FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK KLER WZBOGACIŁ SIĘ NA GŁUPOCIE LUDZKIEJ
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 08:37   JAK KLER WZBOGACIŁ SIĘ NA GŁUPOCIE LUDZKIEJ

Lisy mają jamy i ptaki niebieskie gniazda, ale Syn Człowieczy nie ma, gdzie by głowę skłonił ” - Ewangelia Mateusza 8 : 20
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie ! ” - Ewangelia Mateusza 10 : 8.


Spora ilość ludzi zna te słowa, które powiedział kiedyś Jezus. Ale zdecydowanie mniej jest takich, którzy potrafią z tego wyciągnąć jakieś mądre wnioski.
Jak jednak do tego doszło , że kościół uzyskał bogactwa dzięki którym stał się instytucją najbogatszą na świecie i czy oby jest to ten sam kościół, który został założony przez Jezusa ?
Fakty historyczne zdecydowanie temu przeczą. A dlaczego ?

Gdyż uczniowie i naśladowcy Jezusa mieli być prześladowani - podobnie jak ich Mistrz, który powiedział - „ Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą. ” - Ewangelia Jana 15 : 20

Prześladowani mieli być dlatego, że duch tego świata jest przeciwny świętemu duchowi Bożemu. „ A myśmy otrzymali nie ducha świata , lecz ducha który jest z Boga. ” - 1 list do Koryntian 2 : 12
Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem to wrogość wobec Boga ? jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. ”- list Jakuba 4 : 4.

Te prześladowania miały uniemożliwiać możliwość bogacenia się - „ Byli kamienowani, paleni, przerzynani piłą, zabijani mieczem, błąkali się w owczych i kozich skórach, wyzuci ze wszystkiego, uciskani, poniewierani. ” - list do Hebrajczyków 11 : 37
Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził. ” - Ewangelia Jana 15 : 18

Czerpanie zysków z pobożności było naganne w oczach Jezusa i apostołów. Piotr zwracając się do osób odpowiedzialnych za społeczność chrześcijańską napisał m.in. : „ Paście trzodę Bożą... nie dla hańbiącego zysku ” - 1 List Piotra 5 : 2

Apostoł Paweł zaś w 1 liście do Tymoteusza 6 : 3 - 5 ostrzega : „ jeśli kto inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością, ten jest nadęty pychą, niczego nie rozumie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa z czego rodzą się zawiść, swary, obelżywa mowa, złośliwe podejrzenia, ciągłe utarczki ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski. ”

U pierwszych uczniów Jezusa była wspólnota dóbr dzięki czemu nie były możliwe dysproporcje jeśli chodzi o stan posiadania - „ Nie było też między nimi nikogo, który by cierpiał niedostatek, ci bowiem, którzy posiadali ziemię albo domy, sprzedając je przynosili zapłatę uzyskaną ze sprzedaży i kładli u stóp apostołów; i wydzielano każdemu, ile komu było potrzeba. ” - Dzieje Apostolskie 4 : 34 - 35.

Gdyby więc kościół rzymski stosował się do tych zasad, to nigdy nie byłby bogaty. Ale kościół ten, który zdobył widoczną pozycję dzięki pogańskiemu cezarowi Konstantynowi, od samego początku dążył do władzy i bogactwa. Kolaboracja z cezarem zapewniła mu wiadomą pozycję. Dodatkowo okazja ku bogaceniu się nadarzyła się już wtedy, gdy cezar wraz ze swoim dworem przeniósł się do nowej stolicy Imperium rzymskiego nazwanej później ku jego czci Konstantynopolem. Wtedy kościół rzymski bez trudu przejął różne gmachy starego Rzymu, a dopiero znacznie później kler spreparował dwa dokumenty, dzięki którym bez trudu przejmował wszystko co się dało. Pierwszy z tych dokumentów zwany Constitutum Constantini t.zw. Donacja Konstantyna – sfałszowany dokument, na mocy którego cesarz rzymski Konstantyn nadał rzekomo kościołowi liczne dobra i przywileje, uważany za jedno z najważniejszych fałszerstw w historii Europy pozwolił przejąć różne budynki i bogactwa na terenie byłej stolicy Imperium czyli Rzymu wraz z jego prowincjami, dystryktami i miastami Italii oraz wszystkimi regionami zachodu, które objęto jurysdykcją papieską.
Podobny był drugi fałszywy dokument przypisywany biskupowi Sewilli Izydorowi, który miał zebrać między innymi wszystkie postanowienia papieskie. Nazwany Isidorus Peccator skąd nazwa dokumentu „Dekretalia Pseudo-Izydora" uzasadniał niezależność i nadrzędność papiestwa w stosunku do władzy świeckiej. Według tego dokumentu, na który się powoływało papiestwo, papież jest panem wszystkich panujących i wszystkich może sądzić, ale nikt jego sądzić nie może.

Począwszy od 391 r. liczne edykty anty-pogańskie pozwalają przejmować bogactwa świątyń pogańskich. Same zaś świątynie zostały przebudowane na kościoły, którymi zaczął zarządzać kler. Niezgodny też z Pismem Świętym podział na kler i parafian zapewnia przypadanie bogactw głównie duchowieństwu z papiestwem na czele.

Poza datkami od parafian zaczęło obowiązywać świętopietrze Denarius Sancti Petri czyli t.zw. denar św. Piotra. Np. w Polsce wprowadzone już za rządów Mieszka I poprzez podpisanie dokumentu dagome iudex, na mocy którego ówczesny władca Polski oddawał kraj w lenno papiestwu. Taki sam los spotkał inne kraje europejskie. Z początku opłatami na rzecz papiestwa obarczono rządzących, którzy rzecz jasna ściągali podatek od każdego domu, ale później podatkami bezpośrednio obarczono całą ludność czyli każdego człowieka w krajach podległych papiestwu.
Za panowania Zygmunta Augusta przyjechało do Rzymu z Polski i Litwy około 2 tys. wozów ze złotem i srebrnymi monetami co oznacza, że średnio co 4-5 dni wyjeżdżał z Rzeczypospolitej do Państwa Kościelnego wóz pełen kosztowności.
Wolter komentując w XVIII w. podatek na rzecz św. Piotra pisze: " Mateusz Paryski podaje, że nuncjusz ściągał 50.000 funtów szterlingów w Agnlji. Patrząc na Anglików dzisiejszych, nie chciałoby się wierzyć, żeby ich przodkowie mogli być tak bezmyślnymi. "
W roku 2006 to „ kieszonkowe ” papieża ściągane od każdej diecezji na całym świecie wynosiło $101 900 192 co stanowi niewielki procent budżetu watykańskiego.

W Europie feudalnej w każdym kraju właścicielem ogromnych majątków ziemskich stało się duchowieństwo kościoła rzymskiego. Wprowadzenie obowiązku celibatu kleru w XI i XII w. wymusiło przekazywanie dóbr ziemskich w całości następcom na urzędzie. Prawo kanoniczne zakazało też dokonywania ich sprzedaży bez zgody wyższej instancji kościelnej.

Oprócz tego obowiązywała dziesięcina. Była to danina na rzecz kościoła rzymskiego płacona we wszystkich krajach katolickich w wysokości 1/10 plonów. W Królestwie Polskim zanikła dopiero w 1864 r. Dziesięcinę w naturze stopniowo zastępowano poprzez płatność pieniędzmi.

Wzrastaniu majątku kościoła rzymskiego sprzyjały jeszcze dwa czynniki. Z jednej strony miał monopol w dziedzinie edukacji przez co duchowni stanowili trzon biurokracji państwowej.
Z drugiej zaś strony lęk i ówczesny brak oświecenia skłaniał wiernych do przekazywania dla zbawienia duszy bardzo hojnych darowizn na rzecz kościoła, nieraz w postaci zapisywania w testamencie całego majątku. Straszak w postaci groźby ognia piekielnego i wiecznego potępienia oraz by ulżyć duszom w czyśćcu, aktywnie skłaniał wiernych do dokonywania takich hojnych zapisów. Nieraz dochodziło też do fabrykowania rzekomych aktów nadań na rzecz Kościoła. Stąd majątek kościoła obejmował nie tylko kościoły i klasztory, w których pełno było złota, srebra i wszelkich kosztowności, ale przede wszystkim posiadłości ziemskie wraz z całą ludnością, lasy i pastwiska, a nawet szpitale, sierocińce, cmentarze, młyny, karczmy i warsztaty rzemieślnicze. Kler bogacił się też znacznie na różnych posługach liturgicznych takich jak chrzty, śluby i pogrzeby.

Wprowadzony przez kler kult obrazów, figur i relikwii sprzeczny z Drugim Przykazaniem Biblijnego Dekalogu zaczął przynosić papiestwu jeszcze dodatkowe potężne dochody.
Dzięki grabieżom dokonanym podczas wypraw krzyżowych, oraz dzięki grabieżom majątków osób sądzonych przez inkwizycję majątek kościoła rzymskiego ogromnie wzrastał.
Do tego doszedł handel odpustami
, który przyczynił się do krytyki papiestwa i wybuchu Reformacji. Ale choć niektóre kraje wyłamały się spod władzy papieskiej i przez to kler poniósł pewne straty, to zrekompensował je sobie poprzez ciągnięcie ogromnych zysków z podbitych, skolonizowanych krajów Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej oraz Południowej.

I tak właśnie na wyzysku i oszustwie zbudowano Państwo Kościelne ( Patrimonium Sancti Petri - dosł. ojcowizna św. Piotra ), które przetrwało do 1870 r. Krótka porażka spowodowana zjednoczeniem Włoch o niczym nie przesądziła, gdyż już w 1929 r. zostało ono wskrzeszone jako państwo Watykan na mocy traktatów laterańskich podpisanych z faszystowskim rządem Mussoliniego, a konkordat z Hitlerem w 1933 r. przyniósł dodatkowe korzyści. Nawet podczas II wojny światowej złoto płynęło do papieskiego skarbca pochodzące m.in. z grabieży dokonywanej na Żydach.
A po wojnie, gdy kurs polityki papieskiej stał się pro-amerykański Watykan zaczął inwestować we włoski przemysł dzięki potężnym dotacjom otrzymanym jeszcze od Mussoliniego. Wkrótce Watykan stał się akcjonariuszem kilku znaczących banków włoskich i udziałowcem w wielu gałęziach włoskiego przemysłu łącznie z przemysłem zbrojeniowym. Choć kiedyś Watykan piętnował lichwę, to później najwyraźniej przestał mieć jakiekolwiek skrupuły w tej kwestii.
Oprócz tego Watykan ulokował potężne miliony w nieruchomościach stając się właścicielem całych dzielnic w Rzymie, Mediolanie, Wenecji itd. Były to jedynie kapitały finansowe i sumy te nie obejmowały wartości dzieł sztuki i skarbów kościelnych, a zgodnie z artykułem 1518 Kodeksu Prawa Kanonicznego “ papież jest najwyższym zarządcą wszystkich dóbr kościelnych ”. Większość majątku watykańskiego pozostawała we Włoszech, gdzie kościół rzymski był zwolniony od podatków, a urzędnicy państwowi i działacze Partii Chrześcijańsko Demokratycznej gotowi byli na każde skinienie papieża. Również inwestycje zagraniczne zaczęły przynosić Watykanowi ogromne dochody.
Watykańscy bankierzy posiadający powiązania z lożą masońską Propaganda-2 a nawet z mafią włoską wykorzystywali każdą okazję by powiększać majątek papieski. Zainwestowali potężnie w wielu krajach na wszystkich niemal kontynentach, a zwłaszcza w USA. Wiele banków amerykańskich zostało przejętych przez jezuitów i ludzi im podległych, a jeden z nich o szczególnym znaczeniu - FED ( Federal Reserve ) - został przez nich powołany do istnienia. Otrzymane zyski Watykan znowu inwestował w amerykańskie potężne koncerny i przejął wiele banków amerykańskich m.in. Bank of America. Banki te stały się niezależne i same zaczęły drukować pieniądze. Podobna sytuacja powstała w bardzo wielu krajach na wszystkich kontynentach. Dzięki swoim bankom Watykan dąży do zdobycia władzy finansowej nad całym światem.
W dniu 7 lipca 2009 Benedykt XVI zaapelował do wszystkich rządów o stworzenie jednej politycznej władzy, jednego ogólnoświatowego rządu.

Ludzie nawet tego nie dostrzegli, gdyż świat był wtedy zaabsorbowany pogrzebem Michaela Jacksona. A tymczasem poczynania papieskie są coraz bardziej widoczne dla tych, którzy to obserwują. Niedawno Papieska Rada Iustitia et Pax działająca z inicjatywy Benedykta XVI wezwała do powołania Światowego Banku Centralnego, który zarządzałby globalnym kapitałem pod nadzorem ONZ, ale rzecz jasna - pod skrzydłami Watykanu.
Zasłona dymna w postaci konieczności pokonania globalnego kryzysu finansowego jest w gruncie rzeczy pretekstem do przejęcia całkowitej globalnej kontroli finansowej przez Watykan.


W ten sposób coraz wyraźniej widać możliwość spełnienia się proroczej natchnionej przez Boga wypowiedzi o przeciwieństwie świętej Oblubienicy Baranka, jaką jest Wielka Nierządnica, która „ przyodziana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami ” ( Apokalipsa 17 : 4 ) mówi w sercu swoim „ siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.” - Apokalipsa 18 : 7.

To wszystko dzieje się dlatego, że większość ludzi nie czyta Pisma Świętego. Gdyby bowiem czytali wiedzieliby np. że nie wolno z pobożności czerpać zysków, że jest tylko jeden pośrednik miedzy Bogiem i ludźmi - Jezus Chrystus. Wiedzieliby, że prawdziwa Ewangelizacja związana jest z osobą Chrystusa ( Jana 3 : 16 ), a nie z osobą Chrystusa i Marii ( Gal.1 : 8 ).
Wiedzieliby też, że kult obrazów, figur oraz relikwii jest zakazany w Piśmie Świętym, że nie ma piekła - miejsca wiecznych mąk ( co nie oznacza, że nie ma Bożej sprawiedliwości ), że nikomu nie trzeba płacić za odpusty - bo nie ma żadnego czyśćca, wiedzieliby, że w społeczności chrześcijan nie może być żadnego podziału na kler i parafian, bo nigdy wśród uczniów Jezusa nie było żadnego podziału.

Ale ludzie jak to przepowiedziała Biblia mieli odwrócić ucho od prawdy i mieli zwrócić się ku baśniom ( 2 list do Tymoteusza 4 : 4 ).
Apostoł Paweł ostrzegał : „ nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi, bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością, albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością ? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym ? Jakiż układ miedzy świątynią Bożą a bałwanami ? ” - 2 list do Koryntian 6 : 14 -16
Kres Wielkiej Nierządnicy nazwanej w Apokalipsie - ‚Wielkim Zamętem’ (gr. : Babilon; hebr. : Babel ) jest z każdym dniem coraz bliższy !!! Całe jej bogactwo pochodzące z grabieży i nieuczciwego zysku przepadnie ! - Apokalipsa 17 : 16 - 17.

Dlatego Bóg nawołuje wszystkich ludzi mówiąc : „ Wyjdźcie z niego ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości ! ” - Apokalipsa 18 : 4 - 5.


http://biznes.newsweek.pl...,83764,1,1.html
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-13, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 09:25   Re: JAK KLER WZBOGACIŁ SIĘ NA GŁUPOCIE LUDZKIEJ

Benjamin.Szot napisał/a:

Jak jednak do tego doszło , że kościół uzyskał bogactwa dzięki którym stał się instytucją najbogatszą na świecie i czy oby jest to ten sam kościół, który został założony przez Jezusa ?

Nie czuję się członkinią instytucji, ale wspólnoty.

Cytat:
Ale kościół ten, który zdobył widoczną pozycję dzięki pogańskiemu cezarowi Konstantynowi, od samego początku dążył do władzy i bogactwa

cesarz się nawrócił

Cytat:
Straszak w postaci groźby ognia piekielnego i wiecznego potępienia oraz by ulżyć duszom w czyśćcu, aktywnie skłaniał wiernych do dokonywania takich hojnych zapisów.

Mnie nikt nie straszy piekłem. Moich znajomych też nie

Cytat:
Wprowadzony przez kler kult obrazów, figur i relikwii sprzeczny z Drugim Przykazaniem Biblijnego Dekalogu zaczął przynosić papiestwu jeszcze dodatkowe potężne dochody.

Nie ma nic wspólnego z bałwochwalstwem. Ale my inaczej to pojęcie rozumiemy niż Ty.

Cytat:
że nie ma piekła - miejsca wiecznych mąk ( co nie oznacza, że nie ma Bożej sprawiedliwości )

Może w twoim przekładzie nie ma. W tym co ja mam to jest.

Cytat:
bo nie ma żadnego czyśćca

Też w moim przekładzie biblijnym jest.

Cytat:
wiedzieliby, że w społeczności chrześcijan nie może być żadnego podziału na kler i parafian, bo nigdy wśród uczniów Jezusa nie było żadnego podziału.

Ale były w Biblii takie osoby jak biskupi, diakoni. Ci, którzy są odpowiedzialni za wspólnotę w pewien sposób. U nas też tak jest.

Cytat:
Kres Wielkiej Nierządnicy nazwanej w Apokalipsie - ‚Wielkim Zamętem’ (gr. : Babilon; hebr. : Babel ) jest z każdym dniem coraz bliższy !!! Całe jej bogactwo pochodzące z grabieży i nieuczciwego zysku przepadnie ! - Apokalipsa 17 : 16 - 17.

Dlatego Bóg nawołuje wszystkich ludzi mówiąc : „ Wyjdźcie z niego ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości ! ” - Apokalipsa 18 : 4 - 5.

Babilon już dawno nie istnieje. Nie mam więc z czego wychodzić.



Ja jak jestem w kościele to daję na tackę. Na Msze Święte daję również. Ostatnio jak był dzień papieski to w mojej parafii zbierałam na stypendia dla ubogich studentów. Nie robię tego bo ktoś mnie piekłem straszy. Wręcz przeciwnie, mi księża mówią bym wcale się piekłem nie przejmowała tylko żyła dobrze i z miłością i z nadzieją nieba. A w niebie jest nagroda. My jesteśmy wspólnotą i to co dajemy od siebie służy dobru całej wspólnoty.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 09:54   

Mam pytanie: dlaczego na tym forum pozwala się non stop propagować
tak zajadłą nienawiść wobec katolickich chrześcijan? To już jest bardzo
niesmaczne - epatowanie w kółko tym samym... i żenujące... Czy nie można
normalnie i kulturalnie wskazać tych kilku błędów doktrynalnych? Ciekawe
co byś nike powiedziała, jakby ktoś w kółko pisał takie elaboraty na temat
Russella ii Badaczy... wstyd mi za ciebie i resztę, że jesteście tak nie fair.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-13, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-11-13, 10:15   

Rethel Nibelung napisał/a:
Mam pytanie: dlaczego na tym forum pozwala się non stop propagować
tak zajadłą nienawiść wobec katolickich chrześcijan? To już jest bardzo
niesmaczne - epatowanie w kółko tym samym... i żenujące... Czy nie można
normalnie i kulturalnie wskazać tych kilku błędów doktrynalnych? Ciekawe
co byś nike powiedziała, jakby ktoś w kółko pisał takie elaboraty na temat
Russella ii Badaczy... wstyd mi za ciebie i resztę, że jesteście tak nie fair.


efroni
(podpisuje się po tym postem)
(widzę ciągoty KK do władzy i mamony ale prawda jest taka
że i inne kościoły wcale nie sa wolne od tego )
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 10:30   

KASA KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO W POLSCE. Jego nieopodatkowane dochody i przychody, dochody Skarbu Państwa i marnotrawstwo naszych podatków.


363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci proboszcz " dobrodziej " , jako podatek od swoich dochodów. Ludziom zaś wciskają ściemę że kościół jest ubogi. Sami zaś żyją w przepychu o jakim się ludziom nie śniło. Wystarczy popatrzeć na ich spasłe brzuchy i rezydencje w jakich mieszkają.
Skąd na to biorą ? Trudny temat, ale na czasie. Nikt dotąd nie porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie, bo kler ukrywa swoje dochody, udając ubogich wyznawców Chrystusa. Powtarzają się tylko wpisy “opodatkować Kościół”. Spróbujmy, zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem. [ niestety na podstawie starych danych, bo nowe są niedostępne ] :

- 1 –

Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować, kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom. Według badań opublikowanych w NIE w 28 tyś. parafii i czterech sanktuariach na terenie kraju na tacę w każdą niedziele wierni dają ok. 500 milionów złotych. Jak powaliło Cię wyznawco jedyne słusznej wiary z prochu powstałeś to się otrzep.

- 2 –

Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rąk proboszcza i tylko on wie, co się z tymi pieniędzmi dalej dzieje. Rady Parafialne to fikcja, bo parafianie łożący na te zbytki nie kontrolują swojego proboszcza.

- 3 –

Zyski z wynajmowania nieruchomości. Po wejściu kleru do szkół państwowych zostało na przykład około 28.000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robią z tym, co chcą. Mogą na przykład swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z władz terenowych kazać organizować różnego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe właśnie w tych lokalach. Cenę dyktuje ksiądz i nikt nie śmie się targować. Inni t.zw. " dobrodzieje " nie krępują się zakładać w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, żeby nie płacić podatków. Stanowią oni konkurencje dla miejscowych przedsiębiorców płacących podatki.

- 4 –

Zyski z inwestycji budowlanych np. typu Roma Office Center w Warszawie. W tym przykładzie inwestorem jest archidiecezja warszawska, która włożyła w to 24 miliony dolarów amerykańskich. W kościelnym wieżowcu mieszczą się również bary, restauracje, sklepy, punkty usługowe itp. Ogółem około 12.000 metrów kwadratowych świętej powierzchni. Działkę w centrum Warszawy kazali sobie dać praktycznie za darmo.

- 5 –

Zyski z działalności przemysłowej. Szczególnie przemysł poligraficzny. Poczytajcie o przewałach “Stella Maris”. Masowy wyrób dewocjonaliów, świec, win ( niby, że mszalne ) itp. Doskonałe przebicie jest również na opłatkach.

- 6 –

Zyski z działalności handlowej. Na przykład własne księgarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa kościelne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

- 7 –

Zyski z działalności rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojną. Trzeba przyznać, że od działalności rolniczej księża płacą podatek rolny. Ale za to otrzymują milionowe dotacje z UE.

- 8 –

Zyski/straty z ogólnopolskich businessów Episkopatu lub biskupów. Przykład – fundusz emerytalny Arca Invesco. W tym przypadku się przeliczyli. Powoływanie się w telewizyjnych reklamówkach na autorytet Episkopatu okazało się niewypałem i fundusz nie wytrzymał konkurencji.

- 9 –

Zyski z działalności nazwijmy to umownie “obszarniczej” Przykład gospodarstwo Carol. Kościelny Caritas kazał sobie dać 1.300 hektarów państwowej ziemi razem z bezrobotnym miejscowym chłopstwem z Mierzyna i Wrzosowa. Ci biedni ludzie ( dawni pracownicy PGR-ów ) w praktyce są teraz całkowicie zależni od nowego pana, bo innej roboty nie ma.

- 10 –

Zyski z przedsiębiorstw wielobranżowych. Na przykład business turystyczny - pielgrzymki autokarowe. " Dobrodzieje " wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek, których biur podróży, powinien ze społecznych pieniędzy dopłacać katolicki urzędnik. Dla wyższych szarż były lepsze “pielgrzymki”. Najlepsi w businessie turystycznym są Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, możecie z nimi pielgrzymować na przykład po Amazonii.

- 11 –

Zyski z businessu oświatowego. Wiara nie jest nauką. Kler natomiast kształci swoje przyszłe kadry na koszt Państwa. W 2001 roku tylko KUL i PAT pociągnęły od Skarbu Państwa dokładnie 57.878.200 złotych, ciągną dalej i co raz więcej. Jest również trzecia pompa ssąca. Kiedyś nazywało się to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwę na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i już można doić, bo oficjalnie szkoła ma status uczelni państwowej. Podejmowane są liczne próby zakładania wydziałów teologicznych na różnych uczelniach państwowych.

- 12 –

Zyski z businessu cmentarnego. To dobry temat na specjalny wątek. Jeżeli ktoś ma czas i potrafi to zrobić, niech spróbuje oszacować dochodowość z jednego hektara cmentarza, tak jak to się robi w rolnictwie. Produkt jest inny, ale z ekonomicznego punktu widzenia zasada podobna. Gołym okiem widać jednak, że trudno sobie wyobrazić lepszy i pewniejszy interes. Ceny narzucane przez pasterzy i ich techniki marketingowe znacie, albo poznacie.

- 13 –

Zyski z prawdziwych darowizn. Kościół od otrzymanych darowizn nie płaci podatków. Prawdziwe darowizny ( w odróżnieniu od fikcyjnych ) najlepiej wychodzą wtedy, gdy mają formę dotacji i rozdaje się nie swoje pieniądze, ale spółek skarbu państwa. Spółka skarbu państwa to jest coś, czego jeszcze nie sprywatyzowali, ale już przygotowali do dojenia, bo nadali postać spółki akcyjnej. Stanowiska prezesów i członków rad nadzorczych obsadza się zwykle z nadań politycznych, a potem należy się odwdzięczyć. Przykład KGHM Polska Miedź S.A. Polityczni mianowańcy – w tym przypadku jeszcze z rozdania solidarnościowego – odwdzięczyli się w następujący sposób: Fundacja Świętego Antoniego z okazji festynu “Unieś mnie do góry” 300.000 zł. Parafia w Głogowie 450.000 zł. Jankowski ze Świętej Brygidy 450.000 zł. 3 razy po 50.000 zł dla diecezji legnickiej, zielonogórskiej, wrocławskiej, katowickiej. Katolickie Radio Plus z Legnicy i Katolickie Radio Głogów odpowiednio 8.100 i 5.000 zł miesięcznie. Kuria we Wrocławiu – samochód Audi A 8 za 196.000 zł bez VAT. Seminarium Duchowe we Wrocławiu 7.000 zł. Salezjańska Organizacja Sportowa 150.000 zł. KGHM to tylko jeden przykład działalności cywilnych kolaborantów. Ile czarni wyciągnęli tą metodą w skali całej Polski prze 25 lat naszego pontyfikatu ? Ile ciągną obecnie ?

- 14 –

Zyski z fundowania klerowi na koszt podatników 80 % składki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %. Te pozostałe 20 % składki emerytalnej i wypadkowej, którą płaci kler i tak jest potrącana z osławionego dochodowego podatku ryczałtowego. Dochodowy podatek ryczałtowy to sztandar, którym wymachują księża, gdy ktoś im mówi, że wtrącają się do polityki, a nie płacą podatków. Jeszcze do tego wrócimy.

- 15 –

Zyski z państwowych dotacji na kościelne zakłady opieki społecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z państwowych dotacji na przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowo – wychowawcze kościoła.

- 16 –

Zyski z urzędolenia. Najprostszej czynności służbowej ksiądz nie wykona bez “karteczki”, najlepiej w trzech kopiach i żeby na każdej były po dwie piecząteczki. Na każdym kroku płać i płać. Np. “nauki przedmałżeńskie”…

DRUGA GRUPA – OFICJALNE NIEOPODATKOWANE DOCHODY KLERU

-17- Śluby ?.

-18- Pogrzeby ?.

-19- Chrzty ?.

-20- Kolędy ?.

-21- Intencje mszalne ?.

- 22 -

Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego źródła ). Kler dobrze wiedział po co wymyślił ludziom tak zwany czyściec, mimo że takiego słowa nie ma w Biblii.

- 23 -

Pensje dla kapelanów wojskowych, policyjnych, szpitalnych, więziennych, strażackich itp. wypłacanych przez Polskę. Kapelanów wojskowych jest w przybliżeniu ok. 200. W 1999 roku ujawniony oficjalnie budżet ordynariatu polowego wynosił 13,1 miliona złotych. MON płaci również za kaplice. Naszych granic broni eskadra 250 zakonnic na etatach sierżantów… W 2000 roku każda z nich ciągnęła z budżetu 1200 złotych. Ile ich jest obecnie i ile teraz ciągną nie wiadomo, bo gdzie to sprawdzić ?

- 24 -

Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedzieć ilu kapelanów u nich się pasie, bo liczba rośnie jak na drożdżach. Prawdopodobnie jest to około 2000 księży. W 1999 roku Rzeczypospolita podawała liczbę 1500 kapelanów szpitalnych, z tego około 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiają tacy krezusi jak policjanci, strażacy, funkcjonariusze więziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, że pracownicy budżetówki są przepłacani, więc mogą sobie trochę poszastać…

- 25 -

Pensje dla katechetów ( w sutannach i cywilnych ). Najpierw mieli uczyć religii w państwowych szkołach bezpłatnie. Teraz im już przeszło. W 1999 roku pociągnęli od Polski około 600 milionów złotych łącznie ze składkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnił, że w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobierało 36.000 fachowców z tego 17.757 “profi.” i 18.381 amatorów.

TRZECIA GRUPA – ZYSKI Z OKRADANIA OJCZYZNY

- 26 -

Zyski z fikcyjnych darowizn : Do klasyki tego gatunku należy tak zwany “numer na księdza”, który w pewnych kręgach stał się wręcz normą. Żeby się nie mądrzyć powiem, o co chodzi w najprostszych słowach. Jesteś księdzem lub jego cywilnym kolaborantem. Chcecie dorobić. Ksiądz wystawia kolaborantowi zaświadczenie, że oto został obdarowany kwotą na przykład 100.000 złotych. Fiskus nie pobiera od dobrodzieja żadnego podatku, bo to ksiądz, ( bo w teorii darowizna była na cele kultu religijnego ). Kolaborant odpisuje sobie od podstawy opodatkowania 100.000 zł, ale obecnie nie więcej niż 10 % rocznego dochodu, bo to szlachetny darczyńca. Za wystawienie fałszywego świadectwa dobrodziej wziął na przykład 10.000 zł. Całą zabawę finansuje Polska, która później nie ma na pielęgniarki i posiłki w szpitalach.
Urzędnicy państwowi nie są głupi i oczywiście wiedzą, o co chodzi. Właśnie, dlatego, że nie są głupi siedzą cicho. Kto przy 18 % bezrobociu, mając dobrą państwową posadę zadrze z miejscowym proboszczem ? Skala okradania Polski przez kler z zastosowaniem tej techniki jest trudna do oszacowania. Tygodnik Newsweek jakiś czas temu dopuścił się na księżach prowokacji dziennikarskiej i następnie wszystko opisał. Między innymi napisali, cytuję “ Żaden duchowny nie odmówił nam współpracy w oszustwie ”. Wszyscy dobrodzieje chcieli wystawić poświadczenia, że otrzymali fikcyjne darowizny.

- 27 -

Zyski z nadużywania zwolnień od ceł i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybrał tak gigantyczną skalę, że zrobiło się zbyt głośno i oficjalnie już im to trochę ukrócili. Najbardziej znane przykłady: Szajka z Rzeszowa w składzie ośmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadziła na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadła. Trio dobrodziei z Lublina stuknęło Skarb Państwa na 400.000 złotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasądzone za dożywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kościół bezlitośnie procesuje się z kalekim dzieckiem. Przegrał już we wszystkich instancjach i dalej nie płaci. A tymczasem kler żyje w przepychu w luksusowych willach i rezydencjach

Na koniec sprawa najważniejsza: Koronnym argumentem kleru jest to, że my to wszystko nie dla siebie…, my prowadzimy działalność charytatywną i to, dlatego mamy takie przywileje. A otóż /.../ ! Na działalność charytatywną też dostą pieniądze z naszych podatków za pośrednictwem budżetu państwa !!! Na podstawie artykułu 14 ustęp 4 Konkordatu Polska musi kościelne zakłady opieki społecznej dotować dokładnie tak samo, jak państwowe. To samo dotyczy również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo – wychowawczych kościoła. Co najmniej 52 kościelne zakłady opiekuńczo lecznicze funkcjonują na państwowych pieniądzach z budżetu centralnego. Z budżetów wojewódzkich finansowane jest około 100 domów opieki społecznej, o których okoliczna ludność myśli, że to finansują księża. Za te pieniądze państwo mogłoby zatrudnić normalne pielęgniarki i bez łaski. Poczciwi ludzie w Polsce są przekonani, że księża i zakonnice od ust sobie odejmują i pomagają potrzebującym.Taki obraz kreują media, które są na ich usługach.

Drugim wielkim mitem jest dość powszechne przekonanie, że kler płaci normalne podatki. Gdybyśmy płacili Polsce takie podatki, jak oni, Polski już by nie było. Sprawę ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym (…) W największym skrócie wymiar tego podatku zależy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkości parafii i regionu Polski. Zamiast się z tym męczyć najlepiej po prostu zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i zapytać. Proboszcz kwartalnie płaci dokładnie 363 złote, a wikary 307 złotych !!! Policzmy w prosty sposób : jeśli ktoś Mieszka np.w wieżowcu – 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym piętrze, razem 48 mieszkań. Przyjdzie ksiądz “po kolędzie”. Niech go wpuszczą do 40 mieszkań, to średnio zgarnie po 50 złotych. 40 x 50 = 2000 złotych, a on rocznie płaci Polsce 4 x 363 złote = 1452 złote tak zwanego dochodowego podatku ryczałtowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, żeby mydlić oczy naiwnym.

Czwarta grupa z dojenia Skarbu Państwa

A teraz do rzeczy. Poniżej przedkładam kilka gotowych (nie wszystkich!) źródeł wielomiliardowych oszczędności, które mogą być uruchomione i skierowane na walkę z kryzysem :

Koszty stałe [ dane za rok 2008 ]

1. Utrzymanie (płace, ZUS, świadczenia urlopowe, dodatki wiejskie i mieszkaniowe) ponad 42 tys. Katechetów w tym ok. 13 tys. księży, 1,5 tys. zakonników, 3,5 tys. sióstr zakonnych, reszta świeckich) – 1 miliard 62 mln 229 tys. zł. W 2009 r. państwo ma wydać na katechetów 1,8 miliarda zł.

2. Subwencje do prowadzonych przez Kościół placówek oświatowych (wyznaniowych) – 256 mln 868 tys. zł. Dotacje na kościelne szkolnictwo wyższe, płatne (bez UKSW), wydziały teologiczne włącznie z seminariami duchownymi – 190,5 mln zł.

4. Kapelani Ordynariat Polowy WP 19,7 mln zł (wobec 16,6 mln zł w 2007 roku), z czego 15,8 mln zł stanowią płace i inne świadczenia pieniężne (gratyfikacje urlopowe, przejazdy, zasiłki itp.) dla 187 księży;

- Straż Graniczna (12 kapelanów) – 1 mln zł (prawie 700 tys. zł na płace plus ok. 300 tys. zł na logistykę itp.); - Policja (65 kapelanów) – ponad 2 mln zł (pensje i logistyka); – Kapelani Państwowej Straży Pożarnej – 1 mln zł; – Służba Więzienna (100 kapelanów) – około 2,5 mln zł; placówki opieki zdrowotnej (ok. 500 księży) – 11 mln zł; – Leśnicy, energetycy, kolejarze, sportowcy, służby komunalne, kopalnie (w sumie ok. 400 kapelanów) ok. 6 mln zł.

5. Prowadzone przez Kościół zakłady opieki zdrowotnej (przychodnie, szpitale, placówki opiekuńczo-lecznicze, – Hospicja itp. – w sumie około 200) – Narodowy Fundusz Zdrowia wypłacił im 186 mln 437 tys. 898,47 zł.

6. Fundusz Kościelny – w 2008 r. 97,9 mln zł (w 2009 r. – 99,5 mln zł) .

Koszty zmienne

1. Darowizny instytucji państwowych lub spółek z udziałem Skarbu Państwa – ok. 50 mln zł rocznie.

2. Finansowanie i współfinansowanie rozmaitych akcji oraz inwestycji przez PFRON – ok. 30 mln zł rocznie.

3. Dotacje „ekologiczne” (wymiana systemów grzewczych, docieplanie budynków itp.) – Narodowy Fundusz

- Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz fundusze wojewódzkie – ok. 35 mln zł rocznie.

4. Sprzedaż gruntów i budynków przez samorządy z rutynowymi bonifikatami rzędu 99–99,9 proc. – ok. 30 mln zł rocznie (uszczuplenie przychodów gmin).

5. Dotacje do remontów zabytkowych obiektów sakralnych (a przy okazji i po cichu także plebanii) – 30 mln zł z budżetu państwa i ok. 25 mln zł z budżetów samorządowych, a ponadto ok. 50 mln zł rocznie (w latach 2007–2008 w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Powyższe środki o około 3 miliardy zł na każdy rok, a zaoszczędzone przez państwo pozwoliłyby na walkę z kryzysem na wielu frontach – choćby na skuteczną ochronę najbiedniejszych Polaków. A przecież są to dla kościoła pieniądze dodatkowe. Bez nich księża i zakonnicy będą nadal żyć godnie i wygodnie, czerpiąc dochody ze swoich licznych płatnych usług.

Kler watykański mógłby utrzymać się wyłącznie z prowadzenia cmentarzy!

Oto dowód. Kościół posiada 11 tys. nekropolii, głównie na gruntach ofiarowanych mu przez samorządy i osoby cywilne.
W 2008 r. zmarło ponad 360 tys. osób, z czego ok. 310 tys. miało pochówek katolicki. Średni (uwzględniając wysokie zróżnicowanie między wsią i miastem) koszt pogrzebu wynosi około 800 zł. Daje to razem prawie 250 mln zł ! Doliczmy do tego ceny działek pod groby (310 tys. x 1000 zł = 310 mln zł!). Doliczmy haracze za sam wjazd na cmentarz (średnio 50 zł) i haracze za wystawienie nagrobka (od 10 do 20 procent jego wartości), co daje rocznie dodatkowo ok. 40 mln zł. Mamy więc kwotę 600 mln złotych do podziału na 30 tys. duchownych, czyli 20 tys. zł dochodu (jak zawsze – bez podatku) rocznie na każdego z nich. Oczywiście, dodatkowo proboszczowie organizują zbiórki na oczyszczanie cmentarzy, budowę alejek itp. A czy ktoś słyszał o śmiesznych podatkach dochodowych, które płacą polscy obywatele pracujący na rzecz Watykanu? Czy ktoś wie, że proboszcz dużej parafii, liczącej 10 tysięcy tzw. dusz, zarabiający miesięcznie ok. 30 tys. zł, płaci ryczałt w wysokości 370 zł… kwartalnie ? !

Pieniądze z Brukseli

Po unijne pieniądze sięgają kościoły, zakony i związki wyznaniowe. Pieniądze dostają głównie na remonty, renowacje, przebudowy i modernizacje kościołów i innych obiektów sakralnych, a także na dopłaty do uprawianej ziemi. Kościoły realizują teraz inwestycje, których wartość przekracza miliard złotych. Około 750 mln zł wyłożyła Bruksela. Blisko 700 mln złotych otrzymał Kościół katolicki. Kler pozyskuje pieniądze z dwóch źródeł. Pierwsze to program Kapitał Ludzki, drugi to Unijne Programy Regionalne.

Piąta grupa : świadome marnotrawstwo naszych podatków.

Ględzenie o kryzysie jest jak bredzenie pijanego we mgle. Zawsze słyszymy, że na to czy na tamto i niema pieniędzy. Ale gdzie wobec tego są nasze ciężko zarobione pieniądze, nasze podatki ?

A oto one :


- Np.dotacje na rzecz kościelnych misji w ramach wsparcia Polonii – 75 mln zł

Racjonalne ograniczenie wydatków na obronę po przez likwidacje zbędnych szkół wojskowych i rozdętej biurokracji wojskowej, sztabów bez jednostek wojskowych, parafii wojskowych, misji zagranicznych i angażowania się w konflikty zbrojne w Iraku i Afganistanie. Bardziej racjonalne zakupy sprzętu i technologii pozwolą zaoszczędzić z obecnych 23 do 14 mld czyli około 9 mld;

- Odzyskanie przekazanego z naruszeniem prawa przez Komisje Majątkową mienia Skarbu Państwa i samorządów – około 60 mld jednorazowo, tj. w jednym roku.

- Opodatkowanie instytucji kościelnych (wyłączając charytatywne) od prowadzonej działalności gospodarczej – ponad 3 mld Obecne dochody kler przeznacza (często tylko na papierze.) na cele religijne, co umarza podatek dochodowy w całości.

Łącznie szacowane oszczędności dla budżetu państwa KAŻDEGO ROKU to około 133 mld . Roczny budżet Polski wynosi 308 mld, a planowany deficyt około 35 mld na taką bowiem kwotę zadłuża się co roku budżet państwa w obcych bankach emitując obligacje lub zaciąga kredyty i pożycza, zadłużając Skarb Państwa.

A zatem o deficycie można by zapomnieć, obok wyżej wymienionych spraw – załatwia nam podwyżki dla emerytów, pomoc społeczną na europejskim poziomie lepszy dostęp do służby zdrowia i poprawę jakości. Budowę i naprawę setek kilometrów dróg i autostrad. Przypominam że dług krajowy wynosi dzisiaj około 528 mld i dokładnie nie wiadomo jak powstał i kto jest za to odpowiedzialny. Pomijam w tym artykule szarą strefę którą według różnych źródeł szacuje się na 50-70% wysokości budżetu państwa, a to jest 154-215 mld
Są to dane na rok 2008. W marcu 2011 roku dług publiczny Polski wynosił 774,8 mld zł.

Obecnie okazuje się że kościół rzymsko-katolicki oprócz 1,2 miliarda zł z kieszeni wiernych dostaje ok.2 miliarda od państwa w formie dotacji. Hierarchowie też bardzo chętnie sięgają po pieniądze z Brukseli. Ich coroczne wpływy to łącznie ponad 3 miliardy złotych.



Choć Benedykt XVI, który abdykował niegdyś podczas audiencji zwrócił się do Polaków, że duchowni katoliccy powinni żyć w " czystości, ubóstwie i posłuszeństwie " - nijak się to ma do tego co dzieje się w tym kraju. Pomimo wyboru jego następcy Franciszka I, kler w tym kraju nadal żyje w przepychu jak nigdy dotąd i dalej okrada naród polski, a społeczeństwu wciska się ściemę, że osiągnięto kompromis i wszystko jest O.K. Wysokość daniny płaconej przez państwo klerowi nadal jest ukrywana oraz fakt, że będzie jeszcze większa niż dotąd. Zamiast likwidacji Funduszu Kościelnego i płacenia przez obywateli z własnej kieszeni na ubezpieczenie społeczne, kler " będzie płacił " z cudzej kieszeni.

Setki milionów z budżetu państwa znowu trafi do rąk biskupów, którzy żyją nad stan, a tymczasem miliony ludzi w Polsce nie mają pracy, mieszkają w katastrofalnych warunkach i nie mają za co żyć. Jest to haniebna danina skladana urzędnikom obcego państwa - gdyż de facto Watykan i cały kler należący do niego - są poddanymi władzy papieskiej. Zawsze przez całe wieki realizowali politykę papieską niejednokrotnie sprzeczną z interesami narodu polskiego. Co niektórzy zapomnieli już lekcji z historii jak biskupi bratali się nawet z zaborcami, a efektem było znikniecie Polski z mapy Europy.
Gdy rozkradną obecnie cały majątek narodowy - ten kraj czeka podobny los !
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-13, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 13:21   

Rethel Nibelung napisał/a:
Mam pytanie: dlaczego na tym forum pozwala się non stop propagować
tak zajadłą nienawiść wobec katolickich chrześcijan? To już jest bardzo
niesmaczne - epatowanie w kółko tym samym... i żenujące... Czy nie można
normalnie i kulturalnie wskazać tych kilku błędów doktrynalnych? Ciekawe
co byś nike powiedziała, jakby ktoś w kółko pisał takie elaboraty na temat
Russella ii Badaczy... wstyd mi za ciebie i resztę, że jesteście tak nie fair.

Ja Ci odpowiem dlaczego, ale to na pw
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 14:00   

fragment artykułu prof. Joanny Senyszyn z 30 maja 2013 r.

" Bezczelność kleru przechodzi wszelkie granice. Duchowni nie znają innego słowa niż „daj”. Dawać ma im państwo, czyli my wszyscy, i oczywiście wierni. Kościół katolicki jest niczym nienasycony potwór, wciąż żądny nowych ofiar. Nie ma w Polsce drugiej tak pazernej, bezwzględnej i bezdusznej instytucji.

Kościół żąda zwrotu majątków ziemskich, które miał, ale i takich, których nigdy nie posiadał. Domaga się odszkodowań za majątek utracony w wyniku powojennej zmiany granic, choć przejął majątek innych Kościołów (np. 100 cerkwi prawosławnych w 1945 r., zbory protestanckie na Warmii i Mazurach w latach 70.), a po 1990 r. na mocy ustawy z 1989 r. każdy dom zakonny otrzymał 5 ha gruntów, parafie po 15 ha, diecezje i seminaria po 50 ha. W wyniku realizacji tego zapisu państwo dało kościelnym podmiotom przynajmniej 37 tys. ha gruntów. Wiele parafii natychmiast sprzedawało otrzymaną ziemię i występowało o nowe nadanie. Komisja Majątkowa na koniec swojej haniebnej, oszukańczej działalności poinformowała, że dała Kościołowi 65,5 tys. ha ziemi. To kolejne oszustwo. Agencja Nieruchomości Rolnych wyliczyła, że oddała przynajmniej 76 tys. ha. Kościół, który przed 1939 r. miał na terenach obecnie leżących w granicach Polski 168,9 tys. ha Teraz ma ich ponad 160 tys., choć wiele najatrakcyjniejszych gruntów sprzedał.

Wielkość swojego majątku Kościół ukrywa. Jawności i przejrzystości boi się, jak diabeł święconej wody. Wciąż sie przedstawia jako biedny i skrzywdzony. Dlatego tak trudno znaleźć informację, że w PRL w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, a w latach 1982–85 państwo wydało pozwolenia na zbudowanie kolejnych 1376 kościołów. Takie to były socjalistyczne prześladowania, za które teraz cały naród płaci miliardy rocznie.

Najnowszym oszustwem Kościoła jest raport opracowany przez ks. prof. Dariusza Walencika. Nie trzeba go było w ogóle opracowywać, żeby znać konkluzję: biedny Kościół dostał za mało, więc Fundusz Kościelny i przyszły odpis od podatku powinny być dwa razy większe. Cóż za skromność! Mogliby przecież chcieć, żeby były 10 razy większe.

Biedny, umęczony, skrzywdzony Kościół jest największym właścicielem ziemskim w Polsce i najskromniej licząc, bierze rocznie 80 mln zł dopłat z UE.

Ponadto, wg stanu z 2010 r., posiadał:

- budowle sakralne – 17 533,

- grunty – ponad 160 tys. ha (od 1989 r. wzrost o ok. 120 tys. ha),

- przedszkola i szkoły podstawowe -1240,

- szkoły średnie – 417,

- szkoły wyższe i uniwersytety – 69,

- szpitale -33,

- ambulatoria -244,

- domy opieki -267,

- sierocińce -538,

- katolickie oficyny wydawnicze -120,

- gazety i czasopisma -300 tytułów,

- rozgłośnie radiowe – 50,

- ogólnopolska telewizja Trwam.

Kościół katolicki w Polsce ma wszystko, oprócz wstydu, przyzwoitości i umiaru. Prawicowi politycy wciąż mu donoszą w zębach kolejne prezenty. "...
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 14:15   

Benjamin
Cytat:
363 zł kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci proboszcz " dobrodziej " , jako podatek od swoich dochodów. Ludziom zaś wciskają ściemę że kościół jest ubogi. Sami zaś żyją w przepychu o jakim się ludziom nie śniło. Wystarczy popatrzeć na ich spasłe brzuchy i rezydencje w jakich mieszkają.

Mój ksiądz proboszcz z parafii rodzinnej jest od kilku lat chory na cukrzyce. Od jakiegoś czasu ma rozrusznik serca wstawiony. Jeździ ciągle po szpitalach, badaniach. Mieszka sam. Jest to parafia wiejska. Ma dużo zwierząt. Sam się wszystkim zajmuje. Plebania jest uboga. Ostatnio jakoś chociaż trochę ją odmalowano i ładniej wygląda, bo wcześniej gorzej było z jej wyglądem. Wnętrze plebanii jest skromne bardzo. W tamtym roku jak dowiedziałam się, że go do szpitala przewieziono to się modliłam za niego. Stracił przytomność nagle. Całę szczęście, że wtedy jedna z parafianek przyszła do niego załatwiać jakieś sprawy ważne dla niej. Wezwała pogotowie i dwa następne tygodnie w szpitalu spędził. I tak co jakiś czas idzie do szpitala. Ledwo mu kasa na leki starcza i żywność. Jeszcze szkołę katolicką ma na głowie. Owszem, są niektóre piękne plebanie, ale nie wszystkie.

Cytat:
Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić.

Chyba żartujesz. Są Msze Święte, które są odprawiane a tacy na niej nie ma. Najważniejsza jest Eucharystia. To Ona uświęca to spotkanie wiernych. Bez niej nie byłoby Mszy Świętej. Tacka jest przeznaczona na potrzeby całej wspólnoty, wszystkich tych milionów katolików.

Cytat:
Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować, kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom. Według badań opublikowanych w NIE w 28 tyś. parafii i czterech sanktuariach na terenie kraju na tacę w każdą niedziele wierni dają ok. 500 milionów złotych. Jak powaliło Cię wyznawco jedyne słusznej wiary z prochu powstałeś to się otrzep.

Piąte przykazanie kościelne: troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła. Ta troska już w czasach apostolskich była.

Cytat:
Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rąk proboszcza i tylko on wie, co się z tymi pieniędzmi dalej dzieje. Rady Parafialne to fikcja, bo parafianie łożący na te zbytki nie kontrolują swojego proboszcza.

Tak, u mnie w parafii nie ma skarbonki w kościele, a szkoda. Ale mogłabym poprowadzić tam np. zbiórki na Caritas.

Cytat:
Zyski z wynajmowania nieruchomości. Po wejściu kleru do szkół państwowych zostało na przykład około 28.000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robią z tym, co chcą. Mogą na przykład swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z władz terenowych kazać organizować różnego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe właśnie w tych lokalach. Cenę dyktuje ksiądz i nikt nie śmie się targować. Inni t.zw. " dobrodzieje " nie krępują się zakładać w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, żeby nie płacić podatków. Stanowią oni konkurencje dla miejscowych przedsiębiorców płacących podatki.

Te wszelkie kursy co tam się odbywają czy konferencje są o wierze. One nas umacniają bardziej.



Cytat:
Zyski z działalności przemysłowej. Szczególnie przemysł poligraficzny. Poczytajcie o przewałach “Stella Maris”. Masowy wyrób dewocjonaliów, świec, win ( niby, że mszalne ) itp. Doskonałe przebicie jest również na opłatkach.

Przecież to jest wszystko nam potrzebne dla naszej religii. Wina używa się w sakramencie Eucharystii od początku istnienia Kościoła. Bez opłatka to już święta nie są tym samym. Dewocjonalia są potrzebne. Świece na ołtarzu też swoją rolę odgrywają.

Cytat:
Zyski z działalności handlowej. Na przykład własne księgarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa kościelne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

I tu polecam moją ulubioną księgarnię religijną przy ulicy Miodowej w Warszawie. Ostatnio tam chyba z dwie godziny spędziłam bo tak się wszystkim zachwycałam. Wszystkie moje ulubione książki tam są do kupienia. Płyty z moimi ulubionymi filmami religijnymi i muzyką, różne piękne ozdoby i inne fajne rzeczy. Biblii tam jest pełno. Jak wejdę to już mi się wychodzić nie chce. To wszystko jest potrzebne, Każda książka wzmacnia wiarę (oczywiście oparta na Biblii), każdy film lub świadectwo, wszystko co tam jest.

Cytat:
Zyski z działalności rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojną. Trzeba przyznać, że od działalności rolniczej księża płacą podatek rolny. Ale za to otrzymują milionowe dotacje z UE.

Mój ksiądz jakoś wcale żadnych dotacji z UE nie otrzymuje. Czasem poprosi przyjaciół by mu pomogli, ale to nie jest tak, że on sam nic nie robi. On pracuje również mimo słabości i choroby bo chce pracować.

Cytat:
- 10 –

Zyski z przedsiębiorstw wielobranżowych. Na przykład business turystyczny - pielgrzymki autokarowe. " Dobrodzieje " wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek, których biur podróży, powinien ze społecznych pieniędzy dopłacać katolicki urzędnik. Dla wyższych szarż były lepsze “pielgrzymki”. Najlepsi w businessie turystycznym są Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, możecie z nimi pielgrzymować na przykład po Amazonii.

Zyski to mają biura podróży. A myślisz, że jak ksiądz chce zorganizować pielgrzymkę to sam wszystko zapłaci? Ci co chcą jechać to niech płacą. Podobnie jak szkoły organizują wycieczki. Myślisz, że szkoła sama ma płacić? Ja chcę jechać do Rzymu na kanonizację. Już zbieram pieniądze.



Cytat:
- 11 –

Zyski z businessu oświatowego. Wiara nie jest nauką. Kler natomiast kształci swoje przyszłe kadry na koszt Państwa. W 2001 roku tylko KUL i PAT pociągnęły od Skarbu Państwa dokładnie 57.878.200 złotych, ciągną dalej i co raz więcej. Jest również trzecia pompa ssąca. Kiedyś nazywało się to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwę na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i już można doić, bo oficjalnie szkoła ma status uczelni państwowej. Podejmowane są liczne próby zakładania wydziałów teologicznych na różnych uczelniach państwowych.

Przypominam Ci, że jestem studentką UKSW.

Cytat:
- 14 –

Zyski z fundowania klerowi na koszt podatników 80 % składki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %.

Zakony i misjonarze są nam potrzebni

Cytat:
15 –

Zyski z państwowych dotacji na kościelne zakłady opieki społecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z państwowych dotacji na przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowo – wychowawcze kościoła.

te placówki są potrzebne

Cytat:
DRUGA GRUPA – OFICJALNE NIEOPODATKOWANE DOCHODY KLERU

-17- Śluby ?.

-18- Pogrzeby ?.

-19- Chrzty ?.

-20- Kolędy ?.

-21- Intencje mszalne ?.

Ja też na te rzeczy daję pieniądze. Poza tym ksiądz np. mój z parafii też musi płacić, kościelnemu, organiście i innym osobom.

Cytat:
- 22 -

Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego źródła ). Kler dobrze wiedział po co wymyślił ludziom tak zwany czyściec, mimo że takiego słowa nie ma w Biblii.

W Starym Testamencie (naszym) jest klasyczny fragment na istnienie czyśćca. Jak byś chciał to mogę Ci podać.

Cytat:
- 24 -

Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedzieć ilu kapelanów u nich się pasie, bo liczba rośnie jak na drożdżach. Prawdopodobnie jest to około 2000 księży. W 1999 roku Rzeczypospolita podawała liczbę 1500 kapelanów szpitalnych, z tego około 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiają tacy krezusi jak policjanci, strażacy, funkcjonariusze więziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, że pracownicy budżetówki są przepłacani, więc mogą sobie trochę poszastać…

Oni są potrzebni

Cytat:
25 -

Pensje dla katechetów ( w sutannach i cywilnych ). Najpierw mieli uczyć religii w państwowych szkołach bezpłatnie. Teraz im już przeszło. W 1999 roku pociągnęli od Polski około 600 milionów złotych łącznie ze składkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnił, że w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobierało 36.000 fachowców z tego 17.757 “profi.” i 18.381 amatorów.

ja będę katechetką. Puki co planuję być świecką, ale może moje plany się zmienią. Jak Bóg będzie chciał....


Ale jak będę katechetką to chcesz bym pensji nie dostawała?

Cytat:
Na koniec sprawa najważniejsza: Koronnym argumentem kleru jest to, że my to wszystko nie dla siebie…, my prowadzimy działalność charytatywną i to, dlatego mamy takie przywileje. A otóż /.../ ! Na działalność charytatywną też dostą pieniądze z naszych podatków za pośrednictwem budżetu państwa !!! Na podstawie artykułu 14 ustęp 4 Konkordatu Polska musi kościelne zakłady opieki społecznej dotować dokładnie tak samo, jak państwowe. To samo dotyczy również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo – wychowawczych kościoła. Co najmniej 52 kościelne zakłady opiekuńczo lecznicze funkcjonują na państwowych pieniądzach z budżetu centralnego. Z budżetów wojewódzkich finansowane jest około 100 domów opieki społecznej, o których okoliczna ludność myśli, że to finansują księża. Za te pieniądze państwo mogłoby zatrudnić normalne pielęgniarki i bez łaski. Poczciwi ludzie w Polsce są przekonani, że księża i zakonnice od ust sobie odejmują i pomagają potrzebującym.Taki obraz kreują media, które są na ich usługach.

Gdyby media były na naszych usługach to by prawdę pokazywali.

Cytat:
Kler watykański mógłby utrzymać się wyłącznie z prowadzenia cmentarzy!

Ale duchowni to nie cały Kościół





Resztę już nie będę komentować........ Nie mam siły....
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 14:56   

Hieny kościelne robią złoty interes na majątku narodowym. Oto kilka faktów :

Roczna suma pieniędzy, jaką przeznacza Polska na Kościół katolicki wynosi według różnych szacunków od 1 do 5 miliardów złotych.
Na finansowanie składki zdrowotnej dla około 9000 księży jest rocznie wydawane około 40 milionów złotych.
Na budowę obiektów sakralnych, jak t.zw.świątynia Opatrzności Bożej, polski podatnik wydal 30 mln zł.

Obywatele budują im pałace, ale później utrzymują ich o czym świadczy fakt, że Państwo płaci około 40 mln rocznie na konserwacje obiektów sakralnych. Przeciętny katolik, który loży na remont ołtarza, nie zdaje sobie sprawy z tego, że za to już zapłaciło Państwo Polskie, a hieny walą obywateli po nogach w 2 strony, żądając jeszcze kasy od lokalnych parafian.

W ciągu 19 lat państwo oddało Kościołowi katolickiemu na mocy decyzji Komisji Majątkowej 490 nieruchomości, w tym 19 szpitali, osiem domów dziecka, 26 szkół, dziewięć przedszkoli, trzy muzea, dwa teatry, dwie biblioteki, budynki archiwum, prokuratury, sądu, izby skarbowej, operetki, dworzec PKS i nawet browar. Ci, co myślą ze w 8 domach dziecka nadal mieszkają dzieci to się bardzo mylą.

Komisja Majątkowa ocenia wartość nieruchomości tylko na podstawie wycen przedstawionych przez stronę kościelną. A wiec wygląda to np. tak.:
Prowadzone przez zakon albertynek Towarzystwo Pomocy dla Bezdomnych św. Brata Alberta w Krakowie dostało za utracone 69 ha nieruchomości aż 157 ha ziemi w Świerklańcu na Śląsku. Strona kościelna oszacowała wartość utraconego przez albertynki po wojnie gospodarstwa rolnego według obecnych wielokrotnie wyższych cen rynkowych. Bo nie jest to już gospodarstwo podmiejskie, lecz nieruchomości w granicach administracyjnych miasta, gdzie ceny należą do najwyższych w Polsce. Ponadto wartość ziemi w Świerklańcu zaniżono. Strona kościelna przedstawiła wycenę po 2,10 zł za 1 m kw., choć sąsiednie działki gmina sprzedawała po 20 - 30 zł za metr. Dzięki tak niskiej wycenie albertynki dostały znacznie większy obszar od utraconego.
Ale wciąż tajemnicą pozostaje rzecz najbardziej kontrowersyjna - wyceny przygotowane przez stronę kościelną. To, że Komisja wciąż nie ujawnia wartości poszczególnych nieruchomości, oznacza, że albo były drastycznie zaniżane, albo, że w wielu przypadkach takich wycen nie ma. Przykładem mogą być nieruchomości w Piasecznie, według Komisji warte 40 mln zł, a które kościół sprzedał za 115 mln.
Kler jest w swej żądzy bogactwa wciąż nienasycony. Hieny kościelne patrzą jak jeszcze wykorzystać i okraść skarb państwa. To nie roszczenia żydów zachwiały polskim majątkiem narodowym tylko roszczenia rodzimych złodziei w habitach się po osłoną kościoła katolickiego.

ktoś kiedyś napisał tak :

" Powszechnie wiadomo, że od 966 roku watykański kler grabi, wyłudza, wymusza, zagarnia polski majątek narodowy i polskie ziemie. Kościół w Polsce nigdy nie był prawowitym właścicielem ani majątków, ani żadnych innych dóbr narodowych. Nawet te "darowizny", które od wieków kościelni otrzymywali i nadal otrzymują są bezprawnym wymuszeniem korzyści w zamian za obłudne i nieprawdziwe obietnice "wiecznego życia po śmierci" opartych na bezlitosnym wykorzystywaniu naiwności i zaślepienia mas ludzkich religijnymi bajkami, co prawnie jako typowe oszustwo powinno być uznane za proceder zabroniony i karany. Te wszystkie formy wchodzenia w posiadanie są nielegalne i bezprawne, a więc logiczne i w pełni uzasadnione było, że władze PRL dla dobra Narodu polskiego usiłowały w latach swoich rządów odzyskać nieuczciwie zdobyte dobra, czyli odebrać klerowi jego rzekomą własność. Stworzyli jednak zupełnie nie potrzebny i do dziś istniejący fundusz kościelny (1950r.), który kościołowi się nie należał i nie należy. Po roku 1989 proces dalszego grabienia polskiego mienia przez watykański kler nasilił się i wzrósł do nieprawdopodobnych rozmiarów, co w dodatku rządzący usankcjonowali prawnie i poparli stosownymi działaniami (konkordat, komisja majątkowa, komisja wspólna rządu i episkopatu i wszystkie inne formy mniej lub bardziej zakamuflowanego finansowania tej pasożytniczej instytucji). Cały kościół w Polsce jest finansowany z pieniędzy podatników. Najwyższy czas z tym skończyć, przegonić sutannowych pasożytów z przedszkoli, szkół, uczelni i z wszystkich innych instytucji państwowych do kościelnych krucht. Niech tam odprawiają swoje gusła i indoktrynują religijnie wyłącznie tych, którzy tego chcą i wyłącznie za ich prywatne pieniądze. Wszystkie przemiany powinny prowadzić do zdecydowanego rozdziału kościoła od Państwa oraz, co najważniejsze, od skrupulatnego przestrzegania tego rozdziału w każdej dziedzinie życia Państwa i społeczeństwa. Do realizacji wszystkich tych zmian wystarczy dobrze zorganizowane i zarządzane przez prawych ludzi - świeckie państwo. "




http://www.youtube.com/watch?v=Kt-s1MmQB5s

http://www.otopolska.com/...bili-Krakow.php

http://ryfinski.blog.pl/tag/majatek-kleru

http://www.polityka.pl/kr...k-kosciola.read



A oto linki do zdjęć niektórych rezydencji biskupich w Polsce : jak to sobie mieszka kościelna władza :

http://www.fakt.pl/m/Repo...48975893654.JPG

http://www.um.warszawa.pl.../DSCF0169_0.JPG

http://bi.gazeta.pl/im/38...a-w-Gdansku.jpg

http://www.zwiedzanie-kra...-pawel-ii-1.jpg

http://farm9.staticflickr...5e7e5693b_z.jpg

http://commons.wikimedia...._Poznań_RB1.JPG

http://commons.wikimedia....ama_03_2011.jpg

http://commons.wikimedia....w,_fotoA.N..JPG

http://pl.wikipedia.org/w...dynek_kurii.jpg

http://www.parafialipnik..../b08f001a3e.jpg
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-13, 15:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 17:02   

Czy może ktoś uspokoić Beniamina?
To naprawdę jest już obrzydliwe.
Czy to jest forum biblijne czy forum
nienawiści wobec wszystkiego co katolickie?

Dlaczego nie wolno napisać, ze Russell był
masonem, a wolno pisać powyższe elaboraty
inspirowane komunistyczną propaganda
zwolenników sodomii i aborcji?

Czy są tu jeszcze jacyś rozsądni ludzie,
czy kupa rozhisteryzowanych dyletantów?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-13, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-13, 17:13   

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy są tu jeszcze jacyś rozsądni ludzie,
czy kupa rozhisteryzowanych dyletantów?


Benjamin nie łamie regulaminu forum, każdy tutaj może podawać fakty, opierając się na
źródłach
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 17:53   

Krystian

Przynajmniej wiadomo kto kim jest.


A oto c.d. faktów nieprzyjemnych dla uszu klerykałów :

Biskupi po półtora roku negocjacji z rządem postanowili nie zgodzić się na to, co pół roku temu sami przyjęli, jako roboczy kompromis w negocjacjach w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego.

Kler uważa, iż nie można przejść do nowego finansowania kościoła, dopóki nie zostanie rozliczony Fundusz Kościelny. Tezy swoje opierają na raporcie, który został wykonany przez księdza Dariusza Walencika. Ksiądz ten przygotował swój raport „ opierając się na źródłach pochodzących z wielu archiwów kościelnych i państwowych, przeanalizował również działania Komisji majątkowej ”.

Zapewne w raporcie tym nie znajdziemy żadnej wzmianki o korupcyjnym funkcjonowaniu Kościelnej Komisji Majątkowej, w której bez wieści zaginęły akta 57 spraw, inne sprawy były nieuporządkowane i/lub nie kompletne. W Komisji Majątkowej nie rejestrowano także, kto pobierał dokumenty, nie protokołowano głosowań, a członków powoływano bez sprawdzania kompetencji czy możliwości występowania konfliktu interesów. Komisja majątkowa, której w trakcie działania nie skontrolowano ani razu, wydała więcej wyroków niż było złożonych wniosków o przyznanie odszkodowania.

Swoją zachłanność kler pokazuje również w aspekcie okresu przejściowego. W negocjacjach z rządem ustalił on trzy letni okres przejściowy. Gdyby z odpisu podatkowego od parafian kler uzyskał mniej niż z ostatniego wypłaconego funduszu (tj. 94 000 000 PLN), państwo miałoby wyrównać różnicę. Teraz biznesmeni w sutannach stwierdzili, że 94 000 000 PLN to dla nich za mało, a zadowolić się mogą wyższą kwotą: 162 500 000 PLN.

W swoich uwagach Episkopat napisał, iż uważa, że projekt nie powinien być kierowany do dalszych prac w parlamencie.

Zachłanność kleru ma swoje uzasadnienie historyczne. W czasach piastowskich biskupów i biskupstwa obdarowywali głównie monarchowie. I od razu trzeba powiedzieć, że były to duże nadania, biskupi zaliczali się do największych posiadaczy ziemskich - mówi prof. Janusz Tazbir i dodaje: W XVII-wiecznych kazaniach wręcz wskazywano, że jedną z głównych cech dobrego katolika jest jego hojność, żeby nie powiedzieć obowiązek obdarowywania kościoła.

WIĘCEJ o tym :

http://www.przeglad-tygod...nuszem-tazbirem
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-13, 18:17, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 21:53   

Krystian napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Czy są tu jeszcze jacyś rozsądni ludzie,
czy kupa rozhisteryzowanych dyletantów?


Benjamin nie łamie regulaminu forum, każdy tutaj może podawać fakty, opierając się na
źródłach

Ale jemu nie zależy na prawdzie tylko na atakowaniu katolików.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 21:55   

Benjaminie, proszę Cię... Bądź trochę spokojniejszy. Ja naprawdę nie chcę by między nami ostro było.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-13, 22:29   

Krystian napisał/a:
Rethel Nibelung napisał/a:
Czy są tu jeszcze jacyś rozsądni ludzie,
czy kupa rozhisteryzowanych dyletantów?


Benjamin nie łamie regulaminu forum, każdy tutaj może podawać fakty, opierając się na
źródłach


No to zgodnie z tą zasadą, zaraz założymy wątek o pastorze Russellu... :-D
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-11-13, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13