FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK KLER WZBOGACIŁ SIĘ NA GŁUPOCIE LUDZKIEJ
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-11-23, 14:02   

Rzeczywiście juz ciebie na tym kursie trochę nauczyli rozmawiać [bez urazy] ale droga Iwonko, chyba mnie i co niektórych z tego forum, to ty nie dasz rady z ewagnelizować, musisz koniecznie zmienić front, bo u nas na forum to podstawą jest Pismo Święte i teksty z tego pisma są dla nas wyrocznią. Zrozumiałaś?
I nie pomoże ci nawet Exe. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 14:13   

nike napisał/a:
Rzeczywiście juz ciebie na tym kursie trochę nauczyli rozmawiać [bez urazy] ale droga Iwonko, chyba mnie i co niektórych z tego forum, to ty nie dasz rady z ewagnelizować, musisz koniecznie zmienić front, bo u nas na forum to podstawą jest Pismo Święte i teksty z tego pisma są dla nas wyrocznią. Zrozumiałaś?
I nie pomoże ci nawet Exe. :-D

A czy ja gdzieś tu piszę, że próbuję zewangelizować to forum? Ja jedynie napisałam jak to z moją wiarą i relacją do Boga jest oraz opisałam co mnie umacnia jeszcze bardziej. Nic więcej. Co Ciebie tak zdziwiło, że piszesz: "już ciebie nauczyli rozmawiać"?
Ja kocham Pismo Święte i ono jest jak takie źródło. Mogę to porównać do takiego długiego listu (niezwykłego) Boga do człowieka, w którym Ojciec zawiera przekaz dla nas. On nas kocha bardzo mocno. Nie zapominajmy o tym
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2013-11-23, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 14:45   

nike

niestety użytkownikowi Iwona nie da rady tego wytłumaczyć. Kościół katolicki ze swoją Ewangelią dociera przecież wszędzie nawet i tu na to forum, a jak wiadomo Ewangelia ta różni się nieco od naszej, bo np. według Jana 3 : 16

" Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego i Matkę jego dał, aby każdy, kto w nich wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. "
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-24, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:00   

Benjamin.Szot napisał/a:
nike

niestety użytkownikowi Iwona nie da rady tego wytłumaczyć. Kościół katolicki ze swoją Ewangelią dociera przecież wszędzie nawet i tu na to forum, a jak wiadomo Ewangelia ta różni się nieco od naszej, bo np. według Jana 3 : 16

" Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego i Matkę jego dał, aby każdy, kto w nich wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. "

Na tym forum to widać nawet to, że się nie stosujesz do najważniejszego przykazania, którym jest miłość do Boga i bliźniego. Mam nadzieję, że w realu taki nie jesteś. Tu na forum widać ataki na Kościół. Poza tym my wszystko bierzemy z Ewangelii takie jakie jest. Czyli, że jeśli Jezus mówi "to jest Ciało moje", to znaczy, że jest rzeczywiście i nie szukamy w tym jakichś ukrytych filozoficznych znaczeń, które mogą być fałszywe. Nie filozofujemy tylko dosłownie przyjmujemy Ewangelię.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:14   

" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą ! " - Ewangelia Mateusza 7 : 1 - 2
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-24, 15:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:17   

Bóg chce byśmy się pogodzili Benjaminie. Wszystko przemodliłam. Ja chcę kończyć ten spór.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 17:10   

וְאֵיבָה אָשִׁית בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָּׁה וּבֵין זַרְעֲךָ

" Nienawiść kładę między tobą a niewiastą, między twoim nasieniem a jej nasieniem ! " - Gen. 3 : 15
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 18:59   

Benjamin.Szot napisał/a:
וְאֵיבָה אָשִׁית בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָּׁה וּבֵין זַרְעֲךָ

" Nienawiść kładę między tobą a niewiastą, między twoim nasieniem a jej nasieniem ! " - Gen. 3 : 15

Jak chcesz.
Ja już Ci wybaczyłam
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-11-24, 19:38   

Bardzo dziwny komentarz, kompletnie pozbawiony jakiejkolwiek wiedzy o danej kwestii.
Jak pisze niewiasta, to myslisz Iwono, że to o ciebie chodzi!!
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 21:31   

konik polny napisał/a:
Bardzo dziwny komentarz, kompletnie pozbawiony jakiejkolwiek wiedzy o danej kwestii.
Jak pisze niewiasta, to myslisz Iwono, że to o ciebie chodzi!!

O nie ja wcale siebie za niewiastę nie uważam. Raczej niewiastą jest tu inna kobieta, ale według Benjamina to ja jestem potomstwem szatana. Wiem bo kiedyś już mi to pisał
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 10:09   

Widzę, że jak zwykle użytkownik " Iwona " odbiega od tematu. Typowy chwyt dyskutantów w sutannach i ich nieodłącznych towarzyszy !

Ale wracając do tematu zajmijmy się dochodową działalnością charytatywną kleru katolickiego :

Po II wojnie światowej tysiące SS-manów i gestapowców uciekło do Ameryki Południowej korzystając z fałszywych paszportów wyrobionych przez przedstawicieli Caritasu podających się za funkcjonariuszy Czerwonego Krzyża. Staruszkowie z SS ciągle potrzebowali wsparcia finansowego, bo nie wszystkim udało się załatwić emerytury w Niemczech. Natomiast Caritas na tym zarobił potężne pieniądze.

Obecnie wystarczy poczytać o oszustwach Caritasu i ile pieniędzy idzie na faktyczną pomoc, a ile idzie do kieszeni kleru katolickiego. Nawet komentować tego nie trzeba, bo fakty mówią same za siebie.

Okazuje się, że katolickie organizacje charytatywne to oszustwo, które nabija kasę spaślakom w sutannach.

Ale przyjrzyjmy się bardziej tzw. Caritasowi:


SŁOWA Z MÓWNICY SEJMOWEJ SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ:

" Czy panowie sprawozdawcy wiedzą, że koszty Caritasu, największej charytatywnej organizacji kościelnej, to ponad 70% koszty własne? Idzie to na pensje dla księży dyrektorów Caritasu i głównie pracowników duchownych. Około 30% pieniędzy, które Caritas dostaje nie od biskupów, nie od księży, tylko od ludzi świeckich, którzy w dobrej woli przekazują te pieniądze na rzecz ubogich ludzi, tylko 30% trafia do tych ludzi ubogich.
Czy panowie wiedzą o najnowszym projekcie unijnym pod hasłem „Ryby”, gdzie pieniądze są przeznaczone na zarybienia, na regulacje brzegów? Czy panowie wiedzą, że do tej pory Kościół wziął z tych pieniędzy około 70 mln na remonty plebanii, na nowe dachy plebanii i kościołów?
Czy panowie wiedzą, że podatki proboszczów są śmieszne i ile one wynoszą ?
"

http://sejmometr.pl/sejm_wystapienia/13256

"Kościelny rozbiór Polski - Caritas pod lupą !!! Co naprawdę robi Caritas.. Ile pieniędzy zabiera dla siebie i swoje luksusowe pensjonaty oraz rezydencje biskupie ? " - warto sprawdzić.

Wciąż pojawiają się pytania o Caritas. Co to za firma ? Ile dostaje pieniędzy i jak się z nich rozlicza ? Na co je wydaje ?

Oto najczęściej pojawiające się wątpliwości i odpowiedzi :

Jaka jest podstawa prawna istnienia kościelnej instytucji o nazwie Caritas ?

W roku 1989 rząd Rakowskiego postanowił, że Caritas będzie jedyną organizacją, która w imieniu kościoła katolickiego może prowadzić działalność charytatywną. Uznano tak w wyniku prowadzonych z tym kościołem negocjacji na temat uregulowania jego pozycji prawnej w Polsce. W tym czasie istniało jednak stowarzyszenie świeckie o podobnej nazwie – Zrzeszenie Katolików Caritas. Organizacja ta została więc czym prędzej rozwiązana przez władze, a jej likwidator złożył sprawozdanie ze swoich działań... biskupom. Cały majątek ZKC – oddany niegdyś przez państwo pro-PRL-owskiej instytucji – został przekazany władzom kościelnym.
O jaki majątek chodzi ? Otóż dokładnie nie wiadomo. Nie ma ani żadnych danych, ani nawet szacunków. Kler otrzymał w ten sposób co najmniej dwieście nieruchomości w całej Polsce wraz z przyległymi do nich terenami, z wyposażeniem, samochodami itp. plus nieznaną kwotę pieniędzy.

ZKC miało 49 bardzo majętnych zarządów wojewódzkich i wszystkie one wpadły w ręce kleru. Całkowicie. Od tego bowiem czasu firma ta stała się organizacją prawa kanonicznego, niezależną w zasadzie od prawa państwowego. Zmieniono też struktury Caritasu. Nie ma już zarządów wojewódzkich, są za to zarządy diecezjalne, zakonne i czapa o nazwie Caritas Polska, powołana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Kto kontroluje Caritas?

Państwo nie ma żadnego prawa do wtykania nosa w interesy i rozliczenia.
Caritas kontroluje się sam pod nadzorem właściwego terytorialnie księdza biskupa
. Rozpatrzmy to na takim przykładzie: Caritas zbiera pieniądze np. na pomoc dla rodzin ofiar tragedii np. w kopalni. Datki płyną od osób fizycznych (ludności) i prawnych (różnych firm, np. TVP). Zostają one zgromadzone na koncie bankowym, a później przekazywane potrzebującym, ale teoretycznie. Bowiem nikt ani z darczyńców, ani z obdarowanych, ani wreszcie z jakiejkolwiek kontroli skarbowej nie wie ( a nawet nie ma prawa wiedzieć ! ), ile pieniędzy zebrano, a ile rozdano.

W większości Caritas rozdziela pieniądze publiczne nie swoje - pieniądze z programu UE PEAD:

Jak widzimy ze sprawozdania najwięcej wpływów ma caritas z programu:
Żywnośc PEAD (Programme Europeen d'Aide aux plus)-138 mln zł.
PEAD zaś jest dziełem nie Caritasu, a Jacka Kuronia opluwanego przez tych samych co plują na Owsiaka
:

http://www.bankizywnosci.pl/43/historia.html

" Banki Żywności w Polsce :
1993 rok datuje się zainteresowaniem formułą działania Banków Żywności w Polsce. Z inicjatywy Jacka Kuronia przy Fundacji "Pomoc Społeczna SOS" powstaje w Warszawie pierwszy "Bank Żywności SOS". W latach 1993 - 95 powstają kolejne banki w Jaworze, Łodzi i Pile a następnie w Krakowie, Koninie, Lesznie.
W 1997 istniejące wówczas Banki Żywności tworzą Federację Polskich Banków Żywności. Jej pierwszym Prezesem zostaje Czesław Jurczyszyn, który pełni tę funkcję do 2002r. "

O ile w ogóle rozdano ?

Jakby tego było mało, z 46 istniejących Caritasów 26 uznano za organizacje pożytku publicznego. Oznacza to, iż mogą one przyjmować od państwa zlecenia na organizowanie dożywiania dzieci ( oraz kolonii i zimowisk ), prowadzenie stołówek i schronisk dla bezdomnych. Na ich konto można również wysyłać 1 procent odliczenia od podatku PIT. Taka działalność wymaga jednak rozliczania się z dotacji, czyli składania odpowiednich sprawozdań finansowych. I Caritas to robi, a dokładnie... jeden oddział Caritasu ! Pozostałe 25 ma gdzieś polskie prawo, którego zresztą nikt nie śmie od nich egzekwować.

Ile pieniędzy przechodzi przez Caritas?

O tym wie tylko biskup, ksiądz dyrektor i skarbnik ( zazwyczaj zaufana zakonnica ). Według szacunków dokonanych na podstawie dokumentów, do których udało się dotrzeć, przez średniej wielkości Caritas przechodzi rok w rok co najmniej 20 milionów złotych. To w skali kraju daje około miliarda złotych rocznie. Minimum, bo nasze wyliczenia były prowadzone bardzo ostrożnie.

Jaka jest efektywność Caritasu, czyli jaki procent zebranych kwot rzeczywiście przeznacza się na pomoc ubogim ?

Przeciętny oddział Caritasu prowadzi około 30 zbiórek rocznie ( nie licząc zbiórek ogólnopolskich i konta wskazywanego także w publicznych mediach ). Dokładnie policzyć nie sposób, bo żaden Caritas nie podał nigdy, ile zbiórek prowadził i ile zebrał pieniędzy. Policzmy to jednak na przykładzie Caritasu gnieźnieńskiego, do którego dokumentów udało się dotrzeć.
Otóż w roku 2005 przeprowadził on 40 zbiórek i zebrał 908 900 złotych ( same datki lokalne ). Każda inna organizacja charytatywna za punkt honoru ma generowanie jak najmniejszych kosztów własnych, aby jak najwięcej wydać na potrzebujących. Owe koszty nigdy nie powinny przekraczać 10 procent zebranej kwoty. Tymczasem koszty caritasowych zbiórek w Gnieźnie wyniosły 589 597 złotych – czyli 65 procent zebranej sumy „ przepadło ”.

Z zebranych informacji wynika, że jest to i tak dobry wynik, bo w innych Caritasach ów wskaźnik kosztów grubo przekracza 70 procent.
Gdy więc ktoś daje Caritasowi na szczytny cel jedną złotówkę, to niestety nie wie, że tylko 30 groszy dostanie potrzebujący, a resztę... tego niestety nikt nie wie o się dzieje z resztą. Udało się ustalić, że niemal każdy oddział Caritasu ma jeden lub kilka własnych superkomfortowo wyposażonych ośrodków ( często są to pałace wyremontowane przez państwo lub gminy i przekazane jako darowizna ) z parkami, fontannami, kortami tenisowymi, basenami itp. Wypoczywają w nich głównie biskupi, z dala od wścibskich oczu świeckiej biedoty.
Utrzymanie takich ośrodków kosztuje krocie. Ponadto na same pensje dla pracowników ( głównie księża i zakonnice ) jeden tylko Caritas gnieźnieński wydaje milion złotych rocznie, od czego odprowadza 196 tysięcy złotych składek ZUS. A jakże to ? – ktoś zapyta. Przecież normalny pracodawca musi ZUS-owi bulić około 40 procent. Cóż, Caritasowi wolno i już. Oprócz tego opisywana firma otrzymuje jeszcze wielkie ( i też nieznane ) dotacje państwowe z budżetu. Rocznie dziesiątki milionów złotych trafia na konta Caritasu z tytułu nawiązek po przegranych sprawach sądowych. Prowadzi również własną dochodową działalność gospodarczą, której nie wykazuje w księgach rachunkowych ( bo ich też nie ma ).

Weźmy choćby np.Caritas katowicki. Tenże prowadzi firmę o nazwie Caritas Zdrowie Sp. z o.o. Dokumentacji jakiejkolwiek nie ma, bo i po co !
Nie inaczej jest w Legnicy, gdzie firma kościelna prowadzi przychodnię zdrowia, której nie ma jednak w żadnych kwitach. Istnieje, a jakoby jej nie było. Ot, takie katolickie „cuda”.

Ile osób rocznie uzyskuje pomoc z Caritasu????

Dane te nie są nigdzie publikowane. Nikt nie wie. Ale ci którzy to śledzą przyjrzeli się diecezji kieleckiej i wyszło, że na liście tamtejszych obdarowanych ( zwykle jednorazowo ) figuruje 14 tysięcy biednych ludzi ( 38 osób dziennie – w tym ponad połowa to pensjonariusze Domów
Opieki Społecznej, którzy oddają swoje renty i emerytury, a za ich utrzymanie płaci dodatkowo państwo ).

Caritas bierze też udział w programie Unii Europejskiej o nazwie PEAT. To rozdział darmowej żywności dla najbiedniejszych członków UE. Ile tego jest i kto jedzenie dostaje, nie wie nawet europejska wspólnota i grozi Caritasowi wstrzymaniem dostaw. Ten się jednak tym wcale nie przejmuje.

Jakie jest w Polsce zapotrzebowanie na pomoc, czyli rozmiary ubóstwa ?

Na poziomie biologicznego minimum egzystencji ( 348 zł miesięcznie na osobę ) żyje w Polsce 11 proc. obywateli – czyli prawie 4 miliony. Minimum socjalne (ok. 870 złotych ) uzyskuje ponad 47 proc. Polaków. To jest skala potrzeb.

A teraz uwaga !

„Czy dostaliście pomoc od instytucji i organizacji kościelnych ? ” – zapytali socjologowie najbiedniejszych obywateli RP.
„Tak” odpowiedziało 0,8 proc. respondentów żyjących w nędzy.

W najbiedniejszym w Polsce województwie lubuskim liczba osób, które potwierdziły, że dostają pomoc z Caritasu, wyniosła 0,0 (zero przecinek zero !!!! )

16 proc. respondentów oświadczyło natomiast, że może liczyć na większą lub mniejszą pomoc od państwa.

Czy Caritas ma obowiązek występować o zgodę na ogólnopolskie zbiórki charytatywne, a jeśli tak, to czy o taką zgodę występuje ?

Owszem, Caritas powinien na wszelkie ogólnopolskie społeczne zbiórki dostawać zgodę od ministra spraw wewnętrznych. Zainteresowanie tym wystąpili więc do MSWiA z pytaniem o liczbę takich zezwoleń. Do dziś nie otrzymano odpowiedzi. Caritas nie zaprząta sobie głowy podobnymi biurokratycznymi dyrdymałami.

Reasumując :

Caritas obraca w skali ogólnopolskiej gigantycznymi pieniędzmi pochodzącymi ze zbiórek społecznych, od instytucjonalnych darczyńców, z nawiązek sądowych, z budżetu państwa i z własnej działalności gospodarczej. Ekonomiści proszeni o wypowiedź na ten temat mówią o kwotach łącznych od 1,5 do 2,5 miliardów złotych rocznie. Około 30 procent z tej kwoty wspomaga ubogich. Ale co dzieje się z resztą ? Biskupi raczą wiedzieć.."

http://www.mafiapress.pl/d_1518.html

CARITAS - PROZELITAS

Ilekroć gdzieś w świecie wydarzy się katastrofa, polski Caritas ogłasza zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar. Nie odpuści żadnej okazji aby tak zwany "dar serca" nie został wykorzystany do umocnienia watykańskich wpływów...
Prozelityzm Kościoła rzymskiego - jak kiedyś Armia Czerwona - nie zna granic.

Tuż przed świętami Katolicka Agencja Informacyjna obwieściła radosną nowinę, że Caritas Polska (chodzi tu wyłącznie o centralę kościelnego koncernu koordynującą pracę 42 samodzielnych delegatur diecezjalnych) wydała w minionym roku na „swoje priorytetowe akcje pomocowe" zawrotną kwotę 12 mln 973 tys. 211,74 zł, której głównymi beneficjantami były ofiary głodu w Afryce (6 mln 225 tys. 341,77 zł) i trzęsienia ziemi w Japonii (4 mln 365 tys. 444,93 zł). W kraju dofinansowano kolonie dla dzieci z rodzin ubogich powodzian (1 mln 857 tys. 966,32 zł), poszkodowanych trąbami powietrznymi w Mazowieckiem i Łódzkiem (430 rys. 511,16 zł) oraz akcję „Tornister pełen uśmiechów" ( 93 tys. 947,56 zł na szkolne wyprawki dla dzieci powodzian ).
Zastanawia także powód, dla którego większość środków wytransferowano za granicę, podczas gdy liczba niedożywionych dzieci w Polsce szacowana jest na co najmniej 650 tys. ( dane Polskiego Czerwonego Krzyża ), a co czwarte żyje na granicy ubóstwa.

Czy taka dajmy na to Japonia rzeczywiście potrzebuje ofiarności w wymiarze niemal dwukrotnie wyższym niż ofiary krajowej biedy i kataklizmów ? Czy przy wyborze konkretnych zagranicznych adresatów pomocy nie kierowano się, aby jakimiś nieznanymi polskim darczyńcom kryteriami?
Caritas przemilcza, że pieniądze idą na ściśle katolickie ośrodki i inne dzieła kościoła rzymskiego. Krótko mówiąc: prawie 13 mln zł poszło na cele „pobożne", mające na celu rozwój i umacnianie wpływów watykańskiego imperium...
Na marginesie warto zauważyć ordynarną manipulację komunikatami typu: „ Caritas Polska i 19 Caritas diecezjalnych zorganizowały wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży polonijnej współfinansowany ze środków Kancelarii Senatu RP " w sytuacji, gdy Senat pokrył 95 proc. wszystkich kosztów (1,6 mln zł).

Personel stanowi 11 osób ( dowodzonych przez trzech księży - członków zarządu ). Średnia płaca brutto wynosiła 3958 zł, zaś całoroczne koszty administracyjne wyniosły 2 mln 744 tys. 202,09 zł;
Ile poszło na kurie biskupie ? To wielka tajemnica wiary !
Natomiast 3 mln zł zainwestował Caritas w marmury, włoskie windy hotelu i restauracji luksusowego Centrum Charytatywno-Edukacyjnego przy ul. Okopowej w Warszawie na działce oddanej Caritasowi za 5 proc. wartości ( budowa pochłonęła już - na razie - ponad 8 mln zł ).

Nim ktoś odda coś Caritasowi niech przedtem lepiej spyta konkretnie - na jaki cel ? A najlepiej nie wspierać dzieła Antychrysta - bo to wielki grzech.

http://ruchofiarksiezy.or...a74773da5f5678f

Zgodnie z planami jezuitów kler ma się wykazywać w "dobroczynności". Jakże zyskowna jest ta " dobroczynność " i dla kogo - poczytajcie sami.

http://pokazywarka.pl/45zdwz/
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 13:11   

Cytat:
Okazuje się, że katolickie organizacje charytatywne to oszustwo, które nabija kasę spaślakom w sutannach.

Ty nie obrażaj księży. Nie pozwolę Ci na to.

Cytat:
Państwo nie ma żadnego prawa do wtykania nosa w interesy i rozliczenia.

I bardzo dobrze. I tak za często państwo wtyka nos w sprawy kościelne.

Cytat:
Bowiem nikt ani z darczyńców, ani z obdarowanych, ani wreszcie z jakiejkolwiek kontroli skarbowej nie wie ( a nawet nie ma prawa wiedzieć ! ), ile pieniędzy zebrano, a ile rozdano.

Bo rozdano wszystkie

Cytat:
CARITAS - PROZELITAS

Ilekroć gdzieś w świecie wydarzy się katastrofa, polski Caritas ogłasza zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar. Nie odpuści żadnej okazji aby tak zwany "dar serca" nie został wykorzystany do umocnienia watykańskich wpływów...

Ja też już nie raz zbierałam pieniądze na Caritas na terenie mojej parafii.

Cytat:
Zastanawia także powód, dla którego większość środków wytransferowano za granicę, podczas gdy liczba niedożywionych dzieci w Polsce szacowana jest na co najmniej 650 tys. ( dane Polskiego Czerwonego Krzyża ), a co czwarte żyje na granicy ubóstwa.

Pomagać trzeba wszędzie. Braciom z zagranicy również. Ale trzeba też mieć na uwadze to z czego pochodzi to ubóstwo. Bo jeśli np. ojciec rodziny pije i wszystkie pieniądze na wódkę przeznaczy no to co im pomoże. Albo sytuacja z mojej rodziny. Mój chrzestny ma ośmioro dzieci w tym jeno niepełnosprawne. Dostają pomoc i od Kościoła i od państwa. W opiece nad niepełnosprawnym od urodzenia pomagają im również siostry zakonne. No ale co z tego, że dostają pieniądze skoro i tak najwięcej ich idzie na papierosy i też alkohol..... A później się wszyscy dziwią, że jest ubóstwo...



Cytat:
Caritas przemilcza, że pieniądze idą na ściśle katolickie ośrodki i inne dzieła kościoła rzymskiego. Krótko mówiąc: prawie 13 mln zł poszło na cele „pobożne", mające na celu rozwój i umacnianie wpływów watykańskiego imperium...

Jeśli przemilcza to nawet i Ty nie wiesz jaka jest prawda
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 13:11   

Benjaminie, ja już nie zamierzam tutaj pisać, ale czasami mogę wchodzić i czytać. Ja mam przyjaciółkę, która w Caritasie pracuje i pomaga potrzebującym. 9 lat chodziłam z nią do klasy (całą podstawówkę i całe gimnazjum). Oni naprawdę potrzebującym pomagają. Ale Tobie zależy jedynie na atakowaniu nawet tych dobrych dzieł w Kościele.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-11-26, 13:23   

Iwonko ja ciebie zapraszam do mnie i pójdziemy pod palac [rezydencję] gdzie mieszka
Sławoj Leszek Głódź, moze się w koncu dasz przekonać i zobaczysz na własne oczu jak mieszkaja dostojnici koscielni. jak sie bawią, jakie libację organizują jak okropnie nie piją alkohol ale go chlają. Bardzo proszę zapraszam.
skad on ma na to pieniadze?????? odpowiedz mi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 14:59   

nike napisał/a:
Iwonko ja ciebie zapraszam do mnie i pójdziemy pod palac [rezydencję] gdzie mieszka
Sławoj Leszek Głódź, moze się w koncu dasz przekonać i zobaczysz na własne oczu jak mieszkaja dostojnici koscielni. jak sie bawią, jakie libację organizują jak okropnie nie piją alkohol ale go chlają. Bardzo proszę zapraszam.
skad on ma na to pieniadze?????? odpowiedz mi.

Ale ja mam blisko pałac arcybiskupów warszawskich.
Skąd pieniądze? Raczej nie z Caritas.
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2013-11-26, 15:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14