FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieczerza Pańska
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-01-14, 22:39   

Albowiem Baranek nasz Wielkanocny za nas ofiarowany, jest Chrystus, a tak obchodźmy święto nie w starym kwasie ani w złości i rozpusty, ale w przaśnikach szczerości i prawdy” - 1 Kor. 5:7,8.

To święto jest obchodzone na pamiątkę wyswobodzenia narodu izraelskiego z niewoli egipskiej, a szczególniej na pamiątkę “Przejścia”, czyli zachowania życia pierworodnych Izraela podczas plagi ostatniej, jaka nawiedziła Egipcjan, po której Izraelici zostali uwolnieni z niewoli.

Pan nasz umarł, jako pozaobrazowy Baranek Wielkanocny. “Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. W innym czasie nie mógł Jezus umrzeć, tylko dokładnie 14-tego Nisan, bo inaczej nie wypełnił by "Obrazu". Pomimo, że Żydzi wielokrotnie chcieli Go stracić, lecz nikt nie mógł tego uczynić, bo “Jego godzina jeszcze nie przyszła” - Jan. 7:8,30.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-15, 09:07   

A co zrobił Jezus? Przecież taki sam schemat kiedy wziął chleb, jest wypowiedziane błogosławieństwo, połamał chleb i dawał innym to nie jest tylko w tej części o ustanowieniu Eucharystii. Bo chwilę później mamy dwóch uczniów do Emaus, którzy spotkali Jezusa i właśnie po tym Go rozpoznali jak w ten właśnie charakterystyczny sposób wziął chleb, błogosławił, łamał i rozdawał. I właśnie po tym go poznali bo to było tylko dla Niego charakterystyczne. Poznali Go po tym łamaniu chleba. Później w Dziejach Apostolskich było też łamanie chleba, na które przychodzili wszyscy chrześcijanie. Jakby to był zwykły posiłek to by chociaż raz to tak nazwano. Ale wszędzie jest charakterystyczne dla Nowego Testamentu łamanie chleba. Schemat ten sam i nazwa czynności ta sama.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-01-15, 09:55   

Iwona napisał/a:
A co zrobił Jezus? Przecież taki sam schemat kiedy wziął chleb, jest wypowiedziane błogosławieństwo, połamał chleb i dawał innym to nie jest tylko w tej części o ustanowieniu Eucharystii.

Zauważ po zjedzeniu Baranka, wziął chleb, potem wino. Pomyśl, kiedy jeszcze przy łamaniu chleba występuje wino?

Mr 14:22-24
22. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: Bierzcie, to jest Ciało moje.
23. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy.
24. I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.
(BT)


Iwona napisał/a:
Bo chwilę później mamy dwóch uczniów do Emaus, którzy spotkali Jezusa i właśnie po tym Go rozpoznali jak w ten właśnie charakterystyczny sposób wziął chleb, błogosławił, łamał i rozdawał.



Tak poznali go po łamaniu chleba była to po prostu kolacja, zauważ nie ma tam wina które Jezus błogosławi, jest to zupełnie inny już czas i inna sytuacja.
Zauważ uczniowie go nie rozpoznali, czyli nie mógł mieć ciała poprzedniego, bo oni Jezusa dobrze znali.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-15, 11:54   

Oni byli w takim szoku po śmierci Jezusa, że nic do nich mogło nie docierać. Dopiero jak łamał chleb to do nich dotarło. A skąd wiesz czy wina na stole nie było? Miał Ewangelista wymieniać wszystko co tam na stole leżało?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-01-15, 16:29   

Iwona napisał/a:
Oni byli w takim szoku po śmierci Jezusa, że nic do nich mogło nie docierać. Dopiero jak łamał chleb to do nich dotarło. A skąd wiesz czy wina na stole nie było? Miał Ewangelista wymieniać wszystko co tam na stole leżało?


Jaki szok? Czy pomimo szoku nie rozpoznajesz swojego ojca lub mamę? Głupimi nie byli pamięć mieli.
Iwonko wino mogli mieć, bo tam wino popijali zamiast herbaty, ale pomyśl, jakie błogoslawieństwo Jezus wypowiedział, czy nad winem też?
A skoro nie to nie była wieczerza Pańska tylko zwykły posiłek.

Łuk. 24:30
30. I stało się, gdy on siedział z nimi za stołem, wziąwszy chleb, błogosławił, a łamiąc podawał im.
(BG)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-11-08, 10:14   

nike napisał/a:
Zapraszam do dyskusji :-D


Sam miałem wielokrotnie dylemat, czy wszyscy mają prawo spożywać pamiątkę.
Będąc jakiś okres głosicielem w zborze ŚJ WPOJONO MI, ŻE MOGĄ TO CZYNIĆ TYLKO POMAZAŃCY.
Jednak po analizie Pisma Świętego już dawno to mi nie grało.
Po wysłuchaniu obecnie wykładu Piotra Fresa nie mam już żadnych wątpliwości, że wszyscy.
Jak ktos z was ma wątpliwości jak ja miałem niech wysłucha:

http://youtu.be/H7dWaoXoF...eBG0LH1HBsFN_L8
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-08, 14:59   

Krystian napisał/a:
Jednak po analizie Pisma Świętego już dawno to mi nie grało.
Po wysłuchaniu obecnie wykładu Piotra Fresa nie mam już żadnych wątpliwości, że wszyscy.
Jak ktos z was ma wątpliwości jak ja miałem niech wysłucha:

czyli spożywasz?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-11-08, 15:08   

bartek212701 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Jednak po analizie Pisma Świętego już dawno to mi nie grało.
Po wysłuchaniu obecnie wykładu Piotra Fresa nie mam już żadnych wątpliwości, że wszyscy.
Jak ktos z was ma wątpliwości jak ja miałem niech wysłucha:

czyli spożywasz?


Nie Bartku, ponieważ jak napisałem zawsze miałem wątpliwości.
Jednak przy następnej pamiątce spożyje razem z żoną.
Nasz Pan Jezus powiedział, że jak dwie osoby zbiorą się w Jego imieniu to On jest pośród nich.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-08, 15:31   

:) super, gratuluję :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-08, 17:16   

samo spozywanie wafla nic nie da.
Mozesz jesc codziennie i smazyc sie w piekle :-D
Chrystus jest zyciem wiecznym i ofiara.
O to wszystko.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-08, 17:21   

olus, Czasami celebracja pewnych zwyczajów i świąt jest człowiekowi duchowo rozwiniętemu potrzebna. Tak myślę.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-08, 17:25   

jak siedzisz w gronie z pozostalymi wierzacymi i przy okazji spedzacie po chrzescijansku czas to oczywiscie.Takie wiezi Biblia zaleca.. a nie zeby tworzenie jakis jakis magicznych wafelkowi itp.
bo nie o to chodzil.No ale tobie raczej tego tlumaczyc nie musze :)
spadam jak narazie adios
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-11-08, 19:56   

olus napisał/a:
samo spozywanie wafla nic nie da.
Mozesz jesc codziennie i smazyc sie w piekle :-D
Chrystus jest zyciem wiecznym i ofiara.
O to wszystko.


Olusie Jezus powiedział :

(53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Katolicy z tego wersetu zrobili sobie jaja
ŚJ to samo u nich na wieczerzy lata talerzyk z rak do rąk
Spożywać mają tylko ich pomazańcy
W zborach Badaczy według mnie jest biblijnie, ponieważ oni w zborze przyjmują wszyscy.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-08, 20:23   

Jedni i drudzy zrobili z tego cos dziwnego :roll:

1.


2.


:roll:



22 Nazajutrz lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. 23 Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły do Tyberiady inne łodzie. 24 A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. 25 Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: "Rabbi, kiedy tu przybyłeś?"
26 W odpowiedzi rzekł im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. 27 Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec". 28 Oni zaś rzekli do Niego: "Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?" 29 Jezus odpowiadając rzekł do nich: "Na tym polega dzieło [zamierzone przez] Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał". 30 Rzekli do Niego: "Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? 31 Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Dał im do jedzenia chleb z nieba". 32 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. 33 Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu". 34 Rzekli więc do Niego: "Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!" 35 Odpowiedział im Jezus: "Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. 36 Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. 37 Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, 38 ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. 39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. 40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym".
41 Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: "Jam jest chleb, który z nieba zstąpił". 42 I mówili: "Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: "Z nieba zstąpiłem"". 43 Jezus rzekł im w odpowiedzi: "Nie szemrajcie między sobą! 44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. 45 Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. 46 Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. 47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto <we Mnie> wierzy, ma życie wieczne.
48 Jam jest chleb życia. 49 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata". 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: "Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?"
53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.



Jak widzimy spożywanie Chrystusa nie jest jakimś metafizyczna kanibalizmem.
Kto nie spożywa nie będzie zbawiony!

dalej Jezus wyjasnia na czym polega spożywanie Jego ciała..

0 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?" 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: "To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą". Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. 65 Rzekł więc: "Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca". 66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło. 67 Rzekł więc Jezus do Dwunastu: "Czyż i wy chcecie odejść?" 68 Odpowiedział Mu Szymon Piotr: "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. 69 A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga". 70 Na to rzekł do nich Jezus: "Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem". 71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.

Nauka(słowa) Chrystusa jest życiem i ich spożyawnie zapewni życie wieczne
a nie jakiś tam wafel :roll:

Amen
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-11-08, 21:08   

Ten obrazek dotyczący obchodzenia pamiątki u ŚJ widziałem kiedys na webdzie.
Według mnie to jest profanacja Wieczerzy Pańskiej.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13