńca i dziewicę oraz małe dziecko i niewiasty macie pozabijać — aż do wytracenia. Ale do nikogo, na kim jest znak, nie podchodźcie, a zacznijcie od mego sanktuarium”. I rozpoczęli od starców, którzy byli przed domem. I jeszcze rzekł do nich: „Skalajcie dom i napełnijcie dziedzińce zabitymi. Wyruszajcie!” I wyruszyli, i uśmiercali w mieście.
I stało się, gdy oni uśmiercali, a ja pozostałem, że upadłem na twarz i zawołałem, mówiąc: „Ach, Wszechwładny Panie, Jehowo! Czyżbyś wytracał wszystkich pozostałych z Izraela, wylewając swą złość na Jerozolimę?”
I rzekł do mnie: „Przewinienie domu Izraela i Judy jest bardzo, bardzo wielkie i kraj jest napełniony przelewem krwi, miasto zaś jest pełne przewrotności; powiedzieli bowiem: ‚Jehowa opuścił kraj i Jehowa nie widzi’.  A jeśli chodzi o mnie, moje oko się nie użali i nie okażę współczucia. Drogę ich sprowadzę na ich głowę”.
I oto mąż odziany w lnianą szatę, mający przy biodrach kałamarz, wracał z wiadomością, mówiąc: „Uczyniłem tak, jak mi kazałeś”

Tyle chyba wystarczy... :)
Dla tych co zwyciężą, jest jedna nadzieja.
Pytanie poza konkursem: czym jest Jerozolima i jakie obrzydliwości się w niej dzieją?
Wszak w Vidmokościele żadnych obrzydliwości ponoć nie ma, w siedem zborów to czasy odległe?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-02, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-02, 11:38   

Czyli wszyscy będą w niebie ? :) Kto pozostanie na ziemi ? A Może niebo będzie na ziemi ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 11:42   

bartek212701 napisał/a:
Czyli wszyscy będą w niebie ? :) Kto pozostanie na ziemi ? A Może niebo będzie na ziemi ?


Nie wszyscy, lecz ci, którzy zwyciężą.
Dopiero potem, gdy wszyscy są już zabici, a lud boży
w Babilonie, rozlega się wołanie o wyjście z Babilonu.
A dlaczego dostali się do Babilonu w dniu ostatnim?
Dlaczego Izraelici poszli do niewoli do Babilonu?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-02, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-02, 11:45   

ok rozumiem,a Ci co przegrają to co, na ziemie? Tego już nie rozumiem chyba ;-) ?

Rethel Nibelung napisał/a:
Dopiero potem, gdy wszyscy są już zabici, a lud boży
w Babilonie, rozlega się wołanie o wyjście z Babilonu.
A dlaczego dostali się do Babilonu w dniu ostatnim?
Dlaczego Izraelici poszli do niewoli do Babilonu?

Wyjaśnij głupszemu ;-) chętnie przeczytam i się doucze,bo ciekawie brzmią te pytania
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-02, 11:57   

bartek212701 napisał/a:
ok rozumiem,a Ci co przegrają to co, na ziemie? Tego już nie rozumiem chyba ;-) ?


Nie wiem co powiedziało siedem gromów, więc na wszystkie szczegóły odpowiedzi nie znam.
Ci, którzy zwyciężą - są 144.000 (nie mówię że w niebie, bo to zbyt oklepane)
Ci, który oddadzą hołd posągowi - na wieczną zagładę i zgrzytanie zębami.
Ci, którzy ocaleją z Sądu Domu Bożego dostają się do niewoli do Babilonu.
Potem wychodzą. A dokąd wyszli Izraelici w 537 p.n.e.?

Stąd wniosek, że ocaleją ludzie, którzy ani nie są wiernymi chrześcijanami, ani nie stanęli
przed wyborem oddania hołdu posągowi, ale potem - niczym Izraelici w niewoli - idą po
rozum do głowy... W tej sprawie szczegółów nie ma, ale tak to wygląda. Z Egiptu wyszła
też ogromna mieszana społeczność, która stałą się ludem bożym. zatem nie muszą to być
tylko chrześcijanie, ale również i poganie, którzy zareagują na poselstwo dwóch świadków,
opieczętowanych na których będzie wylany duch święty, i nawoływań anioła lecącego
środkiem nieba - cokolwiek to znaczy.

Zresztą, dwóch świadków będzie w "Egipcie," a nie w "Babilonie", bo Babilon jest później...

Rethel Nibelung napisał/a:
Wyjaśnij głupszemu ;-) chętnie przeczytam i się doucze,bo ciekawie brzmią te pytania


Nie jesteś głupszy, bo na te pytania znasz odpowiedź:
Izrael poszedł do niewoli za niewierność i bałwochwalstwo.
Ergo - to samo będzie przy końcu. Tyle, że gdy dawniej
szło się do Babilonu, to było się mocno przetrzebionym...
Należy o tym pamiętać, zanim się wpadnie w euforię
jeszcze jednej ostatniej szansy... :) Pierwsze cztery
czasze gniewu do Sąd Domu Bożego - a więc chrześcijaństwa,
jak bodajże słusznie uważa C.K. - choć siebie tam nie widzi... :-(
A szkoda..
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-02, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-11-02, 12:01   Re: Wieczny dom ludzkości

nike napisał/a:
Dlaczego Bóg stworzył człowieka na ziemi, skoro zaplanował, żeby żył w niebie?
Zapraszam do dyskusji :-D
To nie tak miało być. Bóg stworzył człowieka do życia na ziemi a nie w niebie.
Ps. 115:16
16. Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.
(BW)

Człowiek dostąpił tego przywileju by być w niebie tylko dlatego że część aniołów w niebie zbuntowała się. Ci aniołowie będą wyrzuceni z nieba a na ich miejsce będą wybrani ludzie.
Bóg zamiast stworzyć nowych aniołów w miejsce buntowników postanowił wybrać osoby z ludzi na ziemi i potem po wypróbowaniu zamienić ich na aniołów w miejsce tych zbuntowanych.
I tylko dlatego że taki bunt nastał w niebie ludzie na tym skorzystali bo będą mieli swoich przedstawicieli w niebie którzy znają realia życia ludzi na ziemi.
Ponieważ liczba zbuntowanych aniołów wynosi 144 tysięcy dlatego tylko taka liczba zostanie wybrana z ludzi, ani więcej ani mniej.
Wszelkie inne spekulacje że ludzie będą żyli w niebie są niewłaściwe. Ludzie zawsze będą żyli na ziemi bo dla ludzi ziemia została stworzona.
Ps. 37:9-11
9. Bo niegodziwcy będą wytępieni, Ci zaś, którzy pokładają nadzieję w Panu, odziedziczą ziemię.
10. Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie.
11. Lecz pokorni odziedziczą ziemię I rozkoszować się będą obfitym pokojem.
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-11-02, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15