FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filipian 2:6-7 --Jaka myśl jest zawarta w tym tekście?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-11-23, 00:07   

To co piszesz to naciąganie jest.
Jezus na ziemi nie był w postaci Bożej tylko w postaci ludzkiej, wiec w jaki sposób mógł się wywyższyć ponad Boga który w tym czasie był w niebie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-23, 00:21   

Benjamin.Szot napisał/a:
Cytujesz Jana 8 : 23 - 24, ale w takim razie wyjaśnij co Mesjasz ma na myśli w wersecie 24 gdy mówi : " ja jestem " . Ale uwzględnij dokładnie kontekst.


Fajnie się pisze z osobą, która wie, gdzie to jest napisane :-D
Jezus wypowiada się w imieniu swojego Ojca, który go posłał

Benjamin.Szot napisał/a:
A odnośnie " niskości " i " wysokości " czy te pojęcia świadczą o preegzystencji ?


Oczywiście, że świadczą.
Cytuję z pamięci
Cóż więc dziwnego, gdy ujrzycie, jak Syn Człowieczy wstępuje tam, gdzie był przedtem.
Ty się temu dziwisz?

Benjamin.Szot napisał/a:
jeśli tak to udowodnij


Jana 8:23, 6:62, 8:58, 3:13, 6:51
Sam Jezus tak sie wypowiadał, a ja tylko mu wierzę :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 09:02   

nike

Cytat:
To co piszesz to naciąganie jest.


w którym miejscu i gdzie ???

Naciągana to jest doktryna mówiąca, że Chrystus był drugą osobą trójosobowego Boga albo że był archaniołem zanim stal się człowiekiem. Takiej " nauki " nigdzie w Biblii nie ma !

Cytat:
Jezus na ziemi nie był w postaci Bożej tylko w postaci ludzkiej, wiec w jaki sposób mógł się wywyższyć ponad Boga który w tym czasie był w niebie?


A gdzie jest w Biblii napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) został wywyższony ponad Boga ???

A czy Adam - pierwszy człowiek nie był stworzony na obraz i podobieństwo Boże ?

Czy jeśli zwyczajny mężczyzna jest odbiciem i obrazem chwały Bożej ( 1 Kor. 11 : 7 ), to nie można tym bardziej tego przypisać Chrystusowi ?
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-23, 09:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 09:16   

David77

Cytat:
Nie koniecznie , przec
ież Jezus wiedział że nie będzie królem ziemskim więc nie musiał się niczego wyrzekać .

A gdzie jest napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) wiedział, że nie będzie królem ziemskim ???

Cytat:
Uważasz że Jezus nie był sługą ale stał się nim ?


Nie był z tej prostej przyczyny, że przed narodzinami go nie było.

Cytat:
to kim według ciebie był wcześniej ?


j.w.

Cytat:
No i jeszcze jedno w Jaki sposób Jezus będąc już człowiekiem stał się do ludzi podobny ?


A gdzie jest tak napisane ? - to chyba według twojej parodiującej interpretacji.

Cytat:
Uniżenie się jak i upodobnienie do ludzi mocna przemawia za tym że Jezus stał się człowiekiem nie zaś że już był człowiekiem


Nieprawda. W takim razie, żaden człowiek nie może się uniżyć. A upodobnić się można do sługi lub do kogoś kto sługą nie jest.
Czy twoim zdaniem Jehoszua ( gr. Jezus ) nie miał możliwości wyboru ???

Kod:
Jezus nie mówi o żadnych światach ale tylko o jednym świecie , nie będzie on sprawował władzy na ziemi ale ale będzie królował nad ziemią z nieba .


Właśnie o tym mówię, bo dla niektórych pojęcie " nie z tego świata " oznacza zaświaty.

Gdzie jest w Biblii napisane, że Jehoszua ( gr. Jezus ) będzie królował nad ziemią z nieba ?????
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 10:37   

Krystian

Cytat:
Fajnie się pisze z osobą, która wie, gdzie to jest napisane


Proponuję, żebyś sobie przeczytał dokładnie książkę Buzzarda, której link zamieściłem wcześniej. Tam masz przejrzyście wytłumaczone wszystko w sposób bardzo logiczny i uzasadniony w pełni biblijnie. Kiedyś też myślałem podobnie do Ciebie, że preegzystencja jest oczywista, bo przyjmowałem bezmyślnie za innymi ten pogląd, dopóki nie zacząłem tego głębiej analizować.

Cytat:
Jezus wypowiada się w imieniu swojego Ojca, który go posłał


Jan też był posłany przez Boga ( Jana 1 : 6 ). Czy z tego wynika, że wcześniej żył w niebie ?

Cyt. A odnośnie " niskości " i " wysokości " czy te pojęcia świadczą o preegzystencji ?
Cytat:
Oczywiście, że świadczą.


Niestety nie świadczą. Chrzest Jana był z " niskości " czy z " wysokości " ( Mt. 21 : 25 ) ? Co to znaczy ?
Czy w Jana 8 : 23 pojęcie " wysokości " jest związane z tym światem ? - a jeśli nie - to czy wiesz co jest napisane w Jana 17 : 14 o uczniach Chrystusa ?

Cytat:
Cytuję z pamięci
Cóż więc dziwnego, gdy ujrzycie, jak Syn Człowieczy wstępuje tam, gdzie był przedtem.
Ty się temu dziwisz?


A gdzie Syn Człowieczy był przedtem ?

Cytat:
Jana 8:23, 6:62, 8:58, 3:13, 6:51
Sam Jezus tak sie wypowiadał, a ja tylko mu wierzę


Żaden z tych wersetów, który podałeś nie świadczy o preegzystencji, bo przeczy temu kontekst.

Jana 8 : 23 możesz sam sobie wyjaśnić - jak dokładnie przeczytasz Jana 17 : 14

Jana 8 : 58 nie świadczy ani, że Chrystus JEST Bogiem, ani że jest archaniołem tylko, że jest Mesjaszem będącym w planie Bożym od odkąd świat został założony. Przeczytaj uważnie kontekst. Cały czas rozmowa opisana w Ewangelii Jana 8 : 23 - 59 toczy się na temat kim jest Jehoszua ( gr. Jezus ), a nie o tym, że JEST lub w jakim sensie jest. Tu nie ma żadnej dyskusji o preegzystencji lub o tym, że Chrystus był przedtem archaniołem !

Jana 3 : 13 mówi o Synu Bożym czy Człowieczym ? i powiedz jaki czas jest podany w tym wersecie ? czy wtedy, gdy Mesjasz wypowiadał to zdanie to wstąpił do nieba ?

Jana 6 : 51 - czy jakikolwiek chleb czy manna literalnie zstąpił z nieba ? Co znaczy zstąpić lub wstąpić ? Czy dar, który z nieba zstępuje ( Jak 1 : 17 ) oznacza, że z niebios literalnie zstępuje jakikolwiek dar ?

Jeśli jesteś człowiek myślący to sam sobie na to odpowiesz. Najpotężniejszym argumentem przeczącym preegzystencji jest ofiara Chrystusa.
Hebrajskie słowo kofer oznacza równowartość życia Chrystusa - doskonałego człowieka za życie Adama, które zatracił. Nie mniej i nie więcej ! A jeśli tak to, gdyby Chrystus żył realnie przed swoimi narodzinami w niebie - to niestety nie ma żadnej równowartości. Istota, która żyła w niebie i której życie zostało przeniesione do łona Marii nie mogła być równa pierwszemu człowiekowi i życie takiej istoty nie mogło być równe życiu Adama.

Tyczy się to zarówno interpretacji, gdy ktoś twierdzi, że uprzednio Chrystus był drugą osobą trójosobowego Boga, która to osoba się wcieliła w ciało dane przez Marię, jak i tych, którzy twierdzą, że Chrystus przed swoimi narodzinami na ziemi był mniejszym bogiem lub archaniołem, którego życie zostało przeniesione do komórki jajowej Marii i połączone z jej genami.
Nigdzie w Biblii NIE MA TAKICH " NAUK " !

Napisałeś, że wierzysz tylko Jezusowi. Jeśli tak to nie podkładaj pod wersety biblijne, będące jego wypowiedziami treści, których tam NIE MA !
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-23, 11:06, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-11-23, 11:01   

Benjamin.Szot napisał/a:
Naciągana to jest doktryna mówiąca, że Chrystus był drugą osobą trójosobowego Boga albo że był archaniołem zanim stal się człowiekiem. Takiej " nauki " nigdzie w Biblii nie ma !

Nie zupełnie tak,jak tak nie mówię, ja nie uważam Jezusa za Boga Jehowę wiec nie może należeć do "trójcy"
A,że był Archaniołem to i owszem, był też Michałem w niebie przed przyjściem na ziemię.
Benjamin.Szot napisał/a:
A gdzie jest w Biblii napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) został wywyższony ponad Boga ???

Ja tego nie miałam na myśli, warto czytać ze skupieniem,że ktoś też coś wie, a nie z zadufaniem,ze tylko ja ten najmądrzejszy jestem.
W tekście do Filipian jest wzmianka,ze mógł skorzystać kiedy był w postaci Bożej i próbować odebrać władzę Bogu Jehowie, ale tego nie zrobił bo był posłusznym Jehowie. [Szatan np. to zrobił] Druga rzecz mnie bardziej się wydaje,że poprawnie to jest Jeszua Jehoszua to Jozue a nie Jezus, chociaż te dwa imiona są do siebie podobne bo na Jozuego tez w zmiękczeniu woła się Jeszua.
Przewodniczka na wycieczce jak byłam żydówka mesjańska na Jezusa mówiła Jeszua nigdy Jehoszua
Benjamin.Szot napisał/a:
A czy Adam - pierwszy człowiek nie był stworzony na obraz i podobieństwo Boże ?

Tak był,ąle nie był w postaci Bożej tylko ludzkiej.
Benjamin.Szot napisał/a:
Jan też był posłany przez Boga ( Jana 1 : 6 ). Czy z tego wynika, że wcześniej żył w niebie ?

Matka Jan nie została zacieniona duchem Św. Jan urodził się z ojca Zachariasza, podobnie jak Izaak.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-23, 11:11   

Benjamin.Szot,


Cytat:
A gdzie jest napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) wiedział, że nie będzie królem ziemskim ???


Takie stwierdzenie wynika z tego co napisałeś


Cytat:
Argument, że Chrystus nie posiadał takich aspiracji jest przede wszystkim źle postawiony. Jeśli mógł być królem całego świata - ale to odrzucił to świadczy wyraźnie, że czegoś się wyrzekł. Jeśli nie chciał, by tłum go obwołał królem


To co chciał tłum nie ma istotnego znaczenia


Cytat:
A gdzie jest tak napisane ? - to chyba według twojej parodiującej interpretacji.


Beniaminie zacznijmy od tego że ty nie czytasz dokładnie tego co w klejarz i ci wychodzą później takie dyrdymały

Cytat:

" Samo-ogołocenie " Chrystusa postrzegane może być jako przyjęcie pozycji sługi oraz stania się podobnym ludziom.


W jaki sposób Jezus będąc od urodzenia człowiekiem mógł stać się podobny ludziom skoro był jednym z nich .

Stań na wysokości zadania napisz coś sam od siebie


Cytat:
Nieprawda. W takim razie, żaden człowiek nie może się uniżyć. A upodobnić się można do sługi lub do kogoś kto sługą nie jest.
Czy twoim zdaniem Jehoszua ( gr. Jezus ) nie miał możliwości wyboru ???


Pomyśl nad tym co napisałeś

Jezus który już był sługą Boga uniża się do pozycji sługi w jaki celu skoro już był sługą ? ?? Ktoś kto jest człowiekiem nie może nim się stać bo już niem jest , Tyko ten może stać się człowiekiem [u]kto nim w wcześniej nie był .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 11:37   

nike

Cytat:
Nie zupełnie tak,jak tak nie mówię, ja nie uważam Jezusa za Boga Jehowę wiec nie może należeć do "trójcy"
A,że był Archaniołem to i owszem, był też Michałem w niebie przed przyjściem na ziemię.


GDZIE jest w Biblii napisane, że Jehoszua ( gr. Jezus ) był przed narodzinami na ziemi archaniołem Michałem ???

cyt.A gdzie jest w Biblii napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) został wywyższony ponad Boga ???
Cytat:
Ja tego nie miałam na myśli, warto czytać ze skupieniem,że ktoś też coś wie, a nie z zadufaniem,ze tylko ja ten najmądrzejszy jestem.


Raczej ze skupieniem pisz i nie rób błędów.

Cytat:
W tekście do Filipian jest wzmianka,ze mógł skorzystać kiedy był w postaci Bożej i próbować odebrać władzę Bogu Jehowie


Nigdzie w tekście greckim nie ma takiej nauki, że mógł skorzystać odebrać władzę Bogu. Radzę dobrze sprawdzić tekst grecki.
Nie jest to poza tym możliwe, bo Absolutem jest wyłącznie JEHOWAH. Nikt z Nim się zrównać nie może - Izaj. 44 : 7

Cytat:
Druga rzecz mnie bardziej się wydaje,że poprawnie to jest Jeszua Jehoszua to Jozue a nie Jezus, chociaż te dwa imiona są do siebie podobne bo na Jozuego tez w zmiękczeniu woła się Jeszua.


Poprawnie po hebrajsku jest Jehoszua. Jeszua to forma aramejska. Posluchaj sobie wywiad z Nehemiaszem Gordonem w TV :

https://www.youtube.com/watch?v=uiNbvp6MYhs

Cytat:
Tak był,ąle nie był w postaci Bożej tylko ludzkiej.


Słów "obraz" , " postać " i " forma " ( gr. morfe ) można używać zamiennie . Adam bowiem został stworzony na podobieństwo i obraz Boga ( hebr. צֶלֶם - /tzelem/ - dosł. podobizna, kształt ). Warto zwrócić uwagę, że uczniowie Chrystusa są takiej samej formy ( gr. morfe ) jak i on - Rzym 8 : 29. Sprawdź w Biblii Greckiej !

Cytat:
Jan też był posłany przez Boga ( Jana 1 : 6 ). Czy z tego wynika, że wcześniej żył w niebie ?
Matka Jan nie została zacieniona duchem Św. Jan urodził się z ojca Zachariasza, podobnie jak Izaak


No i co z tego ? Słowo " posłany " nie świadczy o preegzystencji i dowodem jest nie tylko Jan, ale wszyscy prorocy, którzy zostali posłani przez Boga, a to wcale nie oznacza, że preegzystowali. A nazyrejczycy mieli być święci już w łonie swojej matki.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-23, 11:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 11:42   

David77

Słuchaj ! w taki sposób to nie będziemy dyskutowali. Robisz dokładnie to samo co kiedyś. Przekręcasz moje wypowiedzi i potem je ironizujesz. Albo stwarzasz sobie jakąś swoją własna interpretację i potem ją ośmieszasz. Cytuj dokładnie to co ja piszę zamiast podawać swoją zniekształconą interpretację.
Chyba Cię stać na to i nie jest to za trudne
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-23, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-11-23, 12:19   

Benjamin.Szot napisał/a:
GDZIE jest w Biblii napisane, że Jehoszua ( gr. Jezus ) był przed narodzinami na ziemi archaniołem Michałem ???

A czy jest w Biblii napisane,że ja mam na imię Krystyna? Nie ma a mam takie imię.
Takie łapanie za słówka to jest. W wielu miejscach w PŚw. można wywnioskować, o kim jest mowa jak pisze o Michale lub Archaniele, tylko trzeba czytać bez uprzedzenia. Ale pomijamy już tych dwóch mówimy dalej o Jezusie.
Benjamin.Szot napisał/a:
GDZIE jest w Biblii napisane, że Jehoszua ( gr. Jezus ) był przed narodzinami na ziemi archaniołem Michałem ???

cyt.A gdzie jest w Biblii napisane, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) został wywyższony ponad Boga ???
Cytat:
Ja tego nie miałam na myśli, warto czytać ze skupieniem,że ktoś też coś wie, a nie z zadufaniem,ze tylko ja ten najmądrzejszy jestem.


Raczej ze skupieniem pisz i nie rób błędów.

Nie przesadzaj MÓGŁ brakuje???? mógł, ale tego nie zrobił.
Dobrze wiesz o co mi chodzi, bo jesteś na forum dosyć dlugo i na biblii web to znasz mnie chyba co? ja wiem,ze kto chce psa uderzyć to kij znajdzie
Benjamin.Szot napisał/a:
Nigdzie w tekście greckim nie ma takiej nauki, że mógł skorzystać odebrać władzę Bogu. Radzę dobrze sprawdzić tekst grecki.
Nie jest to poza tym możliwe, bo Absolutem jest wyłącznie JEHOWAH. Nikt z Nim się zrównać nie może - Izaj. 44 : 7

Możliwe to nie było i owszem, ale szatan z tego jednak skorzystał prawda?
Benjamin.Szot napisał/a:
Poprawnie po hebrajsku jest Jehoszua. Jeszua to forma aramejska. Posluchaj sobie wywiad z Nehemiaszem Gordonem w TV :

https://www.youtube.com/watch?v=uiNbvp6MYhs


http://www.iwrit.pl/index...&tps=on&ccnb=on
http://www.iwrit.pl/index...&tps=on&ccnb=on

Benjamin.Szot napisał/a:
Słów "obraz" , " postać " i " forma " ( gr. morfe ) można używać zamiennie . Adam bowiem został stworzony na podobieństwo i obraz Boga ( hebr. צֶלֶם - /tzelem/ - dosł. podobizna, kształt ). Warto zwrócić uwagę, że uczniowie Chrystusa są takiej samej formy ( gr. morfe ) jak i on - Rzym 8 : 29. Sprawdź w Biblii Greckiej !

Podobizna to nie natura jest. Podobizna może być też nie tylko z urody lecz też z charakteru, duchowości itp.Ja w słowach był w postaci Boga---- widzę naturę duchową Jezusa przed jego wcieleniem ziemskim.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-11-23, 12:21   

Benjamin.Szot napisał/a:
David77

Słuchaj ! w taki sposób to nie będziemy dyskutowali. Robisz dokładnie to samo co kiedyś. Przekręcasz moje wypowiedzi i potem je ironizujesz. Albo stwarzasz sobie jakąś swoją własna interpretację i potem ją ośmieszasz. Cytuj dokładnie to co ja piszę zamiast podawać swoją zniekształconą interpretację.
Chyba Cię stać na to i nie jest to za trudne

nie przesadzaj Beniamin co takiego zlego powiedział David?
Ty tez łapiesz za słówka np. mnie w postach wyżej. Skąd ty jesteś tak bardzo przekonany,że racja jest po twojej stronie? dyskutujmy, to nas do boga bardziej przybliży, nie myślisz tak jak ja?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-23, 15:35   

Benjamin.Szot napisał/a:
Proponuję, żebyś sobie przeczytał dokładnie książkę Buzzarda, której link zamieściłem wcześniej. Tam masz przejrzyście wytłumaczone wszystko w sposób bardzo logiczny i uzasadniony w pełni biblijnie. Kiedyś też myślałem podobnie do Ciebie, że preegzystencja jest oczywista, bo przyjmowałem bezmyślnie za innymi ten pogląd, dopóki nie zacząłem tego głębiej analizować.


Jak znajdę trochę czasu to przeczytam. Szkoda, że przestałeś myśleć jak wcześniej.
Preegzystencja jest oczywista.

Benjamin.Szot napisał/a:
Jana 8 : 23 możesz sam sobie wyjaśnić - jak dokładnie przeczytasz Jana 17 : 14


Jezus tu wyraźnie tłumaczy, że ten świat jest w mocy złego i jego uczniowie do takiego świata mają nie należeć

Benjamin.Szot napisał/a:
Jana 3 : 13 mówi o Synu Bożym czy Człowieczym ? i powiedz jaki czas jest podany w tym wersecie ? czy wtedy, gdy Mesjasz wypowiadał to zdanie to wstąpił do nieba ?


Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy

Sądzisz, że Jezus nie wiedział co mówi?
ponadto ten werset jest zgodny z całą Biblią.
Jezus mówił nie tylko do uczonych w piśmie, ale również do prostego ludu.
Zadaj pytanie komuś, kto nie zna Twojego poglądu co oznacza zstąpić z nieba.
Każdy ci odpowie, że to oznacza, że ta osoba tam była.
Ponadto czytamy, że Jezus był pierworodnym wszelkiego stworzenia, świetnie to wyjaśnił David, ale Ty nie chcesz jego rzeczowych postów przyjmować.

ps Benjaminie Ty masz wiele postów bardzo merytorycznych, ale w tej kwestii mnie nie przekonasz, więc proponuję zostańmy na dzisiaj przy swoich zdaniach.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 16:31   

nike

Cytat:
A czy jest w Biblii napisane,że ja mam na imię Krystyna? Nie ma a mam takie imię.
Takie łapanie za słówka to jest.


Nie musisz ironizować. Ja z Ciebie nie szydzę, więc nie rób tego wobec mnie. To nie jest łapanie za słówka. Pismo Święte to nie jest gazeta.
Każde słowo Pisma Świętego jest więcej warte niż złoto. Czy wiesz co jest napisane w Przyp. 30 : 5 - 6 ?

Cytat:
W wielu miejscach w PŚw. można wywnioskować, o kim jest mowa jak pisze o Michale lub Archaniele, tylko trzeba czytać bez uprzedzenia.


W Piśmie Świętym jest napisane o Archaniele Michale, ale NIGDZIE nie jest napisane, że to jest Chrystus !

Cytat:
ja wiem,ze kto chce psa uderzyć to kij znajdzie


a kto tu mówi o tym, że ja chcę kogoś uderzyć ?

Cytat:
Możliwe to nie było i owszem, ale szatan z tego jednak skorzystał prawda?


Nikt nie może się zrównać z Absolutem ! Tu chodziło o zrównanie się w pewnym aspekcie np. do pierwszej pary wąż powiedział : " będziecie jak Bóg znający dobro i zło ". Absolut to nie anioł !

Strony, które podajesz znam, bo tam też prowadzę dyskusję. Spytałem o jedną rzecz z Biblii Hebraica i jakoś nie za bardzo potrafią to wytłumaczyć, a w każdym bądź razie ich wyjaśnienie jest niezadowalające i naiwne. Wolę wyjaśnienie rodowitych Żydów z wielowiekowymi tradycjami takimi jak m.in. Nehemiasza Gordona.

Cytat:
Podobizna to nie natura jest. Podobizna może być też nie tylko z urody lecz też z charakteru, duchowości itp.Ja w słowach był w postaci Boga---- widzę naturę duchową Jezusa przed jego wcieleniem ziemskim.


Pewnie, że podobizna to nie natura. Ale twoje odczucia to nie argument. W Biblii nie ma metafizyki, którą wprowadził odstępczy kler rzymski.
Jehoszua ( gr. Jezus ) miał takie usposobienie i cechy jak Jego Niebiański Ojciec. Tu nie ma mowy o żadnej strukturze ontologicznej lub o statusie jego bytu.

A jeśli widzisz naturę Jezusa przed jego wcieleniem - to już bardzo źle. Po pierwsze - nauka o wcieleniu to nauka diabelska, której nigdzie w Biblii NIE MA !!! A po drugie - natura to zupełnie co innego niż obraz, postać lub forma. Co ciekawsze chrześcijanie - mają się stać uczestnikami Boskiej natury( 2 Piotra 1 : 4 ). Czy to znaczy, że mają się stać Absolutami ?
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-23, 16:38, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-23, 17:01   

Krystian

Cytat:
Jak znajdę trochę czasu to przeczytam. Szkoda, że przestałeś myśleć jak wcześniej.
Preegzystencja jest oczywista.


preegzystencja tak jak trynitaryzm jest oczywista tylko dla tych, którzy tego tematu dokładnie nie przeanalizowali.

cyt. Jana 8 : 23 możesz sam sobie wyjaśnić - jak dokładnie przeczytasz Jana 17 : 14
Cytat:
Jezus tu wyraźnie tłumaczy, że ten świat jest w mocy złego i jego uczniowie do takiego świata mają nie należeć


Nie o to w ogóle chodzi. Z obu wersetów wynika, że pojęcie " nie z tego świata " odpowiada pojęciu " wysokość ". A uczniowie też byli nie z tego świata - jak informuje Jana 17 : 14. Czy to znaczy, że preegzystowali ?

Cytat:
Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy


A więc jego słowa miały duchowy sens, a nie wymiar fizyczny. Jeśli ktoś czyta Pismo Święte jak podręcznik metafizyki i ciągle się tam dopatruje pojęć ontologicznych, to w efekcie dojdzie do takich samych absurdalnych wniosków jak ci co wierzą w teologię trynitarną. Doktryna o preegzystencji to wstęp do teologi trynitarnej !

Cytat:
Sądzisz, że Jezus nie wiedział co mówi?
ponadto ten werset jest zgodny z całą Biblią.


też tak uważam

Cytat:
Jezus mówił nie tylko do uczonych w piśmie, ale również do prostego ludu.
Zadaj pytanie komuś, kto nie zna Twojego poglądu co oznacza zstąpić z nieba.
Każdy ci odpowie, że to oznacza, że ta osoba tam była.

No i tu właśnie nie masz racji, ponieważ w kulturze hebrajskiej zstąpić, wstąpić, być posłanym przez Boga - ma zupełnie inne znaczenie niż w języku polskim i nie oznacza preegzystencji. Taki pogląd był całkowicie obcy prostemu ludowi hebrajskiemu.

Cytat:
Ponadto czytamy, że Jezus był pierworodnym wszelkiego stworzenia, świetnie to wyjaśnił David, ale Ty nie chcesz jego rzeczowych postów przyjmować.


Jakiego stworzenia ??? Przeczytaj dokładnie list do Kolosan cały kontekst !!!

A ponadto czy znasz dokładnie przetłumaczony werset Izajasza 45 : 24 ? Tam jest napisane wyraźnie : " Ja jestem JEHOWAH Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną ? "

Cytat:
świetnie to wyjaśnił David, ale Ty nie chcesz jego rzeczowych postów przyjmować.


Niestety jego argumentacja jest nie przekonywująca i dlatego nie trafia mi do przekonania. Niczego on świetnie mi nie wyjaśnił.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-11-23, 17:06   

Benjamin.Szot napisał/a:
A jeśli widzisz naturę Jezusa przed jego wcieleniem - to już bardzo źle. Po pierwsze - nauka o wcieleniu to nauka diabelska, której nigdzie w Biblii NIE MA !!!

Wiesz dobrze,że nie mam na myśli reinkarnacji, mam na myśli zmianę natur z duchowej na ziemską.
wysłałam ci link do słownika hebrajskiego odnośnie Jeszu możesz coś w tym temacie powiedzieć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13